Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

Nadziejko boli mnie cały dół, bo i podbrzusze i mocno czuję spojenie łonowe i ból w pachwinach. No i ucisk na pęcherz momentami jest bardzo bolesny, aż nieraz muszę przystanąć jak idę, bo mnie wpół zgina. U Ciebie już bliziutko do terminu to i pewnie dolegliwości różne się nasilają. Ciążę już w zasadzie masz donoszoną, możesz rodzić :) A skoro i skurcze Cię bolesne łapią, to pewnie Wasz czas nadchodzi :) Pyrda śliczne to łóżeczko :) PrzyszłaMM pampków spakowałam póki co 20 sztuk. Bożko z urlopem nie pomogę. Kornelia witaj :) Rozgość się i napisz coś więcej o sobie i przebiegu swojej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzik taki jest właśnie sens badań pod koniec pierwszego trymestru, czyli usg tzw. genetycznego. To najlepszy czas by wykluczyć np. zespół Downa i sporo innych chorób genetycznych. Po to właśnie mierzy się wtedy m.in. przezierność karku. Ja robiłam takie badania prywatnie. U lekarza na nfz nie było na nie szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolowa 10 sztuk to wcale niemało. Taki maluszek zaraz po porodzie aż tyle pampków nie zużywa. A jakby co mąż może podrzucić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otulka- widzisz tak się własnie zastanawiałam czy miała ta przezierność karkową robioną. Myslalm ze to bad nie ważne czy na nfz czy prywatnie jest normą i napewno robią a jednak nie :-(.Byłam pewna że w dzisiejszych czasach nawet na nfz robią bad takie które wykluczają z. downa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOŻKO-urlop wypoczynkowy wykorzystaj zaraz po macierzyńkim, należy Ci się za okres l-4 oraz za okres macierzyńskiego, więc możesz miec sporo. Ile urlopu Ci się nalezy liczy się tak 26 dni (bądź 20 dni -jeżeli staż pracy +szkoła krótszy niz 10lat) dzielimy przez ilość miesięcy i wtedy wynik to ilość dni urlopu należnego za 1 miesiąc.zawsze zaokrąglamy jdo góry na korzyść pracownika do góry. Ale jeżeli pracujesz cały rok to normalnie masz 26 dni bądź 20dni. Po urlopie macierzyńskim dlatego się wykorzystuje ponieważ wszystkie roszczenia wobec pracodawcy wygasają po 3 latach tak samo urlop wypoczynkowy, więc jakbyś szła na wychowawczy to ci przepadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadziejka dziekuje czyli w 2014 ten urlop z 2012 jeszcze jest o to mi chodziło że nie przepada to tak mnie ciągnie w dól Zuzia i brzuch mi twardnieje nie wiem czy do lekarza nie dzwonic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja torba do szpitala jest dość duża, też mi głupio z takim tobołem iść na izbe przyjęć jak na wczasy, ale nie ma w niej niczego co mogłabym wyjąć, a nawet jeszcze muszę troche dopakować drobiazgów w stylu szczoteczka do zębów, dezodorant itp. W sumie prawie całą zajmuje szlafrok, 3 koszule i 2 ręczniki, mały i duży. Do tego kapcie i klapki pod prysznic, butelka wody z dziubkiem, papier toal, i podkłady 10sz. (jak już kupiałm to biorę). Wzięłam też 5 podpasek tych maxi bella, wkładki lakt.,jakieś sztućce, kubek i już mi się kosmetyczka nie mieści, suszarkę mi najwyżej mąż dowiezie. Pomyślałam, że część rzeczy wrzucę w oddzielną torbę do bagażnika i jakby co to się doniesie, bo mąż bedzie ze mną przy i zaraz po porodzie. Z tym zespołem d. to mi się wydaje, że badanie połówkowe kości nosowej powinno wykluczyć chorobę. Gdzieś o tym czytałam. W sumie różni sa lekarze, czasem popadają w rutynę, a nieraz nawet dobry lekarz nie wykryje czegoś. Rozwój techniki pozwala dziś na wiele, ale nie daje 100% pewności nigdy. Ja też mam stresa czy mała bedzie zdrowa, tym bardziej, że wiele przeszłam w temacie poronień, niepłodności itp i moje koleżanka też miała pewną tragedię w związku z dzieckiem i czasem mnie to przytłacza, ale chcę się nastawiać jak najbardziej pozytywnie, bo jednak zdecydowana większość dzieci jest zupełnie zdrowa, wystarczy rozejrzeć się dookoła, wśród znajomych, rodziny, nas też ktoś urodził i jesteśmy zdrowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przepakowalam się dziś do torby na kółeczkach bo stwierdziłam,że nie ma szans na uniesienie poprzedniej-jakbym nie daj boże musiała jechać taxi na porodówkę. Mam trochę schiza że mąż nie zdąży z pracy :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
