Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

mamamati podzielam Twoje zdanie. Niestety to czytanie w intrencie bardziej przeszkadza niż pomaga - dlatego kiedys moj lekarz mi powiedzial ze albo zaczne się leczyć przez net albo u niego i decyzja nalezy do mnie ;) ja staram się nie panikować ale lepiej mi się żyło z myslą że ponizej 30stki dzieciatko powinno być zdrowe, kiedy nie wiedzialam ze istnieje cos takiego jak obumarcie plodu no i moglabym tak jeszcze wymieniac i wymieniać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
E ona, no sporo. To prawdopodobienstwo dotyczylo konkretnie zespolu Downa, duzo mniejsze wyjsciowo jest przy zespole edwarda i patteu. Ale spokojnie. Zobacz jak bardzo zleciało po dokładnym indywidulanym badaniu. 1 do 19 000 to juz naprawde promil. Te dwie pozostałe wady z kolei spadaja do 1 na kilkaset tysiecy przypadkow.Jestem pewna, ze u was wyniki będą analogiczne. Lekarka pytala tez o wady w rodzinie i o styl zycia - alkohol, papierosy itp. U mnie w rodzinie zdarzaly sie wady serca wiec tego sie mocno obawaialam. Na szczescie poki co jest w porzadku. Ja z kolei czuje sie coraz bardziej zmeczona i juz sie nie zarzekam, ze bede pracowac "do konca". Prawde mowiac jak budzik rano dzwoni mam ochote sie rozbeczec :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też dostałam po głowie wczoraj za czytanie rewelacji internetowych. Przynzałam racje lekarzowi jak stwierdzil, ze opisano w nim wszystkie zle przypadki, a praktycznie zero dobrych. A tych dobrych mimo wszystko jednak jest duzo więcej. Postanowilam zatem ograniczyc sie tylko do naszego forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie czytam nic oprocz forum i o tym jak rozwija sie dzidzior :) zapomnialam podziekowac za zyczenia rocznicowe:) dziekuje bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez sama nie wiem co z tym netem, raz mi pomaga jak czytam dobre wiesci, a jak złe to robie się smutaśna starsznie i wymyslam głupoty, ale przynajmniej jakos mi zcas leci jak mam go duzo. A ja mam jutro wizyte, nie wiem czy to bedzie usg genetyczne bo ostatnio dr mi nie powiedizała tylko zapisała na nastepną wizyte, a ze chodze prywatnie do jednej dr, ktora prowadzi moja ciaże to być moze ze bedzie to akurat genetyczne, no ale jutro sie wszytskiego dowiem o o Powodzenia dla Wszystkich Dziewczyn !!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, wczoraj nie miałam siły już nic napisać, ale czytałam, mel-wa, bardzo mi przykro, współczuję, przytulam mocno 🌻 boska, majakowa, Kamilka, aniagra bardzo się z Wami cieszę z pozytwnych wyników! gratulacje! aniagra, boska, fajne te Wasze zdjęcia dzidziulka, ale może ja jestem ułomna, ale ni eumiem nic rozróżnić na zdjęciach usg :D Celka, chciałam też powiedzieć, że jednak jestem coraz bardziej za prywatnym forum, bo mnei to nie dość, że wkurzają beznadziejne pomarańczowe wpisy, to nawet wkurza mnie wtrącanie się osób, które na stale z nami nie są, piszemy sobie i myślę, że jesteśmy w swoim gronie, aż tu nagle ktoś nieproszony się odzywa i mi przypomina, że tak naprawdę ciągle jesteśmy podglądane, myślę,że poczekamy jeszcze chwile i się stą gdzieś wyniesiemy! antonówka, przetrzymaj jakoś ten czas niepewności 🌻 e ona ja tez byłam w szoku z tym prawdopodobieństwem, już w zeszłym tygodniu o tym czytałam i o ile dobrze pamiętam, dla kobiety 30-letniej (czyli prawie ja) to prawdopodobieństwo to 1:600, to jest baaaardzo duże prawdopodobieństwo! ja tez dziewczyny nie czytam praktycznie nic poza forum, raz chyba byłam na mamazone, raz coś czytałam o usg jak interpretować i w zeszłym tygodniu o tym NT i NB, a poza tym już dawno wiedziałam, że opiniami w internecie nie koniecznie należy się interesować ponieważ tam zawsze są złe opinie, nikt komu jest dobrze o tym nie pisze, dlatego jak już czytam to z duuuużym dystansem :) pozdrowionka dla Was,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co? Ja tez myśle, że możnaby wkońcu