Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gunia113

Czerwiec 2013:):)

Polecane posty

kaona2201 -> Może to były więzadła macicy? Ja od czasu do czasu mam takie dziwne bóle, zwłaszcza po prawej stronie. Trochę mnie to niepokoiło, ale lekarz powiedział, że to rozciągająca się macica i więzadła, które ją podtrzymują. Poza tym ja rok temu miałam operację i właśnie wbijali mi laparoskop po prawej stronie i tam mam zrosty, które teraz się odzywają. Czasami jest to taki ból jak przy pobieraniu krwi, uczucie wbijania igły, trwa parę sekund. Lekarz powiedział też, że nie ma się czym przejmować, bo to normalny objaw. Panikować dopiero, jak pojawi się krew ;-( marcówka 2011 -> witaj :-) Wczoraj kupiłam sobie słuchawki i puszczałam synkowi muzykę. Mam wrażenie, że trochę bardziej się ruszał, ale bez silniejszych kopniaków. Odczuwałam to tak, jak dotychczas, tylko częściej :-) Fajne uczucie :-) Ciekawe tylko czy mu się to podoba, czy go to wkurza :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaona2201 ja mialam takie bole czasami na poczatku i lekarz mowil ze to przez nisko ulozone lozysko.. w nocy jak zminialam bok na ktorym spalam byl to taki bol ze az zwijal w klebek... lzysko sie podnioslo i juz nie mam takich problemow;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetkazet
A mnie dziś bolało w dole brzucha, ale tylko podczas chodzenia. Ból nasilał się jak np leżałam i nogę podgięłam w górę, na szczęście przeszło. Czy to jest spowodowane rosnącą macicą, czy powód do niepokoju??? tez tak czasami macie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetkazet -> jeżeli jest to ból do wytrzymania i nie ma krwawienia, to chyba nie jest to niepokojące. Jesteśmy teraz na etapie, że dziecko intensywnie rośnie, więc i macica musi nadążyć. Podobne bóle miałam na początku drugiego trymestru, ale wiadomo, że każda z nas inaczej przechodzi ciążę. Ale jeżeli bardzo się niepokoisz, to chyba zawsze możesz to skonsultować z lekarzem. Życzę przyjemności :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie nowe czerwcówki ;) co do bóli brzucha, to jak juz zdążyłam się przyzwyczaić do bóli powyżej pachwin spowodowanych więzadłami, to dzisiaj zaczęły sie bóle podbrzusza. Są one podobne do bóli miesiączkowych (tyle że słabe). Myślicie że to poważne? Wizytę u lekarza mam dopiero za tydzień, a te krótkotrwałe skurcze trochę mnie przestraszyły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skurcze na tym etapie sa bardzo mozliwe i normalne, jedne je maja teraz inne dopiero w trzecim miesiacu a jeszcze inne dopiero podczas porodu:) nie ma czym sie przejmowac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skurcze na tym etapie sa bardzo mozliwe i normalne, jedne je maja teraz inne dopiero w trzecim TRYMESTRZE a jeszcze inne dopiero podczas porodu nie ma czym sie przejmowac:) POMYLILAM SLOWO:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Kaona, ja tez mam takie ostre, paralizujace bole w pachwinach i w brzuchu, czesto nie moglam sie ruszyc. Lekarz zawsze mowil, ze to wiazadla macicy, takze nie przejmuj sie za bardzo, ale unikaj moze takich sytuacji :) ja staram sie tak gwaltownie nie przewracac z boku na bok, bo czuje wowczas w srodku plywajacego babelka :) Xx Dzisiaj dowiedzielismy sie z mezem, ze czekamy na synka :) Xx Pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorcia 27 jak miałaś lekkie skurcze to moze przepowiadające Braxtona-Hicksa one nie sa regularne i na dobrą sprawę pojawiają się raczej na wieczór i nie powinny być odczuwalne. Ogólnie skurcze nie powinny występować do porodu aż bo każdy skurcz powoduje skracanie szyjki - powie Ci to każdy lekarz. Jeśli coś Cię niepokoi (masz silny ból brzucha czy jego napinanie dodatkowo przy tym) zadzwoń do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorcia, ja tez mam roznego rodzaju