Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

Gość Olcia30
rolada, masz racje. z medycznego punktu widzenia naturalny porod jest najlepszy i dla matki i dla dziecka :) wiec, oby do sierpnia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...tak a w sierpniu po kolei, zgodnie z datami z naszej tabelki, każda będzie się darła na porodówce...:) a potem już tylko radość :) także masz rację...oby do sierpnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przez Was znowu się nie wyśpię, za dużo piszecie w ciągu dnia i ledwie nadrobię zaległości w czytaniu a już się robi środek nocy i nawet się nie mogę wypowiedzieć bo najwyższa pora na spanie - ale może jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olcia ze miec suwaczki w stopce musisz miec czarny nick. a ja jeszcze co do tego porodu. moj maz zawsze wszystko moi w prost i on od razu po porodzie mowil ze drugie dziecko jak bedzie sie rodzilo to on tez bedzie wiec dla niego to nie byla zadna trauma. a co pepowiny to on przed porodem mowil ze nie bedzie przecinal a jak corka urodzila sie lekarz sie pyta czy on chce przeciac pepowine to ja chcialam powiedziec ze nie a moj maz od razu wyrwal sie ze chcei pzy przecinaniu pepowiny stal caly czas w tym samym miejscu czyli przy mojej glowie a przy nogach moich byly 2 polozne 2 od noworodkow i lekarz wiec maz jest daleko z tylu. dzisiaj postanowilam wszystkie ubranka przebrac i oddzielic ubranka ktore niestety nie nadaja sie dla chlopca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abcd, dzieki za wskazowki, cos kombinuje z tym suwaczkiem,nie wiem czy wyjdzie:) a co do mezow, to swietnie, ze Twoj wyraza taką chec i chce rodzic z Toba,jesli sie upiera to rzecz jasna ze nie ma mu co odmawiac.Ja osobiscie nie chce mojego na porodowce, ale jeszcze daleko...moze zmienie zdanie,jeszcze nawet z nim o tym nie rozmawialam tak na powaznie o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie ze nie ma co go zmuszac do tego jak nie chce bo nic dobrego z tego i tak nie bedzie. olcia jak wejdziesz na swoje konto to tam masz taka ramke sygnatura/stopka i tak sobie wklej link do suwaczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
Czesc dziewczyny :) dzis mam ambitne plany na sprzatanie... wiec nie piszcie za duzo bo sie nie oderwe :) wieczorem wizyta... juz mi sie snila :) milego dnia wszystkim sierpniowym mamusia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ktorym tygodniu poczulyscie pierwsze ruchy?? Ja jestem w 14 i wydaje mi sie ze czuje czasami brykajacego bobaska, nie jest to systematyczne i nie codziennie, dlatego sie zastanawiam czy sie nie myle. chociaz wiem ze przy drugiej ciazy o wiele szybciej wyczuwa sie ruchy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwakobieta
ja jeszcze ruchow nie czuje :-( czekam i czekam i nic :-). ale na wszystko przyjdzie czas..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem w 15tyg.i jeszcze nie czuje ruchów,a bardzo na to czekam. Za szybko chyba nie poczuje bo mam trochę sadelka:) dziś robię bad.moczu bardzo się boje czy będzie ok bo prawie cały czas mam problem z bakteriami i leukocytami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaraz koncze 16 tydz i tez jeszcze ruchow nie czuje....ale podobno roznie sie je czuje wiec cierpliwie czekam :) A ja bylam dzisiaj na badaniu tsh i ft4, ciekawe czy mi spadlo :? Ja tez mialam problem z mochem i leukocytami ale bralam przez 5 dni tabletki z zurowiny i juz sa w normie :) Dzisiaj tez mam zamiar posprzatac i poprasowac, a chce tez zobaczyc co mam dla bobasa i policzyc zebym pozniej nie nakupila tylko jednego rozmiaru ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny:) Ja dzisiaj od rana w dobry humorku:)Ma któraś ochotę na wspólną kawkę?Bo mi się właśnie woda gotuje:) Dopisuję się jeszcze raz do tabelko,bo znikłam z niej:P nick .................wiek...............ostatnia @..........termin porodu elliska................27...................14.10........ ..........21.07.2013 abcd123.............26...................23.10........... .......30.07.2013 ines89................24....................23.10........ .........30.07.2013 stokroć................28..................27.10........ ...........3.08.2013 KamaKamaKama....28...................26.10............... ..03.08.2013 Nela88...............22...................29.10.......... .......04.08.2013 milka-e..............33....................02.11......... ........04.08.2013 zielonażaba.........27...................27.10.......... .......04.08.2013 Ambrozka.......... 26...................29.10................. 05..08.2013 natalka88.............24...................31.10....... ..........7.08.2013 lalka_tereska........29...................26.10.......... ........08.08.2013 szczesliwakobieta...27..................2.11............. ......09.08.2013 rolada................28...................3.11......... .........10.08.2013 asiaż32.............. 32...................3.11.................. 11.08.2013 oliv91..................21..................5.11......... ..........12.08.2013 juliaaaa...............21...................6.11......... .........13.08.2013 Dominika23..........23....................09.11..................16.08.2013 doremi25............25...................11.11 ..................18.08.2013 Słońce Moje .........33..................11.11..................18.08.20 13 ManiaMania89.......24...................11.11............ .. ...18.08.2013 Niemożliwa..........31....................01.11......... ........19.08.2013 justyna1908........24....................12.11........... .. ....19.08.2013 Aniolek2404........29...................10.11............ ......20.08.2013 Hanuś27............27...................04.11.....11.0 8 z @, 22.08 z USG Julka32..............31...................26.10.......... ........23.08.2013 alema.................23..................18.11.......... ..........25.08.2013 Noelia...............28....................18.11......... .. .......25.08.2013 gocha30..............30...................16.11.......... ... ....26.08.2013 Olcia30...............30...................20.11......... .........27.08.2013 Sumeja...............30..................24.11........... . ......30.08.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
