Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Ja wlasnie jestem po glukozie(tzn czekam godzine),ja mialam 50g i jest to mega slodkie to nie wyobrazam sobie jakie jest to 75g... Co do kolek to chyba zalezy od dziecka,moja siostra stosowala chyba wszystko przy corce a i tak nic nie pomagalo,po prostu miala kolki jakis czas(glownie wieczorem) i nagle sie skonczyly,chyba po 3miesiacach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki :) czytałam troszkę o tych kolkach i chyba nie ma jednej recepty ,podczytuje forum październikowych mam i niektórym dzieciaczkom nic nie pomaga :( innym zwykle kropki np espumisan , czytałam tez ze częściej maja je chłopcy .. ale to nie reguła . Wczoraj byliśmy na szkole rodzenia i trochę sie załamałam , nasza położna ma 5 dzieci i jest chodzaca antyreklama macierzyństwa , wykończona i zaniedbana kobieta :( fakt jest bardzo miła ale taka trochę powolna ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Ja też już po glukozie - miałam tą 75g. Kobieta rozrobiła mi to w szklance letniej wody i wypiłam. Dla mnie to jak lukier z pączków smakowało. Nie zastanawiałam się tylko piłam dużymi łykami. Przy końcu było mi bardzo słodko, ale dzięki niej zupełnie nie odczuwałam później głodu :) 3 razy pobierali mi krew, na czczo, po 1 godz od wypicia i po 2 godz od wypicia. Wyniki będą dziś po 14, ale ja odbiorę w poniedziałek, bo nie chce mi się specjalnie po nie jechać. W pon mam też wizytę u ginekologa. x Juwelka- No to głowa do góry i spokojnie sobie leż i nabieraj sił na późńiej :) Ty będziesz miała cc czy rodzisz naturalnie? Mogę cię tylko pocieszyć, że moja koleżanka też leżała ze względu na krótką szyjkę i jak o 1 w nocy odeszły jej wody to o 5.15 urodziła, mówi, że może z 3 godz miała mocne skurcze i nie wyobraża sobie jak inne kobiety rodzą po 20 godzin... x Szyszka - musiałam sprawdzić w google co to takiego w ogóle jest. A ja się ostatnio na mamę swoją patrzyłam z byka jak mówiła, że takiemu maleństwu jak nic na kolkę nie pomaga to termometr i troszkę oliwki i w tyłeczek delikatnie! szok,a tu jednak coś w tym jest i bardzo dużo pozytywnych opinii ma... x Na kolki są takie kropelki Sab Simplex podobno bardzo skuteczne. Są dostępne w Niemczech. Mam już jedną buteleczkę, ale ost dowiedziałam sie, że mają jakąś substancje rakotwórczą, zabronioną w Polsce i jakiś składnik, który podany w dużych ilościach też może powodować kolkę. Polski odpowiednik to Bobotic - jeśli dobrze pamiętam nazwę. Ma dwa razy mniejszą ilość głównego składnika i podaje się go w mniejszych ilościach. Espumisan też czasem pomaga, zależy od dziecka. Ja na początku spróbuje chyba tego bobotic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina u mnie na razie nie ma przeciwwskazań do porodu sn więc pewnie tak będę rodziła. Tym bardziej że mały jest już od jakiegoś czasu główką do dołu bardzo nisko i coś nie chce zmienić pozycji. Też słyszałam że z krótką szyjka poród jest szybki bo bardzo szybko się skraca i rozwiera chociaż znam też przypadki gdzie kobietki chodziły do 40tyg z szyjka 2cm i rodziły bardzo długo. Mam nadzieję że u mnie będzie szybki poród bo wizja 20godzin trochę mnie przeraża ;-) teraz leże i modlę się żeby dotrwać chociaż do 34tyg żeby płucka były już rozwinięte. To trzymam kciuki za wyniki glukozy w normie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina :) Trzeba jakoś na 18 miesięcy przed zarejestrowaniem mieć co najmniej łącznie 365 dni przepracowane na wynagrodzeniu co najmniej minimalnym aby skorzystać z zasiłku no i są chyba trzy progi ten najwyższy próg to jest dopiero chyba jak się ma dość dużo lat pracy. Z ZUS'em to dla mnie też czarna magia, mi umowa przedłużyła się do dnia porodu, później przejmuje mnie ZUS z tego co wyczytałam to trzeba zawieść do płatnika składek czyli pracodawacy ksero aktu urodzenia i niby tam ma być potwierdzone na tej kopii przez płatnika "zgodne z oryginałem" i chyba to on musi wysłać te dokumenty - ale nie wiem, mąż zawozi moje zwolnienia lekarskie więc dopyta w marcu czy kwietniu. Ten wniosek o te dodatkowe 4 tygodnie zasiłku to ma być złożony w ZUSie przed rozpoczęciem korzystania z tego dodatkowego okresu - więc na chłopski rozum, jesteś już np 19 tyg na macierzyńskim to składasz wniosek w zus o dodatkowe 4 tygodnie. Ja też muszę dokładnie się z tym wszystkim zorientować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina :) doczytałam właśnie, że w ten okres wlicza się też m.in. okres