Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

NICK----------------synek/córeczka----------imię------- ---termin porodu mniejszabyc--------------córcia-------------Lena----- ------01.04.2013 kiwoszka.................córka..............Hania...........01.04.2013 Nadziejka mała-----------córcia------------------------------05.04 .2013 Dzidek78------------------synek------------------------- ------05.04.2013 kasia-----------------------synek------------Filipek-- --- ---6-10.04.2013 321Mysza-----------------synek-------------------------- ----- 07.04.2013 olabia----------------------córcia--------------------- ------10-15.04.2013 Ancyk80-------------------synek------------------------- ------10.04.2013 ::::Asia::::----------------córcia--------------------- --- ------11.04.2013 madzisn-------------------synek------------------------- -- ----11.04.2013 Plusik------------------------?------------------------- --- ------12.04.2013 kwietniówka2013--------córcia------------------------- -- ---13.04.2013 pyrda-----------------------synek-------Tymoteusz ----------14.04.2013 Andzik1984---------------synek-------------------------- -- ---16.04.2013 Sekowa28-----------------synek-----------Bartosz------- -----16.04.2013 agalesna -----------------synek-------------Błażej------------16.04 .2013 monika_kwietniowka---synuś------------Olaf-------------- --17.04.2013 Bożka2930---------------córeczka-------Zuzanna ------------17.04.2013 e ona---------------------synek---------------- -----------------18.04.2013 Otulka--------------------synek------------Tymon----- --- ----18.04.2013 dagaa---------------------synek------------Samuel--- --- ----19.04.2013 Funiak--------------------córka------------------------ --- -----20.04.2013 mama kwietniowa 2013--?-------------------------------------21.04.2013 antonówkaa-------------córcia------------Madzia------ ------22.04.2013 przyszlaMlodaMama----synek------------------------------- --28.04.2013 ROZPAKOWANE MAMY NICK-----------------data ur.----------waga----------imię----------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Termometr mam taki do czoła bezdotykowy microlife, jest dobry, ale ja kupiłam juz wcześniej ze względu na starsze dzieci, a z apteczki to mam to co moje córcie potrzebują, czyli nada się też dla dzidzi, mam nawet żel na dziąsełka bo mojej młodszej wychodzą szóstki i bardzo cierpi. e ona mój nawet jeszcze ani razu nie czuł jak mała kopie, a co tu mówić o buziakach, oj tam, ważniejsze jest że bardzo kocha i ja to wiem. agalesna, ja się cieszę właśnie że poród na pewno nie pokryje się z datą poprzedniej straty czyli 28.04, no chyba że musiałabym być jakimś robokopem żeby wytrzymać do 43 tygodnia. Kurcze dociera do mnie że to już, a jeszcze tyle spraw nie zrobionych i nie załatwionych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izulietta
karolowa ja chodzę na kasę chorych i nie bardzo mogę do niego dzwonić. jak miałam problem z zębem i antybiotykiem to znalazłam w necie tel. do niego ale nie był zadowolony że dzwonię. Co innego jak się chodzi prywatnie, to sami dają nr. Dziewczyny wyszła mi bakteria streptococcus agalactiae. Czy któraś z Was też ją ma? Co mówią wasi lekarze? Mi powiedział że to nic groźnego i dostane antybiotyk przy porodzie i ewentualnie dziecko a tymczasem podobno że najpóźniej 4 h przed pęknięciem pęcherza płodowego trzeba podać. A najlepiej już teraz w ciąży to leczyć. Poczytajcie http://forum.gazeta.pl/forum/w,585,57306527,57306527,streptococcus_agalactiae_SMIERC_.html Do tego nie mogę wyleczyć drożdżycy - już 4 raz mi wychodzi, a teraz jeszcze jakieś pseudomaczugowce cokolwiek to jest. Czy znajdzie się lekarz który jakoś inaczej na to wszystko spojrzy, będzie mieć inne podejście???????? Nie wiem już co robić, mam mętlik w głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izulietta
