Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

Gość Goosiaa2
a ja wlasnie umowilam sie na "sprawdzenie mojej gin" na piatek... wiec moze poznam plec :) tylko teraz mam inne zmartwienie... czy moge tak czesto usg robic-bo jedna zrobi mi w piatek (to sprawdzajace) a w srode mam juz normalna wizyte i swojej lekarki (ktorej oczywiscie nie chce sie przyznawac, ze bylam gdzie indziej) i ona pewnie tez zrobi mi usg... mozna tak co 5 dni??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usg nie jest szkodliwe dla dziecka. To tylko twierdzi tak moja gin na nfz. A ja wam sie przyznam ze teraz na tej wizycie ostatnio jak lekarz robil mi usg i widzialm gdzie juz zaglada to jakos w myslach mowilam sobie a moze powie jednak dziewczynka. Chcialabym miec drura corke ale to tylko dlatego ze mam mnustwo ubranek po corce i one sa praktycznie nowe ze az szkoda ze wiecej ich nie zaloze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia co do USG to opinie sa skrajnie inne....jedni mowi ze nie dobrze jest robic tak czesto a inni mowia ze ono nie ma ingerencji w malucha :/ Ja to sobie zawsze tak tlumacze, ze jak np bylabym w szpitalu to tam czasem robia ci je 2 razy dziennie zeby cos sprawdzic.... Moj znajomy mowi ze nie szkodzi i jemu wierze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Abcd jak mi sie sprawdi dziewczynka to moze chcesz cos sprzedac?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
ufff.... to dobrze z tym usg-moze ta jutro zrobi mi badanie ginekologiczne-bo moja gin przez cala ciaze niegdy nie robi :( a to ponoc baaaaardzo wazne i istotne :) no i teraz to juz tylko mysle, ze moze jutro poznam plec :) co do ubranek-to ja juz od mojej siostry dostalam mnostwo ciuszkow na chlopca wiec tak sie obie nastawiamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olcia30
Przegladalam wczoraj strony na allegro z ubrankami dla maluszkow no i przyznaje ze jest tego cala masa...fajne są licytacje calych mega pak ciuszkow uzywanych, calkiem nie drogo.Chyba te pierwsze ubranka najlepiej kupic tanio-uzywane wlasnie, bo dzidzius bardzo szybko z nich wyrasta. Ja mam synka, ale on juz ma 9 lat i ciuszki po nim rozdalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olcia30
Ja też uważam ze usg nie jest szkodliwe.Zawsze to dodatkowa kontrola.10 lat temu w pierwszej ciazy mialam robione usg tylko 3 razy.I do konca nie znalam płci dziecka. Wszystko co kupowałam przed narodzinami dla maluszka było w neutralnych kolorach takich jak zieleń, żółty,pomarańczowy :) Mam nadzieję,że tym razem bedzie inaczej. Za dwa tyg mam wizyte, bedzie to 16 tydz, mam nadzieje że maluszek ładnie ułozy sie do badania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Brzuchatki:) Jak Wam się dzień zaczął?Ja od rana siedzę z siostrzenicą.Ma 2 latka a tak daje w kość,że masakra:)Przynajmniej czegoś się poduczę. Ja też wczoraj przeglądałam ciuszki na allegro i jest tego tyle,że nie wiadomo co oglądać:)My już powoli listę robimy i zaczynamy powolutku kupować żeby wszystkiego na ostatnią chwilę nie zostawić:) Ja mam wizytę u lekarza w poniedziałek i już się nie mogę doczekać.Chcielibyśmy poznać płeć dziecka:)Może lekarz coś tak wychwyci:) Mam takie pytanie do Was:)Czy chociaż troszkę podoba Wam się imię Mikołaj?Mój tak się uparł na to imię,że nie ma szans żeby je zmienić jeśli będzie chłopak:)A mi się tak podoba i nie podoba:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
Jestem w 17 tygodniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
Dominika zamien sie mezem :) ja baaaaardzo chcialam Mikolaja, ale moj nie chce o nim slyszec :) jak dla mnie-imie piekne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DOminika mi sie podoba moja siostar pow ze jej synek bedzie tak mial na imie ;) Abcd powiedz czy takiego malucha sie czesto przebiera w ciagu dnia?? bo przeciez pralka nie bedzie chodzic dzien w dzien a trzeba miec w co go ubrac :D U mnie na osiedlu jest fajny komis z ciuszkami dla dzieci i naprawde niektore rzeczy sa super... wiec ja pewenie troszke uzywek tez kupie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia kołyska super:) Ja się znowu uparłam na kosz mojżesza...tak na pierwsze 2-3 miesiące żeby dziecko mieć blisko łóżka.Ale nie wiem jak to się sprawdza...chyba raczej bardziej napaliłam się pod względem wizualnym:) Macie jakieś doświadczenia z tym koszem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Mikołaj mi się podoba,w rodzinie mamy Mikolaja:) ja też mam w poniedziałek wizytę będzie to 16 tydz mam nadzieje ze poznamy płeć,maz jest przekonany ze mam w brzuszku corcie i mówi juz do