Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Hej :) co do śniegu to w centrum też pada chyba już 4 dzień, masakra jakaś. Dziewczyny czy zaczynają was boleć biodra? Ja co raz częściej zauważam że w nocy muszę sobie coś wsadzić miedzy nogi to mnie tak nie ciągnie. A i sny mam jakieś porąbane..... Ja od samego początku jestem na zwolnieniu i dobrze mi z tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. mój mały w 28tyg ważył 1,2kg dzisiaj mam wizytę ciekawe ile przybrał na wadze przez tydzień. Ja też od początku jestem na zwolnieniu w ogóle ta ciąża ciężko przechodzę pierwsze dwa miesiące leżałam z powodu plamien i mdłości a teraz od 25tyg leże z powodu skracającej się szyjki. Dzisiaj mam wizytę. Mam nadzieję że szyjka się nie skróciła ostatni pomiar 2,6cm czyli na granicy. Brzuszek twardnieje mi tak że ruszyć się nie mogę twardnienia są coraz częstsze i bardziej bolesne. Czuje wtedy jak ciągnie mnie w podbrzuszu a wiem że takie twardnienia skracają szyjkę. Ja cały czas leże. Wstaje tylko do toalety. Śpię po 4godz w ogóle spać nie mogę przez bolące żebra plecy i ogólnie nie mogę usnac bo ciągle mnie coś boli :-( nikola Twoja szyjka ma 2,9cm ? To nie masz co się martwić bo poniżej 2,5cm już jest nieciekawie i zakładają szew albo pessar. Dlatego ja ciągle na granicy jestem. Jeden lekarz mierzy ja na 3cm a w szpitalu zmierzyli mi na 2,6cm także nie wiem który pomiar jest dobry bo co lekarz to inny pomiar. Trzymajcie kciuki żebym dzisiaj nie musiała jechać do szpitala :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyszka85 te które ja wkleiłam to są chyba nowe w polsce i od nich podałam skład, a te wcześniejsze to takie białe z różowym http://ecsmedia.pl/c/hipp-chusteczki-pielegnacyjne-sensitive-400-g-m-iext6107911.jpg Skład nie jest zły ale jak pomyślałam, że mam tak przepłacać to stwierdziłam, że nie będę kupować chyba, że ktoś je używa do rączek czy buźki na spacerach bo tak to można by było zbankrutować 56 sztuk chusteczek za średnio 9-13 zł :o ale to chyba za to, że olejek jest BIO. xxxxxxx Martyna89 napisz które Cię interesują to popatrzę. xxxxxxx kamelia majowa Ja już nawet nie patrzę na skład pieluch bo już za bardzo bym zdziwiała w końcu to jest coś z czym pupa będzie mieć, kontakt prawie cały czas, więc nawet te z najlepszym składem mogą w końcu dziecię odparzyć czy zalergizować. Co do Pampersów my kupiliśmy dwójki i chciałam zobaczyć jakie one duże są (mamy też jedynki Huggies) i Pampers okropnie śmierdzą w środku :o taką chemią/plastikiem, mąż też to czuł, w Huggisach nie było czuć czegoś takiego. Miałaś na czas określony umowę? Jeśli tak to powinna się przedłużyć do dnia porodu :) xxxxxxx Lilith-marlie Ja teraz używam olejku Ebrostica i jestem mega zadowolona bo super się wchłania. z Ziaji jest ta oliwka od 4 miesiąca, z tego co kojarzę to dużo kobiet narzekało, że się okropnie lepi. Na Mustelę narzekają, że słabo nawilża, ma gęstą konsystencję i szybko się kończy skład też nie powala. Dużo lepszy skład wg. mnie, nie ma za dużo chemii za to cenne substancje aktywne http://www.doz.pl/apteka/p56068-Palmers_Cocoa_pielegnacja_brzucha_w_okresie_ciazy_125_g http://www.doz.pl/apteka/p62475-Palmers_Cocoa_oliwka_specjalistyczna_do_ciala_150_ml (tutaj cena powala choć i tak uważam, że Rescu Oil lepszy żadnej dodatkowej chemii, no tani) xxxxxxxx Madzik128 Ja też brałam pod uwagę Siemiradzkiego z tym, że poczytałam, że lekarze odradzają polecają