Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gunia113

Czerwiec 2013:):)

Polecane posty

dziekuje ci za odpowiedz... bo z tym lezeniem caly czas to lipa, a siedzienie to jakies urozmaicenie , z reszta wygodniej sie np czyta ksiazke pozdrawiam najbardziej zastanawia mnie czy kaza mi zostac do konca w szpitalu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaguula
Martita ja nie sądze ,może założą Ci krążek lub szew i wyjdziesz:D a skurcze jakieś masz? rozwarcie? bo ja miałąm, i dopiero miałam stracha! Teraz jestem jakaś spokojniejsza że mnie zaszyli:) Ja leże i opieram gazete np o ściane lub podkładam poduszki pod książke:D Nic sie nie martw bo maleństwo tez sie martwi:) Bedzie dobrze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama za wcześnie
kochane a jakie długość mają wasze szyjki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaguula
moja przed założeniem szwu 2,4cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama za wcześnie
a rozwarcie jakie duże miałaś ? A powiedz czułaś że coś się tam dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaguula
Tak miałam rozwarcie na opuszek palca po badaniu w szpitalu zanim założyli szew. Miałam w niedziele skurcze a w piatek byłam u doktorki na wizycie i odrazu jak zbadała to dała mi skierowania bez dyskusji do szpitala. Dzidzia mnie strasznie po dole kopała i nadal tak jest ,jak sie pcha w dół to czuje jak napina mi na szew.Pewnie gdybym go nie miała juz bym urodziła.Dostałam polecenie leżeć nic nie podnosić i sie nie zginać. Troche to trudne po kąpieli:( trzeba stópki wytrzeć):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaguula
mama za wczesnie a co u Ciebie? też jakies problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama niedługo ?
u mnie 32 tydzień skończony szyjka skróciła się do 3 cm i rozwarcie na centymetr :( Leze praktycznie non stop i nie mam pojęcia jak rozpoznać skurcze :(jak je odczuwasz możesz odpisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja szyjka ma 22 mm nie wiem czy mam rozwarcie, lekarz tego nie powiedzial kazal mi zrobic usg w jakiejsc prywatnej klinice z lepszym sprzetem... a skurcze mam bol podobny do miesiaczkowych do tego mam twardy i napiety brzuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaguula
Martita właśnie wyjaśniła jak wygladają skurcze. Napiety brzuch i spinają sie jakgdyby mieśnie na brzuchu.Czasem dochodzi ból pleców i w pachwinach kłucie.Boli dół brzucha bardziej niz przy miesiączce-ale to moja wizja bo mam raczej mało bolesny okres:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaguula
a i jeszcze mi doktorka mówiła że jeden skurcz nic nie wróży-porodu:) ale jak sie powtarza reguralnie 3-4 to jechać do szpitala.Regularnie znaczy w stałych odstępach czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaguula
Martita ja był cisła do szpitala na Twoim miejscu, jeszcze masz czas na rodzenie. A lekarz chyba chce nabić kase kliniką :D szpital ma obowiązek Cie zbadać jak masz skurcze i nie zabulisz za to.A w klinice Cie skasują a niedaj coś typu jak ja szew i skasują jeszcze za to. Ja bym jechała do szpitala i spała bym spokojnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, do kliniki mam isc tylko na konsultacje, ja juz mam skierowanie do szpitala na ten czwartek czy piatek, ale lekarka chce poznac opinie mojego lekarza z usg bo ja sama chodze prywatnie... i wtedy ona mi powie czy mam isc do szpitala czy wystarczy lezenie w domu.... a jak wyglada zakladanie takiego szwu albo krazka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaguula
ja miałam zastrzyk i spałam musisz być 6 h na głodzie:) nic nie czułam bo uspali mnie:D wiec ani to bolesne ani jakis dyskomfort-niebyło. Bałam sie tylko tego uspania ale obudzilił mnie anastazjolog i było ok:D Po zabiegu nic tam nie bolało dopiero na drugi dzien miałam skurcze i dostałam zastrzyk . A i po zabiegu też jakies 2 h po. Troche miałąm upławy ale ,że to normalne po szyciu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcówka 2011