bole w brzuChu i w podbrzuszu, mysle, ze to dosc normalne, nie trzeba sie martwic na zapas, chyba, ze rzeczywiscie lacza sie Z plamieniami i sa bardzo mocne...a magnez bierzesz? On przecwdziala skurczom, ja mam dawke 300 mg dziennie. :) Xx June, a te sluchawki to jakies specjalne, czy zwykle ? Myslalam tez o tym zeby synkowi muzyke puszczac, ale wtedy gdy wiem, ze nie spi, aby nie ingerowac w naturalny cykl czuwania/ spania, a nuz akurat bedzie ostra faza wzrostu..mysle ze bedzie lubil muzyczke :) na razie maz czyta na glos bajke, aby sie do jego glosu przyzwyczajal :) Xxx Dobrej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmelek, dzieki, Ty juz wiesz kto u Ciebie mieszka? Nie mamy imienia na razie..bedziemy myslec..jak cos wymyslimy, to napisze :)a Wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, w zeszłym roku urodziłam na koniec maja ;) Życzę Radosnego Oczekiwania i Szczęśliwego Rozwiązania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaona2201
z tym ze mnie ten brzuch nie bolal na dole tylko calkiem z boku tak jakby caly bok. ale nie panikuje juz bo poki co wszystko ok mlody w brzuszku sie porusza wiec uwazam ze ok:) dzisiaj wstalismy o 4 rano, nie wiedziec czemu nie mozemy juz spac ehhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny trochę się uspokoiłam, te skurcze pojawiły się tak popołudniu i powtórzyły kilka razy. Moja mama stwierdziła że to nic takiego (jeżeli przejdzie w nocy - ona w końcu urodziła 3 dzieci:) ) i że mam się nie ruszać tylko leżeć z nogami do góry... pomogło i na razie jest ok:) Clairesa -> gratuluje synka:) nie biorę na razie magnezu, bo staram się brać jak najmniej tabletek, czyli biorę tylko to co mi lekarz kazał (czyli folik i żelazo). A wcześniej nie miałam żadnych skurczy więc nie było potrzeby...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcówka 2011
hej dziewczyny, ale jest tempo na tym forum- cieszę się bardzo, że jest nas tak dużo- dziękuję za przyjęcie do Waszego grona!!! co do bóli o których piszecie, to ja tez je odczuwam, choć na dzień dzisiejszy już mniej- na pewno nie są one przyjemne! pojawił się po raz kolejny temat imion- my z mężem byliśmy niemal pewni, że będzie drugi synek, a jak na razie lekarz mówi, że dziewczynka i tu problem bo zupełna pustka jeśli chodzi o imię...macie jakieś swoje opcje!???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetkazet
Ja będę miała synka i będzie miał na imię SZYMEK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Dawno mnie nie bylo,wiec dla wiekszosci wydam sie nowa. Wczoraj dowiedzialam sie,ze nosze coreczke,tak sie ciesze !!! Termin bez zmian 23.06 Caly czas mialam uczucie ze to chlopiec i nawet nie marzylam o dziewczynce.Na imie damy jej Alicja :) Dlugo nie zagladalam,bo ciagle pracuje i mam malo czasu...po pracy trzeba dom ogarnac i jakis obiadek ugotowac,a potem to juz padam.Musze pracowac jeszcze do kwietnia :( troche zazdroszcze niektorym dziewczynom,ze siedza sobie w domku,ale coz...trzeba to trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alicja to ładne imię. Sama tak chce nazwać córkę, ale jeszcze muszę na nią poczekać :-) Słuchawki kupiłam takie http://media-tech.eu/produkty/Sluchawki-z-mikrofonem/MT3505 Poszukałam na nacie "Mozart dla bobasa" i na razie to puszczam. Trochę śmieszna ta muzyka, bo słychać takie dziecięce odgłosy. Na razie z tego co słuchałam to nic nie wzbudziło mojego niepokoju, więc puszczam bez obaw :-) Mam pytanie do dziewczyn, które już były na glukozie - czy potem można normalnie zajść do domu, czy jest się osłabionym? Pod koniec lutego muszę zrobić to badanie i zastanawiam się, czy po dam radę dojść do domu, czy lepiej aby podjechać samochodem. Dziś byłam na czczo na zwykłym pobraniu krwi i trochę słabo mi było jak wracałam do domu - a mam 15 min. piechotą. I trochę mnie podbrzusze bolało. Z