Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gunia113

Czerwiec 2013:):)

Polecane posty

Gość anetkazet
Hej dziewczyny;) Znalazłam wczoraj w internecie fajna strone, szkoła rodzenia online, mi osobiście się podoba i się troche uspokoiłam ;) Podaje linka dla zainteresowanch http://szkola-rodzenia.pieluszki.pl/ .Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaona2201
moj synek jakis ostatnio leniwy skapi matce kopniakow a ja sie marwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetkazet
kaona2011 nie martw sie, ja ostatnio miałam tak samo,tez się martwiłam, ale to minęło i teraz Szymek jest bardzo ruchliwy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junne, pozno Ci odpisuje, ale nie mialam czasu wczesniej niestety. A wiec, nie mam zadnych konrektnych odnosnkow w Internecie, bo informacje o ktorych wspomnialam wczesniej uslyszalam na wykladzie prof. Leo Pruimboom na temat chronicznych stanow zapalnych w organizmie spowodowanych m.in. pokarmem jaki spozywamy. W skrocie: niektore jedzenie powoduje inflamacje, stany zapalne w organizmie, ktore to dlugoetapowo prowadza do chorob chronicznych, autoimmunologicznych. W duzej czesci, teoria ta pokrwywa sie tzw dieta paleo, czyli czlowieka jaskiniowego, poniewaz bazuje na pierwotnych potrzebach organizmu, na poziomie genetycznym, ktore nie ulegaja tam szybko zmianie I nie nadazaja, za rozwojem technologii industrializacja. Wazne, jest aby jesc pokarmy, od poczatku stworzone do jedzenia, a nie przystowane do jedzenia dla czlowieka. Np ziarna I orzechy nie sa wskazane w duzych ilosciach, bo zwyczajnie kiedys nie byly tak dostepne. To samo dotycza pieczywa, masowo produje sie go od niedawna ( kilkaset lat). A wiec je sie: liscie, a nie ziarna, czy kielki, poniewaz liscie sa latwe do zerwania I czlowiek/zwierzeta wlasnie liscmi sie odzywiaja, a nie ziarnami, czy kielkami, ktore w sposob naturalny sa pod ochrona rosliny I moga byc toksyczne w za duzych ilosciach. Powienno sie tez sie warzywa, mieso, owoce ( ale umiarkowanie). Zreszta duzo jest info w sieci na temat diety paleo oraz na temat inflammation. Ja osobiscie uwazam, ze wszystko jest OK, ale oczywiscie w umiarkowanych ilosciach. Takze kielki tez sobie od czasu do czasu serwuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Clariesa -> dzięki za wyjaśnienie. Trochę się zmartwiłam jak napisałaś o tych toksynach w kiełkach, ale teraz już wiem o co chodzi :-) Wydaje mi się, że teraz słabiej czuję ruchy synka. Może za bardzo się przyzwyczaiłam? I z tego co zauważyłam, to bardziej aktywny jest w nocy. czasami jak się przebudzam i nie mogę potem zasnąć, to czuję. Mąż też czuje nad ranem, jak przykłada mi rękę do brzucha, ale to jest koło godz. 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość położna2013
Kochane drogie mamy.... te przyszłe i te obecne. Proszę was o wypełnienie mojej ankiety i udział w badaniu do pracy magisterskiej. Ankietka jest krótka i szybko się ją wypełnia- dotyczy ciąży. Zachęcam i każdej,która poświęciła tą chwilkę bardzo dziękuję Pozdrawiam http://moje-ankiety.pl/respond-39095.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaona2201
i jakos brzuch mi opadl odstatnio jak czuje mlodego to tak wlasnie bardzo nisko. wedlug mnie to wizyty u lekarza powinny byc co tydzien wtedy byalabym spokojna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaona-> masz rację wizyty i badania usg powinny być co tydzień z przydziału:) ale teraz to trzeba znaleźć takiego lekarza jak mój, który zawsze! odbiera telefon (nawet późnym wieczorem) i nie ma pretensji że dzwonisz:) zresztą sam prosi o telefon jakby coś się działo niepokojącego i jak mam jakieś pytanie do wiem, że zawsze mogę na niego liczyć:) jak miałabym chodzić na badania z NFZ to chyba bym zwariowała... Mój maluszek dzisiaj rano mnie obudził i się ze mną "bawił" chyba z pół godzinki, dokładnie wiedział gdzie mam rękę i tam kopał :) niesamowite uczucie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czercówkaa2013