ja jestem na przelomie 17/18 tygodnia i wydaje mi sie ze czuje ruchy... choc czuje je juz dawno to chyba nie wiedzialam, ze to dziecko :) moje gin podczas ostatniego usg powiedziala, ze jeszcze za wczesnie bo wszystko jest jeszcze za nisko... jestem taka ciekawa i zniecierpliwiona dzisiejsza wizyta :) czekam tylko teraz jeszcze na wyplate i zaczynam kupowanie ciuszkow ale dla siebie-jedyne w co sie mieszcze to dres :) musze troszke zainwestowac niestety w siebie a nie w bamboszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Gosia ja mam ten sam problem:P Kupiłam sobie na razie jedne spodnie na gumce,bo mieściłam się jeszcze w swoje wszystkie yeansy...ale teraz niestety się nie dopinam:( Za tydzień w niedzielę wybieramy się na wielkie zakupy.Muszę sobie sporo ubrań kupić...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia no ja juz zainwestowalam w spodnie bo moje juz mnie gnitly, ew moge w nich chodzic ale z rozpietym guzikiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
jestesmy o tyle w beznadziejnej sytuacji ze na ciuchy wiosenne jeszcze troche za wczesnie-przez najblizszy miesiac jeszcze w czyms trzeba chodzic :) musze zainwestowac tez w buty, uwielbiam kozaki-czy to na zime czy na wiosne-moj maz juz ma dosyc ich ciaglego sciagania mi z nog :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłam sobie kawusię i mam czas dla siebie:) Teraz każdą wolną chwilę spędzam tu na forum lub na allegro:)Odkąd mam całą listę rzeczy zrobioną dla maluszka to siedzę i zamawiam:) Już parę rzeczy z listy odeszło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) ja po wczorajszych wrażeniach z wizyty nie mogłam usnąć. A całą noc śniło mi się, że już urodziłam. Nagle...i nie miałam NIC dla niej, ani pampersa, ani wanienki, żadnego ubranka...:( nie mogłam nic kupić, strasznie mnie to umęczyło...ale dzieciątko było kochane. Co do ruchów, też narazie nic nie czuję. Czekam i czekam...wyniki morfologii mam takie sobie, parę wartości poniżej normy ale to normalne, kobieta w ciąży nigdy nie będzie mieć idealnych wyników. W moczu też wyszły mi bakterie, liczne, ale to często wychodzi. Jedyne co to mam nie takie pH jakie powinno być (7 ), mam coś tam brać dopochwowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
no to Dominika na co czekasz-wrzucaj liste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W spodnie też się nie mieszczę, kupiłam jedne rurki ciążowe, czarne uniwersalne. Do tego dostałam też fajne ciążówki, takie sportowe. Moje bluzki jak narazie ok...kupiłam tylko ze dwie trochę dłuższe. Jak brzuchol urośnie to pewnie zakupię jakieś jeszcze. Narazie kombinuje z tego co mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DOminika jak jakies z rzeczy z allegro juz ci przyjda to czekami na opinie i ew namiary :) bo ja wime ze mozna rozne rzeczy tak dostac a niektore kiepskiej jakosci.... wiec jak cos bedzie fajne to mow :) Ja z takimi wiekszymi zakupami czekam az sie potwierdzi plec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
Mi ostatnio ciagle cos sie sni... nie zawsze dobrego niestety :( albo spac w nocy nie moge bo rozmyslam... dramat jakis...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Listę dostałam od koleżanki:)Troszkę ją zmodyfikowałam pod siebie.Jeśli możecie to napiszcie czy coś warto dopisać a co odrzucić:)Bo ja jestem tak napalona na tą wyprawkę,że szok,a może coś jest zbędne:) Do pokoju -łóżeczko/kołyska/kojec -przewijak -komoda -lampka dająca mało światła, żeby nie rozbudzała dziecka (do przewijania w nocy) -leżaczek Pozostałe akcesoria niezbędne w domu to: -wózek -fotelik samochodowy -szczotka do mycia butelek -sterylizator -podgrzewacz -laktator -butelki Ubranka dla dziecka: -ciepła bluza -sweterek -dres -pajacyki -śpiochy - body -kaftaniki -skarpetki -półśpiochy -2 cienkie czapki bez wiązania do pomieszczeń -czapka zasłaniająca uszka do wychodzenia na zewnątrz (grubość w zależności od pory roku) -śpiworek -rożek (najlepiej dwa) -kocyk lżejszy -kocyk ciepły -ręcznik rożek z kapturkiem -pieluszki tetrowe ok. 20 szt. - 5 flanelowych pieluszek -pościel -3 prześcieradła -kombinezon(grubość w zależności od pory roku) Akcesoria dla dziecka -proszek do prania dla niemowlaka -pieluszki jednorazowe -od 2,5 kg wzwyż -smoczki do ssania -smoczek do lekarstw -wanienka -spirytus 70%-owy do pielęgnacji kikuta pępowiny -termometr do wody -mydło bezzapachowe -jednorazowe chusteczki do pupy -oliwka albo coś nawilżającego (może być też czysta parafina) -krem do pielęgnacji pupy od pierwszego dnia życia (np. Sudokrem, Alantan Plus dla niemowląt, Linomag) -sól fizjologiczna (do przemywania oczek, do oczyszczania noska) -nożyczki albo obcinacz do paznokci -szczotka do włosków -gaziki -gruszka do noska albo aspirator -termometr do ciała, najlepiej przykładany do czoła albo ucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominika, ja tez jestem ciekawa co tam masz na tej liscie z wyprawką:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×