Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Firankaa

Starania czas rozpocząć - sierpień / wrzesień 2012

Polecane posty

JESZCZE nie , gin kazal mi zrobic tydzien po dacie spodziewanej miesiaczki zeby sie nie rozczarowac :) ale chyba dzis kupie jesli okres sie nie pojawi i jutro rano zrobie :D nie wytrzymam tyle . Mam nadzieje ze @ sie nie pojawi bo widze znowuu malutkie plamienie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja kolezanka miala przez 3 miesiące normalny okres i nie wiedziala ze jest w ciaży :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia pelasia
Wrześniowa Ty w ciąży jestes? Przyznam, że dokładnie się nie wczytuję ale coś widzę, że dziewczyny Ci gratulują. Prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutka no, dlatego wiesz szansa zawsze istnieje :) Pelasia "chyba" tak, bo 2 testy wyszły pozytywne, ale chce to potwierdzić jeszcze jednym tym wyższym o czułości 25 innej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Firankaa
Hej dziewczyny. Ja pół nocy meczylam sie z okropnym bólem brzucha... wczoraj wieczorem juz zaczęło wiecej ze mnie lecieć... no a dzisiaj nomalnie rozkręciła sie @... no i dobrze ze normalny okres mam, chce juz zacząć ten cykl :) takze wczorajszy dzien zaliczam juz do nowego cyklu i powiadam Nie no jeszcze któraś z nas musi sie być w ciąży :) mala ja tez jeszcze nie zapeszam i nie gratuluje, póki co trzymam kciuki by to bylo to... :) Alutkaa mam nadzieje ze tobie sie nie rozkreci @ tak jak mi i ze moze i tobie sie udalo. Mama TRuja kochana a powiedz ten castagnus 1 tabletke moge brac obojetnie o ktorej godzinie? I tego wiesiolka, niby napisane ze 3X2... czyli 6 na dzien tabletek... tak brałas? to nie za duzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Firankaa
poprawiam hasełko bo nieskładne mi wyszlo :P Nie no, jeszcze któraś z nas musi być w ciąży! :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firanka, ja castagnusa biorę rano na czczo, zaraz jak wstanę. Na ulotce napisane jest "przyjmować rano", ale czy pora zażywanie ma aż takie znaczenie - nie wiem. Co do wiesiołka - jak pisałam, ja zaczęłam od 6 tabletek dziennie w 1szym cyklu, bo nie wiedziałam co i jak, to wzięłam tak jak kazali na ulotce :D. I mnie zalało :D. W drugim cyklu już byłam mądrzejsza i bogatsza o doświadczenie, i brałam tylko 3 tabletki. Już było lepiej. Ale 2 to dla mnie idealnie. Dlatego jak masz kłopoty z ilością śluzu (masz za mało) to mówię Ci - zostaw na razie w spokoju ten żel i zacznij łykać wiesiołka tak jak na opakowaniu radzą :). Sama zobaczysz, jakie są efekty i czy żel jeszcze w ogóle będzie potrzebny. Zaznaczam - wiesiołek też nie u wszystkich kobiet działa ekspresowo, może się zdarzyć, że na efekty będziesz musiała poczekać parę tygodni. Ale bądź dobrej myśli - na większość działa od razu :). Jutro do Ciebie dołączam - i któraś z nas musi :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Firankaa
Mama Truja 👄 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma spawy Firanka. A..kochane ciężarówki, szczególnie te, które spodziewają się pierwszego dziecka - coś Wam wkleję :) http://dzieci.pl/tydzien,4,kalendarz_ciazy.html Jak byłam w ciąży bardzo lubiłam tam zaglądać i czytać jak z tygodnia na tydzień zmienia się moje dziecię :). Może i Wam się przyda. Miłej niedzieli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala- trzymam kciukasy za pozytywne testy. Ja wczoraj byłam na małej imprezce u kuzyna męża i dopiero wróciłam. Popili sobie chłopaki he he. U mnie zaczeły się jakieś bóle a raczej kłócia w dole pleców ale nie mocne. A to chyba dobrze bo oznacza, że macica się rozrasta. Mam pytanie do tych co mają już dziecko- te różne bóle i kłócia to tak czuć przez całą ciąże( rośnięcie brzucha) czy tylko na początku? Poza tym wszystko OK. Wedłóg moich wyliczeń termin przypada na koniec maja ew. początek czerwca. Zobaczymy jak się będzie rozwijało i co lekarz powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaTruja- ja znalazłam na portalu Mamazone.pl lepszy kalendarz ciąży. Tam jest normalnie filmik i lektor mówi jak rozwija się zarodek/płód dzień po dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolkazlasu
to i ja sie wpisze i czasami bede zagladac :) Pozniej napisze pare slow o sobie Nick .............Wiek....ostatnia@..... .cykl starań......kolejna@ Firankaa.........28.......23.08...................1...... ..... 22.09 Staraczkaa......20.......26.08...................1............... Wrzesniowa**...25.......30.08..................1...............26.09 mala1407.........23.......24.08.................9...............26.09 ambaje83........29.......03.09.................16..............03.10 Alutkaaa..........28.......27.08.................1...............23.09 Majka88..........24.......17.09..................3............... KMSU..............22.......9.09...................6............... Karolkazlasu......30......18.09..................5...............15.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Firankaa
Witaj karolko. Napisz cos wiecej o sobie :) Ja dziewczyny umeiram dzisiaj przez @.. :( w sumie moze to dobrze ze tego catagnusa zaczynam łykać moze mniej bolesne bede miala @. Czyli ze musze i ja edytowac sw oj cykl starań w tabelce... Nick .............Wiek....ostatnia@..... .cykl starań......kolejna @ Firankaa.........28.......23.08...................2................22.10 Staraczkaa......20.......26.08...................1................ Wrzesniowa**...25.......30.08..................1.................26.09 mala1407.........23.......24.08.................9.................26.09 ambaje83........29.......03.09.................16................03.10 Alutkaaa..........28.......27.08.................1.................23.09 Majka88..........24.......17.09..................3................. KMSU..............22.......9.09...................6................. Karolkazlasu......30......18.09..................5................15.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Firankaa
Staraczka, Majka KiedysMozeSIeUda dopiszcie nastepny termin @.... Widze ze ja oastania teraz bede czekala na @ lub testowanko :(... to taaaak dlugo jeszcze cholibka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Troche przejrzałam info o tym costangusie i znalazłam takie cos, wkleiła to jakaś dziewczyna w swój post: 12:18 [zgłoś do usunięcia] Kajuśka halo... też troszkę o tym czytałam i znalazłam taką wypowiedź.. zaznaczam, że nie jest moja Cykle 32-40 są cyklami regularnymi i każdy lekarz Ci o tym powie. regularność zamyka się w 10 dniach różnicy. "Dni płodne ustala się na podstawie codziennych obserwacji, nie inaczej (czyt. dni płodnych się nie oblicza tylko wyznacza) i Castagnus niczego tu nie zmieni. Castagnus reguluje gospodarkę hormonalną JEŚLI są problemy hormonalne. Problemy hormonalne objawiają się np w nieregularności cykli, gdzie nieregularność nie tyczy się 32-40 dni ale bardziej 25 - 80 dni, o, takiej np różnicy. i warto wtedy zbadać hormony. Castagnusa nie zaleca się, gdy wszystkie hormony są ok bo może zaburzyć pracę zdrowo pracujących hormonów (np zbyt podwyższy progesteron). A w taki sposób pomaga zajść, jak wyżej wspomniałam, reguluje gospodarkę hormonalną. To żaden cudowny środek który spowoduje, że szybciej zajdziesz, jeśli wszystko z tobą ok. Nie. Zdecydowanie nie powinnaś brać Castagnusa na własną rękę. Wg mnie nawet nie ma w czym radzić się lekarza, bo wszystko jest ok." Przyznam, że jest w tym troche racji. Sam wiesiołek czy siemie lniane na poprawe jakości śluzu to ok, ale skoro ten ma wpływać na hormony może skonsultować z lekarzem? Sama już nie wiem. Fakt, że baaardzo dużo dziewczyn go zachwala ale to nie oznacza przecież że w 100% dzieki niemu im się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firankaa w tej tabelce mnie ktoś źle wpisał bo ja ostatnią miesiączkę miałam 19.09 a nie 9.09 :) Nick .............Wiek....ostatnia@..... .cykl starań......kolejna@ Firankaa.........28.......23.08...................1...... ..... 22.09 Staraczkaa......20.......26.08...................1....... ........ Wrzesniowa**...25.......30.08..................1......... ......26.09 mala1407.........23.......24.08.................9........ .......26.09 ambaje83........29.......03.09.................16........ ......03.10 Alutkaaa..........28.......27.08.................1....... ........23.09 Majka88..........24.......17.09..................3....... ........ KMSU..............22.......19.09...................6...... .........17.10 Karolkazlasu......30......18.09..................5....... ........15.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firankaa nie bedziesz sama , ja mam miec w podobnym terminie bo wg obliczania że cykl jest 28dniowy to mam mieć 20.10 ale po tym cyklu takim długim, pewnie trzeba bedzie wziąść poprawke na długość cyklu, tym samym @ pewnie też bede mieć pózniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Firankaa
