Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Nikola ja kilka dni temu miałam takie dwa spokojne dni, praktycznie w ogóle nie czułam maluszka, moze raz dwa razy, lekkie kopniaczki tez sie martwiłam ale czytalam ze dziecko moze miec takie spokojniejsze dni i nie ma czym sie martwić, pózniej nadrobił kopniakami takze spokojnie na pewno da o sobie znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki:) dzieki za uspakajajace wpisy:) dostalam dzis 2 kopniaki z rana wiec nic mu nie jest:) no aleto nie zmienia faktu ze moglby sie czesciej ruszac;p leniiuch maly:) kwietniowy gaj ja mam tez termin koniec kwietnia poczatek maja choc oficjalnie przyjeto 28.04 zobaczymy jak na usg wyjdzie we wtorek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dziewczyny jak tak poczytam o dylematach zwiazanych z duzym biustem zaczynam doceniac walory malego. Co do chust to ja nie zamierzam kupować. Kolezanka miala i mowila ze jest niewygodna i nie rownomiernie obciaza kregoslup. Chodzila pokrzywiona z workiem z przodu. Dziecko nie protestowalo co prawda. Kupila usztywniane nosidelko (takie symetryczne z paskami jak od plecaka) byla znacznie bardziej zadowolona ale i tak korzystala z niego sporadycznie. Dziecko szybko rosnie, a wyjsc z nim na chociazby 30min zakupy czy cos zalatwic to nielada wyczyn. Pamietam jak przychodzila do mnie zasapana. Wolalabym juz targac wozek. Ale co mama to opinia. Milego Dnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekam na wiosne- to prawda że co mama to opinia- praktycznie o wszystkim. Ja z pierwszym dzieckiem urodzonym na początku maja przebywałam na zewnątrz po 8 godzin dziennie, jeździlismy nad rzeke chodziliśmy w góry do miasta. Z wózka też oczywiście korzystałam. A chusta jak jest prawidłowo zawiązana to jest jak najbardziej symetryczna - ma taki krzyż na plecach- bardzo wygodne. Wszystko zależy od stylu życia. Ważne żeby czuć się wolnym w swoich wyborach. A piersi zdecydowanie wolałabym mieć małe. czy któraś z was ma już skórcze? Moja macica jest strasznie pobudliwa. Twardnienie czuje właściwie od 12 tygodnia. Teraz to juz bardzo. W poprzedniej ciąży miałam tak samo i urodziłam o terminie , ale wiadomo że teraz juz wszystko mniej zwarte. Za tydzień mam wizytę i zobaczymy jak moja szyjka sobie radzi. Lekarze zapisują często nospe albo fenoterol- brałam w poprzedniej ciąży - bez pozytywnych efektów więc teraz sobie daruje. Dobra zabieram się do pracy bo mam zaległe zlecenia pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. piszę w skrócie, bo mam masę roboty tylko o ubraniach: kupilam czarne jeansy za 130, sukienke taka a'la jedwabna 150, rajstropy i leginsy sa w dwupakach po 30, bluzke taka rozciagliwa z bawelny czerwona za 60 i jeszcze dwupak takich tshirtow do karmienia za 100. ogolnie moim zdaniem wybor jest i mozna sie super fajnie i ladnie ubrac, tylko ja mam w tym h&m problem, ze tam tyle tych szmat poupychanych, ze nigdy nie mam sily grzebac i przebierac. Ja kupowalam ubrania w regularnych cenach, ale jest tez sporo ubran przecenionych (ale raczej letnio, jesienne). te jeansy sa tak mega wygodne, ze masakra :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie juz jakis czas temu zaopatrzylam w ubrania ciazowe. Spodnie ciazowe nosze od 3 miesiaca. Miescilam sie co prawda w jeansy ale mnie tak dziwnie uciskaly wiec kupilam 2 pary ciazowych jeansow, 2 pary spodni materiałowych, 2 spodnice ciazowe, i 2 tuniki. Uważam ze to za duzo. Powiem szczerze tunik nie nosze bo sa jakies takie worowate i mi material dynda jakos dziwnie. Nie lubie tego. Efekt jest taki, ze zakladam bawelniana bluzke i na nia rozpinany sweterek a dol ciazowy. I tak najwygodniej sie czuje w leginsach. Mysle, ze nie ma co wydawac kupy pieniedzy na ciuchy ciazowe, mozna korzystac z dotychczasowej garderoby. Spodnie ciazowe sa jednak niezbedne i kazda przyszla mama