Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

Dzięki, dziewczyny Eona już niedługo będziesz miała problemy z tym spaniem. Po porodzie wszystko przechodzi i można by spać jak kamień, tyle że dzidziuś i matczyna troska nie dają pospać :) Ale znika wszystko, skurcze nóg, bóle miednicy itp. Uściski dla Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, gratulacje dla kolejnej mamusi :) Ja wlasnie po wizycie i ... moge rodzic w karzdej chwili, tyle tylko, ze nic sie nie dzieje :/ dostalam powera nie mam juz skorczy, tylko czasami B-H i mlody sie wyciszyl. Mam nadzieje, ze do niedzieli sie rozpakuje bo jak nie to od poniedzialku bede musiala co 2 dzien smigac na ktg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izulietta
agalesna gratulacje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agalesna urodzić takiego grubaska to nielada sztuka! Gratulacje Mamo! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowym mamom serdecznie gratuluje i baaaardzo zazdroszczę :):) Sękowa, ty musisz czekać na mnie, bo mamy taki sam termin porodu i jak urodzisz przede mną to się załamie:) bo chyba żadna z was nie ma już tak dosyć ciąży jak ja, dla mnie to coś nie do opisania. Całą ciąże wszystko było ok... i chyba teraz nadrabiam zaległości bo wszystkie możliwe dolegliwości mnie dopadły i to ze zdwojoną albo ze ztrojoną siłą... już po prostu nie daję rady. Dzisiaj jak idiotka wymyśliłam że pójdę do fryzjera bo porodzie to nie wiadomo kiedy znajdę czas... farbowanie, strzyżenie... ponad 3 godziny na krzesełku :( już nie wiedziałam co ze sobą robić, fryzjerka też byłą trochę przerażona bo ja się wyginałam na tym krześle jakby mnie coś opętało, co chwila wstawałam, siadałam, wstawałam , siadałam, biegłam do kibelka na siku potem bo mi niedobrze, potem zgaga, potem spadł mi poziom cukru i myślałam że tam zemdleję... po co mi to było... w kolejnej ciąży oleję odrosty albo zamówię fryzjerkę do domu :) Do tego jestem tak spuchnięta że nie mogę na siebie patrzeć. Dżizes,,,kiedy to się skończy?????? Do tej pory nie miałam do męża pretensji i ani razu nie zapytałam go dlaczego tak mnie urządził, ale czuję że jeszcze kilka dni i zacznę na niego wrzeszczeć za to władował mnie w tą ciążę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jest kolejna mamusia :D gratulacje !! A ja mam do was pytanie ktora miala bole z kregoslupa? jakie to jest uczucie... jakby wam miednice sciskalo? bo wlasnie sie takie cos u mnie zaczyna dziac a przed chwila odszedl mi czop wiec chyba os sie zaczyna krecic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Funiak - Gratuluję 🌼 agalesna-Gratuluję 🌼 my od wczoraj jesteśmy w domku - mała je i śpi - w nocy jest bardziej aktywna i nie puszcza cyca więc jestem niewyspana ja czuję się świetnie - wreszcie nic nie boli , chodzę sprawnie nie mam problemu z zadyszkami , całkowita odmiana- wszystkie dolegliwości ciąży minęły , krocze nie było cięte ani pęknięte więc nie czuję sie jak kobieta po porodzie a krwawię już tak jak przy miesiączce :) dziewczyny jak znajdę czas to napiszę coś więcej , Pozdrawiam rozpakowane mamusie i te jeszcze w dwupaku :) NICK----------------synek/córeczka----------imię------- ---termin porodu kasia-----------------------synek------------Filipek-- --- ---6-10.04.2013 321Mysza-----------------synek------------Leon-------- ----- 07.04.2013 olabia----------------------córcia--------Nina lub Inez-------10.04.2013 madzisn-------------------synek------------------------- -- ----11.04.2013 Plusik------------------------?