Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

noooo i jest lista :) dłuuuuga...ja pewnie kupie mniej, w razie czego się dokupi w razie potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No trochę tego jest... Jeszcze chciałabym wiedzieć po ile sztuk tych ubranek kupujecie?I w jakim rozmiarze?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta koleżanka napisała mi,że wszystkie rzeczy z listy wykorzystała i były niezbędne...:) A też myślałam,że może nie trzeba wszystkiego kupować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olcia co do ruchow to ja pierwsze takie dalikatne ruchy poczulam po skonczeniu 13 tygodnia. w pierwszej ciazy poczulam w 13 tygodniu. teraz mam 18 tydzien i 3 dni i juz widac nawet jak maluch kopie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doremika a chcesz kupic lozecczko i kojec i kolyske?? :o ja zostaje przy lozeczku ew lezaczek zeby dziecko bylo mobilne :) A co do podgrzewacza i sterylizatora, jak planujesz karmic piersia to mysle ze na poczatek zbedny zakup a dosc drogi....zawsze jak nie bedzie pokarmu mozna isc dokupic - wczesniej wybrany tzreba miec :) Albo pomysl naszych mam garnek z gotujaca sie woda ;) Na temat ubranek ja tez sie chetnie dowiem ile sztuk jest potzrebne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeczy dla siebie do szpitala: -wkładki laktacyjne -stanik do karmienia -2 koszule nocne z wcięciem do karmienia i jedna najlepiej krótka do porodu -kapcie -szlafrok -bardzo ciepłe skarpetki -płyn do higieny intymnej -środek przeciwzapalny do przemywania rany po porodzie Tantum Rosa -krem do pielęgnacji brodawek -żel pod prysznic -szampon -podpaski poporodowe ok 30 szt. -dwa ręczniki (mały i duży) -majtki jednorazowe -ok. 6 szt. Do kupienia w aptekach -herbatka laktacyjna -chusteczki higieniczne -papier toaletowy -podkłady na łóżko poporodowe z apteki - herbatka z kopru włoskiego na kolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doremi:) Nie, tylko można sobie wybrać co kto woli:)Ja wybrałam jednak łóżeczko. Co do podgrzewacza to już mam od cioci.Mówi,że jest super - z LOVI.Wygląda jak nowy i na pewno mi posłuży:)A sterylizator chyba na początek sobie odpuszczę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to myślę, że po ok 4-6 sztuk z każdego "rodzaju" ubranka plus jeden kombinezon czy coś cieplejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmmm 4-6 sztuk to w sumie malo :o najgorzej jak trzeba bedzie dziecko przebierac 5 razy dziennie :/ Ja zaraz bede liczyc co mam w kartonie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EEEE nie wydaje mi się, przecież będzie miało pieluchę...zresztą nie wiem...muszę mamy zapytać. Ja wychodzę z założenia...jak czegoś mi braknie, idę i kupuję, żaden problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam podgrzewacz z aventu i sluzyl mi dlugo bo 2 lata i dalej jest sprawny. mam nadzieje ze teraz nie bede musiala karmic butelka tylko piersia. a ubranek duzo nie trzeba na poczatek bo wcale tak duzo takiego malenstwa nie przebiera sie. wyjatkiem jest w momencie jak duzo mu wie ulewa. ale jak dobrze zalozy sie pieluche to nic nie przeleci. potem jak juz dziecko je papki no to wtedy przy karmieniu czesto trzeba przebierac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja troche sie zmeczylam bo posegregowalam ubranka na ubranka dla dziewczynki i dla chlopca. myslalam ze wyjdzie mi strasznie duzo dla dziewczynki ale okazalo sie ze mam 5 workow dla chlopca i 3 dla dziewczynki. dobrze ze kupowalam bardzo duzo uniwersalnych ubran bo zawsze zakladalm z gory ze ubrania zostana dla drugiego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abcd Ty to masz dobrze...nie musisz za wiele kupować no i masz już wprawę...wiesz co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnio uczyłam męża czym się różnią body od pajacyków i śpioszków :) dla niego to było wszystko jedno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