No i właśnie się poryczałam przez męża bo powiedziałam mu że mam tą bakterię i na dodatek o tym położeniu wspomniałam jeszcze raz(chociaż już wiedział od rana). Jak mu powiedziałam że może do innego lekarza trzeba iść to on podniesionym tonem że byłam i znowu wywalę 180zł. A ja na to że byłam z czym innym a te badania - wyniki dopiero dziś dostałam. Stwierdził że cały czas na internecie siedzę i tylko głupoty czytam, po co są lekarze jak można się oczytać w internecie! Zero wsparcia z jego strony. Tylko to nie on będzie rodzić a ja, a on cykor nawet nie chce ze mną na porodówkę iść. Jak tu nie siedzieć na forum jak zamiast mnie wspierać to dołuje a przynajmniej z Wami mogę pogadać. On niczym się nie przejmuje. Gbur jeden. Taka jestem na niego wściekła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izulietta głowa do góry, mój M też czasami jak coś odpali do głowa mała, ale staram się nie denerwować, bo bym juz dawno na porodówce wylądowała. Z tymi wynikami nie przejmuj się, mój gin mówi, że podadzą jakby co antybiotyk przy porodzie i wsio będzie ok, mówił, że te które nie maja takiego badania na GBS to wszystkie traktują jakby miały paciorkowca i też podaja profilaktycznie. A co do ułożenia to sie dowiedz dokładnie, bo ja przy 3 ciąży jak mała jeszcze nie była odwrócona to mi mówił że obowiązkowo o cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
otulka napisalam ma maila i wyslalam zdjecie brzuszka:) kochane mnie tez mdli strasznie.. I dodtego zgaga... Masakra.. Dzisiaj mialam robione badania HCL i jeszcze cos... Mniejszabyc, pyra bardzo wspoczuje:* kochane ale mam ochote na cos pikantnego.... I sama nie wiem... No zjadlabym cos... Moj maz mi 2 razy sie pytal czy rodze bo strasznie blada jestem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izulietta
kwietniówka 2013 dzięki za słowa wsparcia. co do tych badań to 5 i pół roku temu rodziłam i ich wtedy nie miałam. więc nawet nie wiem czy miałam i wtedy tą bakterie czy nie. mam nadzieję że będzie dobrze. musi być. kończę już na dziś bo mnie zaczynają oczy boleć od komputera. miłego wieczoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolowa no coś w tym jest. Mężczyźni inaczej przezywają te Nasze zmiany... wczoraj mi powiedzial, że już mu się strasznie dłuzy i juz by chcial by bylo po i żeby jasiulek się szybko urodził ale dzisiaj jak mu powiedzialam że się wzruszyłam jak rozwieszalam ciuszki Maluszka to mi odpowiedział "A chleb kupiłaś?" heheh, rozwalil mnie tym ;) Karolowa ten baby one jest dokladny jesli się nim umiejętnie mierzy tempke, mi jakoś kiepsko wychodzi ale mój mąż zawsze ma perfekcyjne pomiary :) trzeba mierzyć zawsze na środku czola, odczekać 20 min po wlaczeniu termometra, przykladac do czola najczeście co kilka minut - i wtedy zawsze wychodzi tak samo :) Ja go polecam :) Izulietta ja mam też tego GBs całego i lekarz sie tym nie przejmuje, ja sie boje strasznie a on powiedzial mi tylko ze 17% kobiet to ma i ze najwazniejsze ze wykryte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izulietta - wywalisz nie wywalisz 180 zł - co z tego, twoje i dziecka zdrowie jest najważniejsze a tego wycenić się nie da! Opiernicz tego twojego męża bo tak nie można. a poza tym