Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Dziewczynki pamiętajcie dzisiaj o pączkach, taki drobny ukłon w stronę ciężarówek na łasuchowanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyszka ja przy siusianiu mam to samo hehe wez nic o pączkach nie mów:p tutaj nie ma takich pączków jak u nas:O a tak bym zjadła:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyszka...ja mam to samo i w wc też:)A co do pączków ja zaczęłam dzisiaj świętować...8 zeżarłam:(:(:( Nikola doradziłabym Ci coś ale nie wiem jakie tam u Was leki bez recepty są:(Suchy ma kaszel??Czy coś jej się odrywa???może narazie przynajmniej jakieś witaminki typu tran, witaminkę C, syrop z cebuli może zrób póki co..sama możesz go też bezpiecznie łykać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola - to spuchnięcie jest normalne:) nawet wargi moga byc bardziej sine, przynajmniej podobno, (teraz nie jestem w stanie tego dostrzec, dla mnie juz ubieranie butów robi sie trochę akrobatyką:D) To i z powodu ukrwienia lepszego, ale i z zastojów żylnych w tych okolicach. Anka30 - a z jakich powodów mama i teściowa nie donosiły ciazy? Bo to tez jest istotne:) Bo np jakies anatomiczne anomalia w budowie szyjki/macicy itp mogą być dziedziczne, niektóre choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola myślałam ze tylko kobiety w ciazy troszkę u was zaniedbuja , a tu z dziećmi to samo :( dużo zdrowka dla córeczki . Anka tez mi sie wydaje ze ważna jest przyczyna przedwczesnego porodu , moja mama dwa razy rodziła posladkowo ale lekarz powiedział ze to nie jest dziedziczne :) Ja tez mam problemy z depilacja i pomału muszę szukać sposobów na ubieranie butów , zwłaszcza wiazanych . Ania z tymi rozstepami to niestety tak jest ze nie zawsze kremy pomagają i tu raczej bardzo ważne są geny , u mnie mama nie ma rozstepow ale już najbliższe kuzynki owszem . Sama kupuje jakiś drogi krem od dermatologa wiedząc ze to raczej nic nie pomoże :( Dziewczyny co myślicie o kupieniu mebelkow przez internet ? Znalazłam takie piekne w Polsce ale trochę sie obawiam , nie mam zbyt dużego doświadczenia . Paczki tez uwielbiam i nie będę sobie żałować , u nas je sie paczki przez cały karnawał :) A Nikola tez tak mam !:) i tez czytałam ze to normalne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niespodzianka- mieszkasz w niemczech? Z tego co pamietam z lekcji niemieckiego w szkole to paczki je sie masowo od sylwestra, tak? :-) W temacie mebelkow, to moze masz kogos z PL, komu ufasz w takim tematach i moglby Ci w jakims sklepie mebelki na zywo ocenic? Ja przez net raczej kupuje tak, ze najpierw ide obejrzec do sklepu a potem taniej w necie szukam - jak sie nie da obejrzec na zywo , to sie zwyczajnie boje w ciemno klikac :-) Nie pojechalam na glukoze, bo po obudzeniu stwierdzilam, ze glodna jestem :-D ostatnie szanse na ta decyzje mam w pn i wt. Tymczasem, po przeczytaniu Waszych paczkowych zachet, wyslalam tate w pidzamie po paczki do biedronki :-) smacznego!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith to byłaś pilna uczennica :) mamy paczkowy karnawał :) Z tymi mebelkami to nie wiem czy te które mi sie podobają bedą wogole w sklepach w zielonej górze :( lilith myślisz ze opinie w internecie są niewystarczające ? Teoretycznie można je odesłać , tylko trochę zamieszania bym narobila ... Muszę chyba wysłać kuzynke na turne po sklepach meblowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem czy 30-35 lat temu robili aż tak szczegółowe badania dlaczego był wcześniejszy poród. Moja mama mówiła że ona nie miała jakiś wcześniejszych objawów na poród. Z moim bratem dzień wcześniej była na długim spacerze a następnego dnia dostała krwotoku a ze mna to normalnie odeszły jej wody. A z teściową to nie wiem jak to było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam sposób na golenie poniżej pasa :) siadam na kibelku biore lusterko, maszynke no i zaglądając robie depilacje hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Niespodzianka29: rzeczywiście najlepiej będzie, jeśli ktoś w PL obejrzy te mebelki na żywo. My wybraliśmy rok temu do mieszkania meble, które w necie wyglądały super, byłam gotowa je zamawiać, a po zobaczeniu na żywo nie dość, że wyglądały zupełnie inaczej niż sobie wyobrażałam, to jeszcze były niesolidnie wykonane (a wcale nie najtańsze). Ja już chyba dzisiaj więcej pączków nie zjem. Skończyłam na 4, ale zapchałam się porządnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamlodego tutaj leki dla dzieci są za darmo ale zawsze jakieś gówno mi dadzą które mało co pomaga:o ale dzis