witam,dawno o nic nie pisałam ale wciąż czytam to o czym piszecie... współczuję dziewczynom, które zmuszone są leżeć...na pewno duże to poświęcenie ale czego się nie robi...ja po wizycie dzisiejszej niezbyt jestem pocieszona, bo usg nie miałam to 29 prawie 30 tydz. i chciała sie dowiedzieć ile malutka przybrała od ostatniego razu, bo była trochę za malutka jak na mnie i jak na tamten tydzień, ale mój lekarz prowadzący mówi, że wszystko jest w porządku i nie ma się czym martwić!!! nic jakoś wytrzymam do 24 kwietnia!!! muszę kupić sobie jakąś sukienkę ciążową, bo szykują nam się chrzciny i komunia i jakoś trzeba wyglądać!!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Karmelek-> na razie nogi mi nie puchną (ale i tak śpię na poduszkach - aż mąż się śmieje że księżniczka/królowa na ziarnku grochu:) ), ale za to pół dnia mam spuchnięte dłonie i twarz - dopiero wieczorem to schodzi. Z dolegliwości to czuje ucisk na żołądek i płuca no i... ból pleców w okolicy lędźwiowej aż do kości ogonowej, ale do wytrzymania:) Ja we wtorek miałam wizytę (30tc) i mały ma już 1910kg:) sama nie wiem jak on się mieści w tym moim brzuchu:) ile przytyłyście od początku ciąży? ja 8kg i nie wiem czy to nie za mało, ale lekarz nic nie mówił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaona2201
hej:) mi na szczescie nie puchna nogi ani stopy. ja przytylam 6 kg i lekarz mowil ze ok. czy wiecie co znacza oznaczenia na usg TIS i MI ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaguula
Hej kobitki:D Dorcia to duże juz masz dzieciątko ,moje w w 25 tyg ważyło niespełna kilo. Ja objawów nie widze typu puchnięcie,i choc to 29 tyd to już uciska mi na żołądek.Jem często ,do niedawna często i mało a teraz to wręcz jestem ciągle głodna co 2 h musze coś przegryść:D Ja przytyłam 11 kg,wiec dla mnie to malutko bo jak wcześniej pisałam to z 1 dzieckiem 25kg a z 2 -35kg: Teraz doszły zawroty głowy,niewiem czy to przez pogode czy z tego ciągłego leżenia:/ Ze spaniem też coraz gorzej, też ratuje sie podusią między nogi. Ale jak trzeba zmienić poze na drugi boczek to dużo roboty:D Krzyża też dają o sobie znać. Czekam na tą wiosne,słońca mi strasznie brak ,jeszcze troche i sie deprechy nabawie. A tak to poleże na tarasie,posłucham spiewu ptaszków... Dziewczyny powiedzcie mi kupujecie gruszke do noska dla dzidzi czy aspirator? Ja wczesniej miałąm gruszki i teraz nie wiem co wybrac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi czasami puchna nogi i rece;( dzis akurat wstalam jak nowo narodzona ale moze przez to ze w koncu zaczelam wiecej odpoczywac.. poza tym zadnych objawow innych:) nawet zgaga wczoraj sie nie odezwala;p Moj Maluch w 29 tyg wazyl 1,5 kg.:) teraz jestem w 31 to pewnie troszke wiecej;) problemow ze spamiem nie mam zreszta wszyscy mowia ze mam maly brzuszek;) lekarz mowi ze jest na odpowiedniej wysokosci i wielkosc tez ok;) bo jestem dosc wysoka 167cm:D nie wiem wlasnie czy gruszke czy aspiratorek i przed chwila napisalam do kolezanki co ona wybrala.. a kupujecie ile butelek?? i z jakiej firmy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwcówkaa2013
hej dziewczyny :) Na puchnięcie nie narzekam ale stawy za to bolą:/ szczególnie kolanowy bo mialam w przeszlosci kilka urazów niestety :/ A i czy Wy tez czujecie rozpieranie kości łonowej. szczególnie gdy się podnosze z lozka. Co do butelek to kupuje taka niewielką wyprawkę w szkole rodzenia i tam sa dwie butelki jedna z lovi a jedna z aventu i póki co więcej nie dokupuje bo nastawiam się na karmienie piersią. Jestem w 31 tygodniu ciązy i przytylam 9 i pół kilo ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaguula
He he wychodzi na to że ja najwiecej przytyłąm:D i tak sie nie martwie .Mnie też boli kość łonowa czasem aż tak czuje jakgdyby sie miała zaraz rozpaść:) Nawet nacis na tył czuje obym wytrzymała do 37 tyg. Ja butelek nic a nic nie mam i nie kupuje nastawiam sie na karmienie bo to cudne uczucie i bez roboty:D:D a jak trzeba bedzie to mąż kupi:D ale już mi leci z piersi wiec nie powinno byc problemu z głodem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwcówkaa2013
O widzisz a ja z piersi jeszcze nic nie zauważyłam żeby leciało :( Moja mama nie miala pokarmu siostra też nie i się tego obawiam wlasnie też u siebie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaguula
Czerwcówkaa nie nastawiaj sie tak ,że mama nie miała i siostra też. Są herbatki wspomagające laktacje, a podobno picie herbatki z liści malin jest bardzo dobra. Wyczytałam gdzieś na jakims forum. Do kupienia w aptece. Mi nie leci pokarm juz z piersi ale jak scisne to widze że jest białe wiec sie robi. Miałam tak w poprzednich ciążach i mleczko było. Trzymam za Ciebie obyś doświadczyła tego uczucia bo jest nie do opisania jak dzidzia sie najada z piersi:D A na kiedy termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi pokarm leci juz od 17 tyg a jestem w 31tyg troche to uciazliwe. ale roznie bywa podobno tyym co nic nie lei moga miec wiecej pokarmu niz ttym co leci;p wiec nie ma co sie negatywnie nastawiac;) a bola was te zebra pod piersiami?? mnie czasami jak sie naciekam w ciagu dnia to jakby mialy mi peknac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojj... ale miałam zaległości w czytaniu :P Długo mnie tu nie było, ale powracam :) Też zastanawiam się nad ilością butelek - również planuję karmić piersią, ale mimo wszystko myślę, że butelka jakaś się przyda, bo nigdy nie wiadomo czy pokarmu mojego wystarczy i czy wogóle będzie. Gdzieś kiedyś czytałam, że starym sposobem na zapewnienie sporej ilości pokarmu jest picie w czasie ciąży kawy zbożowej... Ja kawkę zbożową lubię (Inkę lub Anatol + mleko) więc piję, ale czy ten sposób będzie pomocny przy produkcji pokarmu - to się okaże ;) Mam pytanko - jakie smoczki uspokajające kupujecie? Chodzi mi głównie o firmę (zastanawiam się nad Avent-em lub Nuk-iem) i ostatnio wyczytałam, że są różne rodzaje (np. ortodontyczne, zaokrąglone, silikonowe, lateksowe itd.). Jeśli chodzi o dolegliwości ciążowe to... puchną mi czasami wieczorem stopy, czasem rano mam spuchniętą twarz, ale na opuchnięcia pomagają mi zimne okłady z ręcznika :) poza tym bardziej dokuczliwe są okrutne bóle w okolicach krzyża :/ co prawda w czasie ciąży przytyłam chyba nie dużo, bo 7 kg (w tej chwili ważę 57 kg przy wzroście 161 cm) więc raczej nie należę do puszystych osóbek, ale za to wszyscy dookoła mówią, że mam spory brzuszek i podejrzewam, że kręgosłup nie radzi sobie z ciężarem szybko rosnącego brzusia. No i przedwczoraj spotkała mnie nie miła niespodzianka w postaci dość mocnych skurczy :/ do tego bóle w podbrzuszu no i standardowo ostre bóle kręgosłupa - dla swojego własnego spokoju oraz dla pewności, że córuni nic nie dolega pojechałam do szpitala - lekarz zapisał mi Luteinę 50 g, No - Spę (taki zestaw na skurcze dostałam) no i wcześniej jeszcze miałam przepisany Tardyferon-Fol na anemię ... tutaj zaczynają się moje obawy, bo jestem dopiero w 27 tyg, a już tyle tabletek trzeba w siebie wciskać :/ No-Spa i Tardyferon - ok, znam te leki i wiem, że mi pomagają, ale kompletnie nie mam pojęcia dlaczego Luteina? Czy któraś z Was może mi wyjaśnić po co ten lek i jakie ma działanie? Bo niestety lekarz, na którego trafiłam w szpitalu raczej nie miał dobrego dnia i nie był chętny do wyjaśnień... powiedział tylko, że po to są ulotki, żeby się z lekiem zapoznać... niestety z ulotki mało co zrozumiałam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdynianka ja bralam luteine na plamienia na poczatku ciazy moja kolezanka ja dostala na krwawienie i podtrzymacie ciazy, slyszlaam mze jeszcze przepisuja je na roznego rodzaju skurcze i jednej Pani przepisal lekarz na torbiel na jajniku wiec luteina widocznie jest na wszystkie ginekologiczne dolegliwosci;p na pewno nie szkodzi ale jest uciazliwa;p pod jezyk jest obrzydliwa fuj fuj;p a dopochwowa wyplywa;p masakra o my kobitki musimy przejsc hihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaguula
Ja mam luteine 2 razy po 2 tabletki dopochwowo. W ulotce pisze że progesteron jest hormonem niezbednym do utrzymania ciąży. ja go dostałam po skracaniu sie szyjki i skurczach. A jeśli chodzi o smoczek moim wybrancem okazał sie już dawno temu smoczek firmy NUK silikonowy nie taki okrągły tylko wyprofilowany na podniebienie. Dobry na zgryz i moje starsze dzieci go uwielbiały wiec teraz napewno tez go zakupie:D http://www.mamabebe.pl/product-pol-19767-Silikonowy-smoczek-uspokajajacy-NUK-Genius-0-0-2m-1szt-.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×