36 tydzień- dzisiaj było pierwsze KTG :) strasznie miło posłuchać bicia serduszka mojego maleństwa, dostałem skierowanie na mnóstwo badań, pewnie potrzebuję ich do szpitala do porodu, oprócz tego hormony, elektrolity i jakieśinne. Od teraz mam się zgłaszać do lekarza co tydzień. Co raz bliżej godziny zero :):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz po wizycie. Synus wazy 4000 kg ;O szok;] wiec juz wiem co mnie czeka. w srode mam ktg a w nastepna srode rowniez ktg, jesli bedzie nie ciekawe to jeszcze przed swietami na cc a jesli bedzie dobrze ktg to 4 mam isc po skierowanie na cc. jak zwylke cisnienie mi szaleje mierzono mi 4 ray i za kazdym razem inne(to dziwne). najpozniej 10 przzed terminem mam urodzic i wszystko wskazuje na dorodnego chłopa;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy raz tutaj piszę ale termin mam tez na kwiecień dokładnie 18. Co do pampersów przy pierwszym porodzie wzięłam całą paczkę. Nie wiem czy każde dzieciątko tak ma, ale mojej pannie praktycznie po każdym karmieniu trzeba było zmieniać pieluszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agalesna ale duży chłopak! 4 kg? :) a poprzednio kiedy mieliscie badanie i ile ważyl? I Ty ile przytyłaś? Bo to naprawdę duże dzieciątko w 36 tygodniu ;) Ja odebralam morfologie i powiem wam ze nie odzywiam sie jakos super inaczej niz przed ciaza, nie lykam witamin a hemoglobine mam 11,9 - i ogolnie wszystkie wyniki wychodzą super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olulka : dzieki za zauwazenie:) W Anglii z tego co slyszalam bo duzo czytam to forum i pytam kolezanek w Polsce , troche jest inaczej. Ja niestety musialam wczenie zrobic usg (norma tu to 1 usg w 12 tyg) bo mialam okropne bole po kilka dni trwajace a w maju niestety porodnilam.. Pozniej mialam w 20 tyg usg i to na tyle! To mnie martwi ale tez juz sie uspokoilam bo co by mi ono pozniej dalo?Do konca nie wiem.. troche sie tym martwilam. W 12 tyg robili tez na downa badania . Pamietam ze usg w 12 tyg bylo bardzo bolesne po tym mi sie zaczely bole. Tutaj ciaze prowadzi polozna ktora zrobilam mi 3 badania krwi(zawsze wychodzily ok) i za kazdym razem spr mocz , cisnienie moje i bada serduszko dziecka -osluchuje ma taki aparat co glosno slyszac ale to nie jest ktg prawdziwe. Teraz jestem w 36 tyg (dokladnie jutro sie zaczyna 36) jutro ide do poloznej na spotkanie. Bylam ciekawa ile moze wazyc dziecko . Powiedziala ze prawdopodobnie wg skali(a mierzy cm brzuch) moze miec do 4.4 kg i nie mam co sie martwic. Moze jeszcze powiem ze to moja 1 ciaza. Tutaj jak sie zaczyna cos dziac -wody, czop,skurcze dzwoni sie do szpitala ... Ale przyjechac tam mozna jak sa skurcze co 5 min. Epidural i inne znieczulajace sa bezplatne.. Ale moze sie zdarzyc ze anestazjologa nie ma jak to wszedzie albo rozwarcie jest juz wielkie:D Rozpisalam sie:)hehe... moze ktos przeczyta?nie wiem co wiecej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agalesna a Ty miałaś już wcześniej wskazania do cc? czy to przez wagę dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc moge sie dolaczyc, troche podkoniec ale dopiero Was znalazlam:) Ja jestem w 35tc, termin mam na 27.04, zaczyna mnie juz troche stres lapac. Widze ze kilka