przebywania na zasiłku chorobowym, macierzyńskim, więc wygląda na to, że normalnie po ustaniu zatrudnienia będzie przysługiwać Ci zasiłek z UP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na kolki (rada mojego kolegi co ma 3 szkrabów) to podobno można też prasować ciepłe pieluszki flanelowe lub tetrowe i ogrzewać brzuszek. u nich ona prasowal pieluszke za pieluszka, a ona tulila maluszka i działalo :-) ew. polecaja ciepla kapiel i masazyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj wróciłam zmęczona od lekarza, padłam spać o 19 i wstałam dzisiaj o 7 rano. Oczywiście w nocy wstawałam co 2h na siku ale to już u mnie norma od 2 tyg. Wstaję, idę jak lunatyk do łazienki po czym wracam do łóżka i dalej śpię. Mały waży 1600 (początek 31tc) i miałam rację, obrócił się główką w dół. Niestety zdiagnozowano u maleństwa arytmię serca. Lekarz mówi, że tego typu wady wychodzą dopiero ok 30tc. Serduszko raz bije 160 uderzeń na minutę, raz 100 i tak skacze pomiędzy. W standardowym usg niby budowa serduszka prawidłowa. Na ktg wyszło to samo - arytmia. Mamy mieć konsultacje z kardiologiem zajmującym się wadami serca u płodu i u noworodków ale dopiero za 2 tyg. Do tego czasu mamy wykonać szczegółowe usg serca, doppler, przepływy pępowinowe i ktg 2x w tygodniu. Bardzo się martwię. Nie mam chwili spokoju w ciąży. Ciągle coś nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekam na wiosnę... Mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni. Rozumiem, że to słychać normalnie w momencie kiedy lekarz przełącza na echo serca na aparacie USG? Czy to trzeba jakąś dłuższą chwilę posłuchać serca i wychodzi dopiero przy KTG jak słychać też rytm serduszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klauddynka - bardzo dziękuje za informacje, troche mi rozjaśniłaś sytuacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podczas usg lekarz wyłapał tą nieprawidłowość i wysłał mnie na ktg, pod które byłam podłączona przez godzinę. Mierzy ono zarówno czynność skurczową macicy jak i bicie serca. I było to samo przez okrągłą godzinę. Rytm spada do ok 100 po czym nadgania do 160. Po 2h kolejne godzinne ktg i znowu to samo. Podobno takie anomalie mogą się zdarzać ale kilku- kilkunastominutowe ich przewlekłość świadczy o jakiejś nieprawidłowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekam na wiosne trzymam mo no kciuki za Ciebie i maluszka. Trzeba wierzyc, ze wszystko zakonczy sie dobrze. Nie stresuj sie i badz dobrej mysli. Ja za dwa tyg mam wizyte u gin to bedzie 29t2d i juz sie boje :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@czekam na wiosne: trzymamy kciuki za Ciebie i zdrowe serduszko Waszego Maleństwa :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekam na wiosne a wczesniej rytm byl stabilny? Czy to nie ma znaczenia i zawsze wychodzi ta nieprawidlowosc w 30tyg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandra6
Madzik: jeszcze jedno czy na taki poród, gdzie wszystko się opłaca muszę się wcześniej umówić? czy jadę od tak z "biegu" informuję ich na miejscu ze chciałabym za wszystko zapłacić? Pytam ponieważ nie jestem z Krakowa, a nie chce mi się jechać specjalnie po to aby rozpoznać sytuację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekam na wiosne trzymam kciuki za Twojego malucha:) bądz dobrej mysli napenwo będzie wszystko dobrze:) a lekarz ci dopplera robił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekam na wiosnę trzymam kciuki za zdrowe serduszko Twojego maluszka, że też ciągle coś musi się nam przytrafiac.. Mi lekarz też przykłada na każdej wizycie detektor i sprawdza jak bije serduszko ile uderzeń na minutę, ale nie trwa to jakoś długo więc mam nadzieję że wylapie jak coś będzie nie tak. A ktg miałam tylko raz jak trafiłam do szpitala. Klaudynka a co sądzisz o kosmetykach dla maluszka firmy nivea?wiem że którąś z dziewczyn pytała też o ta firmę. W każdej gazecie produkty tej firmy są mocno reklamowane i zastanawiam się nam ta firma i hipp i nie wiem które wybrać. Będę wdzięczna za poradę która firma lepsza dla maluszka. Wiem że o hippie wypowiadałas się pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka ja przy córci używałam nivei i naprawdę byłam bardzo zadowolona miałam duży balsam którey starczył na baaardzo długo i kupowałam też chusteczki i płyn do kąpieli teraz tez bym chciała ale tutaj nie ma nic z nivei dla bobasów:o wiec chyba z neta sobie zamówie w sumie chusteczki tylko bo kosmetyki do kąpieli