Hej dziewczyny jestem tu nowa ale już od jakiegoś czasu śledzę wątek :) Mamuśką zostanę 8 czerwca najprawdopodobniej :) Wczoraj zaczął się 28 tydzień i też jakoś dzidzie teraz odczuwam tak nisko jak u Was przebiega kompletowanie wyprawki zakupy już jakieś poczynione macie ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puki co jeszcze nic nie kupiłam, ale dostałam juz troche ubranek od siostry. planowałam, że wyprawke zacznę gromadzić na początku maja. termin mam na 21 czerwca, więc chyba to bedzie optymalny czas na rozpoczęcie szaleństwa zakupów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej w sobotę miałam krzywą cukrową - z cytryną da się przeżyć, tylko po wypiciu przez pierwsze pół godziny strasznie mnie mdliło. Co do wyprawki, to ja już ciuszki mam (od siostry i szwagierki), co do wózka to czekamy na dobrą okazję, łóżeczko też jest, a resztę wyprawki to w maju planujemy z mężem kupować:) mam pytanko: nie wiem ile w tym prawdy, ale podobno żeby brodawki nie pękały podczas karmienia, to trzeba je w czasie ciąży trzeć ręcznikiem po kąpieli żeby się wzmocniły...?? co wy na to? słyszałyście coś takiego? to prawda czy to kolejna "bajeczka babć i mamuś"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mi o "tarciu sutków" powiedziała kuzynka, która jest pielęgniarką, więc raczej to prawda... ja w czasie kąpieli pocieram je myjką o ile oczywiście nie zapomnę no i czasami ręcznikiem (bo jak potarłam za pierwszym razem to mnie bolało trochę)... a co do wyprawki to mam już trochę rzeczy rozm.56 od siostry, a reszte zamierzam kupic gdzieś w maju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwcówkaa2013
O tych sutkach to nie słyszałam żeby je trzeć ręcznikiem. Ale mam je tak wrażliwe że nie wyobrażam sobie tego :) W szkole rodzenia polecaja i moje znajome rownież maść na sutki Maltan miesiąc przed porodem zacząc już się nią smarować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwcówkaa2013
co do wyprawki to też wypatruje okazji chociaż dużo juz mam i dlatego chciałam wiedziec jak tam u Was z tym czy my się aby nie pospieszyliśmy :) Mamy wozek lozeczko ubranka posiel. No i w sumie duzo innych gadzetów mam od siostry z zza granicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o tarciu sutków to ptawda mi tak powiedziala polozna;) ale jakos nie moge sie do tego sklonic bo mi od ponad10 tyg leci siara i przy tarciu jeszcze bardziej;) wiec ich nie ruszam:) czerwcowkaa ja mam duzo ubranek, masci na sutki próbki mleka rozne oliwki i plyny da kapieli dla maluszka;) wozek bede zamawiac na necie i lozeczko tez :) a jakie TY masz lozeczko zamawialas caly pakiet czy wszysko odzielnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macie już upatrzone jakieś modele wózków? jeżeli tak to jakie? chciałabym porównać opinie, ja chciałabym jedo fyn 4 ds ze skrętnymi przednimi kołami. co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Jestem nowa na waszym forum. Mam 31 lat, termin porodu 10.06, synek. Jeżeli chodzi o wózek to mamy wybrany x lander XA, jest naprawde godny polecenia wg opinii koleżanek, wizualnie też nam odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwcówkaa2013
ja mam lóżeczko graco sarah white kupilam uzywane materac byl razem oglądałam go jest w bardzo dobrym stanie nie zasikany ale zastanawiam sie czy nie kupic nowego ten co jest jest na sprężynach a myślałam nad gryczano-kokosowym bo nie wiem jaki wklad jest w tym. Pościel kupilam z feretti byla akurat dobra cena na model nino 5 elementowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwcówkaa2013
co do wózka fajny ten jeno ale nie słyszałam ani nie mialam chyba okazji nigdzie ogladac. Mi osobiście podoba się graco symbio albo wersja amerykanska http://www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=10809969 Takko wyglądają tez fajnie. A i jeszcze espiro vectro pro. No ale az tak wyglad nie jest nawajzniejszy aby tez byl praktyczny :) Bierzcie pod uwagę gdzie mieszkacie, czy musicie go wnosic np na 3-4 piętro. No i głownie zwrócić trzeba uwage na spacerówkę bo z niej dziecko będzie najdłużej korzystało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, u mnie z czasem krucho, szykujemy sie do przeprowadzki za 2 tyg, wiec po pracy jestem ciagle zajeta. W ten weekend udalo nam sie pojechac do francji i kupic wozek dla dziecka. PLanowalismy inny, ale w koncu kupilismy Jane Trider Matrix - z foteliko-gondolka, czyli fotelik samochody rozklada sie do gondolki: tu jest link do naszego wozka http://www.ladybugsbaby.co.uk/Jane-Trider-Mat rix-Travel-System_A5TAV.aspx Wozek ma aluminiowy stelaz, wiec jest duzo lzejszy od innych, sklada sie ma malutkich rozmiarow, bardzo kompaktowy, niesamowicie sprawny w manewrowaniu. Juz sie nie moge doczekac uzytkowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwcówkaa2013
