Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

elli30

czekam na 2 kreseczki ... :) - dla nowych

Polecane posty

czasucieka a kiedy masz termin@ nie wiem zostaje ci czekac do @ a co jest powodem nie powodzen???widze ze miałas 2 IUI ilu dniowe masz cykle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes654
to jutro jak bede u lekarza to zapytam sie go. paula nie robil maz takich badan uznalismy ze skoro zaszlam w ciaze to wszystko oki z nim jest. o mnie sie balam bo odkad dostalam pierwsza w zyciu @zawsze mialam problemy i lekarze twiwrdzili ze bardzo trudno bedzie mi zajsc w ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Paula:) Dzieki za odpowiedz niestety wrogi sluz plemniki Meza znakomite . Kochana biore duphaston caly czas czyli od 15tu miesiecy zawsze po odstawieniu na 3ci dzien dostawalam @ a dzis 5ty dzien i nic dzis 30dc jutro mam testowac boje sie porazki:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czasucieka widze ze tez masz wrogi sluz:(rozumiem mialas robiony test PTC? no z tym cholerstwem jest ciezko, na forum o inseminacji tez babeczki chyba z 2 maja wrogi sluz i obydwie juz sa po 5 IUI nie udanych ehh ciezko:(nie wiem ja bym ci radziała jednak poczekac ,ale jak juz sie tak nie cierpliwisz zrób ten test i tak nie unikniesz tak czy inaczej, a po co zyc w nie pewnosci spadam troszke popracowac bo juz mi tu przyniesli papierki a placa za prace a nie za siedzenie na forum hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze Kochana. Tak niestety wrogi :( tak sie boje Boze daj to szczescie . Psichika tez duzo robi ,ale jak tu nie myslec masakra:( milej pracy Paula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staraczka : nie podałas jaki miałas progesteron i LH moze tu wyszły jakies nieprawidłowości? bo tak wyniki masz ok. Ja się leczyłam primolutem 10x silniejszy od duphastonu też między 15 a 26 dniu cyklu przez 6 m-cy, osobiście owulacji mi nie blokował tylko dopiero zaczął mi organizm pracować i ją miałam- lekarz potwierdził na monitoringu. Tylko nie miałam jej prawidłowo w połowie cyklu a w 8 dc, teraz też znowu wystąpiła w 8dc.Może też masz wcześniej- może jest to spowodowane właśnie braniem tego odpowiednika progesteronu?Muszę sie spytać lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes654
dziewczyny zastanawiam sie nad kupnem testow owulacyjnych na wyprobowanie. tylko piwiedzcie mi kiedy sie je robi. powiedzmy ze kupie dzisiaj albo jutro. wczoraj skonczyla mi sie wkoncu @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnes ja ze kupowałam bardzo tanie i po kilkanascie sztuk w pakiecie to robiłam jak tylko czułam pobolewanie jajnika i tak przez cały okres "przypuszczeń"4-7dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes654
lolipopa moge sie jeszcze popytac bo ja to sie nie znam kurcze az wstyd tyle lat mam staram sie o dziecko a tak naprawde nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnes bo w tych czasach teraz jest ciezko nawet w ciaze zajsc i trzeba tyle rzeczy robic tyle badan i td , az glowa boli od wszystkiego kiedys nasze matki czy babki zachodzily na oko nie liczyly nie mierzyly i zachodzily ,a teraz ...... szkoda gadac nie przejmuj sie wiesz kiedy testy robic sprawdz sobie w necie kalendarz menstruacyjny tam sobie oblicz jaki dlugi cykl masz i prawdopodobne dni plodne i w te dni rob testy owulacyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes654
a jaka jest pewnosc ze daja takie testy prawidlowy wynik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes654
i jak jest owulacja wtedy sie z mezem "przytulac". rety wogole tego nie kumam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja bym nie radziła sprawdzac dni płodnych poprzez kalendarzyk z internetu agnes a jak dlugie sa twoje cykle? masz owulacje?robiłas sobie wogóle monitoring cyklu? owulacja moze sie opóznic z róznych powódów jak i mogą byc cykle bezowulacyjne testy mogą tobie wychodzic pozytywne a owulacji wogóle moze nie byc wlasnie dlatego dobrze zrobic monitoring mam koleznke która robila testy wszystko pięknie wychodzilo a owulki nie miala od 3 mc:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes654
kurcze zmartwiona jestem bardzo bo maz tylko w soboty przyjezdza i w niedziele na wieczor wyjezdza. i jak nie trafimy w te dni to kolejny miesiac lipa bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula_30_ to tylko taka pomoc w okresleniu mniej wiecej dni plodnych to kazda wie ze najlepiej wybrac sie na monitoring by byc pewna w 100 procentach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes654
