Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

anka30! w takim razie działaj z kremem coś. Jak mnie nie będą boleć to za dwa miesiące już będę smarować i hartować przed karmieniem, a jak zaczną co bardzo możliwe bo wczoraj miałam uczucie jakby mnie osy pożądliły w sutki to będę musiała wcześniej kupić. 1. http://www.e-zikoapteka.pl/product/details/higiena-i-opatrunki/avent-krem-nawilzajacy-brodawki-sutkowe-30ml.html (na allegro po ok 22 zł) lanolina, aloes, olejek kokosowy 2. http://www.aptekapodgryfem.pl/pl/p/medela/medela-purelan-100-krem-na-brodawki-37-g czysta lanolina 3. http://www.domzdrowia.pl/38140,maltan-30-masc-do-pielegnacji-brodawek-sutkowych-40-ml.html działanie lekko znieczulające i hamujące rozwój bakterii 4. http://www.aptekacosmedica.pl/lansinoh-lanolina---10-g-o_l_1433.html czysta lanolina 5. http://www.ziaja-sklep.pl/index.php?p220,lano-masc-mamma-mia-ziajka czysta lanolina Ja na pewno kupię Avent ze względu na fajny skład i Maltan. Jeszcze jest z rossmana Babydream ale za dużo olejów ma w składzie moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede mama
klaudynka ! u mnie jest to samo! Czasem na wieczor tak wyrabia a gdy tylko moj przylozy dlon to nic! nagle cisza i przestaje. Az czasem maz nie chce wierzyc ze ona tak sie wierci. Co do Jeansow to kupiam jedne na 62 i drugie na 68 dla dzidzi takie slodkie byly ze nie potrafilam sie powstrzymac. Sama bym dla siebie takie kupila gdyby mieli wieksze. Z rozmiaru 68 mam niewiele ale to dopiero od 3 miesiaca sie zaklada podobno dlatego nie kupywalam. Bedze cieplo to bede z mala zakupki robic:) Tak sie ciesze ze to dziewczynka tyle pieknych ubranek jest. Dla chlopakow nie ma za bardzo w czym wybierac. U mnie w rodzinie same chlopczyki w ostatnim czasie sie porodzily to wiem cos o tym ;) Cos czuje e bedzie klopot z wozkiem, bo jakos nic mi sie nie podoba. Jak macie cos na oku to wklejcie linki, chetnie zerkne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bede mama - wczoraj oglądałam wózki w sklepie, pani mi poskładała każdy, pokazała jak i co wpinać, pojeździłam, poparkowałam i spodobał mi się ten: http://www.sklep-smile.pl/tako-perso-fotelik.html szybko się wypina gondole, można wpiąć fotelik samochodowy - to wygodne jest, ja często jeżdżę dość daleko do rodziców, więc branie całej gondoli to problem. no a tu zestaw w nawet fajnej cenie. no i niesamowicie jeździlo się nim - bardzo leciutko :) chociaż może mi się jeszcze zmieni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) Ja mam z brzuszkiem to samo...z rana praktycznie nic nie widać dopiero jak troche podjem to do popołudnia cos tam sie odznacza nie znacznie wieczorem tak samo:) ja moje małe przez dłuższy czas tez czulam po jednej stronie teraz od niedawno daje sobie znac w róznych częsciach brzucha:) ja jak przyłoze rękę to mnie pokopie ale jak mąż to nieee:) nie chce i juz i tak samo musi sie naczekac heh ale jeszcze nie mial okazji tego poczuc:) z kolei wczoraj sie maluch wieczorem strasznie rozbrykał gdy ja już chciałam spac to zaczol się wiercic:) echh jak dobrze ze juz zaraz wekeend i do wtorku nie daleko:) 8avis7 wózeczek jak najbardziej ok ja mam podobny:) a co do wyprawki to ja mam: wózek chodzik(ale to juz był wczesniej) torbe ubranek jeden kocyk z tych takich cienszych nie dlugo kolezanka jeszcze mi podzuci kosz mojżeszowy a reszte bede pomalu dokupywac jak bede znac plec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja od wczoraj jakoś smyrania nie czuję... ech, martwię się a mąż mi mówi że jak się będę denerwować to tylko się nakręcam... ech :( ale jak narazie to ruchy były naprawdę malusie... Wy już tak wszystkie czujecie, że aż się zaczynam stresować :((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 ty. tylko sama już nie wiem czy to był maluch czy może moje bulgawki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle ze nie masz czy się martwic nie ktore dziewczyny takie konkretne ruchy czuja ok 22 tygodnia dopiero:) u mnie sie tez zdarzaja spokojne dni ze tez sie zaczynam martwic nawet nie dawno pisalam tutaj o tym:) ale wczoraj maluch juz wyrazniej dal znac o sobie wiec sie uspokoilam...zobaczysz jeszcze troche i bedziesz czula malucha wyraznie:) jesli to twoja pierwsza ciaza i jesli masz troszke ciałka to i ruchy mozesz konkretne poczuc pozniej:) a dzidzia ma tez jeszcze duzo miejsca i moze tez sie inaczej ulozyc ze te ruchy nie bede wyczuwalne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ost ciagle w biegu. no i dpadlo mnie przeziebienie. temp mam 37,3 mierzone w uchu. do tego bol w gardle i ten katar ze az glowa boli. doradzcie co wam pomogla i postawilo na nogi?? od ilu stopni trzeba brac paracetamol? pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mój sposób na moja dzidzie to przejażdżka samochodem :)nie wiem czy to lubi czy nie ale zawsze strasznie sie wierci :) Dziewczyny chyba muszę pomału zabrać sie za zakupy bo widzę ze chyba tylko ja jeszcze nic nie mam :) ...a i brzuszek rano tez niewidzialny :) dopiero wieczorem coś widać :) kupiłam jedna rzecz dla dzidzi - płytę specjalna dla maluszkow w brzuszku i sluchamy wieczorkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chcecie maluch pobudzic to slyszalam zeby przystawic latarke do brzucha ale to chyba moze zadzialac gdzies ok 20 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropeczka ja jak byłam ostatnio przeziębiona to nie miałam gorączki tylko straszny katar i zatoki - pomogły mi inchalacje takie domowe z rumiankiem , mleko z czosnkiem i miodem i herbata z malinami no i łóżeczko ,nie brałam żadnych tabletek i przeszło mi po 3 dniach , czytałam gdzieś ze można zrobić ciepła kąpiel i dodać bardzo dużo cytryny pokrojonej w plastry ( tego nie próbowałam bo nie wiem ile tej cytryny do wanny pewnie ok 2 kg ) ale napewno przyjemne Kropeczka spróbuj domowych sposobów ale jak gorączka nie przejdzie albo jutro wzrośnie to do lekarza :( dużo zdrowka życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarz pozwolil oscilococcinum wziac i apap bo apap tez przeciwgoraxzkowo zadziala. Bralam tez wapno ale takie w syropku bo nusujace moze wywolac biegunke albo jakies ruchy jelit silniejsze ze wzgledu na substancje musujaca. Powiem ze to osvilococcinum zadzialalo i obeszlo sie bez apapu. A to przykladanie latarki to swinstwo tak komus swiecic jak spi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hah:D no niby tak ale tu chodzi raczej o to ze dzidzia się zaciekawia i wyciaga raczaki i kopie nie wiem ile w tym prawdy nie próbowałam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak nie posmyra to sprobuje, ciekawe co maz na to powie :P Narazie leze w lozeczku i czekam... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niespodzianka nie jestes sama z zakupami ja tez jeszcze nie mam nic dla maluszka poza dwoma torbami ciuszków typu body, szpioszki, czapeczki. Rozgladam sie za łozeczkiem, wózkiem ale takie zakupy i te bardziej drobne planuje na marzec. Kropeczka do mnie tez ostatnio przyplatalo sie jakies choróbsko, nie zastanawiałam sie i na drugi dzien pojechałam do lekarza, lekarz powiedział ze jak goraczka z nowu sie pojawi to moge wziac paracetamol, zreszta wczesniej brałam juz na ból zęba, dostałam tez pozwolenie na tabletki do ssania tantum verde, do nosa bo miałam strasznie zatkany sól fizjologiczna bezpieczna w ciazy i krople do nosa nasivin dla dzieci ale sporadycznie na noc no i oczywiscie syrop z cebuli niezawodny przy przeziebieniu :) Przeszło po dwóch dniach a martwiłam sie o maluszka zeby choroba sie nie rozwineła, mysle ze jak szybko zareagujemy i zaczniemy cos brac to jest duza szansa ze choroba szybko odpusci i sie nie rozwinie :) duzo zdrówka Ci życzę :) moje malenstwo dzisiaj szaleje w brzuchu, czasami mam takie dni ze w ogóle nie daje o sobie znac i zaczynam panikowac a czasami czuje go od rana do wieczora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do wagi to u mnie 3,5 kg na plusie i brzuszek juz dosyc duzy :) 8avis ja ostatnio tez miałam takie dwa dni gdzie maluszek bardzo mało sie ruszał a momentami w ogóle, odchodzilam juz od zmysłów na szczescie po tych dwóch spokojnych dniach dał o sobie znac :) jak widac na tym etapie ciazy czesto zdazaja sie takie spokojne dni :) Twoj maluszek tez na pewno da o sobie znac niebawem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja zjadłam pól opakowania toffifee i tatuś nie musiał długo czekać na kopniaczka:)i dopiero pisałam ze tez wydaje mi sie ze mała jest bardzo nisko a dzisiaj prawie koło pepka ...mała wiercipieta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pisalyscie ze nie ma w sklepach takich tradycyjnych spioszkow, nie wiem jak w pl ale u mnie w H&M jest mnóstwo takich tradycyjnych ubranek i wszystkie takie piekne :) i dla chłopców tez nie brakuje fajnych rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropeczka możesz brać paracetamol (jest bezpieczny w ciąży, nie wolno brać ibuprofenu), nie dłużej niż przez 3 dni i nie więcej niż 1000mg/dobę, do tego stosuj domowe metody, pilnuj żeby gorączka nie przekroczyła 38 stopni bo to już może być niebezpieczne dla dziecka. Co do wyprawki to ja jeszcze kompletnie nic nie mam, nawet smoczka, w poniedziałek mam usg i jak wszystko będzie ok to zacznę pomału kupować, na razie mam listę paru rzeczy które muszę kupić w Polsce przy okazji świąt :) Z kolei co do brzucha to miałam Was się pytać czy któraś ma trochę niesymetryczny brzuch tzn. bardziej wypukły z jednej strony, bo nawet mój M zauważył jakiś czas temu już, że mam bardziej wypukły z prawej strony i tam też najczęściej czuję ruchy :) Nikola jak tam zgaga, mleko pomogło? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje wam za odzew :) zaraz zjem na kolacje chleb z czosnkiem, do tego moze przelamie sie mleko z miodem i czosnkiem ( w mleku go nie umiem strawic ). co do tej goraczki to chyba nie jest najgorzej biorac pod uwage, ze temp mierzona w uchu nalezy odjac 5 kreseczek, przynajmniej mam taka nadzieje. a co do soli fizjologicznej.... moge zrobic sobie inhalacje z takiej soli w inhalatorze? co do wyprawki ja mam duzo ubranek po synku. teraz jak bylam w Pl bylam u lekarza i najpradopodbniej bedzie dziewczynka ale gin mowil, ze nie da sobie reki obciac ;) takze jak dziewczynka faktycznie to zostana mi po synku co najwyzej