Ujastek i Żeromskiego ze względu na sprzęt itp do ratowania życia dzieci. Na razie pojedziemy oglądnąć Ujastek i zainteresował mnie ten Żeromski ale pewnie zostaniemy i tak przy Ujastku bo moja gin tam pracowała. Gdybym miała rodzic na Siemiradzkiego to na pewno opcja: poród rodzinny, raczej bym nie opłacała lekarza i położnej za to chciałabym mieć salę jedynkę do rodzenia (mają też boks...) i max. dwójkę po porodzie więc pewnie za to trzebabyło by dopłacić. Jak masz jakieś info odnośnie jakie ceny mają to napisz proszę. Narutowicza braliśmy długo pod uwagę ale teraz zdecydowanie NIE za tą recepcjonistkę, która miała sepsę, Kopernika też odrzucam od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandra6
Mam pytanie do Madzik: mianowicie jaki jest koszt porodu w prywatnej klinice? Czy trzeba to zalatwiać wcześniej? Pytam ponieważ ja chodzę prywatnie do lekarza, ale problem w tym że on nie przyjmuje w żadnym szpitalu, więc sama się muszę na coś zdecydować. Z gory dziękuje za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Składu pieluchy też nie czytam, ale znalazłam gdzieś testy federacji konsumentów (potem wkleję link), z uwzgl. zawartości metali ciężkich, stopnia chłonności itp. i pamoersy wypadają najlepiej... Ja mam sporo znajomych którzy mieli dzieci uczucie na Huggiesy. Ale to loteria :) Zamierzam kupić po jednej paczce z tych i z tych i zobaczyć jak pula Małej na nie zareaguje. @Lilith: mogę potwierdzić, że Palmers z masłem kakaowym jest bdb. Oliwka jest tłusta, ale dobrze się wchłania i nie zostawia śladów. Reklamują ją jako środek na swędzącą skórę brzuszka u kobiet w ciąży i rzeczywiście pomaga, a mnie skóra strasznie swędzi. Wcześniej miałam z Palmersa też krem dla ciężarówek i tak samo polecam :) Jedyny minus, to intensywny zapach kakao, jeśli tego zapachu nie lubisz. @KlauDDynka: idę dzisiaj zobaczyć co w Tesco z tych dzieciowych kosmetyków u mnie mają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za literówki w poprzednim poście, piszę z iPada a on mi durne korekty wstawia. Mam nadzieje, że się domyślicie co pisałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na Siemiradzkiego o ile dobrze pamiętam ceny są takie: Za wybraną położną 800zł Za znieczulenie 250zł Za poród rodzinny 300zł (jak się chodzi do nich do szkoły rodzenia - cena 350zł - to poród rodzinny jest za darmo) Za dobę w dwuosobowym pokoju z łazienką 140zł/doba Mają jeszcze pakiety "Promocyjne" ale ceny zawrotne 2500zł i 3200zł Ja chcę tam rodzić bo słyszałam dużo pozytywnych opini od rodzących tam, zresztą po nie przespanej nocy z powodu twardniejącego brzuszka byłam tam i bardzo dokładnie mnie przebadali. Pani gin była bardzo miła i poświęciła mi dużo czasu. Aha mają podpisany kontrakt z NFZ wiec można też nic nie zapłacić. O szpitalu Żeromskiego też słyszałam dobre opinie, a o Ujastku historie jak z horroru. Podobno jest masówka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Widzę, że dzisiaj dzień wizyt. Ja też właśnie wyruszam na przegląd i denerwuje się od rana bo dzisiaj mam też mieć oprócz usg szyjki, poziomu wód , mam mieć szczegółowe usg maluszka żeby ocenić jak rośnie w 2D, 3D i 4D. Co do husteczek to zakupiłam Pampers Sensitive a pieluszki Pampers Swaddlers Newborn. Moja siostra używała i była mega zadowolona. Butelki zamówiłam z Aventu serię Natural (spodobały mi się w nich smoczki ;) ) 3 małe i 3 duże. Na początek wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik128 no własnie Ujastek jest oblegany i boję się, że pojadę a tam nie będzie miejsca i będzie trzeba jechać gdzie indziej... A nie wiesz jak jest w Siemiradzkim z salami porodowymi ile kosztują? I poród rodzinny tam jest płatny pisze, że cena zawiera m.in posiłki - rozumiem, że mąż normalnie posiłki by dostawał? Coś mi się wydaje, że chyba pojedziemy do tych 3 wymienionych i powypytujemy o wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina :)
