Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Kooala - dzięki:) Sporo rzeczy, zwłaszcza "dodatkowych kosztów" kredytu zaskakuje. Trochę z tym zachodu, ale uznaliśmy, że to dobry moment. Mam sporo wolnego czasu;) Tak więc walczymy z czasem, żeby ze wszystkim zdążyć przed macierzyńskim (ze względów logistycznych, no i strategicznych - może być problem ze zdolnością). Właśnie zamierzałam szukać czegoś z cieniutkim szlafrokiem także ta aukcja to strzał w dziesiątkę. Na pewno kupię. Z zakupów: ja na razie zainwestowałam sporo w aptece: kosmetyki kąpielowe, frida, krem, wit. K i D (od czasu mojego ost. porodu wprowadzili nowość: 2w1, także wygodniejsze rozwiązanie), maści do biustu, itp. Arba - też myślę, że powinnaś wcześniej takie rzeczy ustalić z ordynatorem położnictwa w szpitalu, w którym chciałabyś mieć cc. Sprawa bliźniąt Bonka pokazuje, że w niektórych szpitalach nie tylko podejście do zaświadczeń kuleje, zdrowy rozsądek też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny. Chyba pójde za waszą rada i przejadę sie do dwóch szpitali w Białymstoku i popytam co i jak. Bo na dzień dzisiejszy spędza mi to sen z powiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LadyG- tak ta tez kupilam i jest naprawde fajna, mieciutka, nie smierdzi chinszczyzna, w 100% Polski produkt, ładna jest i nawet moja mama sie dzisiaj zachwycala,ze sama by sobie taka do spania kupila... co do hurtowni to jest jeszcze jedna na Niemcewicza 5, nazywa sie Maja, ponoc tam maja bardzo atrakcyjne ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie ja pisalam pare postow wczesniej o butelkach MAM :) "co do butelek, to mysmy mieli z aventu ( nie bylam zadowolona) i kupilismy na probe butelke firmy MAM- antykolkowa i to byl strzal w 10! To chyba jedyna butelka, w ktorej slychac, ze to powietrze wychodzi druga strona- od denka i rzeczywiscie dziecko nie polyka powietrza! http://www.mambaby.com/ cena porownywalny do TT, avent.... kilka rodzai smoczkow wiec ja moge ja od siebie polecic i napewno dla malej kupie taka butle" strona 240 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maite wiem właśnie, że pisałaś i polecałaś i właśnie dzięki Tobie je zobaczyłam na allegro:-) Tylko myślałam, że może jeszcze ktoś coś wie. Ale te mi się podobają wizualnie najbardziej i jeśli są też ok dla dzidziusia to chyba się na nie zdecyduję. A powiedz miczy nie ma później problemu żeby dokupić do nich smoczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to przepraszam :P alez jestem nadgorliwa ;] wiesz ja ja np kupilam i wiem, ze jest tylko w jednej hurtowni we Wrocławiu... ale pozniej sie okazalo, ze smoczki do butelek jak i butelki można kupic w Supher-Pharmie :), mozna powiedziec, ze jest malo popularna... na allegro tez jest: http://allegro.pl/listing.php/search?category=99333&sg=0&string=MAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O widzę, że nie tylko ja jak zwykle nie śpię ;) Lipcówka a który to tydzień i jaka waga, że lekarz tak Cię nastraszył? Kurcze jakaś nieogarnięta dziś jestem, nie mogę się wkleić... Byłam dziś na zebraniu dla rodziców pierwszoklasistów (starszy od września idzie do szkoły) i chyba jestem bardziej przejęta niż myślałam, że będę... Widziałam dziś na żywo wózek Roan Marita nowy model, który tak mi się spodobał w necie i naprawdę cudny jest! Tylko koła wolałabym tradycyjne a nie takie duże białe... Ech, naprawdę nie umiem się zdecydować bo ten krasnal też mi spać nie daje (mężowi bardziej się podoba). Do tego wszystkiego ten ciąg dalszy remontu, problem z drzwiami (nie kupiliśmy od razu 3 drzwi tylko jedne - do łazienki - a teraz nie można dopasować do kuchni i pokoju bo model wycofany z produkcji...), za głupia farbą latanie bo wybraliśmy kolor i nigdzie go nie mają :( I ogólnie