ostatnich postow pisalyscie na temat wagi dziecka, ja bylam w piatek czyli w 34tc i moj synek mial 3kg, lekarz twierdzi ze bedzie duzy i ze bede rodzic przez cc. Troche sie boje bo skierowania jeszcze nie mam, a boje sie ze jakpojde do szpitala to beda mnie zmuszac do sn, a jestem drobna wiec bedzie mi bardzo ciezko. Do lekarza mam sie zglosic dopiero 12.04 mam nadzieje ze dotrwam:) Ja juz mam spakowana torbe i urzadzony pokoik, tylko czekam az sie zacznie:) pozdrawiam mam nadzieje ze nie przeszkadzam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pyrda ja mam gestoze i wczesniej juz mialam cc. a waga dodatkowo przyblia do cc. Tak moj mały od poczatku 2 tyg.jest wiekszy - co usg to 2 tyg. wieksze dziecko przytylam juz 24 kilo to i tak nic w porownaniu z tym ile przytylam w 1 ciazy 40 kilo;/ a pierwsze dziecko wazylo 4300 urodzilam przez cc z powodu duzego plodu. w rodzinie to chyba juz genetyczne ze duze dzieci rodzimy;) mojego meza wuj ma 209 cm a maz 189cm wiec sa wysocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dziś jakiś leniwy dzień mam :) Taki spokojny. Delektuję się tym, bo jeszcze trochę i pewnie będę marzyć o chwili spokoju i odpoczynku ;) Agalesna Błażej naprawdę spory chłopak :) Ja też idę 4 kwietnia po skierowanie na cc jeśli wcześniej nic się nie wydarzy. Chyba będą nas ciąć w podobnym terminie ;) Erisss witaj wśród nas :) E ona super, że Twoje wyniki takie dobre bez wspomagaczy! Kornelia pewnie, że ktoś przeczyta :) Widzę, że Twój Nataniel też na dużego chłopca się zapowiada. Czy w takim wypadku w UK nie przewidują cc? hinskiturysta i Ciebie witamy wśród nas :) A waga 3 kg w 34 tc to także sporo. Nie zamartwiaj się teraz porodem. Musi być dobrze. U mnie w szpitalu przed samym porodem jeszcze robią usg, by określić wagę dziecka i jakby co dziewczyny na cc kierują. A Ty w razie czego widzę wolałabyś cc, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otulka dzieki za przywitanie ;) przy takiej wadze wolalabym cc, lekarz mowi ze maly bedzie wazyl okolo 4,5kg wiec ciezko by mo bylo przy mojej budowie ciala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, a gdzie Wy te brzuszki oglądacie?Mamy maila jakiegoś? Musiałam przegapić :( Mam napisać na ten adres kwietniowe mamy(....) ??? Dagaa to linki do moich koszul u tego samego sprzedawcy http://allegro.pl/koszula-ciazowa-dla-karmiacych-italian-fashion-s-i3070475428.html http://allegro.pl/koszula-ciazowa-do-karmienia-dobranocka-s-i3077597856.html Według mnie są super. To prawdziwa bawełna, mięciutka i sliczna. Bardzo ładne kolorki, ja wybrałam kolor łososiowy koszuli z 1 linku a az drugiego kolor szary. Zgadzają się z foto. Otulko, ja bardzo lubie swoje studia i to przyjemnosc tam jezdzic mimo wysilku, ale w ten weekend juz bylo troche gorzej. andzik, to straszne z tą koleżanka :( ja tak sie boje takich rzeczy, bardzo mi smutno jak widze chore dzieci, nawet nie chce o tym myslec jaka tragedia. Karolowa, suoer ta kostka. Ja nie mam zabaweczek dla mojej małej i moze właśnie kupię coś takiego :) Za tydzień o tej porze będziesz pewnie wychodzić z Iguśkiem do domciu :D Powodzenia i zdrówka!!! Ja mam brzuch nisko juz od 5 msca i pewnie dlatego zgage mialam ok 4 razy, ale posikuje gdzie sie da :) Nadziejko moja torba jest taka raczej niewielka 30cm/50cm. U mnie do szpitala musze spakowac rowniez rzeczy dla maluszka i cala mase art. higienicznych. Mam do szpitala ok 3km takze jak czegos zabraknie to mąz natychmiast dowiezie. pyrdo, czytalam i to potwierdzila moja polozna, aby narazie nie montowac karuzelek nad łóżeczkiem. Maluszek moze sie ich bac,zabawka moze jakoś wpływać na jego zainteresowanie otoczeniem. Najlepiej po 3 mscu zycia dołączyć karuzelke. Przyszla młodamamo, kupilam jedno op. pampersów 