hej dziewczyny :) Czytam na bieżąco, ale coś nie mam weny napisać. Wiec tak ja dziś mam 28tydz + 2 dni przytyłam jakieś 8kg. Jutro jadę na badanie glukozy, ale jakoś się nie stresuje. Relacje zdam po badaniu. Bardzo podoba mi się blog "podwojonej sroki" i inf na nim, do którego linka podawały Klauddynka i Szyszka jeśli dobrze pamiętam. Wypisałam sobie na jakie produkty warto zwrócić uwagę :) Na początek kupiłam Hippa, ale warto mieć jakąś alternatywę w razie "W" :) Oczywiście rady Klauddynki też staram sie zapisywać na przyszłość :) Założyłam nawet zeszyt :P x czekam na wiosnę i majowamamusia - zazdroszczę wam sesji ciążowej! Też bym bardzo chciała, ale oszczędzamy na wyprawkę dla małego i ciągły remont... Zamierzam coś stworzyć z mężem na własną rękę, żeby była fajna pamiątka jak agrataka :) x Martyna89 - jeśli chodzi o Smyka i przeceny ciuszków to jak najbardziej polecam, ale kosmetyki z Hippa tam są dość drogie. Żel kosztował około 24-25zł, a ja kupiłam w Superfarm za 17-18zł :) x agrataka - dziękuje że uświadomiłaś mnie w kwestii hartowania brodawek :) poczytałam też trochę na necie i nie zamierzam tego robić, przynajmniej na razie. Koszule zamierzam później wykorzystywać normalnie w domu, bo lubię, ale też nie będę przesadzać z ich ceną :) x Klauddynka - ja też używałam różnych serum i kremów z Eveline do ciała i piersi i uważam, ze są bardzo dobre :) Mają fajny skład i cenę bardzo przystępną :) Niedługo skończy mi się krem z Tołpy na rozstępy i zamierzam wypróbować ten olejek Rescu Oil :) Co do wkładek to znajoma właśnie bardzo polecała te z firmy BabyOno. x kamelia majowa - gratuluje skompletowania całej wyprawki! Jestem w szoku i podziwiam zarazem :) x Z gorszych wiadomości - wyszły mi rozstępy na piersiach :( Rozmiar jakoś bardzo mi sie nie zmienił, może o 1 góra 2 większy, ale już widzę czerwono-fioletowe pręgi pod skórą i to ze strony mostka w kierunku brodawek. Fakt faktem, nie smarowałam się jakoś bardzo często, ale też nie zaniedbywałam... A jeśli chodzi o sprawy z pracą. Orientujecie się może coś więcej w tym temacie. Ja mam umowe o prace na czas określony do końca czerwca. Termin mam na połowe maja. Oczywiście chce po porodzie iść na macierzyński, ale co dalej??? Jest to moja pierwsza umowa w tej firmie i nie łudze się, żeby mi ją przedłużyli, bo też chyba nie mają takiego obowiązku. Wiece moze jak to później wygląda? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina :)
Klauddynka - na tym blogu autorka zachwalała też kosmetyki do kąpieli z Rossmanna te BabyDrem szczególnie niebieską serie. Ciekawa jestem jeszcze twojego zdania na ich temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina :) Tak, nie mają obowiązku jej przedłużyć. Jak nie przedłużą no to przysługuje Ci zasiłek macierzyński z ZUSu przez 20 tygodni i jeśli chcesz dodatkowe 4 tyg to trzeba złożyć pismo do ZUS przed ich rozpoczęciem. Po porodzie będzie trzeba do pracy zawieść potrzebne dokumenty pewnie ksero aktu