pomyślec nad tym prwatnym forum :) można wrzucac bez skrempowania zdjecia, poznac sie bliżej, bo już nas raczej nie przybedzie, a przynajmniej bedziemy spokojniejsze i nikt niepowołany nie bedzie nam tu bluzgac :) Właśnie wróciłam z normalnego usg od mojego lekarza prowadzacego - powiem Wam, że miałam dopochwowo :/ do tego nic na telewizorku mi nie pokazał, tylko se sam oglądał, dał posłuchac serduszko, powiedział, że wszystko w jak najlepszym porządku, wydrukował zdjecie (szkoda, że prawie na nim nic nie widac) i mam sie zgłosic za 2 tyg. Także powiem Wam, że ciesze sie, ze zdecydowałam sie na usg genetyczne - przynajmniej dokładnie widziałam dzidzie i wiem, że wszystko wporządeczku... bo to dzisiejsze usg nie było takie jak myślałam... ale cóż :) Od nastepnego miesiąca bede już chodziła do prywatnej kliniki, gdzie postanowiłam rodzic :) Miłego dnia! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam 13 pazdziernika to dokladne usg w 14 tyg. czy ktoras z was bierze duphaston??? a do kiedy ten folik trzeba brac???? ja jestem w 12 tyg. a dokladnie 11 tydz i 3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to super boska, że się cieszysz z wczorajszego usg, faktycznie to dzisiejsze to za wiele informacji nie wniosło do Twojego życia :) co to za klinika? poród jest płatny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agalesna - mi lekarz mówił, że po 12tyg. można zacząc brac witaminki - które również zawierają kwas foliowy :) + oczywiście inne witaminki :) lenkas - oto klinika http://www.narodziny.com.pl/ rodziła tam siostra mojego mena, oraz miała rodzic moja siostra, ale jednak urodziła w Hiszpanii :) poród jest tam bezpłatny, jeśli chodzi sie do lekarza (min. 5 wizyt trzeba odbyc - 1 wizyta 200zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGACIA to sie udałaś z tymi ziemniakami :) o AGALESNA też słyszałam ze do 12 tyg kwas foliowy . Ja jestem w 12t4d ale nadal biorę ponieważ lekarz nic nie wspominał o witaminach i żadnych nie biore. 4 mam wizyte i sie dowiem co dalej z tym kwasem o wrócilam od siostry. Siostra ma grypę :(. Dziś z dzieciakami pomaga jej mama a jutro ja idę tylko że raczej zabiorę je do siebie. Ogólnie dałam sobie z nimi radę tylko zaskoczyła mnie pomysłowość małej, podlała kwiatka.... sokiem z marchewki :/ o idę gotować teraz jakis obiad o LOLIKA powodzenia na jutrzejszej wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agalesna, ja nie biorę tego leku, myślę, że bierz ten folik a jak pójdziesz w październiku to się zapytasz lekarza, czy masz brać, czy Ci może na witaminki zamieni, boska, super ten szpital i jeszcze nie trzeba płacić za ten poród, na pewno będzie Ci tam dobrze, Agacia, jak Ty to zrobiłaś? :D ale ugotowały się chociaż ?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolik, napisz koniecznie jutro po wizycie. Kamilka, fajna ta Twoja siostrzenica :D dobrze, że możesz zabrać dzieci do siebie, żebyś Ty się nie zaraziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dziewczyny Czasem tu zagladam bo też jestem kwietniówka Nie wpisuję się z przezorności, bo miałam plamienie, mam niski progesteron i biorę właśnie Duphaston 3x1. Jestem po 3 USG, niby wszystko ok, tylko ten niski progesteron mnie martwi. Genetyczne mam dopiero w połowie października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agacia no ja tez to mam! Zostawilam juz psa pod sklepem, zamknelam kota w szafie na caly dzien, prawie spalilam kuchnie bo zdjelam kotlelty z patelni i nie wylaczylam gazu... Oslodzilam ziemniaki a kompot posolilam Mąż boi się mnie samą w domu zostawić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziemniaki zjarały się od spodu ale nie ugotowały. Co gorsza, od temperatury rozwarstwiło się dno garnka. Ech! Mam nadzieję, że przy dziecku będę bardziej ogarnięta. A co Wy jecie na obiadek? Mam nadzieję, że same zdrowe składniki z żelazem i wapniem :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mogla bym tak wymieniać