Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Ja mam taką białawą wydzielinę, czasami jest żółtawa. Gin powiedziała, że jest prawidłowy. Taką wodnistą wydzielane miałam przed ciążą, w okresie płodnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie mnie nic nie swędzi ani nic...wlasnie slyszalam tutaj o tych wkladkach tylko ciekawe jak one sie w uk nazywaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola lekarz mi mówił że wycieki płynu owodniowego to problem 3 trymestru. Na etapie ciąży na którym my teraz jesteśmy praktycznie się nie zdarzają. Nie wiem jak się nazywają te wkładki w UK, po prostu powiedz pracownikowi apteki o co Ci chodzi, na pewno poradzi Ci jakiś produkt. Też się niepokoiłam a po kilku godzinach wszystko wróciło "do normy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekam na wiosne dzieki troche mnie uspokoilas...ja tak juz mam zawsze panikuje i zawsze znajdzie sie cos co mi sie nie podoba i zaczynam urajac sobie:D tymbardziej ze w poprzedniea ciązy miałam malowodzie ale to wlasnie bylo w 3 trymestrze i nie wiadomo dlaczego tych wód mi ubywało:o i boje się zeby to sie nie powtorzylo...wtedy to jakos na spokojnie to przechodzilam nie panikowalam(nie mialam internetu:p) i wszystko bylo ok teraz to chyba bym na zawal zeszla:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mhmmm ale macie zachcianki, ja przed chwila mialam ochote na ogorka kiszonego, pare kesow i odechcialo mi sie :P za to chodzi za mna chrzan taki sosik do jajka mhmmm pycha. chyba mozna chrzan w ciazy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monitka1985
Cześć dziewczynki :) Chciałam się pochwalić wczorajszą wizytą, właściwie to są dobre i złe wieści. Dobrą jest ta że raczej spełni się moje marzenie i będę miała córeczkę :) Jesteśmy z mężem mega szczęśliwi z tej wiadomości, aż nie umie uwierzyć że to prawda, tak się ciesze :) Lekarz powiedział ze na 95% dziewczynka, mam nadzieje ze już nic się nie zmieni w tej kwestii :) No a ta gorsza wiadomość to moje łożysko.. nadal przodujące i lekarz powiedział że chyba raczej już na tym etapie nie pójdzie do góry :( martwię się bardzo, bo to jest straszne cholerstwo i groźne dla mnie i dla dziecka. Doktorek powiedział ze po 30 tyg. będzie mnie już co chwile wsadzał do szpitala :( zajebiście.. Dla mnie 3 dni w szpitalu to była masarka. Z USG wynika ze to skończony 18 tydz. a dzidziuś ma 11 cm.. trochę mało mi się wydaje ale dziecko było trochę zwinięte "w kuleczkę ". Machało nam ślicznie rączką i wierciło nóżkami :) Jak ja już kocham !!...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monitka1985
Do Moniaa89: Monia, pisałaś że też lekarz wykrył u Ciebie łożysko przodujące. Mam dla Ciebie jedną radę.. Odpoczywaj i leż jak najwięcej puki łożysko jeszcze może pójść do góry!! bo ja jestem w 18 tyg. skończonym i lekarz powiedział że na tym etapie jest juz małe prawdopodobieństwo, ale ty jesteś "młodsza" ciążą.. o ile dobrze przeczytałam to 15 tydz. więc jest większa szansa że pójdzie do góry. Im późniejsza ciąża tym ma mniejsze szanse na to że łożysko pójdzie do góry. Mi lekarz absolutnie zabronił seksu i kazał leżeć jak najwięcej, nie dźwigać i dużo odpoczywać. Dobrze Ci radzę, spróbuj może na kolejnej wizycie u Ciebie będzie już trochę lepiej. Ja jestem na L4 od początku ciąży, bardzo uważałam na siebie ale teraz mam wyzuty że może mogłam jeszcze bardziej uważać, nie sprzątać jak pokręcona, nie gotować na dwa dania tylko jak najwięcej leżeć :( Za dwa tygodnie mam kolejną wizytę, do tego czasu nic w domu nie robię, może zdarzy się cud i moje łożysko się jeszcze cofnie, modle się o to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, dziękuje Monitko 1985 za rady, mi właśnie nic lekarz nie mowił o leżeniu itp... Mówił że na tym etapie ciązy to na pewno się cofnie, bo to jest bardzo młoda ciąża.... Ja mam łożysko brzeźnie przodujące a Ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monitka1985