------------------------- --- ------12.04.2013 kwietniówka2013--------córcia------------------------- -- ---13.04.2013 pyrda-----------------------synek-------Tymoteusz ----------14.04.2013 Andzik1984---------------synek-------------------------- -- ---16.04.2013 Sekowa28-----------------synek-----------Bartosz------- -----16.04.2013 agalesna -----------------synek-------------Błażej------------16.04 .2013 kornelia44---------------synek------------Nataniel------- --- --16.04.2013 monika_kwietniowka---synuś------------Olaf-------------- --17.04.2013 Bożka2930---------------córeczka-------Zuzanna ------------17.04.2013 e ona---------------------synek---------------JAN------------- ---22.04.2013 Otulka--------------------synek------------Tymon----- --- ----18.04.2013 dagaa---------------------synek------------Samuel--- --- ----19.04.2013 mama kwietniowa 2013--?-------------------------------------21.04.2013 antonówkaa-------------córcia------------Madzia------ ------22.04.2013 przyszlaMlodaMama----synek------------------------------- --28.04.2013 I ROZPAKOWANE MAMY NICK------------------data ur.--------waga-----------cm------------imię Ancyk80------------20.03.2013 r.-----3750g-------58cm----------Antoś Karolowa-----------22.03.2013 r.-----3500g-------56cm-----------Iguś Dzidek78-----------22.03.2013 r.-----3000g-------54cm----------Maciej Wendywu----------26.03.2013 r.-----3400g-------57cm-----------Ela Nadziejka mała---27.03.2013 r.-----3340g-------54cm--------Aleksandra kiwoszka-----------27.03.2013 r.----4030g--------59cm-----------Hania Funiak--------------28.03.2013 r.------2900g--------51cm-----------Iga MniejszaByc-------30.03.2013 r.-----3600g-------55cm-----------Lena ::::Asia::::---------01.04.2013 r. -----3040g--------53cm--------Milenka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, chyba sączą mi się wody. Jezeli nie odezwe sie wieczorem tzn, że jestem w szpitalu.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej... Gratuluje nowym mamusia:) i strasznie zazdroszcze.. Przed chwila dostatalam takiego jakby ataku... Scisnelo mnie cos w klatce, bol straszny i oddychac chwile nie moglam juz ktorys raz tak sie stalo... X odebralam wyniki z sanepidu... I nie mam naszczescie tego paciorkowca.. X juz mam pomalu dosyc... Najchetniej wyjechalabym gdzies i posiedziala az do porodu... Wszyscy mnie wkurzaja... Dzisiaj pochodzialam troche i juz do samochodu mnialam ciezko wrocic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olabia daj znać po czym rozpoznajesz że to wody się sączą bo ja mam z tym związaną schizkę trochę.... :( a jeśli to już czas to trzymam mocno kciuki!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Dzień bez nowości z porodówek jak widzę dniem straconym ;) Super, że kolejnych mam rozpakowanych nam przybywa. agalesna serdecznie gratuluję narodzin synka! Duży chłopiec :) Zdrówka dla Was i szybkiego powrotu do domku :) olabia, kochana powodzenia! Jeśli faktycznie nadszedł Wasz czas to trzymam mocno kciuki :) Mysza Ty też już na wylocie :) Powodzenia! Szybkiego i bezproblemowego porodu życzę :) Asiu świetnie, że już w domku. I nic tylko pozazdrościć tak dobrego samopoczucia po porodzie. Mam nadzieję, że Milenka szybko przestawi się z nocnego czuwania na dzienne :) A swoją drogą Milenki to cudowne dziewczynki :) Coś o tym wiem, mam taką jedną w domu ;) Widzę, że wielu z nas dokucza coraz gorsze samopoczucie. U mnie nie inaczej. Dziś ledwo chodzę. Ale nie martwcie się dziewczyny, tak jak napisała Funiak i Asia, po porodzie ciążowe dolegliwości szybko znikają :) A każdej z nas do porodu już niedaleko. W końcu kwiecień już w toku ;) Ja dziś zaliczyłam dwie wizyty u lekarza. Jedną u internisty w celu konsultacji, drugą u mojej ginki. Dostałam skierowanie do szpitala. Jak dotrwam to w poniedziałek rano mam się