Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Firankaa

Starania czas rozpocząć - sierpień / wrzesień 2012

Polecane posty

Zbijam po całości :). Nie uznaję półśrodków :D. Temp w ciągu 6 minut i tak urośnie do tej, do jakiej powinna urosnąć, więcej nie będzie ;). Nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie do ilu się zbija, musiałabym poszperać na stronach NPR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja zawsze mierzyłam w pochwie bo podobno tak najlepiej i używałam elektronicznego term. który "pika" jak pomiar gotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale powiem wam ciekawostkę bo sobie przypomniałam jak którymś razem byłam u gina i mówiłam że mierzę temp. i chyba mam jajeczkowanie(podejrzewałam że po tab. anty. go nie mam) bo w połowie cyklu mi skacze temp. to ona mi na to że to dobrze ale w dniu owu. powinna lekko spaść i znowu urosnąć a w dniu spodziewanej @ spada o parę kresek, dziwna ta gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Jak mierzyć? Temperaturę należy mierzyć codziennie o tej samej porze, z dokładnością plus minus pół godziny (np. gdy ustaliliśmy porę mierzenia na godzinę 7.00, to starajmy się nie wykraczać poza zakres: 6.307.30). Jeżeli temperatura została zmierzona poza tymi granicami, należy odnotować to na karcie. Termometrem elektronicznym mierzy się temperaturę przez około minutę, zaś termometrem szklanym około 5 minut. Aby pomiar był dokładny, należy podczas mierzenia pozostawać w łóżku. Jeżeli końcówka jest bardzo wychłodzona, można ogrzać ją w palcach czy w dłoni przez 30 sekund (w zwykłych warunkach nie jest to potrzebne). Końcówkę termometru umieszczamy pod językiem, przy jego nasadzie obok wędzidełka (w tym samym miejscu za każdym razem) i mierzymy, nie otwierając ust, aż termometr zasygnalizuje koniec pomiaru. Temperaturę można mierzyć również w pochwie, ale przez cały cykl należy zachować to samo miejsce pomiaru: albo w ustach, albo w pochwie. Sporadyczne wstawanie w nocy nie ma wpływu na temperaturę po przebudzeniu, pod warunkiem, że kobieta przespała około sześciu godzin i nie wstawała na dłużej przynajmniej godzinę przed zmierzeniem temperatury. Jednak najważniejsza jest systematyczność i nie powinno się rezygnować z mierzenia temperatury także po krótszym śnie, gdyż wcale nie musi ona być wówczas zakłócona." "Zasady : - temperaturę mierzymy po okresie, aż do pojawienia się miesiączki - codziennie rano, o tej samej porze ( + - 1 1/2 godziny ) tuż po przebudzeniu mierzymy temperaturę (leżymy, nawet nie siadamy na łóżku). - zwykły termometr lekarski przeznaczony tylko dla ciebie, "STRZEPUJEMY" WIECZOREM KAŻDEGO DNIA (jakkolwiek by tego nie interpretować ;) ) - mierzymy temperaturę 5 minut w pochwie lub w odbytnicy lub 8 minut w ustach pod językiem ( szczelnie zmykamy usta, oddychając nosem, nie rozmawiamy ) - jeżeli zdarzyło się, że noc była nieprzespana, bądź pracowałaś w nocy, wystarczy zmierzyć temperaturę już po 2 godzinach snu. Zaobserwujesz, że po miesiączce temperatura będzie niska, aż do owulacji. Kilka dni przed owulacją temperatura ma tendencję do maksymalnego obniżania się, ale nie zawsze. W czasie owulacji temperatura szczytuje. Różnica przed owulacją i w dniu owulacji powinna wynosić przynajmniej 2 kreski (0.2 st. C). Od owulacji temperatura będzie wyższa niż przed owulacją, co bardzo dokładnie pokaże wykres. Wysoka temperatura będzie się utrzymywać aż do miesiączki. Fazę od owulacji do pojawienia się miesiączki nazywamy fazą poowulacyjną. Zazwyczaj wynosi ona 14 dni. Tak więc, jeżeli wysoka temperatura będzie się utrzymywać około 5 dni po zaplanowanej miesiączce ( a współżycie było w okresie płodnym ), to może oznaczać, że począł się nowy człowiek ! UWAGA : 1. Ogólna wysokość temperatury jest całkowicie indywidualna dla każdej kobiety. U części kobiet temp. rozpocznie się np. od 36,3 st.C a przy owulacji będzie wynosiła np. 36,7 U innej zaś części kobiet temperatura po miesiączce będzie wynosić np.36,7 a w okresie owulacji osiągnie wynik 37,7. 2. Każde przeziębienie czy nawet ból zęba może zniekształcić wykres. Ważne jest zanotowanie wszystkiego co może zakłócić temperaturę, nawet spożycie alkoholu, leku itp.. 3. Notujemy każde współżycie, pojawienie się śluzu ( co bardzo ułatwi nam określenie dni płodnych). Notujemy każdy większy wysiłek, czy zmianę termometru. To wszystko może wpłynąć lub zmienić obraz na wykresie. 4. Jeżeli przy dokładnym mierzeniu temperatury, zachowując wszystkie wymogi, temperatura nie będzie się np. podwyższać (co oznaczałoby nie występowanie owulacji), bądź temperatura po owulacji będzie się obniżać, bez konkretnego powodu - należy zgłosić się z tym problemem do lekarza ginekologa. Możliwe, że potrzebna będzie kuracja hormonalna."