drugiej strony tak sobie myślę, że glukoza to jednak zastrzyk energii, więc chyba powinno być dobrze. Mam mieć 75 g po 2 godzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarz pierwszy raz powiedzial ze chlopczyk w 16 tyg pozniej w 19 :) teraz jak zapytalam to mowi ze trezba sprawdzic nast razem choc na USG pokazal siusiaczka Mężowi:) napalilam sie na Syna kupilamwszystko dla chlopczyka a tu spotykam sie z kolezanka a ona mowi zebym sie nie spieszyla sie z kupnem bo ona przez 9 miesiecy nosila chlopca a przy porodzie okazalo sie ze dzieczynka:D hihi wiec teraz kupuje neutralne kolory:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetkazet
Ja byłam na glukozie i przeżyłam ją dobrze, proponuje zabrać ze soba cytrynę i wcisnąć w środek jak już wspominałam wcześniej. Ja miałam akurat 50 i trzeba po niej siedzieć godzinę i znowu pobranie, przy 75 trzeba czekać 2 godziny i pobranie. Mi słabo akurat po niej nie było, kierowałam samochodem, tylko to jest na czczo więc np ja miałam uczucie ciężkości na żołądku. Zabrałam ze sobą szwagierkę w razie czego, ale czułam się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak tam Dorcia? Czy juz lepiej :) Xx Karmelek, Eryk to sliczne imie :) moja kolezanka tak nazwala swojego synka. Mi sie od rwzu kojazy z True Blood bo jestem mega fanka tego serialu, ale to tylko taka dygresja :) Xxx My opcje imienia mamy dwie, obie po dziadkach, Henryk ( bylby Henry bo mieszkamy za granica) i Hugo. Poniewaz maz ostro protestuje przeciwko Henrykowi, to pewnie bedzie Hugo :) Xxx AsiaUK nie martw sie, ja tez pracuje i bede az do polowy maja, bo urlop macierzynski moge wziac dopiero na 4 tyg przed porodem. Mieszkam w szwajcarii i tu zwolnienia daja tylko jesli cos sie dzieje powaznego, a poniewaz u mnie wszystko OK to pracuje pracuje :) Xxx Pozdrowienia dla wszystkich bez wyjatku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetkazet, Szymek te bardzo ladnie :) w skrocie szimi - mam znajomych ktorzy tak wlasnie wolaja na synka :) Xxx A Alicja byla moja opcja dla corki, maz z kolei obstawial Olge :) Xx June, w ogole dla coreczki June mi sie podoba :) ale nie jest to polskie imie, taki minus, jesli komus zalezy na polskim imieniu :) Xxx Glukozy na razie nie mialam robionej, ale na pewno tez mnie czeka.. Xx Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was mamuśki, ja tez mam czasem takie dziwne bole w dole brzucha jak przy miesiaczce... i do tego co dzien po kilka razy leci mi krew z nosa.... bosko... normalnie wysmarczec sie nie moge :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaona2201
jesli chodzi o imie to ja nie mam zielonego pojecia, zadne mi sie nie podoba. maz zaproponowal Konstanty (Kostek) ale ja protestuje bardzo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, jakis czas temu pisalam z Wami, chcialam sie tylko pochwalic ze 1.02.2013 urodzilam synka Ksawerego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA2013LUTY> Gratulacje!!! Ja Cie pamietam,choc wtedy bylam na etapie czytania forum.Balam sie cieszyc i dolaczac di Was,bo poronilam poprzednia ciaze. Clairesa> ja mieszkam w uk i tutaj takze nie ma czegos takiego jak zwolnienie z powodu ciazy.W pierwszym trymestrze mialam plamienia i jak pisalam wczesniej jestem po przejsciach,mimo to nie bylo mowy o zwolnieniu...bardzo sie balam,ale nie moglam nic zrobic. Na szczescie wszystko jest ok...Alicja rosnie :) czuje ja juz od 17tyg. Wczoraj o 5 rano tak wariowala,ze musialam wstac,choc do pracy wychodze o 6.30 Apropo bolu brzucha,to miewam...mysle,ze sa to skurcze Braxtona Hicksa.Mam tez takie uczucie "ciagniecia" po bokach w okolicach zeber,dokuczluwe :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcówka 2011
mamaluty2013-wielkie gratulacje!!! życzę zdrowia,przespanych nocy i dużo uśmiechu!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×