już z nia lepiej za to ze mną grzej:o oo masakra hehe nawet jesc mi sie nic nie chce:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Pączkowe Majówki ja mam za sobą wciągnięcie 2 pączków i mi niedobrze:/ też nacięłam się parę razy na super fotki w necie i koszmar w rzeczywistości, od drobnic typu sukienka, bieżnik po meble Nikola - taki rozpulchniony i ciemniejszy dół zauważyłam już jakieś 2-3 tygodnie temu glukoza... o mały włos by mi się cofnęła, a nie chciałabym tego ponawiać, mimo, że jestem słodyczożercą Tłustego Miłego Czwartku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@kamelia: po glukozie czułam się dobrze, a w domu zjadłam naraz 2 pączki i czułam się pijana jak po paru piwach... nie za bardzo rozumiem ciążowy kobiecy organizm ;) @Nikola: zdrowiej szybko....:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola zdrówka :* Jeden pączek zjedzony symbolicznie. Reszta na później. Miałam pochłonąć ze 3 ale nie dałam rady. Ostatnio jem małymi porcjami bo mam wrażenie że mi się żołądek skurczył, jak się czymś zapcham to od razu zgaga. Idę dzisiaj do fryzjera podciąć końcówki i zrobić kolor. Mam strasznie wypłowiały kolor już patrzeć nie mogę a końcówki istna sieczka. Od ponad 8 mies nie robiłam nic z włosami bo nie chciałam malować w pierwszych miesiącach żeby dzidziusiowi nie zaszkodziło. Pytałam ostatnio lekarza i powiedział że w 2 i w 3 trym można tylko z głową. Trzeba wybrać dobrze klimatyzowane pomieszczenie i jakąś łagodną farbę/szampon koloryzujący. A Wy malujecie włosy dziewczyny? Nakłoniłyście mnie swoimi wypowiedziami do obejżenia sromu w lusterku....przyznaje....trochę tam nie zaglądałam. 2 lata temu zrobiłam sobie depilację laserową więc golić się tam nie musiałam, sexu nie uprawiamy ze względu na problemy z ciążą, a brzuch mi wszystko zasłania, myjac sie czy kremujac niczego nie zauwazylam wczesniej....poraziło mnie to co tam zobaczyłam. Nie dość że z różu poszło w czerwień to jeszcze wszystko 2x większe i brzydkie takie. Czy to wróci do normy po ciąży czy już mam zbierać na plastyke pochwy i sromu? Matko :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekam na wiosne dziekuje:* hehe rozbawiłas mnie troszke:D widzę nie tylko ja mam ten problem :/ własnie chodzi bardziej mi o to ze nie ladnie to wygląda:P ale pamietam jeszcze z popzedniej ciązy że tez miałam te wargi troszke na puchniete a po porodzie to tak jak z piersiami jakby powietrze ulecało wogole pozbawione jedrnosci:P zobaczymy jak teraz będzie;) mąż musi chyba jakieś masaże robić:P hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem mojemu dzisiaj z tym masażem heheheh :P A obiad gotowy, ciasto na deser upieczone, więc zobaczymy co odpowie :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyszka rowniez dziekuje:* jej a ja dzis ani jednego paczka nie zjadlam:o ichne to nie to samo co nasze:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja juz po wizycie(cala w strachu) okazało sie ze te pomiary 1,74cm albo 1,58 które sa na wypisie dodaje sie do siebie i wychodzi ze szyjka miała ponad 3cm jak wychodziłam ze szpitala dzisiaj lekarz zmierzył i tez miała około 3cm nie wiem jak to mozliwe ze jak trafilam do szpitala lekarz zmierzył szyjke na 2,5cm ale z tego co dopytalam lekarza powiedział ze kazdy lekarz inaczej mierzy i sa granice błedu dziwne to troche ze jeden lekarz mierzy i szyjka ma 2,5cm a drugi mierzy i ma 3cm. Mam cały czas lezec i teraz bede miała co 2 tyg kontrolowana szyjke bo lekarz powiedział ze te 3cm to mało i jeszcze jak u mnie dochodzą te twardnienia ciagle to nie wyglada za dobrze, mam cały czas lezez brac leki ( no spa, magnez, luteina) i gdyby twardnienia były coraz silniejsze albo co 3min. mam jechac do szpitala. Teraz kazdy dzien bedzie dla mnie w strachu bo te twardnienia mam coraz czestsze i silniejsze :( lekarz mówi ze nie powinny wystepowac a na pewno nie tak czesto jak u mnie :( jutro jade na glukoze i mam zrobic jeszcze crp czy nie mam jakiegos stanu zapalnego który powoduje te twardnienia. Kurcze a myslalam ze tak ,,lekko,, minie mi ta ciąża a tu same problemy :( mam nadzieje, ze dotrwam chociaz do 35tyg lekarz mówił ze płucka sa juz wtedy rozwiniete u dziecka i oby dotrwac chociaz do tego 35tyg. Dziewczyny czy któras z Was ma takie problem z twardnieniami brzucha tak częstymi czy tylko ja sie z tym męcze? a według mojego lekarza szyjka nie moze sie wydłuzyc to raczej bład pomiaru lekarza. Dziewczyny bierzecie magnez? mi lekarz zlecił magnesin 500 na te twardnienia brzucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak fajnie wyjść z