Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

na każdego temat zawsze są różne opinie natomiast jeśli miałabyś się tym stresowac, to nie zaszkodzi porada drugiego lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwakobieta
Dziewczyny a mebelki juz macie?lozeczko,jakies komody dla malenstwa?bo kiedy to zaczac kupowac?pozniej, i chodzic z tym wielkim brzuchem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to zrobilam przed ciaza bo nie chcialam zostawiac tego wlasnie na ten czas kiedy nic nie moge zrobic bo juz jedna taka ciaze mialam a eraz znowu problem jest ten sam. dobrze ze mam wszystko przynajmniej nie musze sie stresowac teraz ze nie zdaze albo ze maz kupi cos co mi sie nie podoba. w lipcu czeka mnie tylko ogromne pranie ubranek i wszystkiego co jest dla dziecka a potem wielkie prasowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, czytam Was od dłuższego czasu, ale nie miałam okazji napisać. Jestem w 17 tyg 2 dniu, od 3 dni czuję dzidziusia i to bardzo wyraźnie. Jednak dzisiaj od rana czuję dziwne delikatne skurcze w podbrzuszu:/ Tzn: Czuje ruchy dzidziusia na przemian z tymi dziwnymi skurczami... Czy powinnam się martwić? Dzwonić do lekarza? Nie boli mnie brzuch i nie mam plamień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja od razu mowie dzwon do lekarza. jezeli to sa skurcze to nie sa przelewki wiem to po sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłam... mam brać no-spe do jutra a jak jutro znów poczuję to mam jechać do szpitala (bo tam ma dyżur). Oby to nie było nic poważnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! Rzadko coś piszę, ale czytam Was codziennie :) Tak jak rolada mam jutro wizytę. Jak się uda to w końcu poznamy płeć malucha :) Wszyscy mi mówią (oprócz rodziców), że będzie chłopczyk, ale ja bym chciała dziewczynkę :) Już nie mogę się doczekać jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja właśnie dzisiaj odebrałam wyniki z badań genetycznych. Ogólnie badania mam bardzo dobre. Teraz czekam na 10 kwietnia na USG połówkowe. A u mojej Pani doktor mam wizytę 6 marca. Może mi powie co mam w środku ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abcd123 aż wstyd się przyznać, ale nie wiem czy to będzie połówkowe. Nic mi na ten temat ostatnio moja pani gin. nie mówiła tylko na wizytę zapisała. Napiszę jutro co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a jakie kupujecie łóżeczka (pytanie szczególnie do tych które już mają pociechy) ?? tzn czy najzwyklejsze są najlepsze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick .................wiek...............ostatnia @..........termin porodu elliska................27...................14.10........ ..........21.07.2013 abcd123.............26...................23.10........... .......30.07.2013 ines89................24....................23.10........ .........30.07.2013 stokroć................28..................27.10........ ...........3.08.2013 KamaKamaKama....28...................26.10............... ..03.08.2013 Nela88...............22...................29.10.......... .......04.08.2013 milka-e..............33....................02.11......... ........04.08.2013 zielonażaba.........27...................27.10.......... .......04.08.2013 Ambrozka.......... 26...................29.10................. 05..08.2013 natalka88.............24...................31.10....... ..........7.08.2013 lalka_tereska........29...................26.10.......... ........08.08.2013 szczesliwakobieta...27..................2.11............. ......09.08.2013 rolada................28...................3.11......... .........10.08.2013 asiaż32.............. 32...................3.11.................. 11.08.2013 oliv91..................21..................5.11......... ..........12.08.2013 juliaaaa...............21...................6.11......... .........13.08.2013 doremi25............25...................11.11 ..................18.08.2013 Słońce Moje .........33..................11.11..................18.08.20 13 ManiaMania89.......24...................11.11............ .. ...18.08.2013 Niemożliwa..........31....................01.11......... ........19.08.2013 justyna1908........24....................12.11........... .. ....19.08.2013 Aniolek2404........29...................10.11............ ......20.08.2013 Hanuś27............27...................04.11.....11.0 8 z @, 22.08 z USG Julka32..............31...................26.10.......... ........23.08.2013 alema.................23..................18.11....................25.08.2013 Noelia...............28....................18.11......... .. .......25.08.2013 gocha30..............30...................16.11.......... ... ....26.08.2013 Olcia30...............30...................20.11......... .........27.08.2013 Sumeja...............30..................24.11........... . ......30.08.2013 w końcu się do Was dokleiłam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam po corce zwykle lozeczko z szuflada. corka spala w nim ok 1,5 roku i jest jak nowe. mialam na nim zamontowany przewijak i bylo mi bardzo wygodnie. mam jeszcze lozeczko turystyczne ale kupilismy dlatego ze jezdzilismy czesto do moich rodzicow i chcialam zeby mala miala wygoddnie. w domu wygodniej jest mi ze zwyklym lozeczkiem a turystyczne sluzy nam teraz tylko na dzialce. corka robi sobie w nim namiot i czasami zasypiala latem w czasie zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy dobrze jest wybrać takie, które ma jeden bok spuszczany całkiem do dołu?? boję się, że dziecko mogłoby np samo to jakoś obniżyć i wypaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tej kwestii nie wypowiem sie bo nie mialam takiego lozeczka ale takie zwykle lozeczko nie jest wcale zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja właśnie chce chyba takie zwykłe...nie lubię udziwnień, wolę rzeczy uniwersalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chyba tez zostane przy zwyklym drewnianym i na to tak jak abcd chce polozyc przewijak...bo nie mam miejsca na to wszystko i musze sobie jakos radzic. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolada - ja co prawda bez doswiadczenia, ale kupilam zwykle z Ikei za 299zl. 3 poziomy wysokosci montowania materaca. Pierwszy wysoko dla noworodka, drugi po srodku, trzeci tuz nad podloga. Z mozliwoscia wymontowania jednej "burty" :) nie opuszczane tylko wlasnie wymontowywane - jak dziecko zacznie chodzic to mozna opuscic materacyk na najnizszy poziom, zdjac jedna scianke i dziecko bedzie moglo samodzielnie do lozeczka wchodzic i wychodzic. Do tego mozna dokupic barierke zabezpieczajaca przed wypadaniem w nocy, a pod spod dopasowac pojemniki na duperele. Bardzo proste i praktyczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym sie bala z ta sciagana scianka bo male dzieci rzucaja sie po calym lozeczku. ja mam z 2 szczebelkami wyciaganymi i tak jest bezpieczniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie dlatego pewnie jest do dokupienia ta barierka :) mozna doczepic i wtedy dziecko jest chronione przed wypadnieciem. Jest na 2/3 dlugosci lozka, wiec w nogach zostaje kawalek miejsca zeby swobodnie wejsc/wyjsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to lepiej juz chyba kupic lozeczko wieksze z barierka ja mam dla corki taki o wymiarach 160x80. jak maly bedzie mial ok 2 lat to lozeczko pojdzie dla malego a corka bedzie miala juz normalne lozko rozsuwane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka3636
mam nadzieję, że wszystkie jeszcze nie śpicie.. mam pytanie do tych, które brały luteinę doustną. jak długo mam to trzymać pod językiem? i jaki to ma niby mieć smak? bo mi to smakuje takimi słodkimi tabletkami na gardło z dzieciństwa, takimi o smaku czekoladopodobnym. a z tego co kojarze, to wszyscy piszą, że to ochydne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzyma sie tak dlugo az sie nie rozpadnie :) mi gin powiedziala, ze moge to lykac jak zwykle tabletki...dziwnym trafem 2dni po zastosowaniu tej metody dostalam plamien :( no i wyczytalam, ze w tej formie progesteron nie przyswaja sie z ukladu pokarmowego. To by tlumaczylo skad plamienia. Pod jezykiem robi sie z tego okropna breja, wiec najczesciej trzymalam to na podniebieniu. Absolutnie nie smakuje czekoladowo :D mialam jej tak dosc, ze pod koniec brania dostawalam odruchow wymiotnych na sama mysl o niej.. Ale to moze lepiej ze Ci smakuje, nie bedziesz sie z nia meczyla. abcd - ja potem wymienie to lozeczko na jakies wieksze, juz takie ktore bedzie roslo razem z dzieckiem (tez z Ikei :) ). A jak Twoj brzuch? Lepiej troche?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka3636
dzięki! mam nadzieję, że jutro nie zmieni smaku na gorszy. bardziej mnie skrzywia przy nospie. jak szybko nie zapiję, to dopiero mnie mdli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę ta luteine 3*2 żeby szybciej się rozpuscila to troszku popija herbata albo woda,ja też w miarę wytrzymuje smak tabl. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Lalka minęły Ci już te bóle w pośladku? Ja miałam takie przez kilka dni, bolało prawie cały czas ale najgorzej było jak się gwałtownie ruszyłam to czułam takie ostre ukłucie, chodziłam jakby mnie coś rozjechało, nawet w pracy się koleżanki pytały co mi jest ale na szczęście już przeszło :) Co do wagi to przy przytyłam już jakieś 4 kg, dowiem się dokładnie na wizycie w środę - to dużo porównując z Wami, zwłaszcza że to dopiero 15 tydzień :( Co do "gadania z brzuchem" to ja dziś ze swoją niunią ucięłam sobie pogawędkę, kazałam jej trzymać za mnie kciuki w czasie egzaminu na prawo jazdy - i chyba trzymała mocno bo jakimś cudem zdałam :) A tak w ogóle to mówię do brzucha niunia a wcale jeszcze nie wiem na 100 % czy to będzie dziewczynka - mam nadzieję że w środę się już dowiem. A niektóre z Was tak narzekają na lekarzy na NFZ, a ja nie chodzę prywatnie i póki co jestem zadowolona - USG mam robione na każdej wizycie, badania zlecone, także wszystko zależy chyba od lekarza - płaciłam na razie jedynie za dodatkowe badania typu toksoplazmoza czy różyczka na początku ciąży i potem za USG genetyczne. Zobaczymy jak będzie dalej. O rany, właśnie się zorientowałam że już tak późno, zmykam bo jutro pobudka o 6:15 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanuś - bole nie przeszly, ale np dzis nie byly takie czeste, w zasadzie w pamiec wrylo mi sie tylko raz :) najbardziej mnie zastanawia co to jest, bo umiejscowienie jest conajmniej dziwne.. Podejrzewam, ze to jakies zakonczenie nerwowe. natka - jest cos takiego jak no-spa comfort :) powlekane = zero goryczy i sliska powierzchnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
lozeczko mam po siostrze, pozostaje materacyk i reszta.... a wlasnie ta reszta... pomozcie bo zielona jestem-narazie dziecko nie potrzebuje podusi i kolderki-spi na plasko, prawda?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia ja mam komplet poscieli z poduszka ale ta poduszka jest plaska. Corka zawsze wtulala sie w nia bo jest ona zawsze bardziej miekka niz sam materac. Co moich skurczy to wczoraj wieczorem zlapal mnie jeszcze jeden. Biore nospe i zobacze co bedzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×