zameldować na oddziale. Czyli jeszcze trzy dni w domku. Mam nadzieję, że nie będą w szpitalu zwlekać i gdzieś w okolicach wtorku będę mogła zobaczyć mojego synka :) Lekki stresik zaczyna mi się włączać. Dobrego wieczoru kochane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK----------------synek/córeczka----------imię------- ---termin porodu kasia-----------------------synek------------Filipek-- --- ---6-10.04.2013 321Mysza-----------------synek------------Leon-------- ----- 07.04.2013 olabia----------------------córcia--------Nina lub Inez-------10.04.2013 madzisn-------------------synek------------------------- -- ----11.04.2013 Plusik------------------------?------------------------- --- ------12.04.2013 kwietniówka2013--------córcia------------------------- -- ---13.04.2013 pyrda-----------------------synek-------Tymoteusz ----------14.04.2013 Andzik1984---------------synek-------------------------- -- ---16.04.2013 Sekowa28-----------------synek-----------Bartosz------- -----16.04.2013 kornelia44---------------synek------------Nataniel------- --- --16.04.2013 monika_kwietniowka---synuś------------Olaf-------------- --17.04.2013 Bożka2930---------------córeczka-------Zuzanna ------------17.04.2013 e ona---------------------synek---------------JAN------------- ---22.04.2013 Otulka--------------------synek------------Tymon----- --- ----18.04.2013 dagaa---------------------synek------------Samuel--- --- ----19.04.2013 mama kwietniowa 2013--?-------------------------------------21.04.2013 antonówkaa-------------córcia------------Madzia------ ------22.04.2013 przyszlaMlodaMama----synek------------------------------- --28.04.2013 I ROZPAKOWANE MAMY NICK------------------data ur.--------waga-----------cm------------imię Ancyk80------------20.03.2013 r.-----3750g-------58cm----------Antoś Karolowa-----------22.03.2013 r.-----3500g-------56cm-----------Iguś Dzidek78-----------22.03.2013 r.-----3000g-------54cm----------Maciej Wendywu----------26.03.2013 r.-----3400g-------57cm-----------Ela Nadziejka mała---27.03.2013 r.-----3340g-------54cm--------Aleksandra kiwoszka-----------27.03.2013 r.----4030g--------59cm-----------Hania Funiak--------------28.03.2013 r.-----2900g-------51cm-----------Iga MniejszaByc-------30.03.2013 r.-----3600g-------55cm-----------Lena ::::Asia::::---------01.04.2013 r. ----3040g--------53cm--------Milenka agalesna-----------04.04.2013 r.-----4100g--------57cm--------Błażej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agalesna - gratulacje !!!!! 🌻 nasza lista "rozpakowanych" mam się wydłuża ;) i tak aptrząc to chyba każda rodzi przed terminem? nam do planowego zostały 2 tyg... pewnie szybko przeleci ;) Miłej nocki!!! buziaki!!! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki jak samopoczucie?:) Ja ostatnia noc przecierpialam -bol kosci ogonowej i jajnikow. A dzis w dzien mnie przestraszylo cos albo maly mnie pokul albo mocno kopnal albo to byl skurcz. Jakby prad kopnal :P hehe maz mowil eee wyluzuj to nie to... draniuch jeden.. Mowi ze martwi sie bardziej ode mnie ale jego teksty mnie wnerwiaja typu jak mowie ze boli to odpowiada ze bedzie bolec..wr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja co dzień wstaję między 4 a 5 i już spa nie mogę :( najgorsze jest to, że jestem tak masakrycznie głodna, że muszę coś zjeść. Nie miałam tak, przez całą ciążę dopiero teraz od kilkunastu dni taki głód nie do wytrzymania. Przynajmniej o tej godzinie mam możliwość korzystać z komputera Męża bo później zabiera do pracy a mi zostaje tylko telefon. Agalesna serdecznie gratuluję :) Olabia Ty też już pewnie trzymasz maluszka w ramionach :) czekamy na dobre wieści :) Dzielna z mielna nie martw się na pewno Cię nie przegonię bo mam ciągłe przeczucia, że przenoszę niestety. Mi nawet brzuch się porządnie nie opuścił ciągle wysoko. Chociaż może coś zaczyna się dziać w tym kierunku bo dziś w nocy kilka razy wc jak nigdy do tej pory. PrzyszłaMM ten problem z oddychaniem to pewnie brzuszek gdzieś nadal uciska. Dobrze, że wyniki wyszły ok :) a nerwowe to pewnie już do rozwiązania będziemy. Otulka fajnie, że znasz już przybliżony termin spotkania z maluszkiem :) dagaa właśnie też ostatnio z Mężem rozmawiałam i mówiłam mu, że wszystkie przed terminem żadna z nas chyba jak do tej pory nie przenosiła. Kornelia teraz ciężko znaleźć miejsce, które nie boli. Mężowie niby wspierają ale ja jestem zdania, że do końca nigdy nie zrozumieją co przeżywamy. Mam pytanie do dziewczyn, które już mają swoje dzieciaczki czy któraś z Was miała znieczulenie ??? Pewnie nie bo większość porodów to porody ekspresowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olabia jak będziesz mogła to odezwij się :) ale jeżeli nie napisałaś to znaczy, że coś zaczęło się dziać :) I napisz gdzie, w O-ce, czy Białym? Ja odczuwam już skurczyki czasem, ale brzuch bardzo wysoko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ;) Sękowa, masz rację, że mężowie wspierają na swój sposób, ale do końca nigdy nie zrozumieją co się teraz z nami dzieje ;) a boli? no ma boleć hehe ;) olabia pewne też już ma dzidziusia ze sobą ;) kornelia, ta końcówka już chyba każdej z nas dokucza... no ale damy radę, jeszcze tylko troszkę ;) pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, pisze ze szpitala bo niestety walczymy caly czas z zoltaczka, w dodatku wyniki sa rozne, ech... staram sie nie zalamywac, patrze sie na mojego Igusia, jego minki i mysle ze to dla jego dobra... xxx chcialabym pogratulowac najpierw wszystkim mamusiom i kwiatka dac każdej :) 🌼 🌼 🌼 Ancyk80 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 Dzidek78 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 Wendywu 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 Nadziejka mała 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 kiwoszka 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 Funiak 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 MniejszaByc 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 ::::Asia:::: 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 agalesna 🌼 🌼 🌼 xxx Otulko jeszcze raz dziekuje za odezwanie sie 🌼 🌼 🌼 xxx sekowa28 ja mialam znieczulenie przy cc z srodkami uspokajajacymi - emocje, tak wyszlo :) xxx Kochane zapakowane jeszcze mamusie cieszcie sie tym stanem, mnie dopadlo jakies mega zdziwienie kiedy brzuszka zabraklo i ruchow nie czulam :D chociaz bylo to chwilowe, bo Maluszek zajmuje pozniej juz cale mysli :) zycze Wam szybciutkich jak najmniej bolesnych porodow i przede wszystkim zdrowych dzieciaczkow i szybkiego powrotu do domku, sama wiem ze dalabym duzo zeby byc w koncu w domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rodzące - powodzenia, trzymamy za Was kciuki! Oby porody przebiegały szybko i jak najmniej boleśnie. Jeśli chodzi o sączenie się wód to u mnie odbyło się to tak, że w nocy poczułam dwa mocniejsze bóle okresowe, wstałam na siku, załatwiłam potrzebę, próbowałam wrócić do łóżka i poczułam, że w majtkach mam mokro. Zastanawiałam się, czy mogłam popuścić mocz, przebrałam bieliznę i chciałam położyć się na dalsze spanie, ale poczułam, że majtki znowu mokre. Obudziłam partnera, wzięłam prysznic, podłożyłam podkład w gatki i pojechaliśmy do szpitala. W samochodzie cały czas czułam, że podkład nasiąka. Potem w szpitalu w windzie mocniej poleciało. Zrobili mi