Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

butelki z tommeego mam ale nie antykolkowe, te się faaajne wydają ale mimo wszystko mam nadzieję,że nie będę ich potrzebować ;) cycek gorą :P Witaj Szoszonowa :) zapraszamy do tabelki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak poważnie to jestem przerażona tym cyckiem, na wszystkich portalach mówią, że trzeba dawać najpierw jednego do "pustości" potem drugiego... A skad ja mam wiedziec ze jest pusty;( mam nadzieje, że to instynktownie sie wpaja bo oszaleje... Co do anty-kolkowych to lepiej się przygotować... synuś... a oni ponoc maja kolki:( mojej mamy koleżanka stosowała olejek migdałowy, smarowała nim brzuszek chłopca czesto i ponoc nie miał żadnych kolek... Warto bedzie spróbować taka tajna broń na w razie "w"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA, no w końcu jesteś! :) Też myślałam, że już po :) Dobrze, że wszystko ok. Ale w szoku jestem z tą różnicą wagi na USG :O Musisz sobie średnią wyciągnąć :D Nie wkurza Cię to zamieszanie z Matkami I Kwartału? Mam ochotę udusić Tuska! :O Wracając do "starych, dobrych" czasów zauważcie jak bardzo różniły się bajki Disney'a. Teraz są jakieś całkiem inne. Kiedyś rządził "Kopciuszek", "Królewna Śnieżka", "Bambi" itd :) A co do zabobonów to ja absolutnie nie wierzę w te głupoty. Jedno co mnie troszkę ruszało, w takim sensie, że może lepiej chuchać na zimne, to nie kupowanie zbyt wcześnie, ale w sumie co to znaczy ZBYT wcześnie? Jest jakaś granica? W każdej chwili coś może pójść nie tak, nawet w czasie porodu, tfu tfu. I tak jak tylko się dowiedziałam co będę miała to zaczęłam powoli kupować :) Jestem szczęśliwa, bo kupiliśmy dziś wózek :) W końcu padło na Teutonię :) W zestawie jest gondola, spacerówka, fotelik i adaptery do fotelika-samochodowy i do stelaża wózka, torba, osłonka na nóżki, osłona przeciwdeszczowa do spacerówki i do gondoli :) Dziewczyny, nie pamiętam czy pytałam, ale jakie macie zdanie o monitorach oddechu? Są wg. Was potrzebne czy zbędne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick-------------------------imię----------wiek----miejs cowość------------tc----------płeć FASOLKI monikaw29---------------Monika-----------29--------Niemcy --------------10---------? Niemożliwa999 --------- Mirka ------------31 -------Utrecht,Holandia----7----------? andziulka88---------------Ania-------------25--------łó dzkie---------------18---------DZ andziulka007------------Angelika----------26--------łód zkie---------------18-----------? (nie)mądra---------------Agata------------29--------śl skie---------------19---------CH agunia1987--------------Agnieszka--------25--------łódz kie---------------20---------DZ Mooniaaa86---------------Monika----------27--------wielko polskie--------20---------- DarCiiaaa----------------Daria-------------19---------Gdy nia---------------22---------DZ HinskiTurysta-------------Ewa-------------20---------lubu skie--------------25--------CH Allegrowiczka1987------Iwona-------------24---------Ok.K raków---------26---------DZ XxPrzyszla_MamaxX---Magdalena---------20---------święto krzyskie------31---------DZ Marysia2013------------Marysia------------28---------łó dzkie--------------33---------DZ keysy2121----------------Kasia-------------21---------Mog ilno-------------35---------CH MAMA2013LUTY--------Karolina-----------23---------podkarp ackie-------37---------CH Fijfijfijuu----------------Ewelina-----------28-------- mazowieckie-------37---------CH MAMUSIE anetucha123456--------Aneta--------------24----------Kent , Anglia----------------------DZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie rozumiem... wiec kiedy mamy zakupy robic? po porodzie? z rozwalonym kroczem gdzie nawet po szpitalu ciezko sie chodzi? a jesli komus przypadnie cesarka dziecko bedzie nagie kilka tygodni? z kolkami dziecko do sklepu ? bez