jakaś taka do d... jestem :( Chyba przesilenie na dobre mnie dopadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LadyG, ja byłam w Smyku na Bielanach i tam właśnie było dużo wózków, a dzisiaj trafiłam do sklepu 3 kiwi i tam spodobał mi się profesjonalizm u obsługi :-) Wózek dobierają odpowiedni do Twoich wymagań, przeprowadzają wywiad i ogólnie jest bardzo ok :) Ceny przystępne i często do negocjacji. Co do fotelików to nie wyobrażam sobie kupować byle jakiego bez atestów, nawet jeśli nie zamierzam za dużo podróżować autem. Stłuczka może się zdarzyć nawet w drodze do pobliskiego sklepu. Zresztą fotelik zawsze można sprzedać jak już dziecko wyrośnie. A jeszcze jeśli chodzi o majtki jednorazowe to położna mówiła że najlepsze są te siatkowe bo są oddychające a te fizelinowe podobno nie przepuszczają powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie;) Kooala dzięki za namiary:) mam dziś kontrole u ginki i właśnie sobie uświadomiłam że chyba zapomniała mi skierowania na badanie moczu wystawić na poprzedniej wizycie:P dobrze że u mnie jak na razi nie było żadnego problemu:) a co do wagi maluszka to poznam ją we wtorek:) w 25tydz 6 d wazyła 800g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla-mamusia-26
witajcie jestem w 26tyg ciazy, widze ze niektore z was sa w podobnym okresie. mam pytanie, od 3 przwie nie czuje ruchow dziecka tznwczoraj od rana do popoludnia nic, wiele szturchańcow, poklepywań naciskow na brzuszek i nic, zjedzenie slodkiego-nic,w koncu kolo 18 dzieciak kopnal ze dwa razy i cisza, wieczorem przed snem tez jakies wymuszone przez mnie kopniaki ale ledwo wyczuwalne, a dotad kopało jak szalone!!!az brzuch sie unosil...powiedzcie czy mam sie martwic, nastepna wizyta za 2tyg, wiec mysle czy by nie jechac na izbe? dla swojego spokoju bo zwariuje....co sadzicie?przesadzam?czy mam powody do zmartwien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Nie mogę znaleźc tych butelek fisher price na allegro. Zabawne ze człowiek dotychczas myślał ze wszystkie są takie same :D Ten Avent jest dosć drogi, a ja zamierzam kupic ze 2 butelki na start. Bede karmic p;eirsią ale w raie dalszej podróży czy coś przeciez się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła mamusia 26, W tym okresie ciąży aktywnośc dzidzi maleje bo zaczyna brakowac mu miejsca u ciebie ;) Ja bym się nei martwiła ale spacer do na kontrolę na pewno nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla-mamusia-26
dzieki Lou, wiesz nie chce panikowac, ale z drugiej strony skoro ma mniej miejsca to co bedzie potem, jak od 28tyg mam liczyc ruchy dziecka i ma ich tam iles byc skoro juz teraz mopwi sie o braku miejsca??to potem chyba wcale dziecka nie poczuje?? jak sie nie rozkreci mały bąbel do wieczora tto chyba pojade na IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To moja pierwsza ciąża więc nie mam porównania, ale na pewno bedziemy dzidzię potem czuć bo na logikę - miejsca mniej ale za to ruchy silniejsze ;) Nie stresuj się. Ja wiem że w ciąży czlowiek przy byle powodzie się denrwuje czy wszystko jest w porządku ale tzreba z umiarem ;) Niemniej jednak nie jestem lekarzem. Jesli się boisz to idź do lekarza. Ja bym nei panikowała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) ale ta noc była okropnie długaśna.. masakra... po tej wizycie w szpitalu na badaniach ostatnich jeszcze bardziej mnie rozlozylo.. mam oczy czerwone jak u wampira i ropa leci jak oszalala.. no nie wiem co sie dzieje, nigdy w zyciu tak nie lapalo mnie wszystko i najgorsze ze niemoge niczego wziac od bólu.. dzisiaj jedynie co sprobuje z apapem, bo glowa peka od zatok,moze cos da. choc na mnie on jest duuuzo za slaby.. wyczytalam dzisiaj gdzies ze na bolace zatoki pomagaja cieple oklady..aoczy z kolei przemywam