powinna sie w takie zaopatrzeć, szczegolnie teraz zima. Jak komus brzyszek rosnie latem to ma chyba szersze pole do manewru. Wystarczy zalozyc luzniejsza sukienke a my zima musimy ubierac sie cieplo, co za tym idzie potrzebujemy wiecej ubran. Nikt nie lubi chodzic w jednym i tym samym, szczegulnie jak pracuje i wychodzi non stop do ludzi. Myślałam, że przechodze zimę w dotychczasowej kurtce, ale juz jest strasznie opieta, musze kupic jakas ciazowa kurtke/plaszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Ja też kupiłam sobie ciążowe dżinsy jakoś w 3 miesiącu i od tamtej pory cały czas w nich chodzę bo są mega wygodne w porównaniu do zwykłych spodni, teraz tylko dokupuję sobie ciążowe bluzeczki żeby mieć w czym wyjść do ludzi :) bo brzuszek coraz większy, ale też chyba nie ma co za dużo ciuchów kupować. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam 2 pary spodni ciążowych, 2 sukienki i 2 dłuższe bluzki. Dla mnie to w sam raz, bo korzystam z rozpinanych swetrów i "gór" które nosiłam przed ciążą. Teraz planuję jeszcze bieliznę ciążową i poporodową i bluzki do karmienia. Lilith dzięki za sprawozdanie z wyprawy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyszka, jak pojdziesz do hma, to obczaj wlasnie te koszulki do karmienia, super sa. Na wierzchu jakby kopertowa a pod spodem jeszcże ten pas. Hyc hyc i cyc na wierzchu :-) Cos mnie od poniedzialku boli z lewej strony, raz prawie przy udzie a raz tak powyzej pepka, tez boku. Myslicie, ze to te wiazadla macicy? Dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith dzięki, właśnie na nie się zasadzam ;) Mnie bolało tak jakby w pachwinie i niby w okolicach jajników, swędziała i łaskotała skóra brzucha, po czym wszystko się uspokoiło na razie, a brzuch się wypchnął bardziej do przodu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola ja na zgagę piję zawsze ciepłe mleko i zawsze pomaga :) a do tego zdrowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spac nie moge... :( kolejny raz zreszta, a w pracy bede nieprzytomna. Zastanawia mnie ten moj brzucha. Czy to mozliwe, zeby dziecko wybitnie ulozylo sie z lewej strony? Leze teraz w pozycji z podkurczonymi nogami na plecach, prawa strona brzucha I podbrzusza w miare miekka, elastyczna natomiast lewa - trwardsza, zdecydowanie czyms wypelniona. I znow bol czasami jakby na dole przy udzie, ale noe od srodka pachwiny, tylko z przodu uda I na gorze z lewego boku. Co to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilith Może Maluszek powoduje ucisk. Niby takie kosmiczne, że taki tyci dzieciaczek tyle potrafi, ale skoro powiększająca się macica powoduje ucisk i stąd takie bolące skurcze łydek i ud, to tym bardziej maluch może naciskać. Przedwczoraj mój brzdąc jakoś ułożył mi się na pęcherzu, czułam, jak mi coś tam leży. Nie miałam czym sikać, a i tak czułam parcie na pęcherz. Tak z pół godziny w łazience, później poczułam wyraźne uwolnienie pęcherza i minęło:) Pomimo takiej "komplikacji" to bardzo miłe uczucie. Dziewczyny, a ćwiczycie mięśnie Kegla? Jeszcze nie kupowałam nic ciążowego, mam sporo luźnych ubrań od siostry. Chciałabym tych wdzianek w ogóle uniknąć, ale pewnie w 8 miesiącu będzie trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia90
wy wszystkie czujecie już swoje dzidzie a ja mam termin na 22 maja i w ogóle nic nie czuje :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia 80- ja mam termin na ok 30kwietnia a dopiero 2,5 tygodnia temu poczułam ruchy- a to moja 2 ciąża. Lekarz mówił że tak do 20-22 tygodnia powinno się zacząć czuć ruchy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam termin na 10 maja, a takie wyraźne ruchy, a nie upolowane czuję dopiero od 2-3 dni do tej pory zawsze namierzałam smyka w nocy, ale też nie zawsze się udało cierpliwości:) fajne Nasz temat się rozwija, od czasów wyliczania dni pierwszego trymestru