urodzenia i to później powinien przesłac płatnik składek czyli pracodawca do ZUS-u. Wychowawczy niestety nie przysługuje, przysługuje jedynie tym co są na umowie na czas nieokreślony. Nie wiem jak z Urzędem Pracy ale chyba zasiłek normalnie chyba przysługuje jako osobie bezrobotnej - ale nie wiem, trzeba by było dopytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też używam balsamu Palmers z masłem kakaowym i naprawdę polecam. A co do umowy to mi sie wydaje, że jeśli umowa kończy Ci sie już po porodzie to firma Ci umowy nie przedłuży(no chyba że to jakaś super firma :) ) ale nie wiem czy przez ten okres macierzyństwa zus nie wypłaca kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny współczuje wam przeglądu tych szpitali , ja mam trochę szczęścia w tej kwestii ponieważ mieszkam 500 m od najlepszego szpitala w mieście typowo polozniczego :) dzisiaj zaczynam szkole rodzenia to dowiem sie jeszcze czegoś na temat położnych . Trzymam kciuki za udane wizyty :) Klaudynka czy ten olejek migdalowy można kupić w aptece czy tylko w internecie ? U mnie niestety go nie ma i muszę poczekać jeszcze tydzien i kupię sobie w Polsce , na ten tydzien kupiłam z weledy , taka super naturalna firma i dopiero w domu zobaczyłam ze jest na bazie oleju mineralnego :( muszę tydzien przeżyć Dziewczyny byłabym wdzięczna za wypisanie listy tych aptecznych rzeczy dla maluszka np na pepuszek itp , wiem ze już trochę pisalysmy tak na raty , ale może któraś ma taka ogolna listę ? Miłego dnia majoweczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina :) jak będę w Rossmanie to popatrzę jaki mają teraz skład bo co chwile coś w kosmetykach się zmienia ale patrząc na jej blog i jej składy podane to * krem dla alergików - ok nie ma wpakowanego aloesu czy rumianku, jedynie substancje łagodzące - żadnej parafiny i pochodnych. * krem zwykły ten niebieski - skład bardzo fajny z tym, że jeżeli mamy alergika to dość wysoko jest substancja zapachowa i jest rumianek * krem żółty do twarzy - skład bardzo fajny i chyba wolałabym sięgnąc po niego zamiast po krem z HIPP (w kremie z HIPP uwiera mnie tlenek cynku, który nijak potrzebny jest do stosowania na buzię czy ciałko) w tych dwóch ostatnich wadzi mi tylko wysoko położona substancja zapachowa ale mając przed sobą żółty Babydream i Hipp to wybrałabym Rossmana bo nie zawiera cynku i ma na prawdę bogaty skład, moze niektóre w znikomych ilościach ale zawsze coś, w drugiej kolejności sięgnęłabym po ten dla alergików, dopiero później po ten z Hipp. * płyny do kąpieli - całkiem fajny skład, szczególnie ten do skóry wrażliwej może nawet składem lepsze od płynu Hipp * żel uniwersalny do mycia - też nie zawiera dużo chemii, jednak czegoś mi brakuje jakiegoś oleju bo może niewystarczająco natłuszczać skórę, żel z Hipp zdecydowanie lepszy skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niespodzianka29 może być ciężko dostać w aptece normalnie. Ja zamawiałam na doz.pl i mężu odebrał w aptece. * Waciki kosmetyczne / płatki kosmetyczne * Patyczki z bezpiecznymi końcówkami do uszu * Sól fizjologiczna * Octenisept * Jałowe gaziki * Gruszka do nosa/aspirator Ja mam jeszcze dodane jako "apteczka" * środek przeciwgorączkowy * termometr (kupiłam z miękką końcówką) * herbatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik128- właśnie rozważam zakup Maci Cosi Mura. Masz ten zwykły na pompowanych kołach czy Plus na piankowych? 