Monia ja też mam brzeżne przodujące. Od rana siedzę w necie i czytam różne opinie na temat łożyska i z tego co wyczytałam to mój lekarz trochę przesadził mówiąc, że u mnie już jest małe prawdopodobieństwo, że łożysko pójdzie do góry. Wyczytałam że im macica rośnie tym łożysko może się przemieszczać i z jednej opinii lekarskiej wynika że może to być do 25 tyg ciąży a inny pisał że do 30-32 tyg. Dopiero po tym czasie jest małe prawdopodobieństwo że pójdzie do góry. Także nie ma co sie zamartwiać i schizować, tylko wziąć sprawy w swoje ręce :) zero stresu, wysiłku, leżeć jak najczęściej i mieć nadzieje ze będzie dobrze. Musi być dobrze :) Oj coś my Monie mamy pecha do tych łożysk... Ale moje maleństwo wariuje :) ponad tydzień temu poczułam pierwsze rzadkie ruchy a teraz :).. moje maleństwo nawet budzi się razem ze mną w nocy na siku hehe :) rusza się często i z dnia na dzień coraz mocniej odczuwam te ruchy. A jak sie zaczęło denerwować jak najedzona położyłam się na plecach :) normalnie domagało sie zmiany pozycji, no i jak zmieniłam to momentalnie się uspokoiło :) mój skarb.. Miłego dnia dziewczynki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak waga? Ja jestem jeszcze na leciutkim minusie, ale mysle, ze w przyszlym tygodniu bedze na zero. Apetyt mam boski. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czuję Monitka że bedzie dobrze, moja dzidzia mnie laskocze, czasem mocniej sie ruszy, mnie nic nie boli, wogole nie plamilam, no niby ksiazkowo...:) ale jednak, ja mam prace spokojną i siedziaca wiec jestem dobrej mysli;( no i też bedzie dziewczynka:) sądze że moj lekarz to dobry fachowiec wiec mu ufam.... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki napewno wszystko sie ,,naprawi" :) a dbać o siebie i tak musimy :) Lilith ja właśnie dzisiaj rano stanęłam na wadze no i jestem na 0 :) czyli teraz to już tylko w górę :) a przy moim apetycie to szybko pójdzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja znam tez kilka przydpakow z łożyskiem te gorsze i te lepsze...wazne aby nie dzwigac i się nie przemęczac...lezałam na sali z dziewczyną która tez miała łożysko przodujące i niestety leżała w szpitalu do końca ciazy juz(czyli jakies 4-5miesiecy) oczywiscie nie strasze nikogo bo wiadomo bywaja krytyczne sytuacje ale nie u kazdej z kolei moja kolezanka tez miała łozysko przodujace i normalnie cała ciąze obyło sie bez szpitali itp:) bedzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w sumie od poczatku ciazy 2kg do przodu,brzuch widac mimo tego ze malenstwa jeszcze nie czuc. Akurat pojde na l4 i trzeba bedzie sprzatac po remoncie a przed swietami;) na nastepna wizyte ide z mezem mam nadzieje ze juz sie dowiemy czy bedzie chlopiec czy dziewczynka,ale na to neszcze trzeba poczekac 11dni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A do mojego usg jeszcze 9 dni...czyli pod koniec 19tc. Też nie znam jeszcze płci a chciałabym bo to już prawie połowa drogi a ja nadal w niewiedzy :) Pomysłów na imiona brak :) W środę położna, posłucham serduszka to przetrwam jakoś do usg :) Dziewczyny piszą, że już miały po kilka usg a to będzie moje dopiero drugie :/ pierwsze tzw genetyczne i to wszystko. Ehhh... MAM PYTANKO: jakich kremów na rozstępy używacie? Moja siostra całą ciąże używała zwykłej oliwki dziecięcej w żelu i nie ma rozstępów po ciąży. Z kolei koleżanka wcierała 2x dziennie drogie kremy a i tak ma brzuch straszny, cały w rozstępach. Wiadomo genetyka. Ale czymś smarować się trzeba. Macie jakieś kremy godne polecenia? W moim przypadku oliwka odpada - uczula mnie, podobnie krem z Vichy i Pharmaceris. Ostatnio kupiłam krem na rozstępy Perfecta mama i po 2 dniach stosowania żadnych reakcji alergicznych więc chyba przy nim pozostanę. Pytanie czy dobry? Nie wiem, szybko się wchłania i w przeciwieństwie do oliwki nie pozostawia tłustej powłoki. A wy jekich kremów używacie dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w pierwszej ciazy uzywalam Gerbera- krem p/rozstepom i nie wiem czy krem dobry czy genetyka ale nie wyszlo nic ale tez malo przybralam bo 9 kg. teraz kupilam jakis Palmers Cocoa Butter jakos tak i poki co nim robie, na poczatku pzreszkadzal mi jego zapach ale teraz juz ok. zastanawialam sie nad Mustele ale cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja teraz uzywam balsamu z ziaji ladnie pachnie