Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

elli30

czekam na 2 kreseczki ... :) - dla nowych

Polecane posty

Gość malgosia89
zielona zabko masz nas hihi :) jesteśmy z Tobą, na pewno wszystko będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małgosia ale testy owulacyjne nie pokazują owulacji w 100%, pokażą, że była owulacja, a w rzeczywistości mogło jej w ogóle nie być. Tylko i wyłącznie usg pokaże czy jest owulacja czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny, w koncu udalo mi sie usiasc na tylku:) Malgosia, ja prowadze wykresy na enpr.pl Teraz zrobilam sobie przerwe na 2 cykle, ale fakt - fajna sprawa. Zielona - bardzo Ci wspolczuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sawa83
ja jakoś nie potrafię się zmobilizować do codziennego mierzenia temp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bullitka
Zielonazaba ja tez jestem daleko od mamy :( Dziewczyny a jak to naprawde wyglada z tym zajsciem w ciaze. Bo niby mozna zajsc w ciaze w czasie owulacji a jest to 14 dni przed okresem. A potem co? Czeka sie na okres. Ale wkoncu dziewczyny dowiaduja sie o ciazy przewaznie w 4 , 5 , lub 6 tygodniu ciazy. Jeszcze nigdy nie wyczytalam ze ktos wiedzial w 2 tygodniu ciazy. Wiec jesli do zaplodnienia dojdzie 14 dni przed okresem to teoretycznie nie powinno juz byc okresu. Wiec jak to jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sawa83
Jeszcze jakby to można było mierzyć o dowolnej porze dnia to może, a tak to jakoś nie mam weny z samego rana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgosia89
mi też było trudno na początku, ale teraz już się przyzwyczaiłam. Ustawiam budzik na 5 rano (wiem szaleństwo, ale przynajmniej wiem że nie będzie mowy o zaburzeniach i na 100% uchwycę podstawową temperaturę ciała) termometr mam zawsze pod poduszką i mierzę :) potem dalej śpię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bullitka - tak pozno o ciazy dowiaduja sie najczesciej kobiety, ktore jej nie planuja i nie zwracaja uwagi na to kiedy powinny dostac @. Zdarza sie tez, ze kobiety w terminie @ krwawia (to nie okres, bo krwawienie jest slabsze) i takie krwawienie biora za @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bullitka w ciążę możesz zajść w różnym dc, bo każda kobieta może mieć owulację w innym dniu, ja mam np 19-20dc pęcherzyk. Inne kobiety mogą mieć wcześniej, już 4-5dni po @, a inne duzo później, jak ja. Najlepiej jest współżyć na 2-3 przed owulacją. Czasem testy nie pokazują ciąży w dniu spodziewanej @. Moja mama miała jeszcze przez 3 miesiące miesiączkę jak zaszła w ciążę ze mną. Co organizm, to inaczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgosia89
Tydzień ciąży lekarz stwierdza na podstawie daty ostatniej miesiączki co nie oznacza, że wtedy doszło do zapłodnienia. W ciąże można zajść tylko w momencie owulacji czyli tylko przez jakieś 24 godziny w mieisącu :) natomiast stwierdzić ciąże można najwcześniej 9 dni po zapłodnieniu za pomocą testów ciążowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest krwawienie implantacyjne, następuję jakoś tydzień po spotkaniu plemnika z komórką jajową :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sawa83
Bullitka, ja jak w pierwszej ciąży byłam to jak tylko się pojawiła druga kreska na teście to poszłam do lekarza i zrobiłam badania i wskazywały bardzo wczesną ciążę i pamiętam że lekarz nawet nie chciał mi wystawić zaświadczenia do pracy o tym że jestem w ciąży bo to za wcześnie niby było :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i oczywiście, jeśli się uda z przytulaniem w owulację i owulacja będzie, jest jakoś 25% szans na zajście w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może nawet nie wiecie, że już mogłyście zajść w ciążę, jak okres się spóźniał kilka dni i przychodził mogło dojść do poronienia biochemicznego, to się zdarza bardzo często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgosia89
testy pokazują tylko poziom lh który wzrasta na 24-48 godzin przed owulacją :) ale zawsze to coś, ja jeśli po 48h po pozytywnym teście nie zaobserwuję skoku temperatury to wiem że nie miałam owulacji :( tak naprawdę to tylko ciąża potwierdzi czy owulacja wystąpiła czy też nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak, oczywiście, że ciąża potwierdzi czy była owulka czy nie, ale w taki sposób można czekać i czekać, po to się chodzi na monitoring by sprawdzic czy owulki nie ma co miesiąc czy też jest i aby zacząć działać w jakis sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogole jakbyscie chcialy kiedys wpasc do nas Staraczek z Kafe (mialysmy tu temat, ale nam pomarancze rozwalily) to zapraszam : www.babiniec.myforum.pl Laski sa naprawde bardzo sympatyczne, a forum zamkniete i nikt nie zalogowany nie moze go podgladac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgosia89
bardzo miło się z Wami rozmawia ale czas na mnie, muszę kolację mężowi uszykować. papa :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bullitka
Kurcze nie przypuszczalam ze tak trudno zajsc w ciaze. Gdybym to wiedziala to nie trulabym sie 10 lat tabletkami anty. A co z tym sluzem? Ja mam teraz chyba okres okoloowulacyjny bo bola mnie jajniki i krzyz tak jak na okres. Takie ciagniecie. Ale nie mam wogole sluzu. Tptalna susza. A wlanie gdzies za 2 tyg mam dostac okres. I dalej mi sie w glowie kreci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no śluz ciągnący się jak białko kurzego jajka to śluz płodny, u mnie występuje taki dwa razy w ciągu cyklu, nie wiem czemu, ale inne dziewczyny na forum też tak mają, a mianowicie pierwszy raz mam jakoś tak 12-13dc, a drugi raz właśnie w czasie owulacji, bo jak byłam na tym monitoringu to miałam śluz płodny, był pęcherzyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bullitka, pewnie masz racje i masz teraz faze owulacyjna. Co do sluzu - mozesz miec go nieduzo i moze on sie znajdowac na szyjce i nie "wyplywac" na zewnatrz i dlatego go nie widzisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja siostra zaszła w ciążę stosując tabletki za 60zł. Czyli jak sie nie chce, to sie ma, a jak sie bardzo chce..to wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moja siostra z pierwszym dzieckiem starala sie dosc dlugo, a teraz stwierdzila, ze chce drugie i hops za pierwszym razem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patusia88
ZROBIAL 3 TESTY JUZ DZISIAJ CO GODZ I KAZDA POKAZALA DWIE KRESKI BOJE SIE ZE TO MOZE HORMONY JAKIES INNE STARAMY SIE OD 4 LAT CZY TO MOZE BYC COS INNEGO CZY RACZEJ CIAZA? JUTRO IDE DO GINEKOLOGA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×