Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

hej dziewczyny ;) U mnie nic nowego sie wydarzyło- w sumie top dobrze :D Dzidzia jak się wierciła tak sie wierci :) Mąz tylko w napięciu czeka kiedy ma przystawiac ręke do brzucha :D Oby taki spokój juz był do końca ciazy... Co do wielkości dziecka... nasza niunia wazy 360g... Termin z USG wychodzi od początku gdzies na 09.07 ale ponieważ bedzie cc to i tak lekarz zrobi mi w terminie z OM. Ja to bym chciała zeby dzidzia nie rosła na ponad 4kg ;P lubię małe noworodki ;) szczególnie jak to dziewczynki. Pierwsza córa urodziła sie 2810 i 50cm :) była przesliczna :) Drobniutka, słodka i taka ACH! :D spryciula moja mala :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ Dietowo: ja też jestem przeziębiona (znowu), idę dziś do lekarza. Poprzednio jak miałam ostry kaszel to lekarz przepisał mi taki areozol do gardła "Hascosept". Może spróbuj tego. Ja też kaszlalam strasznie ale dziecku to nie zagroziło, a to było w I trymestrze. Ja ostatnio też czuję wzmożone ruchy dziecka. I to dość często, wieczorem to nawet kilka godzin. I ja się skolei zastanawiam, czy czasem dziecko się nie rusza za bardzo ;) Wiecie jak częste ruchy są normą? Idę do gina dopiero za 1,5 tyg więc nie mam się jak spytac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzwoniłam do przychodni niestety w tym tygodniu wolnej wizyty u internisty nie ma... w związku z tym chyba po prostu w środę na usg skonsultuję się z ginekologiem cóż ja mam zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja idę w piątek więc mogę zapytać, ale mi się wydaje że na to nie ma reguły, to zależ od sylwetki, od umiejscowienia łożyska, od ilości płynu owodniowego no i od temperamentu maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alme: to jakbys mogła to się spytaj. Też mi się w sumie wydaje, że to sprawa indywidualna, ale ja już schizuje, pewnie za dużo się naczytałam w necie, bo piszą, że jak coś się dzieje, to dziecko zaczyna się zbyt intensywnie ruszać. Ja sobie wcześniej wyobrażałam, że dzieko porusza się z 2-3 raz dziennie ale nie co chwile...:P stąd moje wątpliwości...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zgadły byście co wymyśliłam sobie na śniadanie :) Moje dziwaczne zachcianki nie znają granic, frytki moczone w jogurcie wiśniowym :P Tak jak pierwszą ciąże przechodziłam bez żadnych mdłości zachcianek, bóli to teraz mam wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow niezłe połączenie:) ja w sumie nie mam żadnych dziwnych zachcianek:) czasem poprostu mam na coś ochotę ale i bez ciąży tak mam:P a najbardziej niespodziewane były lody pistacjowe które ostatni raz jadłam w dzieciństwie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka31bla bla
Atamta ja mam w lazince paprotke one uwielbiaja takie warunki wilgoc i cieplo . Moze nie sa to kwiaty o zbyt atrakcyjnym wygladzie ale lepsze takie cos w lazience jak nic:P pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cocacolagirl mama maj2012
witam wszystkie mamusie, ja rodziłam w maju 2012 i wiem co teraz czujecie ale czeka Was super czas, w ogole jeśłi miałybyście jakieś pytania to piszcie pomogę doradzę jak tylko będę umiała gg 5109225 chciałabym Wam zaproponować ubranka po mojej córci,są jak nowe bo nie zdążyłam ich jej założyć... przedstawiam zestawy na 56-62 oraz na 68 http://allegro.pl/wyprawka-dla-dziewczynki-56 -62-16-elementow-i3056939535.html http://allegro.pl/zestaw-ubranek-dla-dziewczy nki-rozmiar-68-15-elem-i3057099998.html zachęcam do zakupienia, poza tym co jakiś czas będą pojawia się nowe oferty acha i jeszcze taki sprzęt http://tablica.pl/oferta/podgrzewacz-avent-ph ilips-ID2lSob.html bo córcia niestety ale chce jesc tylko jedzenie w temperaturze pokojowej co do ceny myślę,ze nie jest wygórowana,,ale zawsze możemy się dogadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alime - no niezłe połączenie niezłe... Ja mam "tylko" ochotę na szynkę parmeńską, której przed ciążą nie jadałam wcale, bo nie przepadałam. Truj - jakbym czytała o naszej córce (z tym niebieskim). Też była wiele razy ślicznym chłopczykiem:P Miałam awersję na róż więc Zuzę ubieraliśmy w beże, żółty, czerwony, zielony i czasem też - niebieski. W ogóle takie maleństwa i kilkumiesięczne niemowlaki najczęściej daje się rozpoznać jedynie po kolorze ubranka. W piątek właśnie taki "chłopczyk" strasznie zaczepiał mnie w kolejce do laboratorium. Już miałam się odezwać per "on", ale mignęła mi różowa kurteczka w ręce taty no i się poprawiłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dla małej mam kilka rzeczy