Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Co do zaparć. Kiedys jak byłam na diecie tłuszczowej (chodziłam do Konrada Gacy) to on kazał codziennie pić Colon C- własnie żeby zaparć nie było. Ja co prawda nigdy nie mam problemu z zaparciami, wiec nie wiem po sobie czy to działą, ale ludzie mówili, ze działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi niestety anemia już zaczyna "wchodzić". Dlatego maltretuję się buraczkami rzeżuchą,a rano wypijam na czczo pyłek kwiatowy rozpuszczony w wodze przegotowanej i zobacyzmy w przyszłym tyg wyniki krwi. Co do zaparć to ja na początku ciąży mialam spore problemy i z zaparciami i ze wzdęciami. Na wzdęcia pomagała herbata z kopru włoskiego albo anyżu. A zaparcia same przeszly. A jak czuję się "pełna" wypiję butle kefiru albo małą kawę rozpuszczalną i od razu po problemie. Ale dziś zjadłam na 2 śniadanie twarożek ze szczypiorkiem i mam taką zgagę,że umieram. Już mąż mi rennie wiezie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optymistko - to trochę mnie uspokoiłaś. Ja mam lekki sen, więc często podczas tych skurczów nie śpię. Stąd wiem, że są częste. Mi lekarz zalecił tylko nospę, bo hormonów muszę unikać (w pierwszej ciąży miałam objawy cholestazy więc teraz też mi grozi, a hormony mogą zaszkodzić). Jestem w kropce... Byle do wizyty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Tak w skrócie o mnie - jestem w 21 tc, termin mam na 5-6 lipca, ruchy czuję już porządnie od 18 tc mimo położenia łożyska na przedniej ścianie (wg lekarza pewnie dlatego, że jestem szczupła), wczoraj miałam USG połówkowe - będzie Synuś :) Również odczuwam twardnienie brzucha (zdecydowanie poniżej pępka) średnio raz na dobę, zazwyczaj wieczorem w spoczynku (choć właśnie przed chwilą miałam znów taki skurcz) i moja gin powiedziała, że macica przygotowuje się do porodu i na wszelki wypadek zaleciła luteinę dopochwowo 2 razy dziennie po 2 tabl. Wydaje mi się, że luteina dopochwowa nie ma wpływu na wątrobę, ale rzeczywiście lepiej się upewnić u swojego lekarza... Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Olamik i LadyG :) Ja też skurcze mam raczej wieczorem jak już położę dzieci i zalegnę na tapczaniku - przeważnie jak leżę na wznak. Nie są jednak zbyt dokuczliwe na razie i obejmują tylko dolne partie brzucha. Ja biorę duphaston i luteinę dopochwową. Uważam, że im bliżej zaaplikuję tym lepiej ;) Muszę iść do fryzjera... Ostatnie farbowanie kompletnie zniszczyło mi włosy :( Zmieniłam fryzjerkę i na dobre mi to nie wyszło niestety. Może to wina farby, nie wiem (robiłam pasemka) ale wcześniej też robiłam pasemka od roku i nigdy nie miałam problemów. Teraz muszę obciąć mocno włosy i chyba zafarbuję na brąz. Jestem wściekła bo chciałam zapuścić włosy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka31bla bla
Ja bylam nastawiona NA chlopca juz mialam probe imiona : Dorian Kryspin Natan Aureliusz Filip Gabriel w tamtym tygodniu okazalo sie ze bedzie jednak drug a corcia mam juz dwuletnia Kornelie w domku wiec bedzie : Blanka Berenika Michalina i zobaczymy Co Dalej wpadnie mi do glowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, ja czuję dość mocne ruchy od około 2 tygodni, a jak się dobrze skupię i nie ruszam /w pozycji leżącej na pleckach/ to mogę zobaczyć na brzuchu róznorakie wybulwienia, super uczucie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnik- jeśli o mnie chodzi to ja nie cierpię imienia Konrad, a Maksymilian fajne :) Tylko się nie obraź, to tylko moja opinia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atamta dzięki za radę odnośnie aplikacji luteiny ;) Odnośnie włosów to rzeczywiście chyba to efekt kiepskiej jakości farby :/ Ja niedawno trafiłam do fryzjerki, która tylko zakręciła mi włosy na wesele znajomych i nie wiem czym potraktowała przy okazji te włosy, ale śmierdziały mi przez tydzień jakby zgniłymi jajami mimo wielokrotnego mycia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alime zapraszamy. Elliska - my ostatnio też rozważamy Juliana. Pochwalę się że do zestawu butelek zakupiłam teraz laktator i sterylizator - chciałam być twarda, wyparzać i gotować butelki przez te pierwsze kilka miesięcy, ale chyba za dużo roboty z tym i lenistwo zwyciężyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnik - a Konrad mi się kojarzy z Kondziem ( to tak się pisze ???) z serialu Niania, więc pozytywne skojarzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kumacie, że sterylizator się nie mieści do mikrofali, którą mam ;/ Do głowy mi nie przyszło to sprawdzać