2-5kg ale wezme ok 30szt, jak coś to mąz dowiezie agalesna, wypasiony jest Twój maluch, 4 kg to niezła waga :) bedzie dobrze :) bożko, dziękuję za życzenia pwodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jasne, że przy takiej wadze chyba bezpieczniej będzie dla Was, jeśli dzieciaczek przyjdzie na świat przez cc. Nie dziwię się, że myślisz o takim rozwiązaniu. Aż ciekawa jestem na ile te prognozy usg będą się sprawdzały przy naszych porodach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olabia tak kochana, jeśli masz ochotę, napisz na kwietniowemamy2013@o2.pl to wyślę Ci też hasło do tej skrzynki. Założyłyśmy tego maila ze dwa tygodnie temu i powoli się tam wszystkie zbieramy :) Będziemy miały bezpieczne miejsce, w którym się będziemy mogły fotkami wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olabia ale ja nie pytałam kiedy montować karuzele tylko czy któraś z was ma albo ma zamiar kupić karuzele z projektorem. Podobno jak dziecko ma 4 kg i jest to pierwsza ciąża to robią cc. Ale co szpital to pewnie inaczej, niestety. I oczywiście witam nowe forumowiczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otulka tez sie zastanawiam na ile sie sprawdzi waga, czytalam gdzies ostatnio ze waga z usg i rzeczywista roznila sie az o 1kg!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eona ja tez wyniko krwi mam ok tylko bialko w moczu i to sporo, obrzeki i nadcisnienie = gestoza. witamin nie biore wcale bo wiem ze przez witaminy dzieci wieksze sie rodza. jak bylam 4 tygodnie temu to maly wazyl 3200, wiec juz sporo ale pamietajcie ze to jest tylko optymalna waga mierzona z glowki, brzuszka i kosci udowej a +/- to 0,5 kg. martwi mnie to cisnienie i bole brzuch - skurcze- sama niewiem jak to opisac. dostalam nystatyne bo mam uplawy i bakterie w moczu ech... ciagle cos. dodam jeszcze ze moj synek mial wazyc 5 kilo a wazyl 4,300;) dobrze ze mam miec te cesarke bo jabym miala sn to byla by masakra;) mam nadzieje ze ktg jeszcze bedzie ok i bede mogla poczekac do kwietnia bo to malowanie mieszkania....;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie odebrałam wyniki badań wymaz na paciorkowca ujemny zóltaczka też :-). Badanie krwi i moczu w porządku nie mam anemii hemoglobina bardzo dobra aż mój mąż sie śmieje że chyba mi wyniki podmienili takie są dobre:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiaa :)
Próbuje wejść na tą naszą pocztę i nie idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam bo moge
bozka ty od wrzesnia na wolnym i dalej kombinujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o to czy ja mam jakis wybor co do cesarki to nie. polozna mowi ze 4.4 kg to nie duzo.. zreszta jak oni maja spr ta wage dziecka skoro tylko cm mierzy? prosilam ja o dodatkowe usg stwierdzila ze 4 kg to nie duze dziecko . raz mowila ze 4.4 innym ze 3.900 wiec widac jak jej te tabelki wychodza. ponoc usg tez nie da pewnosci... ja nie chce uciekac od porodu naturalnego no ale dla dziecka to na pewno bezpieczniejsze.. duze dziecko moga wyciagac kelszczami proznociagiem. jutro ma mi ponoc(jesli nie zapomniala) przyniesc takie urzadzenie zeby pokazac.. jak tu nie panikowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyrda my mamy taką z projektorem http://www.smerfland.pl/zdjecia/4529_max.jpg . Przy pierwszym dziecku bardzo się sprawdziła, używaliśmy jej bardzo długo, córcia lubiła przy niej zasypiać. Teraz też będziemy jej używać. Jestem obecnie w 37 tygodniu ciąży i czekamy na drugą córcię. Dziewczyny czy macie może już skurcze przepowiadające? Mnie w pierwszej ciąży ominęły, ale od wczoraj mam ich dość sporo. Dziś naliczyłam około 15tu. Zastanawiam się czy nie są zbyt często. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×