Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

biodra to mnie nie bolą. jaj już to jajniki i to najczęściej jak ukucnę a potem gwałtownie wstanę. Trwa to dosłownie chwile a wrażenie jakby ktos mnie ścisnął. Ostatnio tak miałam jak zapinałam psince smycz. Nie wiem czy to normalne ale zapytam lekarza o Ładna pogoda sie u nas robi :) słoneczko wychodzi wiec wstawie chyba białe pranie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agacia, mi waga poszla w gore, w 7tc mialam 60,4 a w 13 tc 61,7 kg e ona dobrze wiedziec ze polecil Ci je lekarz, ale faktycznie cena nie jest niska, ja za Natal 2 zaplacilam niecale 67 zl, no mnie tez wlasnie zakluje czasami w tylku tak mocno ze az znieruchomieje, i jak siadam to mam wrazenie jakbym szyjke i niewiem co jeszcze wciskala w powrotem do gory i taki dziwny bol... czlowiek nie wie czego sie spodziewac, takie nowosci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolowa ja mam tylozgiecie macicy i tak sobie mysle ze moze stad te uklucia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e ona, wizytę masz już w piątek :D zostało Ci tylko kilka dni, żeby się upewnić, że wszystko dobrze, postaraj się nie martwić 🌻 mnie nie bolą na razie biodra, chociaż podobno normalnie też bolą bo to znów miednice się poszerza, czy coś... Agacia, jakie terminy, przerażające ... ale super napisałaś mi o tym szefie, musze się tego nauczyć na pamięć, dzięki 🌻, moja waga albo stoi w miejscu albo podnosi się do pół kilograma, mąż mnie pociesza, jak się przujmuję tym, że dużo jem, żebym się nie martwiła, bo glównie jem po prostu owoce, albo obiad, albo kanapki, żadnych słodyczy, fast foodów, karolowa, któraś z dziewczyn też już tu pisała, albo nawet chyba ze dwie, że jeśli wyniki wyjda dobrze to nie trzeba brać witamin, mi lekarz nie zalecił, choć w sumie nie pytałam, ale o kwasie nie zapomniał mi powiedzieć, współczuje prace remontowych, wiem co będziesz mieć... kamilka, pewnie nie kupuj, na razie, a jak założysz większe na usg to będzie je łatwiej trochę obniżyć, ania, witaj! jekaterina, no właśnie! ja powiem dopiero 11 października po usg genetycznym, no chyba, że mi brzuchal wcześniej wywali :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie akurat nic nie kłuje, ani nic nie boli, także się nie wypowiem, ale na usg chyba lekarz też mi mówił, że mam tyłozgięcie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszłaMłodaMama
a wiec po obliczeniach doszłam do wniosku, że kwas w tych tabletkach które biore z żelazem+ witaminy dla cięzarnych= to samo co zawiera Folki(czyli 0,4mg). Folika brać nie bede... Gybym wiedziała,że w tych tabletkach z żelazem jest kwas foliowy to zapytałabym sie... zawsze brałam czyste żelazo... a i poza tym mam brac tabletki o nazwie BURAK:) i preparat z żurawiną caly czas... Sama zaproponowała mi również L4 a że i tak jestem w domu, to mi wypisała...mówiła ze większość kobiet które są w ciązy i sa na KRUSie od poczatku biora L4... Siedziałam u niej chyba z pół godziny... jestem bardzo zadowolona:) a dzisiaj jade na masaż.. strasznie cierpnie mi prawa łopatka...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszlaMlodaMama, cieszę się, że jesteś zadowolona z wiyty u lekarza, a na masaż jedziesz taki typowo zdrowotny czy jakiś relaksacyjny do jakiegoś salonu urody? a ja mam pytanie, czy w ciąży trzeba pić mleko? ja nie lubię mleka, zresztą białych serków a tym bardziej żółtych to już w ogóle, jogurty jadam sporadycznie i boję się, że to moje dzidzi to nie będzie miało z czego kości sobie zbudować..., a ostatnio mi właśnie koleżanka powiedziała, że trzeba pić i nie wiem, zrobiłam dziś na śniadanie kakao, żeby nie było :D napiszcie co o tym sądzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenkaś ja myslę że nie trzeba pic ale trzeba uzupełniać wapń, wiec musisz jesc jakis nabial. Ja nie potrafie sobie wmusić mięska ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najbogatszym źródłem wapnia są: żółte sery mleko i jego przetwory sardynki w oleju (z ościami) szczypiorek natka pietruszki soja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masaz leczniczy.. Dostalam ulotke co powinna kesc przyszla mama:) wiec jest w punkcie "2 Nabial. Mleko 1,5 tluszczu, jogurty naturalne i keriry, jogurty owocowe z niska zawartoscia cukru, ser zolty, twarozki i sery biale"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, Ja tylko na sekundę - mam od kilku dni bardzo dużo roboty więc nie miałam za bardzo czasu zeby do Was zaglądać, a widze ze Wasza aktywnosc jest naprawde imponujaca ;) Ja sie miotam miedzy praca nauka, a urzadzeniem mieszkania. Znalazlam wczoraj chwile czasu na fryzjera i w koncu zamowilam sobie okulary ;) Na codzien nosze soczewki, ale ciaza sprawia, ze moje oczy maja nizszy poziom nawilzenia i szybko sie mecza przed komputerem. Tak, dzis idziemy do lekarza na usg. Jestem tym faktem troszkę zdenerowowana, ale daleko mi do paniki. Jestem raczej ciekawa, co tam słychać "na dole". Ja czuję się juz zdecydowanie lepiej. Cera mi sie poprawia, nastrój też. Wiecej mi sie chce i w ogole jestem raczej dobrej mysli - pomijajac zblizajace sie egzaminy ;) Pozdrawiam Was i życzę miłego dnia, a paniom, które dziś podobnie jak ja idą stawiać czoła usg, życzę samych dobrych wiadomości! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze to Wapń dba o nasze kości, dobry nastrój oraz zgrabną sylwetkę. Więcej na jego temat znajdziesz w tekście - Wapń. Aby nie zbrakło go w naszej codziennej diecie należy jadać m.in.: kapustę, zwłaszcza włoską. Ma ponad 100mg wapnia w 1g. ser żółty - to cenna skarbnica wapnia, w 100g jest go aż 1000mg, ale nie należy się nim objadać, bo jest kaloryczny. Najlepiej wybieraj gatunki odtłuszczone. brokuły - mają w 1g - 120mg wapnia, a oprócz tego dużo żelaza, potasu i kwasu foliowego. Są niskokaloryczne. 1g to tylko 22 kcal. migdały - w 1g mają aż 254mg wapnia, ale podobnie jak ser, są kaloryczne, dlatego też zjadaj je, ale w niewielkich ilościach. Przyrządzając dania obiadowe bogate w wapń wykorzystuj powyższe składniki, dodając je do drobiu lub ryb, najlepiej morskich. Na śniadanie i podwieczorek jedz natomiast nabiał - np. chudy twarożek (1g to 100 kcal i 150mg wapnia), plasterek żółtego sera (50g to 150kcal i aż 500mg wapnia); suszone owoce - figi (5g to 150kcal i 100mg wapnia) lub migdały; pij jogurty - mały kubeczek to 95 kcal i 100mh wapnia. Co sprzyja przyswajaniu wapnia witamina D - znajdziesz ją w mleku o zawartości tłuszczu powyżej 2 % i we wszystkich rodzajach ryb. magnez - znajdziesz w pieczywie pełnoziarnistym, ryżu, orzechach, siemieniu lnianym, groszku. mangan - czuwa z wapniem nad prawidłową pracą układu krwionośnego. Jego źródłem są ziarna zbóż, owoce leśne, buraki, marchew, szpinak, sałata, szczypior, rzeżucha. bor - wraz z wapniem odpowiada za zdrowe zęby, najwięcej go znajdzuje się w winogronach, jabłkach i brokułach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAJAKOWA trzymam kciuki &&&&&&& o LENKAŚ no widzisz nie tylko w mleku i jego przetworach jest wapń , wcinaj brokuły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś czytałam mądry artykuł naukowy o wapniu i było tam napisane, że wśród nabiału absolutnie bezkonkurencyjny jest żółty ser, jeśli chodzi o wapń. Ja wcinam sporo, bo uwielbiam, nawet sam bez chleba. A z innych produktów, to twarożek ze szczypiorkiem, jogurty, jakieś serki do smarowania, no i czasem kefir. Mleka samego w sobie nie piję. Dziewczyny, piszcie jak tam usg. Trzymam kciuki za same dobre wieści:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny 🌻 musze sobie to gdzieś spisać, a czy jak robimy co miesiąc te badania to w którymś badaniu wychodzi jak się ma za mało wapnia? da się jakoś to sprawdzić? czy dopiero jak mi sie ręka złamie? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majakowa, właśnie widziałam, że coś nam znikłaś, daj znać po usg, powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane dziękuję za miłe słowa :) choć na prawdę daleko mi do szczupłej sylwetki zwłaszcza po przytyciu 7 kg :/ achhh te lody i ciasteczka :) O O Byłam na tej rozmowie i powiem Wam, że trochę żałuję, że nie zaszłam w ciążę za pół roku, ale tylko ze względów zawodowych. Jako, że w rankinkach jestem na 1 lub 2 miejscu zalezy od miesiąca z miłą chęcią mnie przyjmą i nawet usłyszałam, że nie chcą słyszeć ode mnie NIE. Warunki pracy nawet polepszą się a zwłaszcza socjal, ale... zawsze jest ale! Nie powiedziałam im o ciąży! Nie ma co się podniecać bo jak powiem to mi pewnie umowy nie dadzą. Zmieniłabym miejsce pracy, godziny pracy lepsze i weekendy wolne! nie ma problemu z l4, zarobki ok a nawet bardzo ok jak na te czasy tylko co z tego... umowę mają mi dać do połowy października a ja 11 dopiero mam usg. Zastanawiam się czy nie przełożyć na tego 4 ale to by był 11t6d a tak to miałabym 12t6d więc chyba lepiej ale wolałabym im wcześniej powiedzieć niż przy podpisywaniu umowy. HELP! poradźcie coś proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
E ona- koniecznie kup wagę, będzie Ci łatwiej się kontrolować. Ja bez wagi to jak bez ręki. Dzięki za ściągę o wapniu, wydrukuję sobie na lodówkę. O Karolowa-to przytyłaś w sam raz. O Kiedyś 1 lekarz mi powiedziałd, że też mam tyłozgięcie. Byłam potem wielokrotnie u różnych lekarzy i nikt mi już tego nie potwierdził. Mnie na szczęście nic nie boli. O Lenkaś-dobrze, że zdrowo jesz, bo mnie czasem nachodzi ochota nie do odparcia na frytki, koniecznie z Maka, albo skittlesy. Mmmm... Muszę trochę się opanować bo zamiast brzucha urośnie mi tyłek. Ja mleka też nie lubię, ale ser żółty kocham! O PrzyszlaMlodaMama-co to jest ten Burak? Zżera mnie ciekawość. A ja dziś buraczki na obiad sobie właśnie robię. O Ania-fajnie, że jesteś, dziel się z nami swoim doświadczeniem, bo jak widzisz mamy mnóstwo pytań i wątpliwości O Majakowa-mam to samo z soczewkami, więc póki co przestawiłam się na okulary. Na suche oczy pomagają tzw sztuczne łzy, od optyka albo z apteki. A kto Cię jeszcze egzaminami męczy? Kończysz studia? O UWAGA!!!UWAGA!!! Byłam u dentysty, dowiedziałam się bardzo ważnej rzeczy-będąc w ciąży należy 2 razy zalakierować zęby. Raz na początku ciąży i drugi raz pod koniec. Ma to związek właśnie z wapniem. Gdy są niedobory, to natychmiast psują się zęby. Chroni przed tym właśnie lakierowanie. Ale, żeby zalakierować, to trzeba mieć wyleczone i wyczyszczone zęby. Ja się właśnie za to zabrałam. Poszłam kontrolnie do dentysty, nic mnie nie bolało, ale okazało się, że mam 3 dziury. Jeśli bym ich teraz na początku nie wyleczyła, to do końca ciąży prawdopodobnie nadawałyby się już tylko do wyrwania. Dlatego uczulam Was na to. Oprócz gina jeszcze bardzo ważny jest dentysta! O Anecka-a ta umowa to będzie na czas nieokreślony, czy jakoś na próbę? Powiedzieli Ci już? O To tyle moich złotych myśli:) Przede mną jeszcze usg i kardiolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agacia pytanie mma co do tego dentysty, co ze znieczuleniem? Ja nie dam rady bez znieczulenia, mam do leczenia dwójkę'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do dentysty to racja, mojej mamie strasznie się "posypały" zęby po ciąży. Ja w sumie często pije wapń z kwertycyną na alergie. Umowa na 3 miesiące a później nie wiadomo, ale to bez różnicy bo musieliby mi dac przynajmniej do dnia porodu. A dla mnie to bez różnicy bo po macierzyńskim zostałabym bez pracy. Jeśli jakimś cudem daliby mi umowę to chciałabym pracować jak najdłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mialas byc oj
