Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

Gość drzewobananowe
je katerina - Uważam że powinnas porozmawiac z szefem. Poczekaj na kolejna wizyte u lekarza i jak bedzie wszytsko ok to mu powiedz. Szef tez człowiek. Ja jestem tego zdania, że jak ktoś sie dobrze czuje to powinien pracować (oczywiście bez przesady). Zawsze to jest między ludźmi i w ogóle. Jesli jednak są przesłanki ku temu aby leżeć i się oszczędzac to jak najbardziej trzeba sie słuchać, bo w tym temacie nie ma zartów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic was nie czytam, ale zgłaszam tylko, że zbieram się do wyjścia z roboty - dziś od 07:45:( muszę czym prędzej powiedzieć w pracy, ale... po usg za 2 tygodnie :o na szczęście przyszły tydzień zapowiada się luźniejszy, pociecha...;) x odezwę się za jakieś 1,5h z domu, papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Byłam dziś na bad. prenatalnych - z dzidziulką wszystko wporządku :) wszystkie parametry prawidłowe :) łożysko z przodu i nisko - lekarz mówił, że powinien byc łatwy poród :D Fasolka ma 6,1 cm , wszystko ma na swoim miejscu :)Mam nagranie i zdjątka :) a jak mooocno biło serducho :D Nastepne bad. prenat. za 2 miesiące. A jutro ide na usg do mojego lekarza :) Z tymi prenatalnymi to wyszło z nienacka, szukaliśmy jakiegos terminu na ten tydzien i nagle mi chłopak dzwoni, że mnie zapisał na dziś :D Fajne uczucie widziec swojego dziubaska na telewizorku :) jedynie załuje, że na płytce nie słychac serduszka... A i kupiłam dziś witaminki - tylko, że pregna plus nigdzie nie umiałam znalezc i babka w aptece poleciła mi femibion 2. Ponoc lepsze... tylko, że droższe.. hmm... A jak u Was badania? Mam nadzieje, że również dobre wiesci :) i oczywiście z niecierpliwością czekam na dobrą wiadomośc od mel-wy (3mam kciuki)... Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a.. i chcialam zapytac czy orientujecie sie, czy ten femibion 2 - gdzie pisze, że od 13tyg. ciazy nalezy brac... a ja jestem w 12t4d - to moge juz brac czy jednak poczekac te 3 dni aż bedzie 13tydz. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj jak mnie dziewczyny cieszy, ze u was wszystko ok po badaniach... Naprawde:) ja sie zastanawiam na tym genetycznym... Moja gin dala mi ulotke do lekarza do poznania jakies 80 km... Szukalam gdzies blizej... I nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boska ale Ty jjuż jestes w 13stym tygodniu :) Tak to się liczy, bo pierwszy tydzien to pierwszy a nie zerowy :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boska 12t4d to jest właśnie 13tydzień,wiec witaminki możesz brać śmiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny :D tzn. wiem, że sie "mówi" w moim przypadku, że to 13tydz. ale myślałam, że witaminki nalezy brac zgodnie z "13" z przodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, U nas też wszystko w porządku. Dziecię ma 6, 91 cm i wszystkie części składowe na miejscu i w najlepszym porządku. Ruchliwe też takie, że ciężko było porządne zdjęcie zrobić. Wygląda na to, że ciąża jednak jest starsza niż nam się wydawało, bo według usg t.p. wyszło na 1 kwietnia ;) Wiadomo jednak, że to umowne wszystko. Kolejne usg mam za 8 tygodni i zrobimy je sobie w 4d, żeby mieć fajną pamiątkę ;) Acha no i ja miałam przez powłoki brzuszne. Cieszę się, że zrobiłam ten test pappa. Dostałam taki wydruk, gdzie jest informacja o standerdowym prawdopodobienstwie chorób chromosomowych w mojej grupie wiekowej. I np. jest tam napisane, że dla 26-latki ryzyko urodznia dziecka z zespołem downa jest jak 1 do 910. Po badaniach krwi i usg u mnie to prawodpodobienstwo spadlo do 1 do 1900. I tak dalej. Jestem więc spokojna i od dziś przestaję szukać dziury w całym. Pozdrawiam Was mocno i idę się położyć. Strasznie mnie dziś głowa boli caaaaaały dzień. Pewnie od nadmiaru spraw do załatwienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka ja juz po badaniu i również bardzo sie cieszę :D . Dziewczyny gratuluję 🌼 o dzidzia ładnie sie rozwija , wszystko mieści sie w normach, Lekarz pokazywał nam rączki, paluszki a małe brykało jak zwariowane :D . Pokazał nam też nóżki i stwierdził ze jak u piłkarza czyli krzywe a potem mrugnął oczkiem i stwierdził ze tak sie śmiesznie ułożyło. Serduszko pieknie bije , kosć nosowa widoczna :) Dzidzia ma 7 cm "wzrostu" :) o usg miałam przez powlokę brzuszną o zapłaciłam 100zł , bez nagrania , 5 zdjec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytam pobieżnie - cieszę się z wami:) majakowa - teraz odetchnęłaś, bo masz wynik, który cieszy, ale daj się 'pobać' pozostałym - właśnie dlatego czekamy na badania, aby też móc się uspokoić i cieszyć, a nie cieszyć, ale przez pryzmat lęku... tak więc nie pisz, że ciąża nie jest taka straszna, bo przecież ciągle jakaś kobieta rodzi chore dziecko... nie obraź się, ale sama jestem przed badaniami, martwię się o dziewczyny, szczególnie o melwę i nie mogę czytać takich uogólnień - pamietam Twoje obawy i rozterki, chociażby z