Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

MAMA, współczuję, ja na szczęście już jestem prawie po :) Wszystko poskładane i poukładane w komódkach z wyjątkiem 2 nowych bodziaków i kocyka, który się elektryzował. Dużo czasu mi to zajęło, bo prasowałam na raty :) Łóżeczko też mam już pościelone i przykryte, chociaż z pościeli przecież nie będzie na razie korzystał :) Torba dla nas spakowana z wyjątkiem kilku rzeczy, które używam na bieżąco :) Muszę jeszcze kupić tą nieszczęsną lewatywę i zadzwonić do położnej i przypomnieć, że to już niedługo :) Cały czas myślę o tych różnicach w wadze Twojego maluszka i strasznie jestem ciekawa ile mój waży. 31.01 mam ostatnie USG to się dowiem i przy okazji zobaczę co z tą pępowiną, która była przerzucona przez szyjkę. (Nie)mądra, ja mam teraz takie otoczki, że mały żeby je objąć to musiałby mieć gębę a nie buźkę :D No ciekawa jestem czy da radę tak rozdziawić mordkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fij z tą pępowiną to przerazające jest... W ogóle mnie strach obleciał jak kiedys wyczytałam, że w ktoryms tam tyg dziecko uczy się chwytac swoja pepowine i sie w nia obkreca i wraca do pozycji wyjsciowej... koszmar jakis.. Wam też się ten czas bycia w ciąży dłuży? Teraz odkad się rusza to jakos lepiej to znoszę, ale wczesniej... W sumie ja poszłam na L4 prawie od poczatku bo juz w 5 tyg i to moze byc przyczyna... W pracy na tylku nie usiadłam, a na zwolnieniu to myslałam, że odlezyn na dupie dostane, bo nie mialam co robic, ale juz niedlugo bede miec tyle zajecia, ze usiasc nie bedzie kiedy, wiec czas zacznie leciec jak szalony;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mooniaa mi się nie nudzi bo ja cały czas pracuje także tygodnie uciekają expresowo a planuje pracować do kwietnia :D a później dwa miesiące na odpoczynek i przygotowania na przyjęcie nowego członka rodziny :) a i jeszcze po drodze w maju komunia mojego brata i trzeba będzie pomóc mamusi w przygotowaniach ;) moje maleństwo dziś od rana szaleje :D i pierwszy raz tatuś poczuł ruchy dzisiaj rano :D ale zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie śniegu po kostki :] Nie mogę się doczekać przeprowadzki...Teraz mieszkamy z parą, która zawsze mnie wkurzała a teraz działa mi na nerwy konkretnie ... musze jeszcze przeczekać jakiś miesiąc...:] A własnie dziewczyny, niektóre z Was pisały ale nie wszystkie...jakie plany na imiona ?U Nas będzie prawdopodobnie Maja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rownież pracuję i mam w planach pracować do maja, jak się źle poczuję pójde wczesniej na zwolnienie... Także czas leci szybciorem :) Dziewczyny kupujecie specjalnie stoliki do przewijania? Czy takie nakładki na łóżeczko ?:> Anetucha gdzie się zaopatrywałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jA WIDZIAŁAM NA ALLEGRO TAKIE PRZEWIJAKI WIELOFUNKCYJNE.. przewijak, a pod przewijakiem wanienka, pod tym wszystkim półeczki ciekawa sprawa... wszystko pod reka i w sumie wydaje mi sie ze moze mniej miejsca zajmuja takie wielofunkcyjne rzeczy U nas bedzie Norbert...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny cieszcie sie swoimi dwupakami. Ja mam swojej tak dosc, ze jak tylko gebe otworzy to mam ochote jej walnac. Drze sie dzien i noc od 4 tyg! nie wiem co jej jest. czasami nawet na rekach zle, odkurzacz juz nie dziala tak jak dzialal na nia wczesniej... Nie mam sily. Dzis w nocy jezdzilismy godzine samochodem o 4 zeby przestala sie drzec i w koncu poszla spac. Zasnela po 5 i o 9 znowu byl ryk. teraz spi, odkurzacz wlaczony a ja kurwa nie mialam minuty ciszy... czytam o durnych skokach rozwojowych i innych bzdurach . jestem zmeczona i mam dosc. co do cyckow to tez mam otoczki jak plyty winylowe i nie pomoglo to w karmieniu. jak jej chcialam dac cycka to czula mleko ale nie mogla zlapac i robila sie az bordowa od placzu. mialam za malo cierpliwosci zeby tego sluchac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moonia to będziemy się konsultować co do ruchów , bo dzieciaki chyba mają coś wspólnego u mojego też cisza :) coś tam się wiercił jak kładłam się na brzuch może go przygniatałam a jak zmieniałam pozycje na bok czy na wznak to cisza. Mama podziwiam Cię ale dobrze,że miałaś pomoc :) Jeśli chodzi o pępowinę też się przestraszyłam zwłaszcza na usg w 13tc. wyszło,że ma ją wokół szyjki,mój gin taki trochę był nie teges jak to przeczytał,ale zrobił usg i była normalnie ułożona. Że się nią zawijają to nie czytałam, czytałam ze się nią bawią w sensie pociągają chwytają rączką ,ruszają itp. Przewijak to ja już mam ;) mamy komodę z drewna w domu z 3 dużymi szufladami-tam będzie miał ciuchy i 2 małymi jedna na pieluszki druga na kosmetyki. 