Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość śa

Zmieniam swój wygląd, żeby w końcu czuć się dobrze w swoim ciele

Polecane posty

Gość śa
Hej, juz po urlopie. Odpoczęłam, ale czas wracac do rzeczywistości. Leniwa ona trochę po folgowałyśmy sobie, ale czas wziąć sie za siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leniwa ona
hej, fajnie, ze ci sie urlop udal. Ja to jeszcze musze poczekac bo 21 mam ta laparoskopie. Ale po tym to sie juz biore za siebie. Wczoraj pomalowalam tylko paznokcie. Dzisiaj koniecznie musze nalozyc maseczke na twarz. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śa
Będę trzymać kciuki 21-go. Ja 26 jadę do kolejnego lekarza. Niestety czuję, że moja choroba postępuje, coraz częściej mnie boli. Trudno taki mój los.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leniwa ona
dzieki, ale co cie dokladnie boli? ja tez mam ta endometrioze ale oprocz tego torbiela na jajniku nic mi nie jest. Pare razy tylko mnie brzuch bolal. Ja to nawet nie wiedzialam ze to mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śa
Na początku to też nie wiedziałam, że coś jest nie tak. Torbiel wykryto przy rutynowej kontroli. Boli mnie brzuch, a czasami nawet ból promieniuje gdzieś tam w plecach. Do tej pory miałam bardzo regularne @, a teraz wyjątkowo się spóźniła i to o kilkanaście dni- to też nie jest dobry objaw. W ciąży nie byłam bo wielokrotnie sprawdzałam. Mam wiele ognisk zapalnych. Torbiel to tylko jeden ze skutków endometriozy. Z tego co wiem ,to tak naprawdę endometriozę można mieć rozsianą po całym organizmie. Jestem pewna, że mam też ją na jelitach. Kiedyś się dziwiłam, jak czytałam wypowiedzi innych, że z powodu endometriozy dokucza im ból i nie mogą normalnie funkcjonować, teraz niestety mam tak samo. Dopóki tego bólu nie odczuwałam, to też nie myślałam o tym zbyt często. Teraz jestem bardziej nerwowa. W sumie dzięki temu bólowi przeszłam na zdrową dietę. Praktycznie moje posiłki to same warzywa i owoce. Chcę też zrezygnować z kawy, ale póki co ograniczyłam się do 1, bo mój organizm dopomina się o kofeinę dość skutecznie (potworny ból głowy), ale myślę, ze z czasem uda mi się ją całkowicie wyeliminować. Ciągle mam za mało ruchu. Teraz już zupełnie mi się nie chcę, jak taka jesienna aura mnie otacza. Wieczorem bym się tylko nakryła kocem i leżała przed tv. Wczoraj zrobiłam sobie miesznkę ziół i zaczęłam pić. Zmieszałam rumiane, pokrzywę, malinę, lawendę. valerianę i popijam 3 razy dziennie. Ponoć dobrze działa na stres, który w przypadku naszej choroby powinien być wyeliminowany, ale jak tu się nie denerwować. Gdyby mi nic nie dolegało, to bym się nie stresowała- błędne koło. W ramach mojej diety po raz pierwszy w życiu spróbowałam surowy burak. Może to śmieszne, ale jakoś zawsze żyłam w przekonaniu, ze jak buraczki to tylko gotowane. Myliłam się. Wyszła mi naprawdę bardzo dobra surówka, która na stale wpisze się do mojego menu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj przesadziłam chyba ze swoim zdrowym odżywianiem. Za dużo stanowczo pochłonęłam jeżyn. Musze chyba zmniejszyć ilość jedzonych owoców. Wieczorem zrobiłam sobie krótką wycieczkę rowerową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proponuję dietę zasadową. Odstaw stopniowo mięso, zacznij jeść więcej warzyw i owoców, nie jedz pszenicy, drożdży, z mlecznych tylko naturalny, bezsmakowy jogurt. A tak naprawdę podejrzewam, że przyczyna Twoich dolegliwości leży zupełnie gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śa
Chcialabym znac ta przyczynę:( Leniwa ona mam nadzieje ze u Ciebie wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leniwa ona
hej, jestem juz z powrotem:) wszystko jest ok, przez pierwsze 2 dni troche mnie brzuch bolal ale to bralam tabletki. Siedzac w domu myslalam, ze cos porobie, a tu praktycznie wiekszosc dnia to spalam. Teraz czas wrocic do jakiejs aktywnosci;) do pracy dopiero w przyszlym tygodniu wiec mam taki maly urlop:) Sa, mam nadzieje, ze u ciebie tez wszystko w porzadku. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi niestety lekarz nic ciekawego nie powiedział. Zaraz zaproponował in-vitro. Od jutro zaczynam dietę dr Dąbrowskiej. Dość radykalna, ale czytając opinie dziewczyn chorych na endometriozę, jestem skłonna się poświęcić. Moje min. to 2 tygodnie. Tyle muszę wytrzymać, a jak się uda to 6 tygodni. Każdy posiłek muszę planować z dziennym wyprzedzeniem, zęby nie było jak do tej pory. Wstaję do pracy na ostatnią chwilę i biorę co pod ręką, bo już czasu nie mam. Teraz śniadania będę szykowała juz wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śa
