Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

Dzięki za życzenia dziewczyny:) 27!!!! :] Ja też poproszę o o dopisanie do tabelki: Magdalena, 27, Anglia , dziewczynka :) 21tc :) Co do jajecznicy to z tego co mi wiadomo można, tylko trzeba wyparzyć skorupkę wrzątkiem... Nie wolno jaj surowych .... Ja tylko tak na sek. się zameldować i lecę do pracy :/ Andziulka88 chyba czuję ruchy...jakby mi ktoś bąki w brzuchu puszczał;) Anetucha mówi,że to to ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka88 dzieki za rade :) wiec poczekam. Biore prenalen i mam nadzieje ze szybko przejdzie, Wszyscy na okolo chorzy brrr... Mooniaaa86 oczywiscie ze dam znac :) Yadaeth witaj :) ja tez bylam w szoku ze zaszlam tym bardziej ze sie nie staralismy wrecz odwrotnie bo poprostu zmienialam tabletki na plastry i tak wyszlo heh :) Moj maly jest bardzo aktywny czasem jak kopnie to az podskakuje :) fajnie widac jak sie rusze pod skora :P Jeszcze jedno pytanie czy kazda z was miala to badanie z glukoza ?? Bo ja juz jestem w 27tyg i jakos sie nie zapowiada zeby mi lekarz zlecil to badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka88 dzieki za rade :) wiec poczekam. Biore prenalen i mam nadzieje ze szybko przejdzie, Wszyscy na okolo chorzy brrr... Mooniaaa86 oczywiscie ze dam znac :) Yadaeth witaj :) ja tez bylam w szoku ze zaszlam tym bardziej ze sie nie staralismy wrecz odwrotnie bo poprostu zmienialam tabletki na plastry i tak wyszlo heh :) Moj maly jest bardzo aktywny czasem jak kopnie to az podskakuje :) fajnie widac jak sie rusze pod skora :P Jeszcze jedno pytanie czy kazda z was miala to badanie z glukoza ?? Bo ja juz jestem w 27tyg i jakos sie nie zapowiada zeby mi lekarz zlecil to badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carolajna87
Cześć dziewczyny :) Ja własnie zrobiłam pierwszy test, są dwie kreseczki :)) Ale to dopiero 3 tydzień więc nie wiem czy powinnam sie już cieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie już też to kafe tak wkurza, że szok! Są nowe posty a u mnie ich nie wyświetla :/ nie rozumiem co jest grane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinskiturysta ja puki co jestem w 21tyg i mi lekarz nic narazie nie zalecil, nawet stwierdzil, ze badanie zrobia mi w szpitalu. To co przed porodem? Tez tak zgupialam troche, bo duzo dziewczyn sie wypowiada, ze sa po lub w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carolajna87 powtorz test w przeciagu paru dni i idz do lekarza;-) ja pierwszy raz bylam w 5tyg i pecherzyk bylo juz widac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka88 u mnie to samo z kafe sie dzieje ;/ Mooniaaa86 mi mama mowila (3 ciaze :)) ze ona nie miala ani razu no ale to byly inne czasy. Zobaczymy nastepna wizyte mam za miesiac wiec mam mentlik. no ale skoro nie zlecil to chyba nie jest ono obowiazkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zalozylam forum o trescj: bardzo często się przeziębiam.. Co się wyleczę jest dobrze parę dni i za chwilę ponownie wraca katar, kaszel itd. Rozmawiałam z babką zajmującą się medycyną naturalną.. Poleciła mi pokrzywę, skrzyp (w ziołach) i dziką różę w soku z dużą ilością witaminy C. Wypiłam już jedną butelkę, pójdę jutro kupić następną, ale jak długo można... Czytałam różne opinie na temat wspomnianych ziół, więc mam do nich lekkie, ale... Internista nie potrafi przepisywać nic innego jak tylko antybiotyki... A Wy co używacie, aby ograniczyć infekcje? Boję się, że odbije się to na dziecku..;( na poczatku ciazy pilam ten syrop prenalen, nic mi nie pomagal tylko podraznil gardlo... I w sumie nicciekawego sie nie dowiedzialam, moze Wy macie jakies pomysly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia, ja w grudniu 2 razy byłam chora, tylko przeziębienie, ale za pierwszym razem takie dość delikatne ale długo mnie trzymało, bo w sumie tylko psikałam tantum verde do gardła i woda morska do nosa no i do tego domowe sposoby: moczenie nóg, herbata z malinami i cytryną takie tam. Ale drugim razem to naprawdę było nieciekawie, ale gorączki nie miałam i wtedy w sumie tylko używałam tego prenalenu i mama kupiła mi oscillococcinum. To jest lek homeopatyczny więc nie bój się stosować. Naprawdę szybko mi przeszło i moja dzidzia się nie męczyła razem ze mną. Mnie bardzo pomógł i z czystym sumieniem Ci polecę. Ja wzięłam wtedy tylko 6 dawek (mniejsze opakowanie) i mi przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mooniaaa86 ja biore ten syrop tylko ze w tabletkach. Polecam Ci herbate z miodem i cytryna albo cieple mleko z miodem. Ja jestem juz przeziebiona 3 raz ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na gardlo mozna tez brac Sebidin plus. a na przeziebienie polecam prenatal grip care (ok 29zl/ 15tab.) lub Ascorutical forte (ok. 20zl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carolajna87
