Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

Mi sie te bujaczki zawsze strasznie podobaly! Szczegolnie kolekcje z Bright Stars. Poniewaz o ciaze staralismy sie 3 lata z przygodami typu in vitro (a zaszlam w koncu z wpadki :D ), to mialam czas na ogladanie wyprawki i snucie planow.. A teraz jak juz jestem w ciazy - poszlam obejrzec moja wymarzona wyprawke na zywo..i wiekszosc rzeczy wypadla z listy za wyglad niezgodny z oczekiwaniami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale te co urodza w marcu musza JUZ na dniach skladac wnioski o roczny urlop. Jezeli je tez ma to objac to im tez sie nalezy wybor czy 80% czy 100-60%, a na rowne 80% zostalo im doslownie kilka dni. Czyli jezeli juz teraz by zaczely dostawac 80% (a normalnie mialyby na starych zasadach 100%) i we wrzesniu im powiedza "sorry nie przeszlo, wracacie do pracy", to jakby im zwracali ta roznice? Tak teoretyzuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze Wam zapomnialam dodac, ze mam w domu amstaffa - pies przekochany i lizawka straszna :) ALE nie wiem jak zareaguje na dziecko. Na wszelki wypadek wole nie trzymac dziecka blisko podlogi. Nawet jakby mu przyszlo do glowy, ze dziecko placze bo mu sie dzieje krzywda - jak go znam to on od razu leci ratowac calym cialem :D a wazy 50kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak, może się wszytsko zdarzyc fakt, ale skoro podpisane są papiery, tylko wprowadzenia wymaga...no z resztą ja mówię, nie napalałam się, ale teraz biorąc pod uwagę sytuację coraz częściej myślę o tym rocznym :) więc oby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalka tereska - ja mam kotkę, ale normalnie taka pieszczochę i zazdrośnicę, że szok myślę, że będę musiała zamykac pokój, z resztą to już trochę później, ale będę musiała zrobić takie drzwiczki na schody... słyszałam, że są gotowe, no ale ... mam czas :) ejj baby ide sprzątać nbo przy Was mi to nie idzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a miałyście lub macie problem z zatrzymywaniem wody w organizmie??? Bo ja zawsze przed @ strasznie puchłam i przybywało mi ze 3 kg na wadze,a gdy dostawałam @ to od razu waga wracała do normy:) Teraz mam ten sam problem...:(Strasznie spuchłam...waga pokazuje dzisiaj 5 kg więcej od początku ciąży...a wiem,że na pewno tyle tłuszczyku nie nabrałam:/Zawsze byłam szczupła i jestem nadal...ale czuję się jak opuchnięty wieloryb:/ Chyba muszę porozmawiać z lekarzem na ten temat,bo jak mu stanę na wadze to się chłop przeżegna że aż tyle mi przybyło:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEj:) co do badań...mi też na każdej wizycie robi badanie ginekologiczne. Zobaczymy czy dziś zrobi. A co do imion...mi się podobają imiona raczej proste, napewno nie chce imion z top 10. Moja koleżanka dała córeczce Karina, w sumie ładne imię, pasuje do tej dziewczynki i nie jest aż tak popularne :) ale podobno jest tak, jak już któraś z Was pisała, że jak się dziecko zobaczy to jakoś tak samo imię przychodzi. Mnie męczą ostatnio krwotoki z nosa :/ koszmar...zawsze miałam z tym problem a teraz to już tym bardziej. Dziś mi przez pół godziny leciała i nie mogłam zatamować, później zrobiło mi się słabo i musiałam poleżeć. Teraz powoli dochodzę do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
Rolada z tego co czytam to ponoc normalne... mi nigdy w zyciu sie krew nie lala, a kilka dni temu pierwszy raz sie zdazylo... niewiele bo niewiele ale bylo :) popieram-z Wami nic nie mozna zrobic :) czlowiek siedzi na forum a sprzatanie czeka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominika ja też jestem napuchnięta, inni mówią że nie przytyłam dużo, ale waga i moje samopoczucie mówią co innego. Też przed okresem zbierała mi się woda w organizmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tam sprzątanie...:) ja od rana chodzę w szlafroku....:/ miałam iść na spacer bo ładnie słoneczko wyszło i chyba ciepło jest...aż kusi na spacerek. Ale jakaś rozmemłana jestem...nie mam siły :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość khjkj
tablica.pl/oferty/uzytkownik/EzPD/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam znowu sznaucera miniaturke i ona chyba czuje sie czlowiekiem. jest zazdrosna strasznie o corke. zwlaszcza moja mama jak juz wezmie corke na kolana to pies jest z drugiej stony i tez chce na kolana. jak tylko corka zejdzie z kolan to ona juz siedzi. ale jakos nie boje sie o dziwecko przy niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokroć
ja też mam 5kg na plusie, ale chyba przez problemy z wypróżnianiem - ale uff ta woda z miodem+cytryną zadziałała, dzięki :) nie sądziłam, że zadziała, skoro suszone śliwki, jogurty, otręby, nic....ale jednak:) moja lekarka powiedziała, ze waga ok, to koniec 17tyg, więc może nie jest tak tragicznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wody to mi teraz tez sie zatrzymala. dlatego w ciagu ostatnich 4 tygodni skoczylo o 2 kg. ale pewnego dnia wieczorem obracak i pierscionek strasznie mi przeszkadzaly i zdjeclam na noc a po nocy niestety juz byly ciasne. na pewno to jest woda to luszczu tyle w ciagu jednej nocy na pewno nie moglo przybyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale wam fajnie też bym pośmigała w szlafroczku do południa no ale skoro sie dobrze czuje to pracuje, tym, bardziej że kończy mi sie umowa w tym roku więc muszę się wykazać a szef i tak zrobi jak będzie chciał. Co do wizyt to Ja na każdej jestem badana i na każdej mam robione usg. A jeśli chodzi o macierzyński to jestem na bieżąco bo teściowa pracuje w ZUSie i to juz wszystko klepnięte bodajże 2 tyg przed planowaną data porodu trzeba się określić który wariant sie wybiera, Ja bez zastanowienia idę na roczny 80% bynajmniej uchronię maleństwo przed żłobkiem troszkę dłużej, bo niestety albo stety wszystkie dziadki i babcie pracują a JA też nie mogę sobie pozwolić żeby nie pracować więc zaraz po macierzyńskim czeka mnie powrót do pracy (oczywiście jak przedłuża mi umowę). Z imionami mamy problem nie mamy jakiegoś upatrzonego a poza tym te które przechodziły mi przez głowę to dali w rodzinie bo ostatnio mamy dużo maluszków. Więc albo coś powtórzę albo sama nie wiem może doznamy olśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak CI licza to L4?? Bo slyszalam ze w ciazy to troszke wiecej wychodzi niz pensja :) dla nas to nawet lepiej :D CO do bujaczkow to ja napewno tez jakis kupie ale raczej jak maluch bedzie mial 2-3 miesiace, bo wczesniej wole pozycje na plasko... Co do wozkow to ja juz mam swoj typ http://www.wozki-mutsy.pl/pl/p/EVO-gondola-spacerowka-fotelik-Maxi-Cosi-Citi-2013/142 i chyba raczej mi sie nie zmieni, bo bylismy ogladalismy juz duuuzo wozkow i ten jest super....minus tylko ze ma piankowe kola...ale pan pow ze przynajmneij powietrze nie bedzie nam z nich schodzic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
Mi imion sporo sie podoba wiec moze i dobrze ze maz tak stanowczo postawil na swoim bo moglabym sie dlugo nie zdecydowac :) wlasnie ogladalam program o czworaczkach-wiecie, ze na swiecie jest tylko 27 kobiet ktore naturalnie poczely czworaczki?? :) dziewczyny powiedzcie mi czy w ciazy ograniczylyscie jakos napoje gazowane?? mnie cola czy pepsi odrzucaja za to fante pilabym notorycznie :) to zle?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
no wozek super-bardzo mi sie spodobal :) co do L4 to ja dostaje prawie 1000zl wiecej niz normalnej wyplaty... wychodzi to wiadomo ze sredniej... ale mi akurat tyle wyliczyli :) wiec ja musialam isc na L4 od poczatku-ale nie zaluje :) choc czasami idzie kota dostac samemu w domu... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
dziewczyny-co slyszalyscie o pobieraniu krwii pepowinowej?? bedziecie sie na cos takiego decydowac?? wsrod moich znajomych to ostatnio bardzo popularne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jak bylam w ciazy z corka to kolezanka zapytala lekarza czy oplaca sie trzymac ta krew pępowinową i lekarz powiedzial ze jak na razie nie oplaca sie. byla jakas afera ze ludzie placili grube pieniadze co roku za przetrzymanie krwi i po kilku latach firmy bankrutowaly i ta krew po prostu poniszczyli a ludzie zostali bez niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
sam transport i przetrzymywanie to faktycznie kupe kasy... tylko ze jezeli mam pozniej zalowac to sama juz nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale jak to możliwe, że pensja jest większa ? jest 100% z tego co wiem, wózek mutsy fajnsy w stylu tych co mam upatrzone :) rolada ==== ja już nie mam krwotoków, a mocny katar z krwią (od początku ciąży) ale gdzies w 2 miesiącu miałam tydzień krwotoki, a póxniej znowu rpzez kilka dni, i podobno tak się może zdarzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/1,79332,3541060.html?pelna=tak - tu chyba sa najwazniejsze informacje i dosc obiektywne podsumowanie. Nawet zanizyli cene calego przedsiewziecia, bo z tego co sprawdzalam w ofertach bankow to srednio wszystko jest 1/3 drozsze. Niestety w tej formie w jakiej to dziala w Polsce, jest to raczej komercyjne zerowanie na sumieniach i kieszeniach rodzicow. Z drugiej strony "kto bogatemu zabroni" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co tam kobietki porabiacie?:) Ja właśnie wróciłam do domu i leżę przed tv:)Dostałam od koleżanki maila z wypisaną wyprawką dla dziecka:)Muszę ją tylko troszkę pod siebie poprawić.Jeśli chcecie to mogę ją tu wrzucić.Może te,które są już mamami troszkę pomogą ja zmodyfikować,podpowiedzą co jest niezbędne,a co nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja właśnie siedzę na stronce happymum :) wybieram spodnie :) długie i jakieś na lato :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj moge spokojnie pochwalic sie ze skurcze minęły :) po tych 3 nospach nawet o wiele lzej mi sie chodzi bo nie napinaja mi sie tak strasznie posladki i uda. bylam nawet na krotkim spacerku z corka i psem i nic mnie nie bolalo a skurczy nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×