może ten priv doktor pracuje w szpitalu gdzie będziesz rodziła i pogadała z nim o cc? A w internecie zawsze można coś doczytać, ale nigdy to nie zastąpi lekarza x Właśnie dziś mama i potem ja zauważyłam że brzuszek mi opadł troszkę, boli mnie troszkę w kroku tak jakby mięśnie. Bosche chyba się poród na serio zbliża, jestem wystraszona totalnie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się udało i dostałam nowiutki laktator avent natural ręczny od koleżanki. A robiłam ostatki już zamówień na allegro i zapomniałam o termometrze. Tak to mam już chyba wszystko, ale to pewnie wyjdzie w praniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izulietta i jeszcze jedno, ja rodziłam 7 lat temu, i też takich badań nie miałam, gin mówił że dopiero od 2 lat są obowiązkowe, więc ja też nie wiem czy coś miałam. Dobrej nocki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sekowa co do laktatora, to jak okaże się potrzebny to w ciągu 3 dni dotrze a nawet szybciej np kurierem. W sklepie nie ma sensu kupowac bo jest chyba z 200%marży :) Jezeli bede miala mleczko, z pierwsza córcią mialam ogrom, to kupie laktator po porodzie bo juz 27 kwietnia mam kilka egzaminow i na cala sobote znikne z domu takze musze przygotowac zapasy :) Ja rowniez mam malutkie piersi, moze z 1 cm urosły/spuchły. Tak tez mialam 8 lat temu, a mleka mialam tyle ze troje bym wykarmila, takze nie martw sie. Co do porodu to wiadomo ze poród boli i to bardzo, ale skurcze trwają chwilkę i mozna sie zregenerowac.Trzeba miec swiadomosc ze to cud ten cały poród. mniejszabyć- trzymaj sie ciepło. Taka niestety jest kolej rzeczy, że nasi bliscy odchodzą.Bardzo mi przykro, musisz nauczyc sie życ w nowej sytuacji i pamietaj, ze po deszczu przychodzi słońce. e ona ja dzis ciuszki, pieluszki pościl prasowalam 3 godziny. Normalnie nogi w d... weszły, ale warto było :) Kwietniówko mam tak samo z przekrecaniem sie na bok w nocy. Naczytałam sie, ze od leżenia na wznak moze zanikac dziecku tętno i spie czujnie budząc sie co chwile zeby pilnować samej siebie i dobrej pozycji do spania. Karolowa, dzieki za rade z praniem :) Trzymam kciuki za Twojego maluszka. Nie wierzę ze lada chwila zostaniesz mamą, a pozniej my wszytskie po kolei :) Antonówko, przepraszam, ze pomyliłam Cię z inną kafką. Moj rowniez do tej pory nie poruszal tematu, ale jutro mamy wszytsko omowic. Napisz jak w Twoim przypadku. Izulietto, dziwne ze nie przeprowadza cc w Twoim przypadku. Zapytaj lekarza jak w takim razie bedzie wygladal porod, albo idz do innego na konsultacje. Jezeli beda wskazania do cc to idz chocby do ordynatora i żądaj cc.Karolowa ma racje. Ja tez nie słyszalam, zeby przy takim polozeniu kobieta rodzila naturalnie w tych czasach.Raczej cc ze względu na ryzyko.Masz jeszcze czas na dogadanie sie z lekarzem.Nie patrz na koszty, tylko idz najlepiej do lekarza ktory pracuje w Twoim szpitalu. Snem sie nie przejmuj, poprostu jestes niespokojna i sny to odzwierciedlają, ale nic nie znaczą i nie przepowiadają . Termometr mam Braun taki do ucha, elektroniczny. Nie jest zbyt dokładny, za każdym razem podaje rozne wyniki w granicach 3 kreseczek, ale dla orientacji moze byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ciumkająca