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga, jak się oderwiesz od prasowania, to wpadnij do mnie - pogadamy o wykresach a Ty w tym czasie wyprasujesz i u mnie, skoro na takim dobrym torze jesteś :D. Nie, poważnie, nienawidzę prasować :o. Nie wiem jakie miałaś wykresy, ale na tych prawidłowych wyraźnie widać, że w okresie okołoowulacyjnym temp. "spada" o 0,1-0,2 st, po czym nagle pikuje do góry dnia następnego. A na dzień przed okresem faktycznie tempka spada do poziomu podstawowego - dzieje się tak na skutek zmniejszenia ilości progesteronu w naszych organizmach. A jak Ci lekarka powiedziała :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick.........Wiek.....ostatnia@......cykl starań....wojew.....dzień cyklu Firankaa....28.......23.09...................1................śląskie..................... KMSU........22.......19.09....................6...............śląskie..................... Majka88.....24......17.09...................3................wielko......3d.c........ Wrzesniowa**.25...30.08................1...............pomor..................... Staraczkaa....20.......26.08...............1...............kuj pon.................... Proponuje zeby dodac rubryke dzień cyklu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa**
Majka, ale to codziennie będziemy zmieniać tabelkę z cyklami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa**
A może być tak? najwyżej poprawcie :) no i nowe dziewczyny wpisywać się jak macie ochotę :) Nick .............Wiek....ostatnia@......cykl starań......kolejna@ Firankaa.........28.......23.08...................1........... 22.09 Staraczkaa......20.......26.08...............1................ Wrzesniowa**...25.......30.08................1...............26.09 NOWE STARANIA: Nick .......Wiek...ostatnia@......cykl starań.....dzień cyklu...kolejna@ Majka88.....24......17.09..............3................3d.c...................... KMSU........22.......19.09..............6...........................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja jestem z tych dziwnych co uwielbiają prasować, prasuję wszystko oprócz majtek i skarpetek, jak by co podrzucajcie prasowanie hi hi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa**
Ja lubię prasować tylko córki rzeczy :) to akurat robię z chęcią i za każdym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Mamiatruja , myślę że temat mierzenia temp. mamy wyczerpująco wyjaśniony, rzeczywiście interpretacja wymaga czasu i doświadczenia, ja osobiście mimo że miałam objawy owu. (bóle jajników ) i temp. też to potwierdzała to nie udało mi się zajść w ciążę, ale to na pewno nie znaczy że wam się na nic ta metoda nie przyda, myślę że wręcz przeciwnie , to chyba ze mną coś nie tak było że nie mogłam utrafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Mamiatruja , myślę że temat mierzenia temp. mamy wyczerpująco wyjaśniony, rzeczywiście interpretacja wymaga czasu i doświadczenia, ja osobiście mimo że miałam objawy owu. (bóle jajników ) i temp. też to potwierdzała to nie udało mi się zajść w ciążę, ale to na pewno nie znaczy że wam się na nic ta metoda nie przyda, myślę że wręcz przeciwnie , to chyba ze mną coś nie tak było że nie mogłam utrafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Mamiatruja , myślę że temat mierzenia temp. mamy wyczerpująco wyjaśniony, rzeczywiście interpretacja wymaga czasu i doświadczenia, ja osobiście mimo że miałam objawy owu. (bóle jajników ) i temp. też to potwierdzała to nie udało mi się zajść w ciążę, ale to na pewno nie znaczy że wam się na nic ta metoda nie przyda, myślę że wręcz przeciwnie , to chyba ze mną coś nie tak było że nie mogłam utrafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Mamiatruja , myślę że temat mierzenia temp. mamy wyczerpująco wyjaśniony, rzeczywiście interpretacja wymaga czasu i doświadczenia, ja osobiście mimo że miałam objawy owu. (bóle jajników ) i temp. też to potwierdzała to nie udało mi się zajść w ciążę, ale to na pewno nie znaczy że wam się na nic ta metoda nie przyda, myślę że wręcz przeciwnie , to chyba ze mną coś nie tak było że nie mogłam utrafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oho, kafe szwankuje :). Aga, mimo tego, że pewnie zaśmieciłam nieco wątek, to info o mierzeniu temp zamieściłam w dobrej wierze - wiem, że to wszystko można samemu łatwo znaleźć w necie, ale skoro dziewczyny pytały tu, to postanowiłam zamieścić podstawowe zasady. Tak, żeby nie było niedomówień i żebyśmy nie wysnuwały wniosków na podstawie zafałszowanych danych :). W końcu zaczynamy starania wrzesień/pażdziernik 2012 :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wątek to ja zaśmieciłam a twój wpis jest jak najbardziej pożądany i potrzebny ,teraz jak będą pytania o temp. to możemy odesłać na odpowiednią stronę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Firankaa