beżowych, kremowych, żółtych, czerwonych, brązowych, niektóre nawet znalezione w działach chłopięcych :) Większość jednak nawet jeśli nie jest cała różowa to ma jakieś drobne różowe elementy. W sklepach ciuszki dziewczęce głównie są różowe i trzeba się naszukać żeby znaleźć inne kolory. Na początku chciałam walczyć z tym wszechobecnym różem ale dałam sobie spokój. Łapałam się na tym, ze wybierałam ciuszki, które średnio mi się podobały tylko dlatego że nie były różowe. Teraz jak kupuję coś dla małej to takie rzeczy które wpadną mi w oko, które mają ładny krój i wydają się być wygodne, a czy są różowe czy w innym kolorze to już schodzi na dalszy plan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciężarowko paprotka też mi się nie bardzo podoba ale mały wybór mam... Będzie ciężko, bo kwiatek będzie miał miejsce przy oknie (nie na samym parapecie) ale powieje mu raz po raz. Byłam dziś w kwiaciarni i wyszłam z niczym... Mój pierwszy synuś był drobniutki i miał długie ciemne włoski i często był mylony z dziewczynką ;) Jak byłam na pierwszym szczepieniu i odstrzeliłam go w błękitno-różowe body z prosiaczkiem i błękitne spodenki to nawet pani doktor stwierdziła, że śliczna ta Julia ;D W albumie ma nawet piękne zdjęcie ze spineczką w różowym pajacyku he he! A teraz to już 100 procentowy chłopak z posiniaczonymi kolanami i irokezem na głowie :) W dodatku ma dziewczynę w przedszkolu - już od 2 lat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehehe atamta no to widzę, że się chłopak szybko ustatkuje :D Ja juz złapałam się na tym, ze żeby nie wiem jak dziecko ubierać to stare babcie i tak dziecko pomylą ;P Moja córa wyglądała no typowo na dziewczynkę :D taka moja ślicznotka ;P Jedzie sobie razu pewnego w swojej różowej bryce, do tego sukieneczka i czapeczka a'la kapelusik z rondkiem z przodu a jakaś stara babka: O jaki ładny chłopczyk ;P hehehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do kolorów ubrań. Ja do różu nic nie mam ;P wręcz przeciwnie- jednym z moich ulubionych kolorów jest fuksja :D A małe dziewczynki słodko wyglądają w takim delikatnym różu ;) Kiedy będa pomykać w takim kolorze? jak będą miały 40 lat?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki nie orientujecie się czy leczenie kanałowe w ciąży jest płatne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzynka_26
Witam wszystkie przyszłe mamusie :) Rozglądałam się ostatnio po różnych forach i natknęłam się na to. No i super. W związku z tym, że również mam termin na lipiec postanawiam do Was dołączyć. U mnie 21 tydzień. Będzie córeczka :) Fajnie, że będę miała teraz z kim wymieniać doświadczenia. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny tak sie zastanawiam, bo czytalam ze dla noworodka nie powinno sie kupowac poscieli a wystarczy mu tylko kocyk, pielucha przescieradelko...czy wy kupujecie posciel???jesli tak to jaka? witam nowa kolezanke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Topko ja kupuję pościel normalnie- cały komplet: poduszka, kołdra, poszewki, obijak, prześcieradełko, falbana maskująca, moskitiera, organizer na łóżeczko, rożek. Po 1- takie zestawy ładnie wyglądają ;P a po 2 każda z tych rzeczy (prócz falbany maskującej) się przydaje w praktyce: - poduszka, kołderka- normalna sprawa, ze się przyda. Na początek u nas będzie poduszka klin. Potem zamienimy na tą z kompletu. Kołderka też dojdzie wtedy - baldachim/moskitiera- nie wyobrażam sobie dziecięcego łóżeczka bez tego :) dziecko ma własny świat, nie ma ogromu bodźców z każdej strony dzięki czemu (w naszym przypadku tak było) dziecko ładniej śpi. Teraz u nas zagości moskitiera, bo mamy multum komarów... las, jezioro itp- tam to ja od komarów odpoczywam :D to możecie sobie wyobrazić... - obijak- wiadomo no i reszta też wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dziewczyny już założyliśmy skarbonkę na wesele - Julek dostał od swojej dziewczyny - pamiątka z ferii w górach :) Wyobraźcie sobie, że te małe smrody dają sobie całusy po kryjomu! Wymieniają zabawki i piszą do siebie listy. Koniec świata! Wszędzie razem, ciągle w parze... Biała cudne te zestawy! Ja na razie nie kupuję bo początkowo dzidzia będzie spała w kołysce ale co nieco i tak będę musiała dokupić. Moja myszka dokazuje od godziny aż dostała czkawki :) Katarzynka witamy! Dopisz się do tabelki - jest chyba stronę wcześniej (skopiuj do posta i się dopisz wg daty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzynka_26