paula cykle z poprzednich miesiecy po 22 dni a ostatni byl 32 dni. biore castagnus 3tydzien. nie mialam monitoringu nic z tych rzeczy. nawet mnie to nie intwtesowalo liczylismy ze jakos samo sie zajdzie. dopiero jak weszlamna to forum zaczelam sie interesowac i chcialabym porobic badania dowiedziec sie wiecej. a jak taki monitoring wyglada. przepraszam za bledy ale internet mam w tel i mala klawiatura jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dowi27 tak wszystko jasne tylko ze owulacje moze miec zupelnie w innym dniu niz jej pokazuje kalendarzyk wiec lepiej tym sie nie sugerowac tylko sprawdzajac po temperaturze kiedy jest skok agnes654 no tak to jest dodatkowe utrudnienie ale co zrobic? a gdzie mąz pracuje?a miałas wogóle ostatnio taki monitornig sa pęcherzyki pekaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc laseczki :) ale zescie zaszalaly z gadaniem, nie nadarzam :) Dowi - przykro mi, ze in vitro ci lekarz zasugerowal, ale na pocieszenie ci powiem, ze organizm potrafi platac figle, i moze akurat uda ci sie naturalnie ... przeciez cuda sie zdarzaja :) ja w cuda wierze, i male i duze :) i wam tez radze!! haha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak czytam o monitoringu owu i o pecherzykach, a co sie dzieje z pecherzykami ktore nie pekaja? moze glupie pytanie ale nie wiem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes654
maz pracuje w firmie ktora naprawia stawia maszyny papiernicze. i teraz wygrala firma przetarg i wyjechali w delegacje do innego miasta stawiac maszyny w innej firmie. paula nigdy nie miala robionego czegos takiego nawet niewiedzialam ze cos takuego sie robi. prosze was jesli macie czas i checi opiszcie mi jak to wyglada i gdzie to robi sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnes tylko kilka stron wcześniej pisałam ze testy owulacyjne nie działają tak jak ciążowe- chodzi o kreseczkę, kreska testowa musi być takiego samego koloru jak kontrolna. Jeśli będzie słabsza to niestety owulacji nie ma. Druga strona medalu -test pokazuje owulacje ale nie wiadomo tak naprawde czy do niej dojdzie-pęcherzyk sie mógł rozmyślić np... Co do monitoringu to u ginekologa pod kontrolą usg idzie się 3x i mowi co i jak i czy peka pęcherzyk czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnes654 postaram ci to w srócie wytłumaczyc Jest to badanie USG wykonywane kilka razy w ciągu cyklu głowicą dopochwową Pierwsze badanie robi się na początku cyklu ok 5-8 dnia-lekarz wtedy ocenia narząd rodny i określa kiedy należy się zgłosić na kolejne USG,najlepiej jest, aby cały monitoring prowadził jeden lekarz podczas każdego badania oceniany jest m.in. pomiar średnicy pęcherzyków i szerokości błony śluzowej macicy tzw.endometrium W II połowie cyklu celem badania jest znalezienie cech przebytej owulacji, czyli braku pęcherzyka w kolejnym badaniu, płynu w za macicą w tzw. zatoce Douglasa, czy obecności ciałka żółtego na jajniku Dzięki temu badaniu można określić czas prawdopodobnej owulacji i okres największej płodności kobiety, a co do podszywu marny:O Boze co za ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula ja dobrze wiem o monitoringu ze jest najlepszy wiesz milekarz sam powiedzial , ze najpierw trzeba sprobowac wszystkiego co naturalne a pozniej zaczynac od monitoringow wiesz pierwsze 2 cykle agnes moze sprobowac z testami a jsli nie wyjdzie to na monitoring chyba ze jejwybor padnie od razu na monitoring czasami poprstu nie idzie trafic akurat w ten dzien ........ ja z corka zaszlam w 2 cyklu staran i akurat tylko w jednym dniu doszlo do stosunku w dni plodne i to z kalendarzyka ktory sama prowadzilam, bo pozniej maz wyjechal w delegacje i nie bylo juz jak i akurat w ten dzien co sobie wyznaczylam zaszlam a teraz szkoda gadac wszystko mi sie tam w srodku pomieszalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes654
dziekuje dziewczyny to jak jutro bede u lekarza to musze wszystkiego sie wypytac. a co z tymi pecherzykami one sa potrzebne czy w tych pecherzykach zarodek ma byc. przepraszam moze te pytania sa dla was bzdurne ale ja naprWde sie nie orientuje. w necie nie chce nic szykac wile was sie spytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dowi - ja to jeszcze nie narzekam, cykle mi sie rozregulowaly ze nie wiem co, po tabletkach, niedawno mialam okres a dzisiaj jakies plamienie, po kilku dniach, testy robilam i nic, 1 kreska bylam dzis u lekarza, specjalisty - ktory faktycznie jest dobry i nieplodnoscia tez sie zajmuje, ale powiedzial mi, ze musze poczekac pare miesiecy az wszystko wroci do normy, a jak dalej nic, to dopiero na badania bedzie wysylal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dowi27 to tylko gratulowac ze udalo ci sie zajsc w 2 cyklu gratulacje mam nadzieje ze z drugim dzieckiem tez sie uda musisz byc cierpliwa bo nic innego nie zostało, czasem tak jest ze z1 bach a z drugim problemy, ale nic sie nie zrobi jedni maja problemy z druga ciazę zajsc ,inni z pierwsza ehh róznie to bywa ale grunt to walczyc doki sie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×