Witajcie kochane. OO widze ze dzisiaj to ja musze nadrabiać czytanie... :) aga prawie 40 Witaj i na wstępie bardzo Ci gratuluje :) Super ze chcesz na wspierac wiedza i doświadczeniem :) Jestem duuurna i zla sama na siebie. Wyobrazcie sobie ze nie wytrzymalam i zrobilam test rano i negatywny :( Wiec zaczynam z wami kolejny cykl starań... mi dzisiaj temperatura nawet troszke skoczyla. Oto mój wykres: http://ovufriend.pl/graph/ecc488ac6d0800ad709a3790c166fe7b Do terminu @ mam jeszcze 3 dni, ale juz wiem ze przypłynie.. Nie potrzebnie troszke sie nakrecilam, nie ma tragedii, tylko malutkie rozczarowanko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spoko, spoko - Twoje powielone wpisy też były potrzebne, żeby dobrze wryć się w pamięć :D. A ja o mojego Truja starałam się koło roku, więc te wszystkie "tempki, śluziki, teściki" mam opanowane i mogę recytować obudzona w środku nocy. Tyle, że z recytacji dzieci się nie biorą, więc jak już się budzić to w bardziej szczytnym celu :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spoko, spoko - Twoje powielone wpisy też były potrzebne, żeby dobrze wryć się w pamięć :D. A ja o mojego Truja starałam się koło roku, więc te wszystkie "tempki, śluziki, teściki" mam opanowane i mogę recytować obudzona w środku nocy. Tyle, że z recytacji dzieci się nie biorą, więc jak już się budzić to w bardziej szczytnym celu :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spoko, spoko - Twoje powielone wpisy też były potrzebne, żeby dobrze wryć się w pamięć :D. A ja o mojego Truja starałam się koło roku, więc te wszystkie "tempki, śluziki, teściki" mam opanowane i mogę recytować obudzona w środku nocy. Tyle, że z recytacji dzieci się nie biorą, więc jak już się budzić to w bardziej szczytnym celu :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz to ja zaśmiecam :o. Już zgłosiłam do usunięcia powilone wpisy. Firanka, wiesz przecież, że jeszcze nic straconego, prawda :)? Póki nie ma @, póty jest nadzieja :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Firankaa
Mama Truja wiem ze tak, ale mysle ze choć cień cienia kreseczki powinien wyjsc... 😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może tak, może nie. Dziś nawet wyczytałam w topiku jednej z dziewczyn, że nie wyszedł jej test i ona spokojna, że to nie ciąża. Poszła do gina, bo coś okresu nie miała - i bach! Ciąża jest ;). Ja też musiałam zrobić test zanim zaczęłam brać leki na to zapalenie i też wyszedł negatywny, a to ten czuły był. Też mi się smutno zrobiło :(, bo powinien coś tam już pokazać jakby była ciąża. A tak czekam na @ i wiem, że będzie dla mnie niespodzianką, bo pokręcony miałam ten cykl cały. Może to ten Castagnus w końcu zaczął działać :). On ponoć skraca cykle u kobiet z tym się borykających, poprzez jakieś tam łagodne wpływanie na gospodarkę hormonalną. I tak myślałam, że @ przyjdzie 24.09, ale z moich obserwacji wynika, że owulacja była wcześniej i @ mogła zawitać nawet wczoraj. A jej nie ma. To kolejny dobry znak - w końcu mi się faza lutealna wydłużyła, bo zamiast oczekiwanych 14 dni, do tej pory trwała 11. To czasem za mało na zadomowienie się zarodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa**
Firanka a może należysz do grupy kobiet, którym później test wychodzi :P w większości przypadków test wychodzi pozytywnie w dniu @ lub kilka dni później. Masz zatem jeszcze jedną szansę albo i 2 :) Ja atestuję na weekend, pewnie też mi nic nie wyjdzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa**
Kasia daj znać jak wyniki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dołaczam się do was bo na innych forach już twierdzą że świruję :D Nick ..... ........Wiek....ostatnia@......cykl starań......kolejna@ Firankaa.........28.......23.08...................1...... ..... 22.09 Staraczkaa......20.......26.08...............1........... ..... Wrzesniowa**...25.......30.08................1........... ....26.09 mala1407.........23.......24.08.................9...............26.09 NOWE STARANIA: Nick .......Wiek. ..ostatnia@......cykl starań.....dzień cyklu...kolejna@ Majka88.....24......17.09..............3................3 d.c...................... KMSU........22.......19.09..............6................ ...........................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×