juz mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola ja chyba też zdecyduje się na kosmetyki z firmy nivea. A pampersy kupujecie na początek najmniejsze mała paczkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka * oliwka - bazą jest parafina, dodany do olejek migdałowy i zapach - za tą cenę lepsza oliwka z hippa która tak samo jest bez konserwantów ale jest z samych olejów, bez parafiny. * żel do mycia ciała i włosów - zawiera PEG i dwa parabeny,niestety żadnego naturalnego emolientu np.oleju sojowego czy migdałowego. * mleczka do ciała - bazą jest parafina, ekstrakty są w tyle więc ilości bardzo znikome. Mi tylko składem podpasował krem na słońce i chusteczki nawilżane z kremem mają nawet nie najgorszy skład bez PEG ale mają parafinę. Tak jak już pisałam, uważam, że zdrowa skóra dziecka nie wymaga stosowania tylu emolientów ile serwują nam producenci i na dodatek wciskają wszędzie parafinę, która złudnie daje efekt jedwabistej i aksamitnej skóry bo tworzy na niej film. Lepiej posmarować skórę czymś co zawiera naturalne emolienty czy bezpośrednio samym olejem niż środkami z parafiną. No ale parafina kosztuje grosze a oleje naturalne są dużo droższe, stąd jest powszechną bazą w wielu kosmetykach, na szczęście coraz częściej parafina i jej pochodne znikają z kosmetyków ale tak jak już pisałam, każda mama będzie pielęgnować skórę dziecka tym czym uważa, ja swoją wiedzę i praktykę po prostu mam zamiar wcielić także w życie Małej. Pytasz która firma lepsza - zdecydowanie Hipp i kosmetyki BabyDream Rossmana. My mamy jedną paczkę jedynek 2,5kg-5kg Huggiesa 72 szt., a drugie kupiliśmy Pampers już dwójki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok dziękuję klaudynka za rady na pewno z nich skorzystam kierując się zakupem kosmetyków :-) porozglądam się za kosmetykami babydream w rossmanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*klauddynka69 a kiedy się wybierasz na dni otwarte do Ujastka? Bo widzę, ze są we wtorki. I napisz jakie odczucia po. Ja w sumie nie wiem jeszcze gdzie będę rodzić, ale w Krakowie to biorę pod uwagę przede wszystkim Ujastek. *Anka30! mnie biodra czasami też bolą, tj najczęściej po nocy, albo jak leże przed tv dłużej. W środę pochodziłam trochę (zakupy i szkoła rodzenia) i znów dopadł mnie ból krocza. Ale tak samo jak w tamtym tygodniu - na dwa dni. Aj ja chyba nie powinnam już tak spacerować jak dawniej! *Paulina :) a w którym tygodniu planujesz robić tą sesję sobie? Bo ja właśnie się waham kiedy najlepiej. Dziś kończę 27tydzięń, więc jestem tylko kilka dni za Tobą ;) PS Praktycznie taką samą listę sobie zrobiłam rzeczy do pielęgnacji :) Będziemy testować ;) *Juwelka no to fajnie że jednak nie musisz w szpitalu siedzieć, tj leżeć. Leżcie spokojnie w domu. *Niespodzianka29 położną się nie załamuj ;) Ja znam 2 matki które mają po 10 dzieci i tryskają energią codzień :) A co tam z przydatnych informacji się na SzR dowiedziałaś? *czekam na wiosnę... aj współczuję Ci takich wiadomości i trzymam kciuki zeby wszystko było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrataka czytalam ze takie sesje najleoiej robic w 6-7 miesiacu kiedy brzuszek juz ladnie widac a nie jest jeszcze bardzo duzy. Wiele fajnych ujec mozna wylapac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odbiegając troche od pieluch, ciuszków i kosmetyków wczoraj wieczorem dopadła mnie pewna myśl którą niestety dziś się potwierdziła. A dokładniej chodzi mi o znajomych którzy jakby troche się odsuneli ode mnie a powodem jest ciąża... Troche to przykre bo ja nie jestem chora i nadal moge iśc do kina czy na zakupy...fakt wyglądam inaczej i wolniej się poruszam ale w środku jestem taka sama... Nawet mój mąż zauważył to pytając mnie kiedyś czemu już nie chodzę na "ploty" ... U was też wystapiło to zjawisko? A do tego dziś śnił mi się mój pogrzeb....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka30 wiesz ja chyba bym wolała miec taki problem ze znajomymi niż z mężem:( bo u mnie to niestety mąż coś się odsunął i nie wiem czemu fakt pracuje ciężko i jest zmęczony i fizycznie i psychicznie ale już nie pamietam kiedy ostatni raz mnie przytulił o sexie nie wspomne:o a nie wygladam wcale zle bo ciaza mi sluży wiec nie wiem jaki może być tego powód...mówi ze się boi że małemu krzywde zrobi heh a ja czuję się starsznie odrzucona:( a co do snów to mi też się nie raz takie głupoty śnią że masakra:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×