Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

Witam dziewczyny!Dawno nie zaglądałam tutaj...Ale teraz mam kolejny problem...Jakaś cholerna alergia (chyba)mnie dopadła.Od dwóch dni mam takie znamiona (tak jak po oparzeniu pokrzywą)na udach ale z przodu.Czasami swędzi ale częściej lekko piecze.Najgorsze jest to,że mój lekarz rodzinny ma jeszcze tydzień urlop tak samo jak moja przychodnia gin.NIe mam pojęcia od czego to mogło się wziąć.Kurde zacęłam pić kakao,nowy żel pod prysznic też zaczęłam ale dzisiaj wszystko odstawiłam.Zobaczymy... Co do brzuszków to fajne już je macie.Ja się jeszcze nie chwalę,bo nie bardzo mam jeszcze czym.To dopiero początek ósmego tygodnia,więc wyglądam jakby mnie wzdęło :).Ale ja i tak widzę tóżnicę,bo mój brzuch był zawsze płaski.A najbardziej widzę po dźinsach,których nie mogę dopiąć... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninka281
Chyba zeswirowalam :) juz mysle o ciuszkasz o lozeczku o tym ze chyba bedzie dziewczynka!! Nie wiem skad te mysli bo zawsze jakos tak chcialam chlopca:)) takie przeczucie:) masakra ogolnie chyba endorfiny dzialaja. Mam nadzieje ze przetrwam ten 1 trymest i nie bedzie zadnych komplikacji, bo 6 lat czekania to strasznie dlugo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninka281
dziekuje mama2013luty:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ninka281 ja z kolei zawsze chcialam corke, ale jak sie tylko dowiedzialam ze jestem w ciazy to czulam ze bede miala syna, no na USG 100% syn, wiec moje przeczucia sie sprawdzily :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mojskarburodzisiezamiesiac!!!
Mi urodzi się córeczka, pod koniec stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninka ja tez tak miałam od samego początku:) Nie zdziw się tylko jak będziesz się śmiać i za chwilę płakać bo to zupełnie normalne, tak samo jak to,że pójdziesz po zakupy i wrócisz obładowana wszystkim z wyjątkiem tego po co poszłaś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninka281
to widze ze nie tylko ja mam wczesnociazowego swira:D hehe jednak to normalne. Nie moze sie teraz zepsuc!! po prostu musi byc dobrze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mojskarburodzisiezamiesiac!!!
Tylko mam problem, może tez będzie ktoś wychowywał dziecko z obcokrajowcem. Za granicą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninka281
Mojskarburodzisiezamiesiac GRATULACJE. A masz juz imie?:d BO O TYM TEZ MYSLALAM hehehe powalona jestem;) ja mam mega humorki ostatnio rzucilam sie z piesciami na mojego M i placze ciagle albo warcze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninka281
Mojskarburodzisiezamiesiac tez nie mieszkam w PL. ale moj M jest polakiem. ale chyba troche rozumiem watpliwosci. tez nie wiem ktorego jezyka zaczniemy uczyc wczeniej. jak to nie bedzie polski to rodzina FOCH, jak polski to sie beda smialy dzieci w przedszkolu(tak jak znajomego niemca dziecko mowi pol po szwedzku pol po niemiecku i dzieci sie z niego smieja:( co gorsza przedszkolanki mowia ze sie nie nadaje na razie do szkoly bo jest opozniony w stosunku do innych dzieci, a prawda jest taka ze sie dzieciak zamknal w sobie bo sie inne z niego ciagle nasmiewaly jak mowil i gadac nie chce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mojskarburodzisiezamiesiac!!!
Nie nie mam to też jest problem, żeby imię możnabyło wymawiać w 2 jezykach. No i jeszcze moje humory mój mąż nie chcę wracać do domu szczerze to mu się nie dziwie... Ostatno obudziłam go o 1 nad ranem i nawrzeszczałam,że za bardzo się kręci i wyrzuciłam na kanapę... Innego dnia zroibił mi obiad, akurat miałam ochote na coś innego więc wzięłam ten obiad i wyrzuciłam do kosza. Szczerze nie wiem czemu mam takie humory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mojskarburodzisiezamiesiac!!!
