Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

Gość Goosiaa2
my inwestujemy w wozek 3 w 1 albo nawet 4 w 1... :) wydaje mi sie ze fotelik z zestawu jest ok :) co do badania to wlasnie mnie to zadziwilo... moja gin-choc cudowna i po poronieniu szybko postawila mnie na nogi twierdzi, ze uplawy to oznaka ciazy itd. dlatego jutro umowilam sie do innej na sprawdzenie... :) nie bede owijac w bawelne-wejde do gabinetu i po prostu powiem, ze chodze gdzie indziej ale chce sie upewnic i juz :) przerazila mnie opowiesc mojej kolezanki-tez do niej chodzila-po nacieciu w czasie porodu "zaszywali ja" i znieczulenie nie pomoglo-polozna powiedziala ze w czasie ciazy musial byc stan grzybiczny bo tylko wtedy znieczulenie nie pomaga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goosiaa2 --- :) u mojej znajomem w pracy jest Blanka, ale ma już 19 lat piękne imię i piękna dziewczyna Zuzia mi się podoba :) ale u mnie odpada, kotka mojego męża tak miała na imię, dlatego nie rozumiem nadawania zwierzakom takich imion dlatego ja moją kotkę nazwałam Rosa, żeby nie było problemu jak pisałam mój mąż woła na bobo - Pankracy powiedziałam, żeby zapomniał :D :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
Noelia kazdy mi sie podoba :) modne, wygodne :) na wyboje powinny byc :) ale cena faktycznie... dla mnie przynajmniej przerazajaca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goosiaa2 --- o kurczę, aż tak ? no ja włąśnie biore teraz, bo coś tam się zaczęło dziać a najlepsze, że ja pomimo obserwacji nic nie widziałam, i właśnie dzieki badaniu lekarz mówi, że cos się zaczyna dziać i da, żebym co kilka dni brała a skoro jeszcze coś takiego mi piszesz, to bym się chyba nie zastanwiała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
Mi podoba sie jeszcze Kornelia :) ale tak jak mowilam-co do dziewczynki juz nie ma dyskusji... moze zmieni zdanie po porodzie :) Blanka to nasze ulubione sprzed slubu-widac nie tylko kobiety szybko zdanie zmieniaja :) Wasze drugie polowki wybieraja sie na prod z Wami?? :) wczoraj dowiedzialam sie ze w szpitalu gdzie mam zamiar rodzic kosztuje to 200zl ale w zamian jest pozniej samodzielna sala :) ja nie bylam przekonana-ale moj K. twierdzi, ze najwyzej wyjdzie, a woli w ta strone niz pozniej zalowac ze nie wszedl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goosiaa2 --- no dla mnie tez ale myślę, że znajde któryś model gdzieś taniej, np właśnie na allegro z resztą zobaczymy, bo co do wózka zadeklarowali się już teściowie a widze że szaleństwo, bo chcą wózek kupić ostatnio zaś teśc mówi, że widział piękna rzeźbioną kołyskę ja mówię, że kołyski nie planujemy, tylko łóżeczko, które zostanie już na dłuższy czas no ale... to pierwszy wnuk i powiem tak... jak będą chcieli to niech kupują, moje zdanie znają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
nom wlasnie... dlatego sie zdecydowalam na "zdrade gin" :) zobaczymy co ta jutro mi powie... :) lekarza nie zmienie... w polowie ciazy chyba nie warto....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goosiaa2 --- Kornelia to też jedno z imion, które ja brałam pod uwagę mąż nie jest przekonany, więc jest pod kreską :) imię oczywiście co do porodu do tej pory byłam przekonana, że ani ja nie chcę tam mojego męża, ani On nie chce, ale widze w nim naprawde niesamowite zmiany: musi byc na każdym usg, zawsze tak ustalamy plan żeby mógł przyjechać :) i w ogóle zaangażowany i jakby dojrzał decyzje pozostawiam jemu :) wiem, że nie chciałabym być sama: moja sis się zaofiarowała :) więc zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia 30 --- a już wiem, który wózek :) retro no mi się podobał, ale raczej odpada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chcialam dac na imie blazej ale kolezanka dala tak na imie dla swojego syna wiec juz nie bede powielac tego :) Gosia co do badania ginekologicznego to ja tez nie bylam badana jak chodzilam na nfz z corka. perwszy raz zbadala mnie jak bylam w 20 tygodniu po badaniu usg jak okazalo sie ze mam lozysko przodujace. ja juz wczesniej o tym wiedzialam bo chodzilam tez prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noelia ta cena to za samą spacerówkę bez gondoli i fotelika:)Bo wózek głęboki już mam. A z tymi kołami to jest tak,że buzz 3 ma jedno koło z przodu,a buzz 4 ma dwa koła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