Nadziejka mała ponawiam pytanie odnośnie macierzyńskiego. Mam wlasna dzialalnosc i w zwiazku z tym do zus-u musze zglosic ten macierzynski 140 dni plus 28 dni, 2 tyg przed planowanym terminem porodu, czy tylko ich informuje, ze urodzilam i macierzynski jest automatycznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyrda, moja położna twierdzi, że te urządzonko jest wyłącznie gadżetem. Wg niej nie sprawdza się a bardzo duzo kosztuje. Polecała natomiast wałeczki, takie stabilizujące do spania dla dziecka na boczku. http://allegro.pl/bezpieczne-waleczki-do-spania-dla-niemowlat-w-wa-i3070397261.html Podobno sen na boczku jest najkorzystniejszy dla maluchów i pobudza oddychanie czy eliminuje zakrztuszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej 🌻 ale mam dzisiaj leniwca...spać mi się chce... co do monitoru oddechu to nie mamy, chcemy kupić jakąś nianię... ale to też chyba dopiero jak mały sie urodzi... ostatnio przegladałam ubranka małego... i niby tyle tego jest, ale nie potrafię się w tym odnaleźć ( mam poukładane rozmiarami i rodzajami) ale ja nie mam pojęcia w co ja dziecko ubiorę na wyjście ze szpitala :) żeby albo go nie przegrzać albo zeby mu za zimno nie było :) niby wiem że podbnie jak sami się ubieramy...ale chyba za bardzo sie tym przejmuję :) Miłego dnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc 🌼 pyrdo ja mam to urzadzenie, kupilam uzywane, i zamierzam uzywac zeby w miare spokojnie spac w nocy gdzies do 6 miesiaca, dlatego ze w mojej dalekiej rodzinie zdarzyl sie przypadek smierci lozeczkowej, chociaz ogolnie uznawany jest za gadzet rzeczywiscie, jesli bylaby taka koniecznosc (przy wczesniakach) to lekarze przy wyjsciu ze szpitala chcieliby zebys kupila to urzadzenie zanim zabralabys dziecko do domu :) xxx olabio nam polozna mowila ze wystarcza reczniczki zwiniete ale pozycja na brzuszku czy pleckach tez jest wskazana (na pleckach zalecany jest klin lub podlozenie ksiazki pod nogi lozeczka zeby glowka byla ciut wyzej) ale te waleczki sa fajne i bardziej stabilne niz reczniki, moze sie skusze... xxx dagaa znam ten problem :D ja mialam niby spakowane wszytsko, wczoraj mnie cos tchnelo, sprawdzam i niewiem czy nie wzielam za malych tych ubranek do szpitala, bo rozmiar rozmiarowi nie rowny i okazuje sie ze jedne 56 sa wieksze od innych 56 :D mezowi na foteliku tez przygotowalam polarek na wyjscie i sie zastanawiam czy nie za cienki, ale w razie czego tez kocyk cieply polozylam :) poradzimy sobie :) xxx nie ciumkajaca mysle ze po porodzie trzeba bedzie podejsc z aktem urodzenia dziecka, i wypisac o macierzynskie + dodatkowy jesli chcemy, ale pewna nie jestem... xxx jeszcze az 10 dni... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My taki monitor dostaniemy w prezencie. Ale szczerze wam powiem że nie wyobrażam sobie tego nie mieć. nam się akurat udało bo chrzestna kupi jak się tymek urodzi. Ale moja znajoma miała przygody z bezdechem. Jej córka zdrowa nie była wcześniakiem i 3 razy była właśnie akcja. na cale szczęście ktoś zawsze wtedy był przy niej i zauważył. potem kupili mate i są spokojni. 2 razy im się włączył alarm. Tez kiedyś o niej nie myślałam ale od tego momentu jak oni mieli te sytuacje to zmieniłam zdanie. Może jestem przewrażliwiona, może później stwierdzę że było to zbędne ale niech jest. Co do spania to na szkole rodzenia mówili że najlepiej na pleckach albo na boku. Na brzuszku to tylko wtedy gdy ktoś czuwa. Bo taki malec sam możne nie mieć tyle siły żeby się przekręcić. Te wałeczki też podobno fajna rzecz i na szczęście nie droga. Co do ciuszków to u nas położna niby sama ubiera dzidzie na wyjście i najlepiej wziąć więcej ubranek - i te grubsze i te cieńsze a ona wybierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pyrda troche to dziwne że położna ubiera..., najfajniej jak by tatuś ubrał :) i tak u nas