Nie nie mam to też jest problem, żeby imię możnabyło wymawiać w 2 jezykach. Imię będzie albo madeleine lub carmene ... chyba No i jeszcze moje humory mój mąż nie chcę wracać do domu szczerze to mu się nie dziwie... Ostatno obudziłam go o 1 nad ranem i nawrzeszczałam,że za bardzo się kręci i wyrzuciłam na kanapę... Innego dnia zroibił mi obiad, akurat miałam ochote na coś innego więc wzięłam ten obiad i wyrzuciłam do kosza. Szczerze nie wiem czemu mam takie humory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninka281
hmmm na pewno rozumie ze tak to juz jest. btw macie ogorki kiszone? tutaj NIE MA ani twarogu!! co ja zrobie jak mnie najdzie;)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mojskarburodzisiezamiesiac!!!
Gdzie nie ma twarogu i ogórków kiszonych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninka281
w szwecji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na szczescie nie mialam takich zachcianek i humorkow, natomiast ostatnio sie poplakalam z nerwow bo nie potrafilam przelaczyc wody z kranu na prysznic :D i oczywiscie wydarlam sie na mojego M :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja zachcianek też nie mam a humory może i są ale nie takie drastyczne :) chociaż jak ostatnio auto nie odpaliło to też mojemu się oberwało a wyłam chyba z godzinę hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ninka281 - ja od poczatku mialam przeczucie ze bede miala chlopca :D Pierwsza zachcianka - ogorki kiszone przez 2/3 tygodnie ;) Potem zachcianki ustaly a w kwietniu rodzi sie moja corcia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fij- tak provag w ciąży 1kaps.dziennie po leczeniu monuralem żebym grzybicy nie dostała. Ale ja tam sobie jogurt domowej roboty wsadzam zamiast to łykać,kiedyś w medyku jak sie uczyłam pani mikrobiolog to poleciła -najlepszy sposób i póki co chwalę sobie ;) Dzieki,że poprawiłaś ładnie tabelke :P Wróciłam od lekarza -na 100% jest Leon albo Jan a może Antek :P pokazał mi jąderka i siusiaka :) Mam fote 3d buźki młodego. Wszystko ok oprócz tego że łożysko jest przodujące ale czas do 22tc ma na wrócenie w swoje miejsce bo jak nie to wskazanie do cc :( USG miałam dalej przezpochwowe okazuje się ze powinno się je robić by stwierdzić jak wygląda łożysko i szyjka.W przez brzusznym ciężko to stwierdzić- tak mi lekarz powiedział.Kurcze teraz wizyty będę mieć co 2 tyg. :( co 2 tyg 150zł bye bye . Witajcie nowe mamusie -gratulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie)mądra* nie masz narazie co sie martwic tym lozyskiem, ja mialam nisko lozysko, teraz jest na przedniej scianie, wszystko bedzie dobrze GRATULUJE synka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick-------------------------imię-------------wiek------ --- -miejscowość-------tc--------płeć FASOLKI monikaw29---------------Monika------------29-----------Ni emcy--------------5------------? szczesliwa-mmmama------------------------30-----------ł dzkie --------------10------------? andziulka007-------------Angelika----------26----------Ł dzkie---------------15----------? andziulka88--------------Ania----------------24---------- -łódzkie-------------15-----------DZ (nie)mądra--------------Agata---------------28---------- -Ch orzów----------16---------CH HinskiTurysta------------Ewa----------------20----------- -Lu buskie---------23---------CH Allegrowiczka1987------Iwona---------------24----------- Ok. Kraków------23---------DZ keysy2121---------------Kasia----------------21---------- - mogilno------------31---------CH MAMA2013LUTY--------Karolina-------------22-----------pod k arpa ckie----34---------CH Fijfijfijuu---------------Ewelina--------------28-------- - --mazowieckie------34---------CH XxPrzyszla_MamaxX----Magdalena--------20-----------świ ęt okrzyskie.