3 czy 4 kołowy? Nie jest to taki wielki kolos? Bo trochę waży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudynka dziekuje ci bardzo :):) Muszę sie częściej smarowac bo tyje w zastraszajacym tempie , najpierw przez 2 tygodnie przytylam 1 kg , a teraz przez 4 dni prawie 2 kg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekam na wiosnę... Mam Maxi Cosi Mura na pompowanych kołach z zeszłego sezonu, te na Plus wchodzą od tego roku. Bardzo mi się spodobał na 3 kołach, jest stabilny i zwrotny ale bardzo ciężki. Sama go nie wniosę na 2 piętro. Za to super szybko się go składa i rozkłada. Wejdzie Nam do samochodu, a mamy taki mały dwu-drzwiowy. KlauDDynka69 Ja byłam na dniach otwartych u Siemiradzkiego, pokazali nam sale porodów rodzinnych i sale poporodowe. Mają też jedną salę dla Mamusi z osobą towarzyszącą - która może tam spać i ma zapewnione posiłki. Sale porodowe są trzy. Dwie wyglądają jak zwykłe, bardzo ładne pokoje. Pokoje poporodowe, te za 140zł też są ładne, malutkie i mają łazienkę na wyciągnięcie ręki. Po porodzie Mamusia decyduje do jakiego pokoju chce iść. Na dniach otwartych dali nam listę rzeczy które mamy zabrać do porodu. KlauDDynka jak będziesz po "wizytacji" na Ujastku i u Żeromskiego to zdaj relacje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) a ja wlasnie wróciłam z zakupów...zachaczyłam o sklep z odzieżą i oczywiscie musialam wejsc na dział dziecięcy:p i nie mogłam się powstrzymać i kupiłam komplecik ogrodniczki i bluzeczka i jeszcze był taki zestawik body pół śpiochy i spodenki a miałam już ubranek nie kupowac:p i jeszcze pare komsetyków dla dzidzi płyn do kąpieli patyczki do uszu zasypkę i kremik chciałam też kupić chusteczki ale te pampersowe mi normlanie śmierdza:o jak dla mnie najlepsze sa z nivei a tutaj nie moge ich dostac:o wiec chyba zamówie na ebay

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki. Ja tez juz po glukozie. Myslalam, ze bedzie gorzej. Ku mojemu zdziwieniu napoj byl bardzo dobry, jak soczek z woda :) Wynik krwi z paska mam 39. Nie wiem co to znaczy, musze poczytac, reszte wynikow dostane na wizycie u gina. Co do wyprawki to juz tez mam praktycznie wszystko. Zostalo mi tylko kupic laktator, lezaczek i karuzele na lozeczko. A no i oczywiscie pampersy :)- zapomnialam. xx Lilith ja tez jeszcze pracuje, ale tylko do 8go marca. Co do kremu to uzywam mustele na zmiane z oliwka arganowa. Jestem zadowolona. xx W nocy Ciezko mi sie spi,nie moge znalezc miejsca, zebra bola i plecy do tego moj piesku strasznie chrapie ;) xx Od poczatku ciazy w sumie przytylam do ostatniej wizyty 5,5 kg. To teraz pewnie z 6 -6,5. Nie narzekam jeszcze :) U mnie dzis 27t1d. Pozdrawiam mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie 30 tc 5 d. Mała mocno wypina mi stopy w stronę brzucha, praktycznie każdy jej ruch jest dla mnie bolesny ;) @Lilith: to jak zwykle literówki z iPada, ale z tym dziadem wyszło śmieszne przyznam ;) Byłam Tesco i kupiłam Pampersy premium care (rozm. 2), otworzyłam i ten smród plastiku jest rzeczywiście masakryczny. Nie mogłam uwierzyć, że pielucha tak śmierdzi. Myślałam, że opakowanie... Zdecydowałam się na pranie ciuszków dziecięcych w płynie do prania Biały Jeleń. W weekend wybiorę się i kupię, od przyszłego tygodnia będę prała. W sumie cieszę się, że nie kupiłam wcześniej wszystkich kosmetyków z Hippa, podobieram z różnych firm ;) Nie wiem czy to rzeczywiście ma jakiś większy sens, ale moje matczyne sumienie będzie