ja chodze wlasnie prywatnie... w 10 tygodniu mialam badanie robione ale nie przez nia-byla wtedy na urlopie a ja bardzo zle sie czulam i u innego bylam i zrobil... do tego jutro tez ide prywatnie wiec zobaczymy :) wole miec pewnosc... :) a powiedzcie mi ten roczny urlop maciezynski to juz Nas obowiazuje prawda?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny co do porodu z mezem jestem bardzo zadowolona. moj amaz od razu mowil ze idzie ze mna i nie zaluje. teraz od razu idzie ze mna. ja czulam sie wtedy bezpiecznie bo w czasie porodu po 30 h ja juz tak na prawde nie kontaktowalam za bardzo i chociaz znam swoj pesel na pamiec to w czasie porodu nie pamietalam go i maz musial podyktowac. on dbal o wszystkie sprawy formalne bo ja nie bylam w stanie. ale najwazniejsze jest wsparcie psychiczne. jak sie zalamywalam to przytulil jak bolalo pomasowal dla mnie poroz mezem to super sprawa i w moim szpitalu porod taki jest darmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominika23 ---- o widzisz :) no i dziękuję za tę informację :) abcd123 --- hmm.. to ja już nie wiem jak to jest ostatnio na usg właśnie wyszło z jednej perspektywy, że mam za nisko łożysko, ale póki co no to mają to "kontrolować", bo z drugiej strony już tak nie wyglądało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten rok maciezynskiego jeszcze jest tylko projektem. jeszcze to nie weszlo w zycie wiec wszystko jeszcze jest mozliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w kwestii imion
przepraszam,ze sie wtrącę,ale podczytuje wasz topik i jesli mogę wypowiedziec swoje zdanie w kwestii Jessici- bo imię szczerze jest okropne...Ja pracuje w szkole i mielismy jedną Jessice,wszyscy sie po cichu z tego imienia podśmiewywali,że takie nowobogackie,jak z brazylijskiego serialu albo tandetnego amerykanskiego sitcomui.I to imię jest takie troche niepowazne-wyobrazasz sobie np.panią prawnik czy doktor o imieniu Jessica? Jest tyle innych pięknych imion,oryginalnych ale nie smiesznych...Moze warto to jeszcze przemyslec?Sorry,nie chcialam nikogo urazic,ale obok tej Jessici nie moglam przejsc obojetnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goosiaa2 -- tak obowiązuje i chyba musze powiedzieć, że na szczęście bo i tak na początku brałam pod uwagę ten krótszy ale nie będę miała z kim dziecka zostawić teściowie sa aktywni zawodowo i prywatnie moi rodzice mieszkają za granicą mój mąż w rozjazdach i tak musi zostać, bo na pewno ma lepsze perpektywy kariery niz ja nawet jakbym wróciła , musze nianię zatrudnić, na co pójdzie lwia część mojej pensji mam nadzieję, że się zgodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abcd123 --- nieee, to już weszło czytałam najnowsze rzeczy mąż mi podrzuca nas to już obejmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeju daj już spokój z tym imieniem ? a jeśłi podczytujesz i chcesz się wypowiadac, wejdź na czarny nick, albo opowiedz, kiedy data porodu itd przperaszam Olcia 30 --- nieświadomie stałam się przyczyną tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://praca.wp.pl/title,Rodzice-roczny-urlop-na-wszystkie-dzieci-urodzone-w-2013-r,wid,15317127,wiadomosc.html?ticaid=110255&_ticrsn=3 do tej pory na 100% dotyczy to kobiet, które rodziły po pierwszym kwartale, więc nas też ostatnio czytałam , że zmiany mają dotyczyć też urlopów tacierzyńskim natomiast ten roczny macierzyński może być wybrany jakoś na cała rodzinę, czyli np jeśli kobieta chce wrócić do rpacy pól roku może wziąc tata, albo tam np 4 miesiące jak znajdę ten artykuł to Wam podrzucę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ustawa wchodzi 1 wrzesnia, ale obejmuje dzieci urodzone po 17 marca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
