Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

Szoszonowa jesli pracodawca ci placi to nazywa sie Statutory Maternity Pay, pierwsze 6 tyg dostajesz normalna pensje a kolejne 33 tygodnie Ł135,45. jesli w dniu poczecia nie pracowalas to nie nalezy ci sie nic od pracowawcy, ale nalezy sie z job centre. Maternity Allowance jest wyplacane przez job centre i wynosi 135.45 funtow przez 39 tyg. czyli roznica polega na tym, ze pierwsze 6 tyg masz mniej niz jak bys pracowala w dniu poczecia. na statutory maternity pay mozna przejsc po 29 tyg ciazy. czyli od dnia poczecia 29 tyg musisz pracowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktualizuję jeszcze raz.. Keysy zgubiła mój 24 tydz ;) Nick-------------------------imię----------wiek----miejs cowość------------tc----------płeć FASOLKI Niemożliwa999 --------- Mirka ------------31 ----- Utrecht,Holandia-----7-----------? Carolajna87---------------Karolina---------25-------Gdań sk-----------------8------------? monikaw29---------------Monika----------29-------Niemcy ------------------14-----------? andziulka88--------------Ania--------------25-------łód zkie-----------------22---------DZ andziulka007------------Angelika---------26--------łód zkie----------------21----------CH agunia1987--------------Agnieszka-------25--------łódzk ie---------------- 21---------D (nie)mądra--------------Agata------------ 29--------śląskie------------------22---------Leon DarCiiaaa-----------------Daria------------19--------Gdy nia-----------------22---------DZ Szoszonowa ------------Magdalena------27--------Anglia--------------- ---23---------DZ Mooniaaa86--------------Monika---------27--------wielko pol skie--------24-------Norbert _majóweczkA_----------Ania-------------22-------wiel kopolskie---------25----------DZ Allegrowiczka1987------Iwona-----------24--------Ok.Kr akowa----------29----------DZ HinskiTurysta------------Ewa-------------20--------lubu skie---------------30---------CH Yadaeth------------------Aneta-----------25---------Biał ystok--------------28-------Gośka Marysia2013-------------Marysia---------28---------łódz kie-----------------37---------DZ keysy2121---------------Kasia------------21---------Mogil no-----------------39----------CH MAMUSIE anetucha123456--------Aneta------------24----------Kent, Anglia-------------------Amelia MAMA2013LUTY----------Karolina---------23---------podkarp ack ie----------------Ksawery Fijfijfijuu----------------Ewelina------------28-------- mazowieckie---------------------Alan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak tu zachwalacie ten Lactacyd że aż żałuję, że sama nie używam :P ja od paru już lat używam ziaję intima i mi służy, przeciw podrażnieniom z czymś tam :P ale ja mam zasadę, że jeśli coś jest dobre to nie warto zmieniać :) dlatego lepiej zostanę przy swojej ziaji :) anetucha, marchewa przede wszystkim :) marchewa jest super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha śliczna ta twoja córcia a te czarne włoski są świetne :) ciekawe jak mój synek będzie wyglądal hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ten mój Bąbelek dzisiaj szaleje aż mi się gębą cały czas cieszy :D Fijfij jak tam oddali Ci juz Twojego skarbelka? Dzisiaj przegladalam stare zdjęcia na płytach bo wszystkich się teraz nie wywołuje tylko wybrane bo za dużo tego :p i wiecie co wszyscy moi znajomi łącznie ze mna to takie szczurki tam :p takie chudzielce hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obejzalam wszystkie zdjecia! :) Anetuchna ta Twoja mala to istna ksiezniczka :D Mama - a Twoj synow to ma tak slodkie oczka ze zakochac sie idzie :D Podeslalam fotki ze slubu i z USG