30 lat wstecz ja byłam na niej przewijana a teraz młody będzie :) U rodziców nie mam miejsca na zapychanie pokoju ;) więc trzeba wykorzystać to co jest a ze wygląda jak nowe to wiecie... ;) W Anglii chyba tak samo zrobię bo tez mamy sporą komodę a nie mamy miejsca w sypialni na "zagracenia" za mały flat :( ale od września do grudnia damy radę, skończy się umowa i trzeba szukać większego. Imiona mam trzy : Leon,Antoni, Jan. Póki co mówię do niego Leon i chyba tak zostanie :) aczkolwiek Janek też jest słodkie ;) może na drugie tak będzie miał. Podobało mi się Jakub ale już jeden jest w rodzinie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia, no właśnie trochę martwię się tą pępowiną, tym bardziej, że ułożony jest już główką w dół i już się nie odkręci więc ciężko by mu się było z niej wyplątać. Pępowina idzie od pępka do góry przez szyjkę, a potem znowu spada na dół. Moja gin i gin, która robiła USG mówiły żeby się nie przejmować. Mi też się już dłuży czas, też jestem na zwolnieniu prawie od początku :) A ostatnio tym bardziej mi się dłuży, bo już mnie męczy maluch. Tak jak pisałam jego obroty są dość bolesne, coraz częściej mam zgagę i wzdęcia, okropieństwo :O Ale jak tak czytam co pisze Anetucha to z drugiej strony może trzeba się cieszyć, że jeszcze jestem w dwupaku ;) Kurcze, ćwiczy takie dziecko cierpliwość rodziców, nie ma co :O Co do imion to mój będzie Alanek :) A komodę do przewijania dostałam w spadku. Jest tam miejsce na wanienkę i szuflady na akcesoria. Mimo to kupiłam usztywniany przewijak na łóżeczko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, jak tam ?:) Ja właśnie odebrałam mój torcik urodzinowy( niestety jestem noga z pieczenia:P) i jest taaaaaki jaki chciałam: nie słodki, bita śmietana i owoce :D Jaaami :] Jutro kończę 27 lat :) Chyba zaczęłaś czuć coś brzuchu... jakby mi ktoś bąki w środku puszczał :D Dziwne uczucie, smieszne....nie wiem czy to na pewno to;) Miłej niedzieli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, wczoraj troszke dzidzius wturowal, ale slabo. Ledwo zyje, cxuje sie jakby mnie walec przejechal. Dzis jest bardziej ruchliwy niz wczoraj, ale nie tryska energia podobnie jak ja. Znajomi stwierdzili, ze bedzie maly wariat po rodzicach, ja jednak twierdze, ze tancerz zawodowy:-P jeszcze panny beda sie bic o niego:-D Szyszonowa z pewnoscia tak;-) daje o sobie znac:-D Najlepsiejszego na urodziny jakbym zapomniala jutro:-D latwego porodu:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej :) już nie pamiętam o czym pisałyście dokładnie, ale któraś pytała o imiona dla dzieciaczków :) u nas Marysia na jakieś 99,9% a jeśli okaże się,że lekarz się pomylił to chyba Antoś, choć nie do końca wiem czy tak zostanie, imię dla chłopca nie było dokładnie omówione :D bo wiadomo, że miała być dziewczynka :) Szoszonowa, mnie się wydaje, że moja Kruszyneczka zaczęła się ruszać :) jeszcze nie traktuję tego, że to na pewno to, ale to chyba musi być właśnie "to" :) w ciągu najbliższych dni się przekonamy jeśli te niby ruchy będą się powtarzać :) Mooniaaa86 to mówisz , że się wybawiliście? :) u nas też było bardzo fajnie, wytańczyłyśmy się z Marysią :) nażarłam się jak głupia a dziś waga pokazała prawie tyle co waży mój mąż! Zgroza! Mój śpi, jak zawsze "dnia następnego" :D troszkę za dużo wypił jak na niego i teraz cierpi...