wlasnie tez mi sie wydawalo ze te kobiety ktore urodza po 17 marca 2013 to juz obejmuje :) uffff..... :) ja tez nie bardzo mam z kim dziecko zostawic-tzn. mam tesciowa-ale czy tak bardzo chce zeby wychowywala mi dziecko :P poza tym ja pol pensji trace na dojazd do pracy wiec juz wole brac 80% i siedziec w domu z bamboszkiem :) co do wozkow od dziadkow-nasi rodzice tez przygaduja, ze kupia-ale na pewno ja sama wybiore :) co do zakupow i kolorow moj maz przytakuje na wszystko :) a wogole to nie powiedzialam Wam dzis najwazniejszego... dzis w sklepie pierwsza znajoma zauwazyla ciaze :) to chyba dobrze... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tych 80 %, jęsli decydujemy się an roczny, drugie pólrocze to jest 60%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku, dopiero sie obudzilam i nie moge Was dogonic z czytaniem :D Co do imion - zgadzam sie i z Noelia i z Olcia :) zyjemy w takich czasach, ze imie spokojnie mozna nadac "miedzynarodowe"...ale u mnie raczej to sie przelozylo na wybor imienia, ktore i u nas i za granica brzmi "dobrze". Wybralismy je z mezem sto lat temu ogladajac bajke Wall-E :D on w wersji bez dubbingu tak slodko mowil do tej swojej robotki, ze stwierdzilismy ze my tez musimy miec Ewe :) Do dziewczyn ktore wybieraja imiona z TOP10...w imieniu Waszych przyszlych dzieci apeluje do Was, zebyscie jeszcze sie zastanowily - i mowi Wam to Ania z wyzu demograficznego 83-84' gdzie bylam siodma Ania w klasie :D nie jest to straszne, ale nie jest tez komfortowe. Kolyski sa sliczne, ale niepraktyczne...chociaz doszlysmy wczoraj z mama do kompromisu - rezygnujemy z bujaczka na rzecz kolyski :) mi sie nie podobaja bujaki bo wieje od nich plastikiem (moze jakas dziwna jestem :) ), ale moja mama chyba do tej pory cierpi na wspomnienie o tym jak musiala mnie nosic i bujac na rekach po 4h przed kazda drzemka bo inaczej nie chcialam zasnac...wiec jej zdaniem bujak MUSI byc. A na taki drewniany moge sie zgodzic :) z kolei wczoraj z ciuszkami deklarowala sie tesciowa, wiec jak ja znam to tego mi nie zabraknie. A do lozeczka dobrze jest miec klin. Jak sobie pomysle, ze opita pod korek mlekiem mialabym sie polozyc na plasko...to faktycznie klin wydaje sie byc dobrym pomyslem :D Moja gin "nie lubi" grzebac mi w srodku, tzn uwaza ze w czasie ciazy kazde rozwieranie i dlubanie w pochwie moze byc niebezpieczne dla szyjki macicy i powodowac skurcze. Jak do tej pory zajrzala tam tylko raz. Nawet powiedziala, ze odpuszczamy cytologie, skoro zachodzac w ciaze mialam jeszcze aktualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w karcie mam taką tableke w której wpisuję się wysokość macicy... jak inaczej to sprawdzić jak nie badaniem ? badanie jest tak delikatne, ja nic nie czuję no ale jak pisałam co lekarz, to inna praktyka gdyby mnie nie zbadał, nie wiedziałabym o początkach tego syfu, bo na bielixnie jeszcze nic nie wychodziło ja jednak wole jak bada... ja jestem Kasia z Wyżu, ale wydaje mi się, że jak było tu pisane wczesniej: Kasia, Ania, Ola, sprawdzją się zawsze :) natomiast jak słyszę , że co druga dziewzynka to Julia, to już przegięcie (skądinąd imię Julia bardzo mi się zawsze podobało i podoba :) )chociaż u mnie w mieście królową 2012 była Lena :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalka tereska ja też miałam kiedyś takie wrażenie,że te bujaczki są takie plastikowe:D Ale koleżanka kupiła córce taki http://allegro.pl/fisher-price-lezaczek-rozowy-wibracje-muzyka-i3034239271.html i my też się na niego zdecydowaliśmy:) Co do badania,to mój lekarz za każdym razem mi tam "grzebie"...bo mówi,że musi wszystko posprawdzać itp. poza tym ja mam tyłozgiętą macicę i przez takie badanie sprawdza czy się coś prostuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
no teraz to juz jestem obeznana :) dzieki za link :) od poczatku ciazy jestem na L4 i jeszcze rok pozniej... nie wiem jak jak wroce do pracy po dwoch latach :) ale jezeli chodzi o kwestie finansowa polecam L4 w ciazy... ja po pierwszej wyplacie bylam w ciazkim szoku... i albo ja albo ZUS inaczej liczymy 100% wyplaty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noelia wedlug projektu obejmuje nas oczywiscie ale to jest POLSKA i to wrzesnia wszystko moze sie zmienic wiec poczekajmy az podpisza wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×