Moniaaa86 dzięki, tak też zrobię, ale w sumie to ciężko się nie cieszyć mimo, że to nie do końca planowane... A nawet jeśli nie bedę tu do Was zaglądać, fajnie, że się tak wspieracie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yadaeth
Mooniaaa86 Jak widać dzieci rządzą się swoimi prawami jeszcze zanim się je w ogóle pocznie. ;D W sumie ja też uważam to za wielkie szczęście, bo nasłuchałam się od znajomych, że naprawdę długo się starali i bez rezultatów. Co do infekcji, mam swoje sprawdzone sposoby, ale ostrzegam - obrzydliwe. Czosnek posiekać lub wycisnąć na łyżkę, zalać miodem, zalać sokiem z cytryny i w miarę możliwości wymieszać. Aplikujesz sobie doustnie rano i wieczorem i żadne przeziębienie nie ma szans. ;p Do tego pije dużo zwykłej wody z sokiem z cytryny (nie słodzę, nie cierpię słodyczy ;p) Andziulka88 A ja nie piłam nigdy alko i mnie w ogóle nigdy nie ciągnęło. Od czasu do czasu Redsa jabłkowego i wsio. Tymczasem wczoraj miałam taką ochotę na piwo, że prawie po ścianach łaziłam. Ale dzielnie odmawiam nawet cukierków z alkoholem (przez co wszyscy w mojej rodzinie się ze mnie po prostu śmieją :D). I oczywiście że kombinowaliśmy przed ślubem, ale kombinowaliśmy jak NIE zajść, dopiero po ślubie pełen luz. Heheh jeszcze się śmiałam, że 28.07.12 (data ślubu) wypada mi okres, który de facto spóźnił się o dwa dni. I to był ostatni okres jaki widziałam od pół roku. ;D Szoszonowa bąbelki w brzuchu? TAK TO TO! ;) Później będą bąbelki silniejsze jakbyś miała stałe rozwolnienie. ;D HinskiTurysta to już w tym tygodniu widać?! U mnie delikatnie czasami skórka na brzuchu skoczy tylko. ;o Ale w środku wyraźnie czuje. ;p Ja glukoze mam pierwszy raz i mam nadzieję, ostatni. Znajoma co niedawno była w ciąży też to miała. Carolajna87 Hello. ;) Ja też od dziś nowa. ;p 3 tydzień? Ja pamiętam jak ja zrobiłam w 5 test i rozkminiałam, czy to są dwie kreski czy jedna, bo jedna była ledwo ledwo widoczna. ;) I też poszłam do lekarza zaraz po tym i usłyszałam z mężem „Gratulacje, zostali państwo rodzicami a potem zobaczyłam pęcherzyk i się popłakałam.;p Głupie baby. ;p Ryczą bez powodu. ;D A zapisałyście się już do szkoły rodzenia? ;p Ja od lutego zaczynam chodzić. ;) nick-------------------------imię----------wiek----miejscowość------------tc----------płeć FASOLKI monikaw29---------------Monika-----------29--------Niemcy ---------------11----------? Niemożliwa999 --------- Mirka ------------31 -------Utrecht,Holandia------7----------? andziulka88---------------Ania--------------25--------łódzkie---------------19---------DZ andziulka007------------Angelika----------26--------łódzkie---------------18-----------? (nie)mądra---------------Agata------------29--------śląskie------------------19----------CH agunia1987--------------Agnieszka--------25--------łódzkie----------------20----------DZ Szoszonowa -------------Magdalena-------27----------Anglia------------ ---21----------DZ Mooniaaa86---------------Monika----------27--------wielkopolskie---------21---------CH DarCiiaaa----------------Daria-------------19---------Gdynia----------------22----------DZ HinskiTurysta-------------Ewa-------------20---------lubuskie--------------27----------CH Allegrowiczka1987------Iwona------------24----------Ok.Krakowa----------26----------DZ Yadaeth-------------------Aneta------------25---------Białystok--------------26---------CH XxPrzyszla_MamaxX---Magdalena---------20---------świętokrzyskie-----31----------DZ Marysia2013------------Marysia------------28---------łódzkie----------------33----------DZ keysy2121----------------Kasia-------------21---------Mogilno---------------36---------CH MAMA2013LUTY--------Karolina-----------23---------podkarpackie--------37---------CH Fijfijfijuu----------------Ewelina-----------28-------- mazowieckie----------37---------CH MAMUSIE anetucha123456--------Aneta--------------24----------Kent , Anglia---------------------DZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie pierwszym razem jak zlapalam przeziebienie to przez dwa tyg walczylam z miodem, czosnkiem i mlekiem oraz pare innych sposobow, herbata z cytryna i miodem itd. Po 2 tyg jak jeszcze mi nie przeszlo to wszyscy na mnie krzyczeli ze mam isc do internisty i jak wczesniej pisalam, przepisala mi