sensu!! po porodzie ciezko jest znalezc czas na spokojna kapiel a co dopiero myslenie o zakupach. ja sie tak przygotowalam ze nic dokupowac nie musialam przez kilka tyg. no chyba, ze te butelki nieszczesne i krople na kolki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick-------------------------imię----------wiek----miejs cowość------------tc----------płeć FASOLKI monikaw29---------------Monika-----------29--------Niemcy --------------10---------? Niemożliwa999 --------- Mirka ------------31 -------Utrecht,Holandia----7----------? andziulka88---------------Ania-------------25--------łó dzkie---------------18---------DZ andziulka007------------Angelika----------26--------łód zkie---------------18-----------? (nie)mądra---------------Agata------------29--------śl skie---------------19---------CH agunia1987--------------Agnieszka--------25--------łódz kie---------------20---------DZ Mooniaaa86---------------Monika----------27--------wielko polskie--------20---------- DarCiiaaa----------------Daria-------------19---------Gdy nia---------------22---------DZ HinskiTurysta-------------Ewa-------------20---------lubu skie--------------25--------CH Allegrowiczka1987------Iwona-------------24---------Ok.K raków---------26---------DZ XxPrzyszla_MamaxX---Magdalena---------20---------święto krzyskie------31---------DZ Marysia2013------------Marysia------------28---------łó dzkie--------------33---------DZ keysy2121----------------Kasia-------------21---------Mog ilno-------------35---------CH MAMA2013LUTY--------Karolina-----------23---------podkarp ackie-------37---------CH Fijfijfijuu----------------Ewelina-----------28-------- mazowieckie-------37---------CH MAMUSIE anetucha123456--------Aneta--------------24----------Kent , Anglia----------------------DZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moonia ty się zaopatrz w książke pt "warto karmić piersią" magdaleny gugulskiej tam pisze kiedy dziecko daje znać ze pierś jest pusta i trzeba dac drugą, kiedy poznać ze chce mu się pić a nie jeść (wtedy zmieniasz pierś szybko- istotne jest w czerwcu jak jest gorąco) i zawsze możesz skorzystać z poradni laktacyjnej po tych dwóch rzeczach docenisz karmienie piersią :) i stwierdzisz ze nie ma nic łatwiejszego i przyjemniejszego zwłaszcza w nocy. Nie czytaj na forach bzdur bab które pojęcia o życiu nie mają a co dopiero o karmieniu piersią. Co do monitora oddechu to też się zastanawiałam, podobno dobre u wcześniaków bo mają układ oddechowy niewykształcony i terminowych byczków zbędne ale może dla świętego spokoju lepiej mieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick-------------------------imię----------wiek----miejs cowość------------tc----------płeć FASOLKI monikaw29---------------Monika-----------29--------Niemcy --------------10---------? Niemożliwa999 --------- Mirka ------------31 -------Utrecht,Holandia----7----------? andziulka88---------------Ania-------------25--------łó dzkie---------------18---------DZ andziulka007------------Angelika----------26--------łód zkie---------------18-----------? (nie)mądra---------------Agata------------29--------śl skie---------------19---------CH agunia1987--------------Agnieszka--------25--------łódz kie---------------20---------DZ Mooniaaa86---------------Monika----------27--------wielko polskie--------20---------- DarCiiaaa----------------Daria-------------19---------Gdy nia---------------22---------DZ HinskiTurysta-------------Ewa-------------20---------lubu skie--------------25--------CH Allegrowiczka1987------Iwona-------------24---------Ok.K raków---------26---------DZ XxPrzyszla_MamaxX---Magdalena---------20---------święto krzyskie------31---------DZ Marysia2013------------Marysia------------28---------łó dzkie--------------33---------DZ keysy2121----------------Kasia-------------21---------Mog ilno-------------35---------CH