rumiankiem.. znacie jeszcze jakies domowe niegrozne sposoby zeby zwalczyc to paskudztwo? Przyszła mama-26 u mnie teraz już leci 28 tydzien i tez wczesniej mialam momenty ze nie czulam maluszka.. czasami caly dzien mial jakis taki leniwy, ze zadne zaczepki z mojej strony nie pomagaly.. a na jakies jedzeni od samego poczatku nie bardzo reagował.. nie wazne czy to slodkie czy nie.. jak mial chec kopac to kopał.. a jak nie to nie.. do teraz ma takie momenty ze caly dzien cisza i dopiero jak sie poloze i juz prawie zasypiam to u niego jakas imprezka i juz ja tez nie spie..:) moim zdaniem to tylko chwilowe i tez bym sie jeszcze nie martwila:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) ale ta noc była okropnie długaśna.. masakra... po tej wizycie w szpitalu na badaniach ostatnich jeszcze bardziej mnie rozlozylo.. mam oczy czerwone jak u wampira i ropa leci jak oszalala.. no nie wiem co sie dzieje, nigdy w zyciu tak nie lapalo mnie wszystko i najgorsze ze niemoge niczego wziac od bólu.. dzisiaj jedynie co sprobuje z apapem, bo glowa peka od zatok,moze cos da. choc na mnie on jest duuuzo za slaby.. wyczytalam dzisiaj gdzies ze na bolace zatoki pomagaja cieple oklady..aoczy z kolei przemywam rumiankiem.. znacie jeszcze jakies domowe niegrozne sposoby zeby zwalczyc to paskudztwo? Przyszła mama-26 u mnie teraz już leci 28 tydzien i tez wczesniej mialam momenty ze nie czulam maluszka.. czasami caly dzien mial jakis taki leniwy, ze zadne zaczepki z mojej strony nie pomagaly.. a na jakies jedzeni od samego poczatku nie bardzo reagował.. nie wazne czy to slodkie czy nie.. jak mial chec kopac to kopał.. a jak nie to nie.. do teraz ma takie momenty ze caly dzien cisza i dopiero jak sie poloze i juz prawie zasypiam to u niego jakas imprezka i juz ja tez nie spie..:) moim zdaniem to tylko chwilowe i tez bym sie jeszcze nie martwila:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie też 28 tydzień i małą czuję w zasadzie cały czas, co najwyżej kilka godzin bez ruchu tak w ciągu dnia. Rano i wieczorem szaleństwa. Ale każde dziecko i taż każda mama są inne. Ja bym pewnie dla świętego spokoju przeszła się do lekarza. Bez przesady od razu z izba przyjęć - do pierwszego z brzegu ginekologa z USG, z prośbą żeby zerknął bo panikujesz... Nie sądzę żeby któryś odmówił. Dietowo, nasikaj może i zanieś do ALAB, nie masz gdzieś blisko punktu przyjęć? Jak zaznaczysz że na cito to za kilka godzin będziesz miała wynik przez internet. Nie zapłacisz dużo (chyba 14 zł) i nie potrzebujesz skierowania. A Twój ginekolog będzie miał komplet danych i na pewno będzie Ci wdzieczny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła mamusia na tym etapie ciąży powinnyśmy odczuwać około 10 ruchów dziennie - może Twój maluszek się rozleniwił ale jeśli nie masz daleko na IP lub do przychodni gdzie mogą choćby posłuchać tętna płodu to dla własnego spokoju lepiej jedź i się upewnij czy wszystko jest dobrze. KMM ja miałam to samo - na oczy robiłam okłady ze świetlika lekarskiego (jestem uczulona na rumianek), do tego okłady z rozgrzanej na patelni soli kuchennej zawiniętej w pieluszkę i inhalacje z soli emskiej i naparu z jasnoty białej. Trochę ulgi to przynosiło ale niestety nie obyło się bez lekarza i antybiotyku. Najlepiej po domu nosić też opaskę z materiału, żeby grzać zatoki chociaż czołowe (ja mam taką z polaru) ale można zawiązać sobie choćby apaszkę. Próbowałaś może sinupret na zatoki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze wracając do ruchów - moje maleństwo jest może trochę nadpobudliwe ale ja czuję je też cały czas łącznie z nocą i wczesnym rankiem, robi sobie w ciągu dnia tylko 2 drzemki (koło południa i pod wieczór) i w nocy śpi krótko - uspokaja się dopiero po 2.00 i o 6.00 już szaleje. jestem w 