śmiać mi się zawsze chce jak patrzę na niego, takiego skacowanego :P mówi, że jutro do pracy nie idzie :D taki chory :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziulka u mojego nie bylo zmiluj sie, musial isc na nockex-( wolalabym aby byl w domu chociaz dzis. Niezle musial chuchac na mnie bo caly dzien to ja zdycham, glowa boli czuje sie jak na kacu:-\ oj... Ja wzielam podwjna porcie barszczu i flaki takie byly pyszne, ze nie moglam sie oprzec i tez poprosilam x2:-D no dzis synus tak malo co sie rusza, w sumie tak go wybujalam, ze na Sylwka tak ostro nie bylo... Mimo wszystko jeden blok muzyczny opuscilam stwierdzajac, zeby wzial sobie jakas, bo juz brzuszek bolal, pozniej zostaly juz tylko wolne kawalki... Dzis troszke tuptal, wiec u dzidzi dobrze;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak zwykle nie mogę spać :o ale szperam po necie w poszukiwaniu ciuszków itp. weszłam na stronę mothercare i doznałam nie małego szoku.Dziewczyny obczajcie to http://www.mothercare.com/SwaddleMe-3-Pack-Swaddling-Wraps/374163,default,pd.html Jakie są wasze odczucia? wg tego co pisze to dziecku zapewnia to poczucie bezpieczeństwa jak w macicy dzieci śpią spokojniej i dłużej hmmm... wypowiedzcie się proszę :) Andziulka,monika fajnie,że miałyście okazję się wybawić :) Szoszonowa będę pierwsza :P wszystkiego najlepszego szczęśliwego rozwiązania, bezbolesnego i zdrowej pociechy :) Wrócę jeszcze do pępowiny, dzisiaj przeczytałam na stronie babyshower,że dziecko oprócz machania pępowiną ściska ją na tyle mocno,że blokuje to dostęp tlenu do niego :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niemadra na bank takie cos sie przydaje. ja nie umialam swojej zakitrac w koc tak dokladnie, zeby sie za minute nie rozwinela a gdy placze i ja tak zawijam, zamyka sie momentalnie. takze warto ;) nie wazne, co my o tym myslimy, wazne ze dzieci to lubia i dziala ;) tak samo jak smoczek. w madrych ksiazkach napisane, zeby smoczek zabrac przed 3 miesiacem. ale nie zamierzam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz nie wyrabiam psychicznie!!!!!! od 4 dni stopy i dlonie swedza jak kuzwa mac. w nocy spac nie idzie, obowiazkowo co noc kapiel stop i dloni w lodowatej wodzie. ale niestety pomaga to tylko na stopy i to na chwile. drapie sie tak ze robie sobie siniaki i rany. boje sie ze to cholestaza. moja siostra to maial i wtedy od razu wywoluja porod bo moze dojsc do obumarcia plodu.... masakra. jak nie urok to sraczka. zrobilam dzis odpowiednie badania i czekam na wyniki. w czwartek do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia, mój jednak poszedł do pracy :) w sumie musiał się już lepiej czuć, bo gdyby było tak jak wczoraj to pewnie by się nawet nie podniósł z łóżka :D nie wiem jak Ty, ale ja miałam nawet wyrzuty sumienia, że poszliśmy na ten bal, bo kurcze ta muzyka taka głośna i tak czytam, że dziecko już może się przestraszyć hałasu... Mam nadzieję, że się Malutka nie bała, ale w końcu przy takich tańcach to musiała spać :P Ale u mnie śnieg nawala! Normalnie masakra! Nie wiem jak ja dziś wyjdę z domu...a zamierzam się wybrać do Opoczna bo zamówiłam u koleżanki w cukierni torcik dla dziadków, taki symboliczny, bo nie mam weny na kupowanie prezentów :P Niemądra, za dużo czytasz :) nawet jeśli Maluch ściśnie sobie tę pępowinę to na pewno tylko na chwilę, zresztą wyobraź sobie jak malutką rączkę ma Twój Leoś :) może cała rączka ma 2x2 cm :P a paluszki jakie małe :P więc nie ma się co martwić, on sobie krzywdy na pewno wielkiej nie zrobi :) Moja Marysieńka już poważnie zaczęła się ruszać :) dziś rano ją wyczaiłam :) to są takie delikatne ruchy, ale to już na pewno to :) jak przycisnęłam delikatnie dłonią pod pępkiem to za chwilę ona się poruszyła :) i tak chyba ze 3 razy było :) cieszę się bardzo, że już mój mały leń pokazuje, że jest w brzuszku :) Szoszonowa a jak Twój Maluszek? Działa coś w brzuszku? :) No i oczywiście życzymy wszystkiego naj naj z okazji urodzinek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keysy, od razu do lekarza skoro masz podejrzenia że to może być ta cholestaza. Ja nie wiem co to za choroba, ale z tego co piszesz to lepiej dmuchać na zimne. A to swędzenie na pewno jest bardzo uciążliwe. Cholera, może się okazać, że "rozpakujesz się" wcześniej niż MAMA...lepiej nie, oby to były tylko