domu do ludzi :) Kolor włosów mi wyszedł super, taki naturalny złoty brąz. Umowiłam się na jutro na facial a w środę na paznokcie. Będę piękna na Walentynki :) dziewczyny kupujecie swoim mężom prezenty na Walentynki? Bo u mnie to co roku to samo, mąż kupuje mi czerwone róże ja jemu czekoladki w kształcie serca a wieczorem kolacja w naszej ulubionej restauracji. JUWELKA - ja mam dokładnie to samo, twardnienia czasem jedno po drugim, czasem co 10min, czasem co 30min ale bez dłuższej przerwy. Dodatkowo gdy leżę to mam je przy każdym ruchu, gdy wstaję, gdy przekręcam się na drugi bok. Biorę to samo co Ty: progesteron+magnez+nospa (nospa sporadycznie gdy mnie boli brzuch bo na twardnienia wogole nie pomaga)3cm szyjka to dobrze. Nie ciekawie jest poniżej 2,5cm. Naprawdę nie przejmuj się aż tak. Z twardnieniami niewiele da się zrobić, najlepsze co można to oszczędzać się i leżeć. Ja mam zamiar donosić co najmniej do 38tc tak żeby mały nie potrzebował żadnej pomocy medycznej. Uda nam się, zobaczysz. Pozytywne nastawienie to już połowa sukcesu. Uciekam się kąpać i relaksować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka no to nie wesoło u ciebie , tyle czasu spędziłas w szpitalu i właściwie nic ci nie pomogli , nie ustalili dlaczego tak ci ten brzuch twardnieje . Ja miałam tylko jeden dzień takie problemy po jeździe z polski 7 godzin . Magnez przepisał mi lekarz jak mnie już dosyć dawno łapały skurcze w łydki i od razu lepiej . Bardzo ci współczuje tego leżenia , ale jak to jedyne rozwiazanie to musisz być cierpliwa , dopiero pisalysmy ze już tak niewiele nam zostało ... napewno wszystko będzie dobrze i wszystkie dotrwamy do końca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka mi tez czasami twardnieje brzuch szcz3egolnie gdyy ide sie wysiusiac wdety to czuje najbardziej ale generalnie mam to kilka razy dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas walentynki podobnie :) nie robimy sobie jakichś dużych prezentów tylko jakieś miłe drobiazgi i jakaś romantyczna kolacyjka:) prezent to muszę wymyślić już na 9 marca - na urodzinki mojego m , jak narazie nie mam pomysłu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzymam za Was kciuki i proszę o to samo Kochane! Modlę się żeby wszystko było ok powiedzcie jakie miałyście objawy skracania ? Bolało lub kulo was w pochwie? Gdzie dokładnie bolał brzuch? Boję się że mi zaczęła się skracać:( na wizycie 8 dni temu miała 4.9cm ale to było OSIEM DNI TEMU:( proszę o odpowiedź. :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuje Kochana za odpowiedź ! Bo co jakiś czas mam okropne kłucie w pochwie i ból nad spojeniem:( i nie wiem czy to szyjka coś kombinuje czy dzieje się tak jak mam pełen pęcherz:( a do tego problemy z wypróżnieniem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie kłucia w pochwie to miałam w 18-19tc, przez ok tydzień. Szczególnie w tylnej ścianie pochwy między pochwą a odbytem. Teraz zdarzają się od czasu do czasu jedno dwa ukłucia. Lekarz mówił że to związku z szyjką nie ma. Wszystko się rozciąga i tyle. A te bóle nad spojeniem łonowym to rozciągające się więzadła (o ile nie mają charakteru bólu menstruacyjnego i nie nasilają się). Nie powiem Ci: nic z tym nie rób bo sama jak mnie coś niepokoiło a do wizyty miałam daleko to jechałam po prostu na szpital to sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze troszke mnie uspokoiłaś :( zobaczymy jak nie przejdzie to pojadę w weekend na IP choć wszystko było ok. Dziś przez cały dzień miałam 5 takich kluć . A te twardnienia jak rozpoznajesz? Jesteś starszą ciąża o 8 dni:-) hi hi :-) córeczka czy synek? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłopczyk :) Kłuciami bym się nie martwiła. Jeżeli to nie jest bol menstruacyjny i nie nasila się, występuje np przy ruchu, przy wstawaniu to to są więzadła raczej. Przeczytałam kilka książek odnośnie przebiegu ciąży i to są klasyczne dolegliwości 6/7mies ciąży. Ale na prawdę jak coś Cię niepokoi i denerwujesz się to lepiej pojechać i to sprawdzić. Wolałam żeby na szpitalu patrzyli na mnie jak na przewrażliwioną babę, niż żałować po fakcie, że coś mnie nie pokoiło a ja to zbagatelizowałam. Skracanie szyjki to nie jest częsta przypadłość ciążowa. Najczęściej jest skutkiem przedwczesnych skurczów bądź niewydolności cieśniowo-szyjkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A twardnienia brzucha nie sposób przegapić. Brzuch (macica) robi się twarda jak kamień, na kilkadziesiąt sekund, po czym wraca do poprzedniego stanu i jest miekki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×