i wymieniać, teraz mi troche przeszlo ;) Agacia ja jem pysznie zdrowy żurek :P Z boczkiem, białą kiełabaską i jajeczkiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sobie dziś zamówiłam lasagne :) Ale jakiś żurek to bym zjadła...Kurcze. Wzielam sobie kilka dni wolnego w przyszlym tygodniu, zeby sie przygotowac do egzaminu, to pewnie przy okazji nadrobie kulinarne zaleglosci. U mnie aż wstyd sie przyznac - nie pamiatam kiedy ugotowalam porzadny obiad, upieklam ciasto..Miszkanie zapuszczone. Porazka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenkas.. mam do cibeie pytanie.. jestem tu nowa jeszcze, ale podgaldam.. do Ciebei bo w stopce widzialam ze na 1szym usg u Ciebie widoczne bylo 'rozrzedzenie sugerujace ciaze' - ja tez tak mam i mi pani Gin pow, zeby sie nie cieszyc bo to jeszcze niepewne jest..bo nie ma nawet pecherzyka ciazowego.. Tobie tez tak mowili? dja znac prosze jak mozesz bo sie troche martwie.. chyba, ze Wy dzieczyny mialyscie podobne doswiadczenie na 1szym usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja planowalam po pracy zjesc omleta meza :) a braciszek od mamy przywiozl "chlopsi garnek" z kapustka, ziemniakami, kielbaska, hmmm... troche jak leczo ale smacznie, wlasnie sie objadlam :p boska ja tez mysle nad prywatna klinika, ale nic takiego w poblizu nie mam, a jechac iles tam km rodzac... ciezko by bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z niedowierzaniem przyjęłam informację, że we Wrocławiu nie ma prywatnej porodówki. Niby duze miasto, a tu prosze.... A jezdzic gdziekolwiek dalej to ja sobie nie za bardzo wyobrazam. Pocieszam sie tym, ze moj lekarz jest ordynatorem gin.-pol. w jednym z naszych szpitali i moze nie da mi zginac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Funiak, nie martw sie! usg wychodza dobrze, lekarze też by cos więcej zaradzili pewnie, gdyby to było duże zagrożenie chyba? nie wiem, nie znam się. W każdym bądź razie staraj się nie martwić tylko ciągle myśleć pozytywnie, zwłaszcza, że jak na razie wszystko dobrze! głowa do góry ! e ona, ale jaja, ale się uśmiałam :D:D:D dziewczyny jak Wam się też zdarzają takie rzeczy to piszcie bo to zabawne :D ja dziś leczo, które wczoraj ugotowałam :D majakowa, nie przejmuj się! zobaczyłabyś moje mieszkanie, jest taki syf, że szkoda gadać, jedyne co mi się jeszcze chce to ugotowaĆ obiad, ale ja nie mam nauki... :/ Kasia-MalaMi, a w którym jesteś tygodniu? nie, mnie lekarka nie straszyła, po prostu powiedziała, żebym przyszła za dwa, trzy tygodnie to wtedy będziemy więcej wiedzieć bo po prostu było za wcześnie. Mówiła, że widziała przez chwilę jakąś czarną kropkę ale nie wie też jeszcze czy to pęcherzyk, ale ja naprawdę robiłam wcześnie to usg bo to było 4t4d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe dobre to było z tymi ziemniakami hiii troche sie posmiałam bo wyobraziłam sobie mine męza jakbym ja to zrobiła:)))) o boska1986 uwazamm ze dobrze robisz ze bedziesz chodzic prywatnie, przynajmniej sama widzisz jaka jest róznica chociazby w badaniu usg . a jezeli chodzi o prywatne kliniki to u ans w miescie tez otwarli niedawno taką , ale maja umowe z NFZ, przyjmuja w pierwszej kolejnosci swoje pacjentki do porodów, a jak sa miejsca to i nie swojepacjentki, a ponadto mozna sobie ze tak powiem zamówic cesrke , a do porodu naturalnego dają znieczulenie kazdemu kto chce o Funiak trzymamy kciuki zeby wszytsko bylo ok, a ten progesteron może sie w koncu unormuje, skoro lekarz mówi ze jest wszystko dobrze to trzeba byc dobrej mysli o a jezeli chodzi o odzywianko to mój mąż odkad mu powiedziałam o tmy wapniu to he za kazdym razem szuka mleka takiego włąsnie zeby miało ten Wapń, :) a na prawde mało produktów go ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a czemu tak zawzięcie szukacie prywatnej kliniki? Kochan martwi mnie to ze ciagle nie mam brzuszka :( Nawet nie czuje spochniecia podbrzusza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×