przed zakupem. Ech, wymienimy się na mikrofalę z którymiś rodzicami najwyżej na jakiś czas o ile wejdzie do tych co oni mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki :) A więc może na początek napiszę coś o sobie :) Mam 25 lat, jestem w drugiej ciąży, synuś ma 3 latka. Termin mam na 29 lipca. Od tygodnia jestem na L4, niby wszystko ok, ale czułam się już zmęczona pracą. Jestem z województwo kujawsko-pomorskiego. Na szczęście nie mam zbytnich dolegliwości. Martwię się jedynie tym, że na początku ciąży dość długo męczyło mnie przeziębienie, a jak jeszcze nie wiedziałam że jestem w ciąży to brałam silne leki. Mam nadzieję, że dzidziuś się jakoś przed tym obronił. Nie wiem jeszcze czy będzie drugi synuś czy dziewczynka no i dowiem się dopiero za miesiąc na USG połówkowym. No to w skrócie tyle o mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margrit ale zonk... Też bym na to nie wpadła... Ja też mam dość małą mikrofalówkę więc dobrze wiedzieć na przyszłość. LadyG jakby co są 2 rodzaje luteiny - doustna i dopochwowa - lepiej ich nie pomylić ;) Ja nie mogłam doustnej przez odruch wymiotny (smak ma paskudny - gorzko mdły) ale dopochwowa też ma swoje wady niestety - sposób aplikacji jest mało atrakcyjny ;) no i wkładka w majtkach przymusowo. Ja biorę tylko rano i wieczorem więc nie sprawia mi to większego problemu ale gdybym musiała częściej to nie wiem. W poprzedniej ciąży brałam pod koniec co 4h więc aplikacja dowcipna była już mało komfortowa he he! Alime nie zamartwiaj się! Na początku jak nie było jeszcze łożyska to dzidzia była zupełnie bezpieczna :) My mamy usg za tydzień w piątek. Zabieramy starszego synusia - bardzo chce zobaczyć dzidzię i zapytać doktora czy będzie miał brata czy siostrę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do tych mam które już kupiły zestawy butelek do karmienia niemowląt. Zamierzacie w ogóle karmić piersią czy od razu jesteście nastawione że będziecie dawać małemu/małej butelkę? Też myślałam dzisiaj nad tym żeby kupić zestaw butelek ale chciałabym spróbować karmić małego piersią więc chyba zakup takiej ilości butelek mija się z celem. Aha no i witam serdecznie nowe mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zamierzam karmić piersią jak tylko będzie to możliwe ale butelki też trzeba jakieś mieć żeby dać maleństwu się napić jakiejś herbatki więc rozważam kupno butelki. atamta, ja ostatnio dostałam ochrzan na wejściu od fryzjerki, że nie powiedziałam, że jestem w ciąży przy poprzedniej wizycie, bo przy rozjaśnianiu to ważne ze względu na moc wody do rozjaśniania - ja rozjaśniam całe włosy - mówiła, że woda musi być słabsza, być może źle dobrana woda zniszczyła ci włosy. Fakt jest taki, że mimo to nie zwalnia to od odpowiedzialności samej fryzjerki bo powinna sprawdzać na bieżąco jak włosy się rozjaśniają. U mnie różnie z tymi kopniakami, parę dni temu w moim brzuchu była szarża ułańska, a tak od 2 dni spokojnie parę kopniaków w ciągu dnia:) Jutro być może się dowiem płeć maluszka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optymistka - ja już kiedyś pisałam, nastawiam się o ile ilość pokarmu na to pozwoli karmić butelką wcześniej ściągnięty pokarm dlatego kupiłam i butelki i laktator i sterylizator, który nie wchodzi do mikrofali ;P Narazie taki mam plan, może jak zobaczę Malucha to mi się zmieni i butelki pójdą w odstawkę, ale raczej nie. I fajne znalazłam herbatki, kaszki itp - firma Holle , chyba się na nie zdecyduje. Atamta - masz rację, zonk jak nic, będę musiała się z kimś zamienić na mikrofalę, też nie wpadłam żeby zmierzyć, ale w sumie wchodzi 6 butelek, więc czego się spodziewać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margrit masz rację! Przecież mleko można odciągać prosto do butelki. Parę stron wcześniej ktoś nawet wrzucił fajnego linka. Ok nie było tematu :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alime nie martw się, moja ciąża zaczęła się od chirurgicznego usunięcia ósemki i w związku z tym brałam przez kilka dni silne leki przeciwbólowe (nie wiedziałam jeszcze, że jestem w ciąży) i z Maleństwem jest wszystko w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam dwa prześwietlenia zęba ;/ też nie wiedząc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigrai fryzjerka wiedziała, że jestem w ciąży - na wejściu jej o tym powiedziałam i w dodatku zaznaczałam, że nie chcę całkiem jasnych tych pasemek bo mam z natury słabe włosy :( Raz po raz używam prostownicy ale naprawdę rzadko - nawet rzadziej niż raz w tygodniu i to na pół gwizdka więc nie sądzę, że to przez nią... Ech, trudno. Bylebym jakoś wyglądała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam butelki ale absolutnie zamierzam karmić piersią :) Jednak lato przed nami - więc do wody czy herbatki coś się przyda a może mleczko odciągnę i z M wyskoczę na małe balety raz po raz... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Co do włosów to ja polecam odżywkę wax. Kiedyś miałam spory problem z wypadaniem włosów i od kilku osób słyszałam dobre opinie właśnie o tej odżywce i postanowiłam ją przetestować. Jak dla mnie rewelacja. Włosy przestały wypadać, stały się grube i bardzo gęste. Moja siostra nie mogła się nadziwić. Jeśli chodzi o butelki to zakupiłam sobie dwie mimo, że zamierzam karmić piersią. Nawet na wszelki wypadek na odciągnięte mleko gdybym musiała gdzieś wyskoczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A gdzie tą odżywkę można kupić? W drogerii czy w aptece?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Witam z rana, odprawiłam męża do pracy synka do przedszkola, chciałam się jeszcze położyć ale jakoś odechciało mi się spać. Co do butelek to ja zamierzam kupić z aventu i z nuka, tak jak miałam dla starszego. Postaram się karmić piersią, ale zawsze butelki potrzebne. Zamierzacie chodzić do szkoły rodzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK .... wiek .... ciąża ....województwo ....data porodu..płeć dziecka anidzik20........20.........1........wlkp............01.0 7... Truj...............29.........2........podkarp.......01.0 7...chłopiec Mama 6latki.....24..........2.......lubelskie.......02.07...dziew czynka metafora.........26.........1.........śląskie........02 .07... optymistka85...27.........2........lubuskie........03.07. ..chłopiec dietowo..........25.........1......mazowieckie....03.07.. .dziewczynka Margrit ..........28.........1........pomorskie ....03.07...chłopak paulina_83.......29.........1.......podkarp........02.07. ..dziewczynka przyszła mama 2013..29..1.........kuj.-pom.....04.07...dziewczynka Messi29 .........29..........2......małopolskie.....04.07... Koalala...........31..........1......mazowieckie...04.07. ..dziewczynka Arba79...........33..........2........podlaskie.....07.07 ... Niuniek4646....29..........1.........śląskie........07. 07... MamaPoRazTrzeci...32....3.......zach-pom......08.07... Karla_00........19...........1.........śląskie.......08 .07... Joannnna.......25...........1......małopolskie....09.07. .. cynamon-22....29...........2......mazowieckie...10.07...< br /> żółta_cytrynka...25.......1......mazowieckie....11.07. ..chłopiec Agusiek77.......35 .........2......mazowieckie....12.07... viola881988.....24.........1.........lubelskie.......12.0 7...chłopiec nicka8601.......27.........2...........UK............14.0 7... Fredzi_a........27..........1.......małopolskie ....14.07... niagara1212....23.........1......warm-mazur.....15.07...< br /> gąska............27.........2.........śląskie......... .16.07... Ginger78........34.........3.......podkarpackie...16.07.. . atamta..........32........4........wielkopolskie....16.07 ... .sapphire.......23........1........wielkopolskie....17.07 ...chłopiec lucjola123......33........1........mazowieckie.....18.07. .. TOPKA..........27.........3..........śląskie..........2 0.07... Zara Baby.....30.........2.......pomor/malopol...20.07... tigrai30........30.........1........dolnośląskie......20 .07...dziewczynka Virada123....28.........1........dolnośląskie .....21.07... Biala87........25.........1.....śląskie/opolskie....21. 07... elliska.........27.........1.........kuj-pom..........21. 07... lady venera...34........1........mazowieckie.....22.07... kapris.........28.........3........lubelskie..........22. 07... patussa18....21.......2(po por.)...świętokrz... 24.07... drugieszczęście...25...2........mazowieckie....12.07... chłopiec Wika78.......34.........1..........Francja.........25.07. ..dziewczynka emu21........31..........2.......mazowieckie.....26.07... pokahontas81...31...2(po por.).....śląskie......28.07... fingo 30..........30.......1.............UK..........29.07... anetach18.......24.......1.........lubelskie......29.07.. . Nescafe03.......24.......1.........lubelskie......29.07.. . Ines89............23.......1..........śląskie.......30. 07... Dopisuję w tabelkę moje maleństwo ale przyznam, że nic nie było widać, mój lekarz powiedział tylko, że nic nie wystaje po czym stwierdził żeby nie przywiązywać się do myśli o dziewczynce.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×