taka uczciwa wobec szefa aneckaa czemu zmienilas decyzje i pytasz o rade? jak sie zaczyna kombinowac to juz do konca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja na początku nie wiedzac o icazy byłam u dnetysty i miałam normalne znieczulenie, ale ponoc dają takie specjalne jakies kobietom w ciazy. I przed ciaza wyleczyłam najgorsze zęby, i nie wiem czy chodzic dalej bo dziurek ani czrnego nic nie widze a lekarz niby tam jakies drobaizgi powynajdywał, najgorzej to chodzi o kase, bo wizyty u gina co 3 tygodnie 130 zł + dentysta tez płąciłam dobrze ponad 100zł za kazdym razem, a tu mieszkanie wykanczamy, kas ciagle brak, kredyt tez juz mamy. A z innej ebczki to odebrałam dzis wyniki i krew mam ARhD+ a mężuś BRhD+ , takze jest dobrze z tym i to mnie cieszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
E ona-znieczulenie może być ale tylko konkretny jeden rodzaj tego znieczulenia (nie pamietam nazwy). Działa słabiej, ale nie przenika do krwi. Dentysta będzie wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pewno nie mepiwokaina :) ale podobno lignokaine mozna czyli standardowy środek znieczulający, na który mam alergię :) O a z praca nie kombinowałam, wiedziałam, że są zwolnienia i jak mnie nie przyjmą będę utrzymanką ZUSU i źle na tym nie wyjdę. Nie powiedziałam teraz bo czekam na USG genetyczne a nie jestem z tych co by ukrywały z premedytacją takie informacje i szły na l4 zaraz po podpisaniu umowy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agacia, studia na szcescie dawno juz za mna ;) Jestem na aplikacji radcowskiej, gdzie mamy roczne egzaminy. W tym roku wypadaja w październiku i listopadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LENKAŚ nie mam pojęcia czy te podstawowe badania wskazują też poziom wapnia ale wydaje mi sie ze to chyba trzeba robic jakieś specjalne... pewna nie jestem o E ona podobno są znieczulenia jakieś dla cieżarnych. U mojego dentysty jest nawet kartka ze należy poinformować lekarza o ciąży co do dentysty.... musiałabym sie przejść, aż strach sie przyznać ale ostatnio byłam w grudniu :( o ANECKA usg genetyczne robi sie od 11 tc wiec mysle ze spokojnie byś mogła juz je zrobbić , zastanawiam sie tylko czy faktycznie juz widać tyle co np w 12 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e ona ja tez mam tylozgiecie macicy, myslisz ze to cos wspolnego ma z tymi bolami? ooo kafelki w korytarzy skute, to dopiero poczatek a ja mam dosc, chce zeby bylo juz po wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim ukladzie w nastepny tygodniu, jak z ciaza bedzie wszystko ok to pojde do dentysty. Karolowa mi lekarz powiedział że może temu towarzyszyć silniejszy ból więzadeł. Ja nie mialam nigdy tylozgiecia, lekarz mi powiedzial ze przed ciaze macica poszla do tylu bo zrobila sie ciezka i to dlatego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
umówiłam się na usg na 8 października;D też mam tyłozgięcie...ale nie wiem czy to temu boli...hmm..czasami jakoś tak coś zakłuje... Ja też w szeszłym roku wszzystkie zęby poleczyłam i miałam iść na wizytę kontrolną...i nie poszłam;( muszę sie zmobilizować...i umówić też do dentysty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten burak to naturalny,ziolowy preprat i tez na przyrost zelaza... A z tym dentysta... Dzwonie i pytam o wolne terminy... No bo ile mozna... Sporo placimy za ubez. A i tak trzeba wszedzie prywatnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×