i największego strachu i niepewności, przeszłyśmy do ruchów maluchów podoba mi się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czuję ruchy dzidzia od około 1,5 tygodnia. Wczoraj pierwszy raz, przez brzuszek, poczuł kopnięcie mój Mąż. Termin mam na 11maja:) Madzia90 nie denerwuj się, niedługo poczujesz maleństwo, cierpliwości;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chyba czuje ruchy,choc reki sobie nie dam uciac;) spodnie ciazowe tez juz nosze od 3miesiaca,do poprzednich nadal sie mieszcze ale jednak mnie uciskaja;) ja drugi dzien na L4,dziwnie mi z tym ale chyba bylo mi to potrzebne,moj organizm tego wymagal az:) kurtke tez mam juz opieta,a nie za bardzo chce kupowac bo to tylko jeden sezon a z drugiej str to nie wiem ile zima jeszcze potrwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede mama
czesc dziewczyny u mnie zima za oknem, siedze w sumie caly czas w domu i mysle ze nie potrzebuje specjalnych ciuchow ciazowych, kupilam tylko 1 spodnie rozmiar niby 36 ale sie w nich topie. Od poczatku jeszcze nic nie przytylam, ubylo mi 4 kilo i jakos nie chce przybrac a jem normalnie. Moze to przez to ze biegam do toalety nieraz 3 razy dziennie... Moja dziewczynka ma dokladnie tak jak piszecie sa dni co jest bardzo aktywna a so i takie co tylko 3 kopniaki i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede mama
ktos pisal wyzej czy to mozliwe zeby dzidzuis lezal z jednej tylko strony, mnie sie czasem tez wydaje ze moja malenka wybrala sobie prawa strone bo wlasnie tam ja odczuwam najbardziej, pytalam lekarza jak to jest i okazalo sie ze lezy glowka do dolu a nuszkami mnie kopie powyzej , ale czesto czuje tez zaraz nad wzgorkiem lonowym tak mniej wiecej na srodku wiec moze to raczki :) Co do zakupow ciuszki na 56 i 62 juz mam Kupilam w sumie 12 body troche na dlugi i krotki rekawek, 2 pajacyki do spania, spodenki bawelniane zamiast spiochow 5 par, u nas ciezko o spiochy a nawet slyszalam ze dziecka juz sie w takie cos nie ubiera i to dlatego... hm dziwne. Kupilam jeszcze takie super Jeansy wyjsciowe 3 pary i dwa cweterki do tych Jeansow i dresik z kapturem taki slodziutki. 5 par skarpetek i narazie mam 2 czapeczki ale mam zamiar jeszcze dokupic ze dwie i troche sukieneczek bo przeciez lato bedzie :) Uwazam, ze swietny jest Ten wyparzacz do mikroveli z Aventu, kupilam i testowalam, jest duzy i wygodny ale rowniez szybki! Laktator tez mam ale reczny z Aventu tak na wszelki wypadek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede mama
Lozeczko tez juz kupilam i czeka na nas w Polsce. Kupilam na allegro super wklad do lozeczka 14 elementowy i do tego w tym samym kolorku i z tym samym wzorem kocyk, sliniaczek i reczniczek do kapieli. Jak chcecie to mozecie sobie podejrzec firma Milpol. Ale Ala i As albo Arus tez maja super wklady. Zostal mi tylko wozek do kupienia, noi takie niezbedne podreczne kosmetyki i pieluszki. Ale na te rzeczy jeszcze czas. Pozdrawiam was serdecznie. Piszcie co zawiera Wasza wyprawka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
będe mamą- a widać ci juz brzuszek? Może zaczniesz przybierać od 6 miesiąca. Ja juz na plusie 4 kilo...od tygodnia brzuszek bardzo sie powiększa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katranka
Madzia90:) nie martw się, ja mam termin na 15 maja i tez nie czuję ruchów jeszcze:( troche mnie to stresuje... ale w e wtorek wizyta więc dowiem się co i jak:) Ruchów typu bulgoty w brzuchu nie liczę, bo nie jestem w stanie tego odróżnic od moich typowych reakcji np na nabiał:) U mnie póki co 2kg na plusie, co uważam i tak za dramat;) ( mam 158cm wzrostu więc każde kg równa się większy kuperek;) Najlepiej czuję się w legginsach, ze spodniami mam problem bo nogi są dalej w rozmiarze 36, ale brzuszek już potrzebowałby 40, żeby nie cisnął pas:) w związku z tym chyba kupię jakies ciazowe rurki