o kurczaki ale świeny tez wózek :) W polsce chyba jeszcze nie jest dostępny :/ Ja tez mam Jane wersja Nomad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czerwcowka, dla mnie to pierwsze dziecko i pierwszy wozek :D mam nadzieje, ze firma Jane sie spisze i ze wozek bedzie super :D xxx Moj synek uskutecznia dzikie harce wieczorami i w nocy :) kopie tak mocno, ze nie moge spac niestety i budze sie co chwile. Dziewczyny, czy Wy spicie na tej pozycji na boku na lewej stronie? Ja sie staram, ale wowczas synek zaczyna strasznie kopac, jakbym go gdzies uciskala i musze sie przekrecac na plecy... dzisiaj w nocy obudzilam sie ok 4 i juz dalej spac nie moglam, maly mial zabawe w srodku, w koncu zasnal, gdy juz musialam isc do pracy rano :) Z tego wszystkiego wybiegalam z domu bez pomalownych rzes, hihi, a ze jestem blondynka, to musze malowac rzesy, zeby jako tako wygladac:) Ale ciesze sie bardzo, ze on taki zywy jest, mam nadzieje, ze ladnie sobie rosnie. xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwcówkaa2013
u mnie tez pierwsze dziecko :) Wózek dostalismy od brata męza. Oni byli bardzo zadowoleni, my nie musimy co prawda tak jak oni targac je na 4 piętro, ale jest bardzo lekki zobaczymy jak będzie się prowadził :) Cięzko jest mi spać na jednym boku cała noc. Ale te przekręcaie się juz wcale do takich łatwych nie należy dziecko jest co raz cieższe i kopniaki co raz mocniejsze i tak samo mam pobudki w nocy :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe... mam identycznie z kopniaczkami w nocy :P Moja córunia też kilka razy w nocy mnie budzi i nie daje zasnąć, a najlepsza zabawa zaczyna się około 3 w nocy i trwa nawet do 6-7 rano, wtedy dopiero zasypiam i śpię jak zabita do 10-11 ... oczywiście z krótkimi przerwami na siusiu ;P Później około południa kolejne kopniaczki i fikołki, po południu raczej śpi, a pod wieczór znów się "ożywia" ;) Ale szczerze mówiąc uwielbiam czuć jak się wierci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaona2201
my wczoraj kupilismy wozek atlantic espiro. i jest super maz podjarany mega mi tez sie podoba :) rozgladamy sie teraz za termometrami bezdotykowymi , moze ktoras z was moze jakis polecic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mtuśka
Witam wszystkie mamusie czerwcowe. u nas termin na 10.06.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Witam nowe czerwcówki:) Nasz maluszek rusza się też kiedy mu się podoba i też często nie mogę spać w nocy ale nie zamieniłabym tych kopniaków za nic w świecie:) Jedynie to zaczynam mieć duszności i uciski na pachwinę czy pęcherz, ale lekarz mówił że w tym czasie ciąży to uciski są normą. Zastanawiam się nad fotelikiem samochodowym, bo wózek mamy 2w1. Mamy w aucie isofix, ale słyszałam że podobno łączenie fotelika z podstawą jest słabym punktem i lepiej zwykły fotelik na pasy. Macie może jakieś sprawdzone modele albo więcej wiedzy w tym temacie? Dla mnie i dla męża fotelik samochodowy to tak naprawdę chyba najważniejsza rzecz, bo w końcu chodzi o bezpieczeństwo maluszka w aucie, a my często jeździmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamalistopadowa
hej, przepraszam, że się tak wtrącam ale mam pytanie a Wy macie to już za sobą. jestem w 5 tc, jak się zdenerwuje mam uczucie takiego "rozpychania" pachwiny. miałyście takie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamalistopadowa-> ja nie miałam ale każdy organizm inaczej reaguje na stres. ja zawsze przy dużym stresie czy nerwach mam bóle brzucha (przed ciążą i teraz też). najlepiej po prostu unikaj nerwów i stresu:) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×