MAMA2013LUTY--------Karolina-----------23---------podkarp ackie-------37---------CH Fijfijfijuu----------------Ewelina-----------28-------- mazowieckie-------37---------CH MAMUSIE anetucha123456--------Aneta--------------24----------Kent , Anglia----------------------DZ Szoszonowa -------------Magdalena---------27----------Anglia------------DZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem o co chodzi z tą kafeterią... wcześniej napisałam post ...odświeżałam i go nie było....myslałam,że sie nie wysłał...Wchodzę teraz i jest ... Teraz skopiowałam tabelkę i nawet nie wiem czy dobrze się dopisałam bo znów nie widzę wpisu :] Dziewczyny martwię się trochę bo jestem w 20tc a nie czuję w ogóle ruchów :( A brzuch mam już duży... i na liczniku +5kg ;] Jak u Was z wagą:) Anetucha Tobie gratuluję zrzucania wagi!!! :) Niezła motywacja :] Powiedz mi jeszcze, bo Ty też z UK ....miałaś tez tylko 2 usg ? Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafeteria muli niestety i posty pojawiają się po godzinie zauważyłam. szoszonowa przepiszę Cię w tabelce do ciężarnych ,mamusią będziesz za 20 tyg :P Anetucha, Szoszowa ja też mam pytanie, wracam do UK i będzie to jakoś 23tc pytanie co robić iść do GP i midwife żeby założyli tą angielską kartę ciąży? planuje zostać tam jakiś miesiąc, może półtora a poród w Polsce czy może olać to ale wtedy niech się coś dzieje to co? i z czym tam :o nie mam pojęcia jak to ogarnąć :o nick-------------------------imię----------wiek----miejs cowość------------tc----------płeć FASOLKI monikaw29---------------Monika-----------29--------Niemcy --------------10---------? Niemożliwa999 --------- Mirka ------------31 -------Utrecht,Holandia----7----------? andziulka88---------------Ania-------------25--------łó dzkie---------------18---------DZ andziulka007------------Angelika----------26--------łód zkie---------------18-----------? (nie)mądra---------------Agata------------29--------śl skie---------------19---------CH agunia1987--------------Agnieszka--------25--------łódz kie---------------20---------DZ Mooniaaa86---------------Monika----------27--------wielko polskie--------20---------- Szoszonowa -------------Magdalena-------27----------Anglia----------------20---------DZ DarCiiaaa----------------Daria-------------19---------Gdy nia---------------22---------DZ HinskiTurysta-------------Ewa-------------20---------lubu skie--------------25--------CH Allegrowiczka1987------Iwona-------------24---------Ok.K raków---------26---------DZ XxPrzyszla_MamaxX---Magdalena---------20---------święto krzyskie------31---------DZ Marysia2013------------Marysia------------28---------łó dzkie--------------33---------DZ keysy2121----------------Kasia-------------21---------Mog ilno-------------35---------CH MAMA2013LUTY--------Karolina-----------23---------podkarp ackie-------37---------CH Fijfijfijuu----------------Ewelina-----------28-------- mazowieckie-------37---------CH MAMUSIE anetucha123456--------Aneta--------------24----------Kent , Anglia----------------------DZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszonowa ja tez jestem w 20 tyg i mam 5 kg na plusie. Ja zaczelam czuc szybko, ale kazda ciaza rozwija sie inaczej. Czytalam tez, ze pierwsza ciaze wyczuwa sie czesto dopiero w 22tyg. Moze sie rusza w nocy albo wczesnym rankiem. Moja dzidzia rusza sie kolo 5, 8-9, 18tej a czasem po obiedzie. A szczegolnie jak mowie, ze jestem glodna i ide cos zjesc:-D taki zarlok maly:-D pol kg juz ma:-D Co do ksiazki to dzieki, napewno kupie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że niemądra nastawiła się na cyca ;) ja też baaaaardzo chciałabym karmić piersią, mam nadzieję, że malutka będzie cycka chciała ssać jak jej mamusia jak była dzieckiem :D ja podobno ssałam aż do momentu jak mamie brzuch przeszkadzał bo była już w ciąży z moim bratem :D Szoszonowa, nie martw się tym brakiem ruchów, ja właśnie kończę 18, już prawie mam 19 tydzień i też nadal nic... Już chciałabym je poczuć, ale widać moja Marysia ma trochę po mamie i jest taki mały leniwiec ;) mój lekarz powiedział, że poczuję ruchy takie delikatne dopiero koło 20 tyg. Na razie czekamy. Ale się nawpieprzałam cukierków, o matko! Na śniadanie 30dag małych snikersików :P kuźwa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soszonowa