z 18tc. W czwartek mam USG 4D wiec podrzuce cos swiezszego z koncem tygodnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ten mój Bąbelek dzisiaj szaleje aż mi się gębą cały czas cieszy :D Fijfij jak tam oddali Ci juz Twojego skarbelka? Dzisiaj przegladalam stare zdjęcia na płytach bo wszystkich się teraz nie wywołuje tylko wybrane bo za dużo tego :p i wiecie co wszyscy moi znajomi łącznie ze mna to takie szczurki tam :p takie chudzielce hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewuszki mam pomysl, bo niektore zdjecia sa poprostu duze i tzreba wiecznosc czeka aby je zobaczyc, moze bedziemy je zmniejszac chocby nawet w poincie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yadaeth
andziulka88 no to w takim razie pośrednią przyczyną jest zbytnia dbałość o higienę w celu zapewnienia sobie największej ochrony, co ostatecznie prowadzi do całkowitego pozbawienia sie jej. hehe nieźle. ;p słyszałyście o mydle glicerynowym? Przyszłamam86 witamy w gronie .. przyszłych mam. ;D Molly90 Ja też miałam te pigułki dopochwowe. One owszem pomogły, ale po 3 tygodniach powrót. Swędzenie, pieczenie... okropieństwo. Heh czytam co piszecie dziewczyny w ciązy powyżej 38tc i zastanawiam się jak jest ciężko, jeśli mi w moim stadium POWOLI zaczyna ciążyć bębenek. ;p Keysy Sama wiesz najlepiej co dobre dla Ciebie. :) Ważne jest to co czujesz do niego i to co on czuje teraz do Ciebie. Ja 9 lat temu też robiłam takie rzeczy, że najchętniej wymazałabym je wszystkie z pamięci. ;) Trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia.;p I to.. oplułam się "dziewczynki polecam wam kupic sobie dziecko". ;D Fijfijfijuu HAHAHAHA "A najlepszy jest mój M. Powiedział, żebym nie gadała, że było tak źle, bo sądząc po odgłosach i po minach to wyglądało to podobnie jak podczas seksu :d Co za dureń ;)" umarłam. ;d Nie martw się, niedługo na pewno Ci go oddadzą. Najwazniejsze żeby się nie nakręcać (choć wiem, że to łatwo mówić) Szoszonowa te laski co w necie piszą, że podczas ciąży 5-6kg to chyba nic nie jadły w ogóle. ;p Ja co słyszę z otoczenia to przedział wagowy od 20 do 30 kg nadwagi w ciąży. ;) Nigdzie mniej. ;p Moniaaa86 glukoza nie jest zbyt smaczna, ale zapewniam Cie, że na pewno dostawałaś w chorobie gorsze syropki do wypicia. ;D CUDOWNE FOTKI. Normalnie cudowne! :) Nie rozumiem jak to możliwe, że jak pracowałam to wyrabiałam się ze wszystkim a teraz jak jestem na zwolnieniu to cały czas biegam i coś załatwiam i nie starcza mi czasu DOSŁOWNIE na nic? Może mi to ktoś wyjaśnić? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yadaeth
MAMA2013LUTY świetny pomysł. ;p Jestem za. Ja dziś dopiero teraz na chwilę usiadłam. Ostatnio łapię się na tym, że czuje WIBRACJE, albo w bardzo wysokiej cześci brzucha, albo bardzo bardzo nisko. Zastanawiam się o co chodzi i nie wiem za bardzo, ale nie jest to ani bolesne ani nieprzyjemne. Ot, po prostu wibracje. U mnie seksu dalej brak. Niedługo zacznę świrować. Jestem po KOLEJNEJ rozmowie z moim mężem. Po raz kolejny cierpliwie tłumaczył mi wszystkie swoje powody i że to nie jest kwestia tego, że on nie chce, tylko że tak wychodzi. I kiedy po raz kolejny postanowiłam sobie dobrac się do niego w łóżku okazało się, że dosłownie zasnął OD RAZU jak przytulił głowę do poduszki. Fakt, wykańcza go ta robota na podwórku, ale w pierwszej chwili się po prostu wkurwiłam bo myślałam, że udaje. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka007 na pewno nie ma ?:> Ja widziałam w kilku Biedronkach, w różnych miastach ... andziulka88 też spróbowałam Ziaję ale pokornie wróciłam do Lactacydu:P Ma konkretniejsza konsystencję i pięknie pachnie:P Sorry (nie)mądra :P :] A gdzie się zaopatrzasz w UK w Lactacyd?:> Na ile lecisz ?:) Udanego pobytu :) Trochę zimno tu teraz:/ Anetucha, jaką mała ma ciemną karnację:) Świetna jest :] I wielkie dzięki za odpowiedź. U mnie to wygląda tak,że pracuję dla tej firmy prawie 2 lata...ale do 20.09 byłam pod agencją , a właśnie od 20.09 mam kontrakti nowego pracodawcę... Przysłali mi list,że nie mogą mi płacić bo powinnam pracować dla nich 26tyg przed 15stsym tygodniem liczonym do narodzin dziecka( mam nadzieję,że jasno napisałam, nie wiem jak inaczej:D) ...i własnie mi brakuje 20 dni :] Dlatego napisali,że będzie mi płaciło job centre... w takim razie szkoda tych 6tyg i 100% pensji :( Nie mogła Maja poczekac do następnego cyklu ?:D Zgadzam się z Mama2013 ... zmniejszac fotki laski bo się otwierać nie chcą:] Otwieracie w Pait a potem ctrl+w i zmniejszacie w obu płaszczyznach o 50% i jeszcze raz to samo, zapisujecie i voila :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszonowa ja jestem tez pod agencje ale co ja sie nawalczylam o ten macierzynski to glowa mała, wiec moze bedziesz miala spokoj. Ostatnio znowu mi nie wyplacili to dzwonilam, az sam dyrektor powiedzial mi, ze dostane. Bylam tam z oswiadczeniem, ze wracam do pracy, to nawet pracownicy, ktorzy zostali zatrudnieni po moim odejsciu mnie znali :p umowe obiecali mi dac jak wroce.. no zobaczymy MAMA Ksawcio podobny do Ciebie! na ostatnim zdj, na którym go całujesz ma mine jakby mowil: no nie...zero spokoju! :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yadaeth.. Nie wiem jak tam mój przedział wagowy się zatrzyma, ale przy ostatniej wizycie gin oświadczył mi, że pozwala mi przytyć do 15kg, a ja z przerażeniem do niego... to jeszcze mniej niż mąż mi pozwolił :[ Niestety w zawiasy się nie zmieszczę :{ już mam 9kg na plusie :'( i 102 cm w obwodzie... Szwagier za mną chodzi i twierdzi, będą dwa... będą dwa... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szoszonowa w boots'ie jest :) póki co na miesiąc lecę :) anetucha co za radosne dziecko ta Amela :) Yadaeth też słyszałam że nadmierne dbanie o higienę prowadzi do problemów zdrowotnych bo się wyjaławiasz. MAMA ja znowu uważam że synuś jest wymieszany 50 na 50 Ty i partner :) ale słodziak z niego :) Mój Leoś tez grasuje dzisiaj, praktycznie cały dzień co mnie cieszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale.. Cisza?! W sumie też idę spać, jutro z rańca same atrakcje glukozowe, wiec trzeba się spiąć :D Czuję, że dzidzia nie zamierza jeszcze się kłaść, bo wciąż wariuje ;) Do jutra ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm... Anetucha ale skoro jesteś pod agencją to płacą Ci z Job Centre czy własnie z agencji ?:> U Nas Ci, co są pod agencją mają z job centre ... I czemu miałaś problemy jakieś ? Długo tam pracujesz? Ja nawet jeszcze nie wiem gdzie co i jak mam aplikowac bo byłam pewna,że dostanę z pracy :/ Myślałam,że te 26tyg to się liczy do dnia odejścia :/ A ka odchodzę 7 maja to by było 7 miesięcy kiedy mam kontrakt :/ No jakby te moje dziecię nie moglo poczekac 3 tyg :P (nie)mądra nigdy w Bootsie nie widziałam Lactacycu... będę musiała obczaić i nie wozić tych wielkich butli z PL (bo te z Biedronki mają 400ml, sprawdziłam pod prysznicem) ... A co do higieny i nadmiernej dbałości to moje prysznice trwają teraz po godzinie...zanim sie wyszoruję szorstką antycellulitową szczotą i nawcieram oliwek, olei i Palmersa to tyle mija :D Moonia86 ja mam na plusie 6-7kg...mam nadzieję,że nie przekroczę 15stki :/ Ale miło się czyta,że też tyjecie i rośniecie bo tak jak pisałam...w necie, na innych forach wszystkie chudną w ciąży albo tyją max 5kg...załamać się idzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszonowa. pracuje ponad 2 lata dla agencji i mieli problem z wyplacaniem mi maceirzynskiego. dopiero gdy postraszylam ich trybunalem moja prosba zostala rozpatrzona pozytywnie ;) twierdzili, ze nic mi sie nie nalezy. to im pokazalam, ze nie mieli racji. poza tym rok temu wywalczylam sobie platny urlop. wyobraz sobie, ze zamawialam urlop, jechalam do polski a na konto raz wplywala za niego kasa a raz nie! w 2011 wzielam 30 dni wolnego a zaplacili mi za 11. to poszukalam czego trzeba i w kolejnym roku mialam zalegly urlop plus za rok 2012. podstawa, to napisac oficjalny list, wyslac go jako "sign for" i trzymac to potwierdzenie. nie maja mozliwosci wyparcia sie otrzymania listu, gdyz aby go odebrac musza podpisac ;) nigdy tez nie pisz nadawcy na drugiej stronie listu, bo go nie odbiora itd ;) walczylam dlugo, ale za to teraz co chce to mam bez gadania bo wiedza, ze nie odpuszcze. z Twoim pracodawca nie wiem co zrobic. bylas w ciazy gdy dostalas kontrakt tak? Zeby otrzymac statutory maternity pay od pracodawcy musisz: pracowac 26 tyg u tego samego pracodawcy przed ukonczeniem 25 tyg ciazy- czyli tydzien przed zajsciem (przed ostatnim okresem) - zarabiac wiecej niz 107 funtow tygodniowo jesli nie spelniasz jednego z tych warunkow to rzeczywiscie Ci sie nie nalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak narazie nie mam co narzekac na synka, w nocy sie budzi tylko na cyca (te nakladki na sutki sa rewelacyjne!!) i przewijanie, jest grzeczny :) ja nie spi to patrzy sie wszedzie, a wlasnie ma czkawke i obserwuje pokoj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama to rewelacyjne dzieciątko ;-) też marze o takim grzczniutkim :-D właśnie za mną obalenie kubka glukozy a przede mną 2h czekania na kolejny pobór... Szczerze to jak lemoniada (wzięłam cytryne) mega slodko-kwaśne :-D trochę mam podraznione gardło, a myślałam, że będzie gorzej :) dzidzius się ożywił momentalnie... Ostatnio ma nową metodę... Smaruje mi rękami i nogami po brzuchu ;) cudziak :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiesz co yadeth ja tez czuje takie mrowienie wibracje pod samymi piersiami az niby ze jak na dole sie czuje to ze macicia sie opuszcza ale ja czuje tylko na gorze wiec nie wiem. ja tez nie wiem jak to kobiety robia ze tyja tylko 5 kg.... to jest fizycznie niewykonalne bo tyle to same moje cycki waza a gdzie tu dzidzius macica wody itp... ja przytylam 18 kg i mam to w pompie i tak jic sie na to nie poradzi. ale chce juz urodzic i patzrec jak waga leci w dol. fij nie wiem moze pisalas a nie doczytalam ty pojechalas z bolami czy jak to sie u cb zaczelo? byc powyzej 35 tyg ciazy to jest jazda bez trzymanki a co dopiero 38 albo tak jak ja 39... a dopiero za 2 tyg na ktg do szpitala... wczoraj i dzis znow mialam ciutke tego czopu tyle co przy wycieku wydzielinkiale nic sie dalej nie rusza. nawet jakis tam tych braxtona nie czuje. dzis w nocy to chyba byla pelnia bo wszystkie tak szalaly dzieciatka. moj to ale gigant, rozpychal sie jakby u siebie byl :) i tak jedna czesc jego ciala czulam przy lewej pachwinie prawie a druga(obstawiam ze to kolano albo stopa bo bylo gigantyczne) pod prawa pacha. miejsca tam na moje wnetrznosci zupelnie nie ma. caly dzien sp[i sie obija a potem noca szaleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama po jakim czasie dostalas pesel malego? i nie wiesz czy bez peselu mozna zalatwiac te wszystkie becikowe itp? bo chcialabym to pozalatwiac w jeden dzien ale jak bede musiala czekac nie wiadomo ile na pesel ktory sie okaze niezbedny to nie wiem kiedy to pozalatwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×