no cos znowu sie naplątalo w tej tabelce, bo i u mnie nie tak jest... poprawiam Nick .............Wiek....ostatnia@..... .cykl starań......kolejna@ Firankaa..........28.......23.08...................2...............22.10 Staraczkaa........20.......26.08...................1.............. Wrzesniowa**.....25.......30.08..................1................26.09 mala1407..........23.......24.08.................9.................26.09 ambaje83..........29.......03.09.................16...............03.10 Alutkaaa...........28.......27.08.................1................23.09 Majka88...........24.......17.09..................3................ KMSU...............22.......19.09..................6...............17.10 Karolkazlasu......30......18.09....................5...............15.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam do was pytanie jak to jest z tym wiesiołkiem ? bo doczytałam się że bierze się go 3x 2 tabletki w opakowaniu Oeparolu jest 60 tabletek i z tego wychodzi że 1 opakowanie starczy na 10 dni ? To z tego by wychodziło że musiała bym kupić 3 opakowania żeby starczyło mi na miesiąc dobrze myślę ? no chyba że tam się w przyjmowaniu tych tabletek robi przerwę bo w sumie to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, laski :) mnie znowu zaczął brzuch boleć. Gagkan dokładnie nie pamiętam, ale te bóle trwają tylko kilka tyg. nie całą ciąże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, nie zwróciłam uwagi. Ale własnie ten, bo ma dużo że tak powiem "wiesiołka w wiesiolku"? :P Tyle tego na rynku dostępnego że trzebaby godzinami składy analizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gagkan - też bardzo fajne :). I kocham głos Czubówny. Co do bóli - tak, ja miałam przez całą ciążę, ale później przestają być tak częste i tak mocne. Kasiula - są kobiety, które nawet witaminy c nie wezmą bez konsultacji lekarskiej, ale nie popadajmy w przesadę - łagodny lek ziołowy to nie kuracja hormonalna :o. Mój lekarz jak usłyszał o castagnusie, to tylko machnął ręką :D. Więc jakoś nie wierzę, żeby castagnus mógł w jakiś niesamowicie szkodliwy sposób wpłynąć na poziom hormonów i tym zaburzyć cykl, przecież nie wprowadza do naszego organizmu sztucznych hormonów. On tylko reguluje pracę naszych gruczołów. Więc jeśli nie ma czego "naprawiać", to nie naprawi - wpłynie tylko na to, że nie będziemy się ciskać po domu na kilka dni przed @. Tym bardziej, że na opakowaniu bardzo wyraźnie jest napisane, że stosuję się go w celu "złagodzenia objawów pms". Czyli kobiety, u których wszystko ok z hormonami też mogą go brać. Ponadto, odnosząc się do skopiowanej przez Ciebie wypowiedzi, pokazuje ona wyraźnie jak małe ma wypowiadająca sie kobieta pojęcie o kobiecej menstruacji. Oto podejście do tematu dr.med. Ewy Pakuły "Menstruacje nie powinny pojawiać się częściej niż co 24 dni i nie rzadziej, niż co 31 dni. Jeżeli występują częściej, niż co 21-23 dni - to jest to objaw nieprawidłowy zwany częstym miesiączkowaniem. Miesiączki co 32-35 dni uważa się za rzadkie miesiączkowanie. Są to stany wskazujące na zaburzenia hormonalne i wymagają przeprowadzenia specjalistycznych badań." A więc co ona tu gada, że 32-40 to NORMALNE okresy? Wie, że gdzieś dzwoni, ale nie wie w którym kościele :o. Nie namawiam nikogo do wspomagania się ziółkami, ale jestem zdecydowanie przeciwna wprowadzaniu ludzi w błąd. A wypowiedź tamtej kobiety sugeruje, że castagnus może poczynić nie wiadomo jakie spustoszenia w organizmie, co jest wierutną bzdurą. Jakby ktoś chciał łykać po całym opakowaniu codziennie, to mogłoby się to pewnie źle skończyć - podobnie, jakby ktoś chciał zjadać 4kostki a 4kg czekolady codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam bym się nie obrazila za 4kg czekolady :P Moja waga za to wręcz przeciwnie :D Ojjj cięzko by było, tym bardziej że już jestem w tej gurnej granicy wagi. Chyba się jednak skusze na te wspomagacze. W sumie to nieraz nawet i placebo ponoć pomaga bo wplywa na pozytywne myślenie a tu też o to chodzi, no nie? Nie no, konsultacja z wit c heheh dobre. Ja tam nie jestem z tych "trzesących" tym bardziej odkąd mam córke, gdzie pediatra bardziej szkodziła niż pomagała i jej leczenie brałam na "moją" poprawke + innego sprawdzonego lekarza. Z tego co idzie sama się lecze a u lekarza rodzinnego nie byłam hmm nawet nie wiem, raz chyba po przepisaniu się po 18rż z poradni dzieciecej do dorosłej wiec jeszcze troche a 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×