samą decyzją o pappa... x lenkas - od piatku nie miałam czasu pójść na pocztę, na szczęście ktoś mnie wyręczył i paraduję właśnie w bluzeczce - super wygodna i od razu wiadomo, o co chodzi ;) x idę ogarnąć się troszkę, zmyć makijaż i takie tam... doczytam was jeszcze i może odezwę się, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super, że u Was tez wporządku :) aż miło sie czyta... Moja dzidzia tez sie bardzo ruszała i machała rączkami :) A lekarz mówił Wam coś na temat płci? bo mi nie... a mojej znajomej powiedzial na 1 bad. prenat., że nosi w brzuszki chłopca :) a na drugim potwierdził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same dobre wieści dziś. widzicie dziewczyny z tymi tygodniami ciązy to ja się z Wami nie zgodzę. u mnie w mieście że tak powiem liczy się że tydzień 13 to wtedy jak sie ma 13tygdoni i 1 dzień. a jak jest 12t6d to jest jeszcze 12 tydzień, każda ciążę miałam tak liczoną. i ten pierwszy tydzień to jest zerowy: bo to 0t2d np. mnie lekarz tak to wytłumaczył: przecież jak się dziecko rodzi to nie ma od razu roczku prawda. ma zero lat i kilka miesięcy. roczek ma jak go skończy. wiem że każdy lekarz inaczej określa ale u mnie liczy się skończone tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj agalesna! Kiedy Ty masz badania? O Plusik-gratulacje dobrych wyników! Oby tak dalej! O Lenkaś-mąż, tak i ja nie mógł uwierzyć w ten mały cud, który zobaczyliśmy. Chyba dopiero teraz do niego dotarło, że to wszystko dzieje się naprawdę. Nie wiem jak sobie wypracowałaś taką dobrą ścieżkę do państwowej służby zdrowia. Ja naprawdę mimo prób narazie ponoszę spektakularne porażki. Może muszę mieć więcej determinacji i zapisywać się na pół roku w przód O Celka-Ty tyle pracujesz! To kest wyzysk, nawet jeśli nie byłabyś w ciąży, to nieludzkie siedzieć tyle godzin w pracy. O Boska-wspaniałe wieści! Gratuluję. A dlaczego jutro usg, skoro dziś już było? Było przez brzuch? O Kto jeszcze miał dziś badania? Odzywajcie sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie o o I ja już jestem po usg:) Dzidzia rozwija się dobrze, serducho biło 174/min, rączki i nóżki na swoim miejscu, kosć nosowa widoczna, mamy już 5,43 cm:) o o o Najpierw miałam przez bzuch ale uparciuch nie chciał się ułożyć i musieliśmy go poszturchać dopochwowo:) Na szczeście sie udało:) Wiecie jakie to cudowne uczucie widzieć dzidzię na ekraniku-nie wiem jak wy ale ja miałam jeden monitor na wprost głowy tak że wszystko widziałam. Na koniec pan dr zrobił "zdjęcie na fejsa" ale stwierdził że dziecko niefotogeniczne bo nie chciało sie ułożyć a ja dodałam że jeszcze w dodatku uparte po tatusiu:) o o Jestem spokojna że wszystko jest ok. Martwie sie o melwę, ma któraś z was z nią kontakt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agacie - jutro mam zwykłe usg, na które skierował mnie lekarz prowadzący - byłam u niego na wizycie w poniedziałek i dał mi skierowanie na jutro.... a gdy wróciłam po wizycie do domu, to okazało sie, że chłopak mnie zapisał na bad. prenatalne na dziś :) dlatego tak wyszło, że jutro znów, ale przynajmniej zobacze i usłysze dzidziolka jeszcze raz i to za darmo hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba wszystkie sie martwimy o mel-we - mam nadzieje, że sie wkońcu odezwie z dobrymi wiadomościami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poliensi
PLUSIK - wybacz, ale nie ma tygodnia zerowego. Tak samo jak nie ma zerowego roku życia. W pierwszym roku życia dziecko ma po prostu 1, 2 3, 4 itd miesiące. Masz rację, że lekarze często mowia jak podajesz, ale zwyczajnie niektórzy popełniają błąd językowy. można być w 13 tygodniu albo można skończyć 13 tydzień. I tu jest różnica. Ty mowisz o skonczonych tygodniach. Wiekszośc dziewcszyn z tego co widze mówi o byciu W danym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANIAGRA a ty podajesz to 5,34 cm tj od główki do pupy czy cała jest tak długość??? Bo ja dodaje właśnie od główki do pupy + kosć udowa i wychodzi mi 7 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale wam sie zlozylo, że wszystkie prawie macie dzisij wizytę :P Zmówily się czy coś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANIAGRA a nie masz wydruku? ja mam wydruk który mi wyjaśnił , do pupy to mam 62mm 0 Jeszcze trzeba trzymać kciuki za MEL-WĘ I MAMAMATI &&

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
E ONA no złożylo sie :) Potem pewnie znowu bedzie kolejna seria i znowu będziemy czekać na wieści z zaciśnietymi kciukasami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idę sie kąpać kochane o zlewik doi łazienki kupiłam ale oczywiscie musialam jeszcze dokupić pod niego szafke bo sie okazało ze komplet który miałam wcześniej juz chyba nie produkuję i nie dało rady kupić samego zlewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilkaK dokladnie tak masz racje. Najwazniejsze ze wszystko dobrze:) Chyba juz prywatnie nie muszę iść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×