NICK ............wiek .... ciąża ....województwo ...data porodu..płeć dziecka anidzik20........20.........1........wlkp............01.0 7... Truj...............29.........2........podkarp.......01.0 7...chłopiec Mama 6latki.....24..........2.......lubelskie.......02.07...dziew czynka metafora.........26.........1.........śląskie........02 .07... optymistka85...27.........2........lubuskie........03.07. ..chłopiec dietowo..........25.........1......mazowieckie....03.07.. .dziewczynka Margrit ..........28.........1........pomorskie ....03.07...chłopak paulina_83.......29.........1.......podkarp........02.07. ..dziewczynka przyszła mama 2013..29..1.........kuj.-pom.....04.07...dziewczynka Messi29 .........29..........2......małopolskie.....04.07... Koalala...........31..........1......mazowieckie...04.07. ..dziewczynka irysek22.........31..........2.......Irlandia.........06. 07. .. LadyG............31..........1......dolnośląskie....06. 07....chłopiec Ciezaraowka31 31..........2........UK..............06.07....dziewczynka Arba79...........33..........2........podlaskie.....07.07 ...chłopiec Niuniek4646....29..........1.........śląskie........07. 07... MamaPoRazTrzeci...32....3.......zach-pom......08.07... Karla_00........19...........1.........śląskie.......08 .07... Joannnna.......25...........1......małopolskie....09.07. .. cynamon-22....29...........2......mazowieckie...10.07...< br /> żółta_cytrynka...25.......1......mazowieckie....11.07. .. Katarzynka_26...26........1.....warm.-mazur. ...11.07...dziewczynka Agusiek77.......35 .........2......mazowieckie....12.07... drugieszczęście...25......2........mazowieckie....12.07 ... chłopiec viola881988.....24.........1.........lubelskie.......12.0 7...chłopiec nicka8601.......27.........2...........UK............14.0 7... Fredzi_a........27..........1.......małopolskie ....14.07... niagara1212....23.........1......warm-mazur.....15.07...< br /> gąska............27.........2.........śląskie......... .16.07... Ginger78........34.........3.......podkarpackie...16.07.. . atamta..........32........4........wielkopolskie....16.07 ... .sapphire.......23........1........wielkopolskie....17.07 ...chłopiec lucjola123......33........1........mazowieckie.....18.07. .. TOPKA..........27.........3..........śląskie..........2 0.07... Zara Baby.....30.........2.......pomor/malopol...20.07... tigrai30........30.........1........dolnośląskie......2 0 .07...dziewczynka Virada123....28.........1........dolnośląskie .....21.07... Biala87........25.........1.....śląskie/opolskie....21. 07... elliska.........27.........1.........kuj-pom..........21. 07... lady venera...34........1........mazowieckie.....22.07... kapris.........28.........3........lubelskie..........22. 07... patussa18....21.......2(po por.)...świętokrz... 24.07... Wika78.......34.........1..........Francja.........25.07. ..dziewczynka emu21........31..........2.......mazowieckie.....26.07... pokahontas81...31...2(po por.).....śląskie......28.07... fingo 30..........30.......1.............UK..........29.07... anetach18.......24.......1.........lubelskie......29.07.. . Nescafe03.......24.......1.........lubelskie......29.07.. . ALIME ..........25........2......kuj-pom.........29.07.. ... Ines89............23.......1..........śląskie.......30. 07... http://www.suwaczki.com/tickers/0d1ygzu3q14fl 2j4.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nową Mamusie;) Pościel kupiłam taki mniejszy zestaw. A puszczacie maleństwom muzykę na słuchawkach? Ja właśnie zaczęłam i no razie spokojnie - nie wierci się. Może będą efekty jakieś i nie będzie takie mocno ruchliwe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wierzę w te zalecenia, że do roku dziecko nie powinno mieć tradycyjnej pościeli w łóżeczku ze względu na ryzyko uduszenia. A może nawet nie tyle wierzę, co po naczytaniu się na ten temat wolałam nie ryzykować. Do roku córkę przykrywaliśmy tylko kocykami, ewentualnie spała w śpiworku i nic pod głową. Dopiero po roku miała normalną kołderkę i poduszeczkę pod głową. Tak samo nie wkładałam jej żadnych pluszaków do łóżeczka takich które by mogła sobie na buźkę naciągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIAŁA śliczna ta pościel zakochałam się :)) tylko kurcze nie mogę zobaczyć całej strony nie ładuje mi się :) Dziewczyny jak macie jakieś upatrzone łóżeczka z całymi kompletami to podrzućcie linka - chętnie coś podglądnę - póki co komplecik Białej wygrywa :) Ja to nie mam czasu buszować po necie więc chętnie skorzystam z Waszej pomocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie przedchwila poczułam kilka kopniaków od dzidzi! ale super uczucie teraz jestem pewna ze to to wczesniej czułam ale delikatnie :) a właśnie zaczoł mi sie 20 tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×