takie bardziej uniwersalne ciuszki, bodziaki itd a reszte skompletuje, sama przyjemnosc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropeczka jak nie możesz wypić mleka z czosnkiem to sie nie zmuszaj , na kanapce czosnek zadziała tak samo :) mleczko możesz z samym miodem :) Maggi mój brzuch akurat jest równy ale i tak śmieszny taka malutka kuleczka :) ale jak najbardziej może być wypukly tylko z jednej strony , zależy jak dzidzia sie ułoży :) A lilith ja tez dzisiaj od 5 już nie mogłam spać , szkoda ze nie wiedziałam ze już nie spisz to razem byśmy pomarudzily ma forum :) ale o dziwo wcale nie chciało mi sie w dzień spać , a martwilam sie ze będę nieprzytomna w pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niespodzianka- no tak :) zrobilabym sobie jeszcze inhalacje w nebulizatorze z soli fizjologicznej ale nie wiem czy mozna? ja z kolei mam taki rozlany bardziej brzuszek. ale maluszka jest bardzo nisko, tzn ja ja tak czuje jak kopie albo jak wypina sie, wtedy po prawej stronie wychodzi mi taka gulka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie:) Jestem mamą z czerwca 2012 - również z forum na kefeterii. Piszę do Was jeśli byłybyście zainteresowane nowoczesną metodą łagodzenia bólu porodowego i nie tylko - aparatem Tens Elle. Ja się skusiłam i użyłam podczas porodu i bardzo sobie chwalę:) Mój poród opisałam w wątku czerwiec 2012 - na razie nie planuję kolejnej ciąży więc sprzedaję aparat, dla zainteresowanych moja aukcja: http://allegro.pl/elle-tens-ciaza-porod-bez-bolu-nowe-elektrody-i2873151218.html Jeśli macie jakieś pytania na temat rodzenia z tensem można pytać na maila: aneta1986@amorki.pl Na samej aukcji też dość dużo napisałam, pozdrawiam i życzę spokojnej ciąży i szczęśliwego, szybkiego i w miarę możliwości bezbolesnego rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropeczka jak najbardziej możesz zrobić te inchalacje , ja robiłam takie bardziej domowe bo nie miałam soli fizjologicznej ani inchalatora :) dziewczyny tez pisały ze można ta sól :) także inhaluj sie i do łóżeczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede mama
dziewczyny ja sie pochorowalam dokladnie 2 tyg. temu. Mialam jedynie stan podgoraczkowy 37,2 ale mimo to poszlam do lekarza. Powiedzial ze powinnismy sie wystrzgac wszelkich lekow jedynie co to w ostatecznosci Paracetamol ale tylko wtedy gdy temp. przekroczy 38 stopni. Paracetamol moze wywolac astme w pozniejszym rozwoju dziecka dlatego kazal unikac jak ognia. Kazal mi duzo pic gardlo plukac woda z sola lub szalwia i syrop z cebuli sobie robic i pic bo kaszel tez jest bardzo niebezpieczny w ciazy. I lezec przede wszystkim. Ja lezalam w lozku 5 dni i pilam dziennie dzbanek cherbaty z miodem i cytryna do tego gorace mleko z czosnkiem, maslem i miodem, po tym sie lekko pocilam i mi przeszlo. Kaszel sie jeszcze utrzymuje ale juz nie tak silny jak na poczatku. Jedynie co mnie meczy to piski w glowie wiezorem gdy probuje zasnac i rano gdy jest cisza i tez sie zaczynam zastanawiac z kad to sie wzielo. Takze nie przesadzajcie z tym Apapem! A o soku z malin gdzies czytalam ze w ciazy nie polecaja. Sama nie wiem czemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez sama nie biorę żadnych leków , nawet magnez zaczęłam brać dopiero po wizycie u lekarza , sok z malin można pić nie wolno jakiegoś wyciągu czy herbaty z liści malin bo może wywołać skurcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×