spokojniejsze. A w Łodzi jak sypało śniegiem tak sypie dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klauddynka - dziękuje za cenne inf dotyczące kosmetyków i pracy :) A to pismo do zus to trzeba złożyć przed tym jak oni przejmą ten macierzyński czy w ogóle zaraz po urodzeniu dziecka? Dla mnie ten cały Zus to czarna magia... x a co myślicie na temat spray do nosa Marimer Baby? http://www.marimer.pl/produkt5.html Ja myślałam, żeby taki właśńie kupić i aspirator do tego z tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Paulina: Jeśli chodzi o Urząd Pracy, to zasiłek możesz dostać wtedy, jeśli masz staż 12 lub 18 mcy pracy, nie pamiętam dokładnie ile. Ale obecnie to jest ok. 700 zł zasiłku miesięcznie. Co do Marimer Baby, to położne na szkole rodzenia mówiły, żeby przez pierwszy mc życia dziecka lepiej nie używać do noska wody w sprayu, bo jest zbyt duże ciśnienie, lepiej oczyszczać solą fizjologicznąw kropelkach, tą samą co do przemywania dzidziowych oczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba muszę się przejść do tego ZUS'u i wypytać dokładnie o te sprawy, żeby późńiej nie było, że nie mogę korzystać z tego co mi przysługuje, bo za późno złoże jakieś pismo albo coś... W Urzędzie Pracy nigdy się nie rejestrowałam, bo już od matury zawsze miałam jakąś dorywczą prace, międzyczasie studia dzienne, potem zaoczne i znowu praca. Obecna umowę mam na ponad 13 miesięcy. Nie wiem jak ten zasiłek z Urzędu Pracy ma się do macierzyńskiego który ma mi wypłacać ZUS i czy w takim okresie w ogóle przysługuje... x to ja też kupie tą sól fizjologiczną i marimer, ale nie spray :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o marimer, to ja sobie w ciąży używam dorosłej wody morskiej w sprayu do czyszczenia mojego cieknącego nosa, a dla młodego kupiłam aspirator tej firmy. czy będzie dobry, to się okaze w smarkaniu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith- aspirator ma moja koleżanka i bardzo sobie chwali :) x Ja z kosmetyków dla mojego maleństwa kupuje: - żel do kąpieli Hipp - oliwka Hipp - krem do twarzy Rossmann Baby Dream żółty - krem pielęgnacyjny przeciw odparzeniom Hipp - Sudocrem ( w razie odparzeń) - oscenisept na pępek - sól fizjologiczną lub marimer do noska - aspirator z firmy marimer - chusteczki Haggies zielone - pampersy Pampers Baby Active 1 (jedną paczkę na początek i drugą 2, a w razie czego dokupi się 1) - waciki kosmetyczne te duże prostokątne dla dzieci - patyczki dla dzieci - jałowe gaziki Tyle z takiej pielęgnacji - myśle, że wystarczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja już po wizycie. Odetchnęłam trochę bo nie muszę iść do szpitala. Mały waży już prawie 1,4kg i jest trochę do przodu ale z tego akurat się cieszę bo szyjka ciągle się skraca więc niech rośnie szybko w razie wcześniejszego porodu :-) nadal muszę cały czas leżeć bo mały ma główkę bardzo nisko i napiera mi na szyjkę co jej nie sprzyja przy skracaniu. Na szczęście jeszcze w normie więc mam brać leki leżeć i myśleć pozytywnie że uda się dotrwać chociaż do 34tyg. Mi też ruchy sprawiają ból czasami nie do opisania jak mały się rozbryka. Dobrze że piszecie o kosmetykach skorzystam z Waszych list :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja kupuję jeszcze kateter rektalny, np. firmy Windi. Jeśli nic już innego nie pomoże przy kolkach, zanim podam jakieś leki, to go użyję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×