brzucha Zuzia:D maz chce corcie ja zresztą tez:) ale póki nie wiem to nie chce się nastawiać jak maz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doremika mi za taki kosz bedzie sluzyc gondola :D im mniej wydatkow tym lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry Dziewczyny :) widze na wysokich obrotach od rana poczytałam Was i aby się wbić w temat, to ja nie mam pojęcia jakie łóżeczko, ale chyba takie, aby dotrwalo do kolejnego dziecka w sumie Mama i Tata powiedzieli, ze to biora na siebie: więc chyba anwet nie będe przeglądać zwłaszcza, że w maju (jesli będę się dobrze czuła) mamy do nich jechać :) to może nawwt będę miała w to wgląd: ma być jakies łożeczko, z komodą z szufladami i przewijakiem - chyba ok a co do usg, no to każdy mówi inaczej, wiadomo natomiast ja dużó czytam tez na ten temat z racji swojej pracy, i ponieważ głównie opieram się w pracy na badaniach naukowych, to takich w związku z usg nie ma zbyt wielu :O, więc powiedzieć na 100%, że nie szkodzi nie umiałabym, tylko dlatego, że ktoś tak mówi, bo raczej takich badań nie przeprowadził poza tym wydaje mi się, że skoro w ciąży o prawidłowym przebiegu zalecane są trzy USG, i "wymyślili" to ludzie, którzy się tym zajmują, to nie ma potrzeby latania co chwilę inna sprawa, jeśłi chodzi o ciąże mnogie, lub wysokiego ryzyka, lub jeśli coś się dzieje - no to wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dom inika ja wynosze szafkę i w jej miejscu będzie kącik malucha, tzn wstawię łóżeczko, aby było obok naszego łóżka, więc to może jest lepsze rozwiązanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominika23, jeśłi chcesz no to pewnie, ale może wydac te kase na coś innego, skoro i tak będzie łżeczko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olcia30
Mikołaj to bardzo ładne imię. Ja w pierwszej ciąży nie mogłam się zdecydować na imię dla chłopca.Wypisywałam różne imiona na karteczkach i robiłam losowanie, angazowałam w nie całą rodzinę :) to tak dla zabawy było...no ale gdy urodził się synek, to okazało się że żadne z wylosowanych imion po prostu do niego nie pasowało. Gdy już mialam go na rękach wtedy imię samo się pojawiło...i o dziwo nigdy nie było go na karteczkach, bo nie podobało mi się to imię wcześniej.To tak jakby to imię pojawiło sie razem z nim na świecie...a na imię ma SZYMON :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia jezeli chcesz zeby lekarz zrobil Ci usg genetyczne to juz jest za pozno bo robi sie je miedzy 11a 13 tygodniu a nastepne w 20 tygodniu czyli polowkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczr, może gin jej robił to badanie, tylko wynikło podobne zamieszanie lub niedomówienie jak u mnie? bo przecież to badanie o którym mówisz to standard Gosia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi sie podoba mikolaj i ale teraz jest tak bardzo popularne i nie chce zeby moj syn mial na imie tak samo jak kilku kolegow w klasie. a z reszta corka nie zaakceptowala bo powiedziala ze mikolaj to jest swiety a nie dzidzia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
abcd mi nie chodzi o usg genetyczne tylko o zwykle badanie ginekologiczne-tak brzydko mowiac zeby Pani doktor zajzala mi tu i owdzie i powiedziala czy nie mam jakiejs bakterii czy grzybka :/ moja gin przez cala ciaze z badan robi tylko usg... a wydaje mi sie i slyszalam od poloznych ze tak byc nie powinno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olcia30
No i tym razem też już są wybrane opcjonalnie imiona,ale wiem że po narodzinach może sie to diametralnie zmienić, choć nie musi...może trafimy. Syn wybrał imię dla dziewczynki- Jessica, mi się podoba Paulinka i Klaudia, ale czasami mam taką chęć zeby dać imię po babci i prababci-Zosia. Natomiast jeśli chłopiec to tez wersja ze po pradziadku bedzie Michał, ale podoba mi się też Oliwer i Fabian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może macie rację z tym koszem:)Napaliłam się,bo to pierwsze dziecko.W sumie to zakup tylko na 2-3 miesiące,bo później dziecko wyrośnie:) Jednak kupimy tylko łóżeczko:) Przecież będę miała leżaczek bujaczek i nosidełko,to po co jeszcze kosz:) Dobrze tak z Wami popisać,bo potraficie sprowadzić babę na ziemię:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olcia30
Ja badanie ginekologiczne jak narazie mialam robione za kazdym razem,wlasnie po to zeby sprawdzic czy nie ma tam zadnego zapalenia. Natomist jesli chodzi o badanie genetyczne, to raczej nie zauwazalnie nikt go nie zrobi, ja z tego badania dostalam 3 kartki A4 z opisanym wynikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×