niesprawdzone podejrzenia. Trzymaj się tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od razu aktualizuję tabelkę bo od wczoraj to już 19 tydzień :) nick-------------------------imię----------wiek----miejs cowość------------tc----------płeć FASOLKI monikaw29---------------Monika-----------29--------Niemcy --------------10---------? Niemożliwa999 --------- Mirka ------------31 -------Utrecht,Holandia----7----------? andziulka88---------------Ania-------------25--------łó dzkie---------------19---------DZ andziulka007------------Angelika----------26--------łód zkie---------------18-----------? (nie)mądra---------------Agata------------29--------śl skie------------------19---------CH agunia1987--------------Agnieszka--------25--------łódz kie---------------20---------DZ Mooniaaa86---------------Monika----------27--------wielko polskie--------20---------- Szoszonowa -------------Magdalena-------27----------Anglia----------------20---------DZ DarCiiaaa----------------Daria-------------19---------Gdy nia----------------22---------DZ HinskiTurysta-------------Ewa-------------20---------lubu skie--------------25--------CH Allegrowiczka1987------Iwona-------------24---------Ok.Kraków---------26---------DZ XxPrzyszla_MamaxX---Magdalena---------20---------świętokrzyskie------31---------DZ Marysia2013------------Marysia------------28---------łó dzkie--------------33---------DZ keysy2121----------------Kasia-------------21---------Mog ilno-------------35---------CH MAMA2013LUTY--------Karolina-----------23---------podkarp ackie-------37---------CH Fijfijfijuu----------------Ewelina-----------28-------- mazowieckie-------37---------CH MAMUSIE anetucha123456--------Aneta--------------24----------Kent , Anglia----------------------DZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keysy o ku*wa jesli swedza cie stopy i dlonie to cholestaza ciezarnych! mnie swedzialo wszystko oprocz stop twarzy i dloni. lec to sprawdzic! mi mowiono, ze dopoki podeszwy nie swedza jest to tylko wysypka ciezarnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u my wczoraj już 11 tydzień zaczęliśmy :) Co do imion dla naszego maleństwa(kicham na zabobony i jak tylko potwierdziłam ciążę to wybraliśmy),a skoro jeszcze nie wiemy co tam w brzuszku siedzi,to dla dziewczynki Lena a chłopiec prawdopodobnie będzie nosił imię Xavier. Szoszonowa-wszystkiego najlepszego i aby reszta ciąży przebiegała w spokoju i żeby poród nie był zbyt męczący.:) nick-------------------------imię----------wiek----miejs cowość------------tc----------płeć FASOLKI monikaw29---------------Monika-----------29--------Niemcy --------------11---------? Niemożliwa999 --------- Mirka ------------31 -------Utrecht,Holandia----7----------? andziulka88---------------Ania-------------25--------łó dzkie---------------19---------DZ andziulka007------------Angelika----------26--------łód zkie---------------18-----------? (nie)mądra---------------Agata------------29--------śl skie------------------19---------CH agunia1987--------------Agnieszka--------25--------łódz kie---------------20---------DZ Mooniaaa86---------------Monika----------27--------wielko polskie--------20---------- Szoszonowa -------------Magdalena-------27----------Anglia------------- ---20---------DZ DarCiiaaa----------------Daria-------------19---------Gdy nia----------------22---------DZ HinskiTurysta-------------Ewa-------------20---------lubu skie--------------25--------CH Allegrowiczka1987------Iwona-------------24---------Ok.Krak w---------26---------DZ XxPrzyszla_MamaxX---Magdalena---------20---------świętokrz yskie------31---------DZ Marysia2013------------Marysia------------28---------łó dzkie--------------33---------DZ keysy2121----------------Kasia-------------21---------Mog ilno-------------35---------CH MAMA2013LUTY--------Karolina-----------23---------podkarp ackie-------37---------CH Fijfijfijuu----------------Ewelina-----------28-------- mazowieckie-------37---------CH MAMUSIE anetucha123456--------Aneta--------------24----------Kent , Anglia----------------------DZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×