i sie dobrze rozprowadza mam nadzieje ze bedzie skuteczny...w pierwszej ciazy tez uzywalam perfekty co prawda na brzuchu ich nie mialam ale pojawily sie na udach tylku i piersiach po porodzie uzywalam balsamu ujedrniajacego na biust bo masakre mialam i piersi doszly do siebie :) i tez perfekty:) ja czekam na srode bo juz bym chciala serducho usluszec tymbardziej ze moje male cos malo sie dzis rusza ale pewnie na tym etapie to normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie gdzieś czytałam że Mustela jest b. dobra. Jak będę w aptece to popatrzę. Tak sobie myślę, że chyba najważniejsze żeby nawilżać 2x dziennie skórę jakimś preparatem żeby była elastyczna. A rozciągać się będzie i tak, tak jak ze chce. Jak ktoś ma tendencje do powstawania rozstępów to mu nawet najdroższy krem nie pomoże ich uniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie to smarowanie to taki codzienny wieczorny rytuał :) nigdy nie robiłam tego tak dokładnie ...niestety poczytalam troszkę o tych rozstepach i nie mam złudzeń :( kto ma mieć nic na nie nie poradzi :(to geny , hormony i nie wiadomo co jeszcze :( Ja robię wszystko co może teoretycznie pomoc : balsam od dermatologa , peeling 2 razy w tygodniu , naprzemienne prysznice, dużo wody , dużo cynku ( kasze, pestki z dyni itd. )mimo to jestem pogodzona z taka możliwością tzn ze sie i tak pojawia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja używam kremu Clarena anti-stretch coś tam ;) Jest lekki, nie mocno tłusty i przyjemnie delikatnie pachnie (nie pachnie jak kremy dla niemowląt, a część kremów dla babeczek w ciąży ma właśnie taki zapach, czego nie lubię). Nikola co do wydzieliny, o czym pisałaś parę postów temu, pytałam się gina, normalna jest od przezroczystej do jasnożółtej, jeśli nie ma nieprzyjemnego zapachu. W tych tygodniach możemy jej mieć jeszcze więcej podobno. Ja miałam z 2 tygodnie spokój a teraz znowu mokro :P Co do zachcianek, to etap kiszonek i polskiej kuchni mi przeszedł. Teraz znowu wróciła ochota na indyjskie i niestety na słodycze :( Strój kąielowy zamówiony, ma dotrzeć w pon., dam znać czy ok ;) Dziewczyny, podnoszę temat wózków. Która z Was chce kupić 3 w 1? Ja mam taki zamiar i zastanawiam się nad firmą. Przychylam się ku Teutonia, ale nie nowy, tylko używany, nowe są zbójecko drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mała w brzuchy kopie tym więcej im więcej poruszam się w ciągu dnia a potem usiądę. Jeśli dzień spokojniejszy, to nie rozrabia tak mocno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niespodzianka: my już w sumie wiemy, że na 90% będzie córeczka, czyli tak jak chcieliśmy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :-) ale Wam zazdroszczę tych ruchów maluszkow, ja jeszcze nic nie czuje tzn coś czuje ale mam wrażenie że to jelita. Może po prostu nie umiem tego rozpoznawać. Niespodzianka my chyba jesteśmy na tym samym etapie ciążę ? Ty też jutro zaczynasz 18tydzień ? Czujesz już ruchy malucha ? A co do płci to ja też chciałabym synka ale jak będzie córeczka to też będę się cieszyła. Oby zdrowe było :-) a wózki też trochę oglądałam i chciałabym 3w1 taki do tys zł. Kurcze nie mogę się już doczekać wizyty bo martwię się trochę tym brakiem ruchów chociaż wiem że w pierwszej ciąży mogą pojawić się później to i tak się martwię..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najbardziej spodobał mi sie ten retro ( któraś z was wstawiala wcześniej linka)ale jest bardzo drogi ... ponad 4 tys tylko gondola a tańsze tego typu już mi sie nie podobają , ale znalazłam tez tak tylko nie czytałam jeszcze opini allegro.pl/3w1-tutek-grander-maxi-cosi Przekonują mnie do niego tez dobre atesty fotelika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka no ja już właśnie sama nie wiem wg ostatniej @ to dzisiaj zaczynam właśnie 18 tydzien ale wg usg wyszło ostatnio ze dzidzia o tydzien starsza czyli 19. Ale lekarz nic nie mówił o zmianie tp czy coś takiego także liczę narazie wg@ czyli jestem z tobą :):) i nie martw sie tak napewno wszystko jest w porządku i już wkrótce poczujesz ruchy swojego malenstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×