będzie. Pewnie body zalozy do góry nogami :D heheh Izulietta a chcialabyś konsultować z lekarzem te bakterie czy cc? Bo na bakterie faktycznie szkoda tych 180 zł bo lekarz ci powie że antybiotyk i tyle. Dla nich to coś dość powszechnego. Co do Twojego CC to ja bym na Twoim miejscu podjechala do szpitala w ktorym chcesz rodzić i porozmawiala z położną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do rozmiarówki to rzeczywiście tak jest że rozmiar rozmiarowi nie równy. ja jak przebierałam ciuszki i układałam je właśnie rozmiarami to czasami nie wiedziałam czy to jest 56 czy większy. A jak nie było metki to na oko ale na to oko moje to wszystko takie malutkie:) więc przykładałam do innych żeby porównać. i czasem ciężko było. Ale myślę że to kwestia czasu i narodzin maluszka i będę wtedy już na oko wiedziała co będzie dobre a co nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tego ubierania to właśnie nie jestem pewna tak nam mówiła położna ze szkoły rodzenia. A co do tych bakterii to jak ja rozmawiałam z lekarzem zanim odebrałam wynik to mówił że gdyby się okazało że coś jest to nie stresować się i że po prostu dadzą antybiotyk w szpitalu. Jak jakaś kobieta nie ma tego zrobionego bądź wynik jest "stary" to też dostaje. Zapobiegawczo. Ja miałam dobry wynik. Ale i tak 25 marca będę miała robiony jeszcze raz - ale to lekarka na nfz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ciumkająca - po urodzeniu idziesz do zus i składasz dokumenty bodajże teraz druk z-3b (bo kiedyś był z-3a) z napisanym oświadczeniem że będziesz korzystała z urlopu macierzyńkiego od...do...i dodatkowego od...do...+ akt urodzenia dziecka Te wałeczki dla dziecka zastanawiam się nad nimi żeby kupić, kurcze monitor oddechu nie wiem. Co myslicie o poduszce do karmienia taki jakby rogal-przydatne to? Nie ruszanm się z łóżka dziś taki mam kiepski dzień, a noc prawie nie przespana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja waleczek zaraz zamowie ale tego monitoru to chyba nie. juz w ogole bym zeswirowala i tylko na ten monitor patrzyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kwietniówki :) Jak tam dzisiejsza nocka? pyrda ja mam właśnie taki monitor oddechu razem jeszcze z elektroniczną nianią. Dostałam. Raczej sama bym nie kupiła. Ale skoro mam to może i przetestuję jego działanie. Też zastanawiam się właśnie co dla malucha na wyjście ze szpitala przygotować. I nie wiem :) Ubranek pełna szafa a ja po prostu nie wiem ;) Karolowa nie aż :) Jeszcze tylko 10 dni :) E ona a Twój mąż taki chętny do pierwszego ubierania malucha? ;) Mój niby już ma wprawę, bo od początku pięknie zajmował się malutką, ale teraz sam przyznaje, że znowu odzywają się w nim obawy jak z taką malutką kruszynką postępować, by jej krzywdy nie zrobić ;) Nadziejko a co u Ciebie taki dzień kiepski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahaha. ale się usmiałam z tych podów do góry nogami :) no w sumie fajnie by było żeby maż ubierał małego :) on się raczej nie boi (nie miał nigdy do czynienia z takim maleństwem) albo tylko tak mówi :) może pomyślimy o tym monitorze... moja koleżanka miała rogala, i mówi ż enie wyobraża sobie życia bez niego :) ja nie kupiłam... nie wiem, może będę żałować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do rogala to ja się nie wypowiem bo nie mam, nie był mi nigdy potrzebny :) ostatnio mój mąż właśnie się mnie pytał czy tego rogala tez będziemy kupować. Więc jak macie doświadczenie to podzielcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×