Jeden dzień diety(postu) dr dąbrowskiej już za mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:)fajny pomysl i byla juz na ten temat sonda uliczna no ale ludzie to nie wiedza jak sie wypowiadac i w ogole jak myslec samodzielnie 555 www.youtube.com/watch?v=zgyg57mqRiM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczęłam 3 dzień na diecie. Póki co nie jest źle. Wczoraj nawet kg mniej na wadze, ale to pewnie spadek wody w organizmie. Nawet zeszła mi opuchlizna, bo wszystkie pierścionki kręcą się wokół palca:) Musze dołożyć do tego więcej ruchu, bo ostatnio jakoś ograniczyłam go do minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakończyłam 4 dzień diety. Czuję się naprawdę dobrze. Pewnie już o tym wspominałam, że włosy sypią mi się z głowy, dlatego zaczynam zastanawiać się nad "domowymi" metodami mycia włosów. Koleżanka wypróbowała mieszankę: żółtko, mąka ziemniaczana i odżywka tej mieszanki użyła do umycia włosów. Jest zadowolona. Ja na razie kupiłam szampan z wyciągiem z roślin bez dodatków. Zobaczę jak będzie się sprawował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, dobrze ci idzie z dieta, na pewno wytrzymasz tyle co sobie zaplanowalas:) ja wymyslilam, ze moze czas najwyzszy sie przeprosic ze stepperem. dzisiaj go wyciagne i troszke pocwicze. zrobilam rowniez sobie keratynowe prostowanie wlosow u fryzjera, narazie wlosy gladziutkie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śa
Ja też byłam u fryzjera, ale tylko na malowaniu i stopniowaniu. Dieta idzie mi- mówiąc skromnie- świetnie. Schudłam już 3 kg ale to tak przy okazji. Najbardziej to zależy mi na oczyszczeniu. Tych warzyw i owoców jem dość sporo, ale i tak ciągle głodna jestem. Coraz trudniej oprzeć mi się pokusie, ale na razie daję radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leniwa ona
super, tak tylko trzymac. niestety nie wyciagnelam steppera ale na pewno to zrobie dzisiaj. I wracam do olejowania twarzy bo jednak mialam skore po tym bardziej nawilzona. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przechodząc na dietę, spożywając dużo warzyw i owoców, aby czuć się najedzonym, należy pamiętać o regularności posiłków. Organizm po pewnym czasie przyzwyczai się do pięciu posiłków dziennie i nie będzie się już odczuwać potrzeby dodatkowego jedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śa
Postaram się ograniczyć do tych 5 posiłków. Myślę, że to moje wieczne uczucie głodu spowodowane jest tym, że jednorazowo jem za mało. Przykładowe menu dr Dąbrowskiej składa się ze znacznie większej ilości produktów- potrawy są obfite. Ale tak dużo mi się tego wydaję jak na raz. Po prostu po zjedzeniu kubka zupy mam dość i nie chcę nic więcej. Skutek jest taki, że za godzinę jestem głodna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, jestem zla na siebie bo nic nie zrobilam. Nawet nie wyjelam tego stepperu. Ciagle mi brakuje czasu na wszystko, chyba od tego powinnam zaczac. Uloze sobie plan na popoludnie i zobaczymy co z tego wyjdzie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śa
Ja dietę trzymam, ale na ruch też jakoś nie mogę wygenerować czasu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śa
Dwa tygodnie diety oczyszczającej za mną i 4 kg mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leniwa ona
gratulacje:) fajnie jest jak cos sie w koncu uda:) u mnie stepper wyjety i nabiera mocy urzedowej, a dzisiaj zrobie sobie domowe spa, przynajmniej checi sa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję, też muszę w końcu swój wciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śa
Już prawie 3 tygodnie na diecie. Daję radę, ale brakuje mi dodatków do tego mojego jedzenia (chleb, kasza, ryż, ziemniaki). Jeszcze tydzień i kończę. Z pewnością nie mogę wrócić do jedzenia z przed diet. Zdrowe odżywianie musi wejść mi w nawyk tak jak wysiłek fizyczny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leniwa ona
hej, super, ze tyle wytrzymalas z ta dieta. Ja moge sie pochwalic, ze bylam na silowni - tylko rowerek, ale to zawsze cos. Nie chce jeszcze nadwyrezac brzucha. Dzisiaj musze koniecznie polozyc jakas maseczke na twarz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śa
jeszcze tylko kilka dni diety i koniec diety. Spadło mi 6 kg- muszę to utrzymać. Mam nadzieję, że mi się to uda, jak dołączę ćwiczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leniwa ona
hej, 6 kg to bardzo duzo. fajnie, ze ci sie udalo. ja zapisalam sie na silownie i basen. zobaczymy co z tego wyjdzie, stepper dalej stoi wyciagniety ale jakos nie moge sie zebrac. Moze karnet mnie zmotywuje. Moj cellulit jak byl tak jest dalej. Nie mam tez czasu na masaz bankami. Wczoraj zrobilam maseczke na twaz i manicure, wrocilam do olejowania twarzy albo klade olejek na twarz na noc. Dzisiaj koniecznie musze polozyc cos na wlosy. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śa
W koncu pochodzilam na steperze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×