(nie mądra) ja bym sobie darowała midwife jeśli tylko na miesiąc... tu są wizyty u Niej bardzo rzadko... akurat w tym okresie, w którym Ty bedziesz przypada jedna (ok 25tc) ale wtedy jest omawianie USG połówkowego, ważenie, pobieranie krwi i moczu i wstępne omawianie planu porodu(co Ciebie nie dotyczy bo wracasz do PL i tak) ... O i mierzenie ciśnienia;) Także myślę,że bez sensu jest zakładać kartę:) Jeśli coś by się działo (odpukać!) polecisz na emergency i już:) Przynajmniej mi się tak wydaje ... Anetucha...co do porodu ...miałaś wybór czy rodzić np. w wodzie ?:) Ja planuję się wybrać w marcu do PL ...na badanie....bo jak wiedzą dziewczyny mieszkające w UK tutaj majtki zdejmuje się dopiero do porodu :/Jak byłam w PL na święta okazało się podczas badania u gin ,że mam stan zapalny (a nie było żadnych objawów) i kość miedniczną wygiętą nienaturalnie i nie jestem w stanie urodzić sama dziecka bo zwyczajnie się nie zmieści... a skąd mają tutaj o tym wiedzieć skoro mnie nie badają ... a USG było ostatnie już ? Martwię się tym okropnie... Podzielone są opinie co do ciąży i porodu w UK ... Mooniaaa86 jesteśmy chyba ten sam rocznik, jeśli dobrze patrzę na nick:) I jak się czujesz z tymi 5kg na plusie ?:> Mi poszło w biodra, boczki...straaasznie... brzuch też mam sporawy ... :] Powoli czuję się jak wieloryb :D Co do ruchów to jak jestem głodna też czuję dziwnie takie bulgotki ...ale ciągle myslę,że to burczenie w brzuszysku ;) Może rzeczywiście nie potrafię tych ruchów wyczuć... Dzięki za pocieszenie ;) W sumie na usg wszystko ok więc nie ma się co martwić :) Mam caaaałe 3 dni wolnego :) Miłego dnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no hej szosowa. jeszcze masz tydzien dwa na ruchy a to uwierz mi jak na ciaze duzo czasu. kurde jutro zaczynamy 36 tydzien.... ale jakos nic nie czuje by sie cos zblizalo a tak mnie straszyli ze wczesniej urodze. a ty anetuha czulas cos na tym etapie ze cos sie zbliza? dopadla mnie przeokropna dolegliwosc ciazowa. wszystko swedzi pol nocy nie spalam. a rece dlonie i stopy to masakra!!!! nie do wytrzymania. najchetniej bym stopy wsadzila w zaspe sniegu... anetucha ty to po porodzie to ale siksa jestes :) no jak ktos rzuci jakis temat co cie bulwersuje to az tu czuje jak z ciebie kipi oburzenie :) ale racja z tym kupowaniem przed bo ja bym nie chciala chodzic z rozwalona pi... po sklepach. s6ynowa mojej znajomej tak wielce nic nie kupowala zeby nie zapeszac, ani jednego spoiocha nie miala. i co, urodzila w 34 tyg i dzicko nie mialo ani lozeczka ani wozka ani co na dupe wsadzic. i po cesarce jeszcze byla to zupelnie latanie po sklepach odpadalo. ja wlasciwie wszystko mam tylko musze wszystko poogarniac, zlozyc lozeczko, ciuszki do szafy itp... tylko jeszcze musze znalezc miejsce w szafach dla malucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O z Szoszonowej zostałam Szosową :D Cześć Keysy :) Ja mam już pare ciuszków, pare kupiłam, pare dostaliśmy... mam hamaczek dla malucha :) Ale na razie wstrzymujemy się z kupnem bo się przeprowadzamy w okolicach marca więc bez sensu to ze sobą targac... dziś wyruszam na miasto kupić pare śpiochów ;) Nie wiem czy warto zaopatrywac się w takie new born (kilka napewno) bo za 2 tyg już będą zamałe... Anetucha w jakim rozmiarze miałaś najwięcej ciuszków dla Amelki jak urodziłaś ? Trochę Cię dziś molestuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Szoszonowa :) dziewczyny ale sen dziś miałam śniło mi się że urodziłam dzidziusia i zaraz zaszłam znów w ciąże i urodziłam bliźniaki i nie wiedziałam w co mam ręce wsadzić jak zaczynały płakać wszystkie trzy sztuki :/ ale się spocona obudziłam :P co do zakupów to ja i tak na koniec muszę odłożyć bo narazie mieszkamy w nie dużym mieszkanku gdzie mamy jeden pokój i nie mam gdzie tego sobie poustawiać na wiosnę będziemy myśleć gdzie to wszystko ustawić :) ale ciuszków już dużą torbę mam od koleżanki i to tych takich pierwszych maleńkich :) i mam nadzieję że w ciągu jakiegoś roku zmienimy mieszkanie na większe bynajmniej jest taki plan :D moje maleństwo dzisiaj zrobiło mi pobudkę o 6 tak się wierciło a teraz spokój śpi pewnie leniuszek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszonowa moj rocznik 86, zawsze sobie dodaje stad to 27 :-P mam tak od 14roku zycia:-D ja dostalam tez pelno ciuszkow i w sumiem nie wiem czy na ten moment moge zaopatrzac sie w kolejne spioszki, body itd, bo z tego co slyszalam to dzidzie tak szybko rosna ze czasem nie zdazaja zalozyc wszystkiego, ale co najsliczniejszego dostalam to tak malutkie skarpeteczki z pomponami, gdzie moje kciuki prawie sa w sam raz:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś pisałam o tym, że od początku ciązy przytyłam tylko jakieś 2kg, w sumie zaczęłam już 5 miesiąc, a dziś wchodzę na wagę i szok! Kilogram do przodu w ciągu tygodnia... nieźle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale Wam zazdroszczę tych wiercących się maluszków:)Mooniaaa86 ja też mówię,że mam 27 ;) W sumie w pon już będę miała bez oszukaństw ;) andziulka u mnie waga stała na 3kg, nagle po tygodniu było już +5 :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam plus 4 :) a co do lat to też jestem 86 rocznik ale urodziny w czerwcu i wtedy dopiero zmieniam na 27 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszonowa, ja poczułam ruchy po raz pierwszy w 17 tyg., ale moja koleżanka np. W 20/21, także nie martw się, bo różnie to bywa :) (Nie)mądra tak myślałam o tych płatkach mydlanych, ale słyszałam, że strasznie się pienią i ciężko je wypłukać. Kupiłam mleczko Loveli zamiast proszku i znowu piorę ten koc, zobaczymy jak się sprawdzi. A z tym monitorem to mój M. na mnie naskakuje, że to jakaś głupota, a nawet jak będzie alarm to i tak nic nie zrobię. Jak to nic nie zrobię??? W razie czego sztuczne oddychanie i masaż serca, w życiu bym nie mogła stać biernie i patrzeć jak mi dziecko na rękach umiera! I tak właśnie biję się z myślami nad kupnem, bo coś czuję, że inaczej będę całymi nocami stać nad dzieckiem i nasłuchiwać :O Anetucha zapomniałam Ci pogratulować, że tyle już zrzuciłaś! :) Chyba fajnie znowu czuć się jak kobieta a nie jak wieloryb, nie? :) Andziulka, z tą wagą to tak niestety jest, najpierw idzie w górę powoli, a potem jak nagle pierdzielnie to nie można jej opanować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 4+ i musze Wam powiedziec ze weszlo mi tylko w brzuch. Ponoc pupa mi sie poszerzyla... Maz mi o tym przypomina... Teraz mniej ale wczesniej bardzo bolaly mnie stawy udowe, nie moglam za dlugo spacerowac... Juz dawno nie powrocilo ale jakos za tym bolem nie tesknie... Troche brzuch mi przeszkadza przy schylaniu i podnoszeniu cxegos z podlogi albo gdy chce umyc stopy pod prysznicem to ledwo dosiegam :-D jestem wysoka i prawie w ogole nierozciagnieta... Martwie sie co bedzie pozniej... Mam bardzo ciasne przejscie z korytarza do pokoju, bo jakies 0,5m (meble przez okno) i smieja sie ze mnie ze niedlugo sie zaklinuje... Brutale... :-D i widze ze teraz taka moda, ze sie czesc osob przeprowadza na wiosne... My do puki nie zrobimy remontu, a pewnie zacznie sie od lutego, bo wszystko w toku, to tak szybko sie nie przeniesiemy a do konca maja coraz blizej... Eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siema ;) a wiec mam monitor oddechu, nowka w pudełku. kupilam, bo planowalismy spac w osobnych pokojach, jednak ja czuje sie bezpieczniej jak spie zaraz kolo lozeczka i kazdy dzwiek jaki wyda mnie budzi ;) takze dla mnie zbedne. (nie)madra w 20tyg prawdopodobnie wizyty sa raz na 3-4 tyg. dotknie ci brzuch, zmierzy jak daleko jest macica i zapyta czy wszystko ok :) ja mialam 3 USG bo pomylili moja karte z dziewczyna chora na cukrzyce ;p wiec mialam 1 dodatkowo gdzie dowiedzialam sie, ze mam cukrzyce haha Szoszonowa ja tez bylam na badaniu u polskiego gina w Polsce ale tylko raz i tez mialam jakies grzyby czy cos tam ;) jesli chodzi o wybor to w sumie mnie nikt nie pytal, ale jesli chcesz w wodzie to musisz powiedziec poloznej, ze chcesz w wodzie i ona zamowi ci salke czy tam wpisze na liste. no ale jesli zaczniesz rodzic a wanna bedzie zajeta, zostajesz z niczym. z tego co wiem na szpital max 2 wanny. poza tym czemu o tym myslisz, pewnie cesarka cie czeka! keysy moze dlatego, ze nie lubie glupoty :D jestem chrzescijanka dzieki rodzicom bo nie wierze w te brednie (sory jesli kogos obrazilam) tak samo w zabobony duchy reinkarnacje itd. i nie rozumiem dlaczego moi starzy wierza, ze Maryja zaszla w ciaze bo stal sie cud a nie uwierza, ze Amelia to tez cud a ja jestem Aneta zawsze dziewica. Jak chca to ja tez znajde 12 glupich, ktorzy potwierdza, ze ja i Chris nigdy nic ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doczytalam jeszcze cos do mnie :D ja najwiecej mialam ubranek 0-3 oczywiscie ale tluscioch juz sie w nie nie miesci ;) mialam 20 spiochow- wiem, przesada ale wszystkich sama nie kupilam i na poczatku na prawde sie przydaja bo robilam pranie raz w tyg ale jak ktos nie ma kasy na wyrzucenie w bloto to radze kupic do 10 sztuk. na bank starczy. ona ma teraz 11 tyg a juz ubranka 3-6 sa dla niej dobre, zeby nie powiedziec niedlugo za male! miala 53 cm, teraz 61. waga ur 3.44 a teraz 5.64 i to tydzien temu. wczesniej pisalam liste co sie przydaje a co nie ale cholera nie pamietam ktora to strona byla, moze znajde;) ogolnie moja rodzina oszalala i Chrisa tez wiec prawie w ogole nie kupuje ubranek a mam juz zapas nawet na 92cm... moja matka biega po sklepach i tylko mi paczki wysyla a ja nie mam gdzie tego skladac!! Ale przynajmniej wybiera dobre firmy tj smyk, zara mini i h&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszonowa i jesli chodzi o ten caly plan porodu tutaj to sa midwife ktore omawiaja to z Toba a inne maja to gleboko. ja swoj zrobilam na stronie NHS i wydrukowalam. w dniu porodu dalam go razem z moja karta ciazy i dopiero jak mialam 8cm to zazeli pytac co sobie zycze! odeslalam ich do planu porodu i czytali przy mnie... masakra jakas. w sumie nie ma za wiele do wyboru: kogo chcesz na sali, czy chcesz dziecko na brzuch brudne prosto z brzucha czy dopiero jak je w recznik zawina (ja mialam brudne jeszcze w tym szoku ja pocalowalam a potem zastanawialam sie co mam na ustach :P), witamina K w zastrzyku czy doustnie dawki do domu, ja wzielam zastrzyk- wstrzykneli jej w 5 sek i po klopocie a jakbym miala dawac doustnie to jaka mialabym pewnosc ze nie zwymiotuje albo nie wypluje itd. potem czy chcesz zastrzyk odczepiajacy lozysko od macicy w srodku bo czasem na samoistne czeka sie 2h. wiec to tez mialam. i nie meczysz mnie ;) ja lubie tutaj pisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie wiem czy slyszeliscie, ze dzis w anglii pozamykane sa szkoly bo spadlo kilka cm sniegu, polowa ludzi do pracy nie dotarla i chris wlasnie pisze, ze nie wie jak sie do domu dostanie po pracy :D a pracuje pol h na lacza od domu haha a najlepsze jak w pogodzie wieczorem zapowiedza snieg to w tesco wystawiaja na sam srodek lopaty do odsniezania za 14 f i kazdy w koszyku ma przynajmniej jedna hahaha uwielbiam to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×