26 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atamta niczego jeszcze nie probowalam oprocz rumianku.. calej reszty nie mam pod reka.. wczoraj od rana troche mi ropiało lewe oko, a juz dzisiaj leci z obu.. ostatnio jak mialam zapalenie spojowek to pomoglo mi zwykle nawilzenie tzw. sztucznymi lzami. je akurat mam w domu.. i sobie wkraplam co jakis czas po dwie kropelki.. a dzisiaj juz do zadnego lekarza sie nie bede tlukla, jutro mam ginekologa moze on cos doradzi.. napewno sie spotkal z czyms takim,i sie orientuje chociaz jakieleki w ciazy mozna brac :) jeszcze z cieplym okladem poprobuje.. mam zel taki i do chlodzenia i do nagrzewania.. poleze z nim troche.. mnie bola tylko te zatoki przynosowe... z czolowymi nie mialam nigdy problemow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KMM- najważniejsze że sama złożyłaś;) Ja sama skręcałam biurko i oczywiście też pomotałam 2 deseczki miejscami ale zaraz poprawiłam ;D atamta- co do farb jak ja robiłam remont to niektórych kolorów też nie mogłam znaleźć i zamawiałam przez internet. przyszla-mamusia-26 chyba nie ma powodu do obaw. Jeżeli nie masz jakiś skurczów czy twardnień brzucha itp. Jrdnak dla spokoju możesz pojechać na IP jak dziewczyny mówią. Co do zatkanych zatok to właśnie kiedyś brałam sinupret ale nie wiem czy w ciąży można. Pomagał mi bardzo. Ale jak Ciebie tak długo męczy to może faktycznie pójdź do lekarza bo szkoda się tak męczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla-mamusia-26
dziekuej za slowa pocieszenia, maly babel w koncu cos pokopal, wiec jest mi troche lżej, ale musze go bacznie obserwowac:) a jak cos to podjade na IP :) w nocy nie czulam malucha nigdy, czasem nad ranem, ale najbardziej po poludniu i wieczorem w pozycji siedzacej..poczekam. jeszcze raz dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetach ja juz nie odwracalam tegoi co zrobilam odwrotnie. bo i tak przy remoncie bedemusiala je jeszcze rozlozyc bo wszystko trzeba bedzie wyniesc a takie skrecone sie po schodach nie zmiesci zeby na dol zniesc.. wiec nastepnym razem juz dobrze zamontuje :) no ale tak to jest jak nie jest nigdzie zaznaczone gdzie góra a gdzie dól.. powinny byc jakies znaczki, tym bardziej ze nie ma zadnej instrukcji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vorada123
przyszła mamusia 26: wydaje mi się, że jeśli jednak się rusza to jest ok, jakbyś nie czuła niczego cały dzień to wtedy musiałabyś iść na IP, ale jeśli po prostu mniej się rusza to może oznaczać, że ma "leniwy" dzień...już tu na forum miałyśmuyy taką sytuację, że kol nic nie czuła, poszła na IP i okazało się, że z dzieckiem OK, i z tego co jej lekarz powiedział, to że właśnie dziecko może mieć jakeś takie słabsze dni. ale jeśli możesz to podejdź do położnej, niech posłucha serca dziecka to Cię uspokoi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wogole apropo tego łóżeczka.. bo wspominałam wam ze dostane do niego kilka gratisów i sie okazala ze w gratisie dostalam komplet poscieli do wozka i do lozeczka:) akurat do lozeczka sobie zamowilam nowa.. lepiej to taka swieza. poza tym dobrze ze kupilam bo tamta jakas taka nijaka jest.. a ta nowiutka taka puszysta :) tylko poduszki podmienie bo od tego nowego kompletu jest za bardzo puszysta, a dzieciaczek musi na w miare plaskim spac.. a stara kolderke wykorzystam pozniej jako mate do zabawy :) no fuksem sie udalo.. a najbardziej jestem zadowolona z tej do wozka. w sumie nie planowalamjej kupowac bo zbedny wydatek.. ale przydac sie napewno przyda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KMM no to fajne gratisy dostałaś;) Ja kupiłam tai komplecik do wózka już daawno temu. Ale jeden i nie zamierzam więcej. W sumie to taki dodatek;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×