antybiotyk(nie wzielam) to poszlam do tej apteki ziolowej i babki od medycyny. Na ten moment jestem jakby w zawieszeniu, czasem kaszlne z rana mega katar, wysmarkam 4 chusteczki i reszta dnia spokoj, w dzien taka jakby chrypa niby nic strasznego... Ale niech tylko ktos kaszlnie albo kichnie to zarax to samo. Koszmar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yadaeth oczywiscie ze widac. tak samo widac gdzie sie tylkiem wypnie mam wtedy taki krzywy brzuch :). jak sie kula w brzuszku to tez widac. Tym bardziej ze jestem chuda przed ciaza wazylam 49kg przy wzroscie 165 cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze nie potrafie oszacowac jak jest ulozony. Jak kopie to podbija skore do gory. Jeszcze nie widze jak stopa sunie po brzuchu;-) chcialabym juz to widziec:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yadaeth
Na podlasiu generalnie jest biało. Chodniki wszystkie w ubitym śniegu. ;p Teraz nie pada, ale ogólnie co rusz sypie. I jest zimno! BRRRRR! Dziś rano było -19 na III piętrze! Moniaaa86 mi zawsze czosnek pomagał. ;p Hinskiturysta kurcze to może ja źle patrze. ;D U mnie nic nie widac jeszcze. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, witajcie nowe laski :) Pogoda fatalna ! deszcz leje i zamienia się w lód całą parasolkę mi zamroziło !W autobusach temperatura porównywalna z tą na dworze i jeszcze z Katowic wracałam 1,5h ! bo się bus zepsuł jak na złość. Przemarzłam mimo kożucha, 2 swetrów i wełnianych skarpet! Monia ja tez jestem zwolennikiem naturalnych leków i używam mleczka pszczelego -bomba witaminowa mineralna i najlepszy antybiotyk.Nawet wcześniakom się go podaję i zwłaszcza ciężarnym-odpukać nic mi nie jest.Dodatkowo biorę syropek floradix bo bogaty w żelazo :) A jak dzisiaj twój bąbelek? ruchawy ?bo mój bardzo :) Keysy jak wyniki badań ? ale nie stresuj się :) wzrasta ryzyko przedwczesnych porodów ale nie obumarcia płodu, skąd ty takie informacje masz?:)Czytaj lepiej informacje medyczne a nie to co jedna pani drugiej pani :) Jak wyniki badan będą ulegać pogorszeniu to wtedy Ci będą wywoływać poród. A gdzie jest mama i allegrowiczka? Najbardziej martwi mnie allegrowiczka bo te wycieki miała, ciekawe co u niej :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie)madra moj dzis prawie sie nie rusza, chyba ma pozostalosci po wczorajszym fatalnym dniu. Zobzczymy jutro;-) a powiedz mi witaminy bierzesz tez tabletkowe np. Prenatal clasic? Gdzie kupujesz to mleczko i czy mozna je brac razem z witaminami w tabl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia no właśnie już nie muszę brać żadnych witamin dodatkowo, pytałam się lekarza czy coś wprowadzić a on stwierdził,że jak biorę to mleczko to w zupełności wystarczy bo wchłania się w 100%.Ale możesz je brać z czym chcesz nawet z tymi witaminami w tabletce bo i tak są w większości wysikiwane :) Wiesz, ja mam dwa rodzaje jedno kupowałam w aptece,ale to trzeba wiedzieć które jak jesteś zainteresowana to ci dam linka zobaczysz jak wygląda to właściwe a teraz przerzuciłam się na surowe kupiłam od pszczelarza i je testuje :)Nie jest to tanie ale warto bo działa. Tutaj masz sklad mleczka tam niżej http://www.doz.pl/czytelnia/a1323-Mleczko_pszczele a tutaj takie ogolne info-fajna stronka http://www.mleczkopszczele.pl/ tylko nie możesz być uczulona na produkty pszczele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMUSIA :P
Witam.. ja już niedlugo będe szczęśliwa mamusia :P ciesze sie okrutnie!!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam sie z Yadaeth co do czosnku,cytryny i miodu tez pije ta miksture jest paskudna ale pomaga :) dziewczyny jaki ja mam dzisiaj nastroj tragedia wyje bez powodu ,wszystko mnie wkurza no masakra ... Dzidzia mi ostatnio zawsze poprawia humor jak sie rusza a dzisiaj takie grzeczne jest i chyba przezemnie moze tez dzidziusiowi jest smutno :( mam nadzieje ze to szybko przejdzie... Zaraz ide do mojej babci to musze wrzucic usmiech na twarz ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie)madra dzieki za informacje, bardzo ciekawe. Ty zamawialas jaka gramature i na ile Ci starczalo? Nie jestem uczulona na produkty pszczele;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziulka czasem tak jest. Dzidzia ponoc odczuwa wszystko co nam jest grane. Smialam sie bo mama mowi do mnie ze co mysle to ono juz wie... To ja stwierdzilam, ze to przerazajace, bo jak pomysle ze po powrocie meza sie na niego rzuce... To dzidzia bedzie przygotowana, ze znowu beda ja zgniatac:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×