KTG, które nie pokazało skurczów (potem dowiedziałam się, że Ktg nie rejestruje bóli krzyżowych), a podczas badania zaczęło lecieć już na dobre (może dlatego, że lekarz nie był zbyt delikatny podczas sprawdzania ułożenia dziecka). Położyli mnie na przedporodówce, dali basen i czekałyśmy... Karolowa, wytrwałości w tych trudniejszych chwilach. My leżałyśmy 6 dni po porodzie, mała dwie doby pod lampkami. Żółta zrobiła się 4 dnia i miała ok 11,5 bilurbiny, potem spadło do 9,8, a ostatniego dnia miała 8,85. A jakie u Was wyniki? czy twój synek miał żółtaczkę po porodzie? Patrzę tak na tego mojego wcześniaczka i widzę, że jest dość mocno zażółcony. Mama jest zdania, że jak dziecko już przechodziło żółtaczkę to nic jej nie będzie, ale dzisiaj przychodzi do nas pediatra to się jej zapytam, czemu takie żółte to moje dzieciątko, bo też się martwię :( w dodatku dalej ma czkawkę. Z 10 razy dziennie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyczytałam też że żółtaczka utrzymuje się dłużej u niektórych kobiet z powodu kobiecego pokarmu i czasem konieczne jest czasowe odstawienie od piersi. Żóltaczka występuje też częściej u dzieci, które były okręcone pępowiną. Moja miała raz okręconą pępowinkę wokół szyi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Funiak, my wychodzilismy z szpitala w 4 dobie z wynikem ponad 10, po 2 czy 3 dniach bylo juz ponad 17, trafilismy na oddzial, glukoza i naswietlanie, znowu wypisali nas z 10,5 ... wczoraj zrobilismy sami badania i wyszlo ponad 16, znowu na oddzial zrobili badania i wyszlo 12, dzis tez... wariactwo tak bardzo chcialabym byc z Maluszkiem w domu, tak bardzo chcialabym zebysmy juz w koncu byli w domu, nie tylko na chwile... takze jak widzisz zazolcenie to moze zrob badania, jak widac po Nas to paskudztwo potrafi wrocic szybko :( lepiej trafic na oddzial z jak najmniejszym wynikem zeby szybko zbic ta bilirrubine...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do czkawaki i kichania to mi powiedziano zeby sie tym nie martwic, kiedys dzieci po porodzie "odsysano" teraz sie juz tego nie praktykuje, i czkawka i kichanie to normalne dla noworodka, moj tez czesto kicha a czka mu sie jeszcze czesciej :) zawsze przy jedzonku i poza karmieniem tez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam pyt do Was z całkiem innej beczki nie orientujecie się czy w tych starszych łóżeczkach (kilkuletnich) można jakoś wyciągnać szczebelki?? Mam takie z wyciaganymi ale spi w nim starszy synek i za skarby nie chce oddać dzidziusiowi tego łóżeczka. Mam mozliwość pożyczenia właśnie takiego starszego tylko nie wiem jak to jest z tymi szczebelkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietmiówka 2013
Funiak, po pierwsze gratuluję, a po drugie, moja starsza jak była taka bardzo żółta to położna kazała dawać przegotowaną wodę z glukozą do picia, glukoza w proszku do kupienia w aptece i pomogło. Powodzenia. A wszystkim mamusiom i dzieciątkom, którym jeszcze nie gratulowałam, to teraz składam najserdeczniejsze gratulacje!!! Ja jeszcze w dwupaku i boje się, że przenoszę, byłam 3 dni w szpitalu, bo kontrolne ktg wyszło źle, ale tylko dlatego, że mała bardzo się ruszała, ale w szpitalu już wszystkie wychodziły ok i puścili mnie do domu. Rozwarcie na 1 cm od ponad tygodnia, a szyjka jeszcze trzyma, więc czekam i czekam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja siostra rodzila się 19 lat temu i pamietam że miała wyjmowane szczebelki ;) Funiak dzieki za inf o sączących się wodach, zdróweczka dla malutkiej, a ile teraz waży? A wy, Mamy jak się czujecie po porodzie? Jak sprawność fizyczna, brzuszki, karmienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×