---31--------DZ MAMUSIE anetucha123456-----------Aneta------------24------------K en t , Anglia----------------- DZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinko właśnie póki co czekam do tego 20tc :) miło,że nie jestem osamotniona;) Pytanie mam do Was odnośnie tego twardnienia brzucha od którego tc odczuwałyście to i jak to się objawiało? Wczoraj zastanawiałam się czy nie jechać do szpitala bo brzuch w momencie zrobił się twardy w dotyku i bardzo napięty nie byłam w stanie jakoś rozluźnić go-nie dało się i było to dosyć dziwne uczucie nie bolesne ale niepokojące i skóra od bioder po sam brzuch też jakby naciągnięta-napieta -tak to odczuwałam. Dzisiaj jak mnie badał to macica była lekko twarda ale podobno na tym etapie ciąży to normalne a tak - ok nic mi nie powiedział na ten temat kazał brać no spe , a teraz też mi się zaczyna to dziać(ta sama godzina). Podsyłam Wam fotę młodego i mojego brzucha :) Swoją drogą- myślicie może od sesji zdjęciowej z brzuszkiem ? https://picasaweb.google.com/agatajoannapat/Leos?authkey=Gv1sRgCLz8kMSfk6fv7gE#5827074182772789474 https://picasaweb.google.com/agatajoannapat/Leos?authkey=Gv1sRgCLz8kMSfk6fv7gE#5827078097150323522

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o jejku jaki maluszek!! i sliczny brzuszek :) hmmm te skurcze, twardnienie brzucha pojawia sie PO 20tc! na Twoim miejscu skonsultowalabym to z lekarzem!! teraz coraz czesciej rodza sie dzieci w 25tc! kolezanka urodzila w 22tc i niestety dziecko nie przezylo... teraz na kafe tez jest temat ze dziewczyna urodzila w 25tc i jej corka walczy o zycie... nie chce straszyc ale powiedz lekarzowi o swojej przypadlosci, na skurxcze to za wczesnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mówiłam mu dzisiaj. Widzisz ja tego nie odczuwam jako skurcze tylko jako długotrwałe napięcie (takie po 2,3h) całego brzucha z przeponą włącznie bo mam problem ze złapaniem głębokiego oddechu, tłumaczył mi właśnie jak to jest ze skurczami i tego nie mam ale kazał brać no spe. Ginekologicznie wszystko idealnie :o Jak coś to pójdę do szpitala na SOR. Wczoraj się wykąpałam położyłam i minęło. Biorę jeszcze magnez z B6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tez mam takie twardnienie tyle ze na moim etapie ciazy to normalne,, nie wiem ja sie nie znam, wiem tyle co napisalam, jak cos to jedz do szpitala i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tez mam takie twardnienie tyle ze na moim etapie ciazy to normalne,, nie wiem ja sie nie znam, wiem tyle co napisalam, jak cos to jedz do szpitala i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Karolina :) w najgorszym razie pojade do szpitala, jeszcze się zastanawiam czy to nie od jelit może, bo wczoraj się przejadłam i się to zrobiło i w sumie jakieś 30 min temu też się przejadłam i znowu to się zrobiło - albo zbieg okoliczności albo nie wiem :o Czytałam o tej dziewczynie co urodziła w 25tc :( biedna i ona i maleństwo -oby było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chciałabym też już mieć to za sobą i być w 34 tc :P. Ciąża to etap wiecznego niepokoju, jak nie pytanie o pusty pęcherz płodowy to wyczekiwanie do pierwszego usg prenatalnego to potem jakieś twardnienia i skurcze -koszmar. Ciekawa jestem czy matka mojej koleżanki z UK co urodziła 15-ro dzieci tez miała takie obawy czy w ogóle na nic nie zwracała uwagi hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×