niedrogie, takie co się rozciagają. Dostałam od kumpeli ciazowe dżinsy ale nie pokazałabym sie w nich ludziom:D Płaszczyki mam same 34-36 więc jeszcze się dopinam, ale juz szukam jakiegos "grzybka" niedrogiego, bo może byc problem, tak samo martwia mnie buty - co będzie jak mi spuchną nogi. Niestety te najcięzsze miesiące trafią nam jeszcze na zimne dni i nie poratuja nas japonki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam z głowy wyprawkę. Dużo żeczy mam po synku a i sporo dostanę od siostry i znajomych. Ciążowe też wszystkie podostawałam- cała szafa tunik, a spodnie ciążowe miałam z poprzedniego razu. Musimy natomiast kupić łóżko piętrowe dla starszego(bo sobie zażyczył) i zestaw pieluch wielorazowych -takich formowanych: http://allegro.pl/pieluszki-formowane-tetro-white-wielorazowe-i2842413316.html, bo chyba spróbujemy takiego pieluchowania. Zobaczymy co z tego nam wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede mama
brzuszek widac ale dopiero w godzinach wieczornych. Rano jak wstaje to nic nie widac :( dziwnie co???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
była ze mną dziewczyna na szkole rodzenia - w 7-8 miesiącu- a praktycznie w ogóle nie miała brzuszka, dużo mniejszy niz ja mam obecnie. Po 2 latach spotkałysmy się z dziećmi a jej synek był większy i cięższy od mojego byłam w szoku. Może taki twój urok- ciesz sie tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka30!
właśnie przejrzałam moja szafe i jestem załamana.... spodnie na tyłek wchodza normalnie ale nie chca sie zapiąc ani na brzuchu ani pod brzuchem....ok 10 par spodni musi poczekać na jesień :) W ogóle od rana strasznie szczypią mnie sutki aż piżama mnie uwierała a teraz o staniku to nawet nie wspomne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bede mama u mnie mała wiecznie jest po lewej stronie, czasem coś kopnie z prawej ale tak to ciągle okupuje lewą strone. Wczoraj jak się kąpałam, poleżałam chwilę w wannie i mała brykała, tak mocno kopnęła dwa razy, że mój tatuaż aż się poruszył, chciałam wieczorem (bo znów tatuaż się poruszał)pokazać to tatusiowi ale jak przyszedł i pocałował w brzuch to mała się uspokoiła. Dziwne to trochę bo mała nie chce kopać jak mąż mnie dotyka, przykłada rękę to musi cierpliwie się naczekać, aż malutka da łaskawie znak tatusiowi, a jak ja przyłożę rękę albo czasem coś pozaczepiam to takie harce tam odprawia :) Co do ciążowych kilogramów - wiesz co ja przechodzę? Jeszcze niecałe trzy tyg temu byłam 6 kg na minusie, obecnie 4,5 kg i nic nie drgnęło od tygodnia. Brzucha też nie widać z rana zupełnie, popołudniem i wieczorem już widać ale identyczny to ja miałam przed ciążą jak się obżarłam ;) Jeśli chodzi o wyprawkę to my sami kupiliśmy czapeczkę i niedrapki, smoczek od 6msc (też mi do wyprawki;)) i szczoteczka z miękkim włosiem do czesania i grzebyk, na ślub dostaliśmy komplet niebieski na 68cm (śliniak, dwa body, koszulka, czapeczka i albo skarpetki to są albo niedrapki..ciężko określić bo dziwnie wygląda), śpiochy żółte na 68 cm i kaftanik z pajacem śmietankowy 74 cm i skarpetki. Na allegro kupiłam dwa smoki uspokajające 0-6msc, i zestaw z laktatorem ręcznym Avent (butelki, pojemniki itp). Oglądałam już łóżeczka też i oczywiście podobają mi się te drogie..eh mąż mnie ukatrupi ale jemu w sumie też się podoba, tylko tego na zdjeciu jest dużo a z tego co czytam w aukcji to tylko parę rzeczy ze zdjęcia wymienione. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam czy kupiłaś jeansy dla siebie czy dla dzidzi? My w ogóle nie będziemy kupować jeansów może dopiero na 80-86 cm, bo tak to jest dla dziecka bardzo niewygodne i zupełnie niepraktyczne ale to tylko moje odczucia związane z pracą z ubrankami dziecięcymi :) http://allegro.pl/3w1-kolyska-lozeczko-z-szuflada-bajeczna-posciel-i2853551967.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×