widze, ze dzis wszystkie na jakies przekladanie i porzadki wzielo :) ja narazie przekladam co moge i ukladam w innych miejscach zeby miejsce zrobic :) swoja droga nienawidze skladac przescieradel z gumka :) dziewczyny doradzcie-znalazlam nowe zapakowane butelki i smoczki... z data waznosci na co zrobilam wielkie WOW :) to po mojej siostrzenicy... powiedzcie ta data na butelkach i smoczkach ma az takie znaczenie czy kilka lat po moge je jeszcze wykorzystac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dopisalam pozycje nowa do tabelki. jak wiecie jaka jest plec to dopiszcie sie. ja pamietalam tylko plec tereski wiec od razu dopisalam. nick .................wiek.......ostatnia @.....termin porodu......płeć elliska................27............14.10...........21.07.2013 abcd123.............26............23.10... .......30.07.2013.........syn ines89................24............23.10...........30.07.2013 stokroć................28..........27.10 ...........03.08.2013 KamaKamaKama....2..............26.10...........03.08.2013 Nela88...............22.............29.10...........04.08.2013 milka-e..............33..............02.11...........04.08.2013 zielonażaba.........27.............27.10...........04.08.2013 Ambrozka.......... 26..............29.10.......... 05.08.2013 natalka88.............24............31.10...........07.08.2013 lalka_tereska........29.............26.10...........08.08.2013.......córka szczesliwakobieta...27.............2.11...........09.08.2013 rolada................28...............3.11...........10.08.2013 asiaż32.............. 32...............3.11.......... 11.08.2013 oliv91..................21..............5.11...........12.08.2013 juliaaaa...............21...............6.11...........13.08.2013 Dominika23..........23..............09.11...........16.08.2013 doremi25............25...............11.11 ..........18.08.2013 Słońce Moje .........33..............11.11...........18.08.2013 ManiaMania89.......24..............11.11...........18.08.2013 Niemożliwa..........31...............01.11...........19.08.2013 justyna1908........24...............12.11...........19.08.2013 Aniolek2404........29................10.11...........20.08.2013 Hanuś27............27........04.11........11.0 8 z @, 22.08 z USG Julka32..............31...............26.10............23.08.2013 alema.................23..............18.11.............25.08.2013 Noelia...............28................18.11.............25.08.2013 gocha30..............30..............16.11.............26.08.2013 Olcia30...............30..............20.11.............27.08.2013 Sumeja...............30..............24.11..............30.08.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem to data waznosci jest chyba tylko po to zeby ktos sie przestraszyl i kupil nowe. przeciez te butelki nie zepsuja sie ani nic. ja w razie jakbym nie mogla karmic to mam botelki po corce tylko smoczki musze kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
znow mnie nie ma w tabelce... :) jak juz bede wiedziec co bedzie to sama sie gdzies tam wcisne :) dzieki abcd za rade.... :) jak dla mnie sie nie psuja... ale nie mialam pojecia co autor owej daty mial na mysli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
kurde... ciekawosc nie dala mi spokju... :) wlazlam na inne forum, a tam znalazlam taka wypowiedz "Hej hej, mialam na studiach materialoznastwo i oczywiscie ze silikon ulega jakby wysuszeniu, po czym zaczyna sie kruszyc, dlatego smoczki powinny miec date waznosci ! wyobrazcie sobie ze kruszy sie w buzi dzieciaczka, ktory to polyka! mysle ze jak najbardziej mozesz zwrocic smoczek, mowiac, ze z ta data waznosci w zupelnosci ci sie nie przyda! dziwia mnie te smoczki, ktore tej daty nie posiadaja wogole . choc z drugiej strony dwa lata to troche malo czasu na to zeby silikon zaczal sie kruszyc - ale tak pewnie zabezpieczaja sie producenci - i slusznie pozdrowionka" w zyciu bym na to nie wpadla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to przepraszam ale skopiowalam ostatnia tabelke bo myslalam ze jest najaktualniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosiaa2
kocyk sliczny :) kurde-wszystko kupisz, a znajomi ktorzy maja w planie cos Ci kupic beda w kropce :) ja najczescniej kupuje kocyki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mama ostatnio kupiła bardzo podobny koleżance, która niedawno urodziła, bardzo podobny kocyk tylko różowy z szarym króliczkiem :) do tego maleńkie rajstopki i różówą tuniczke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najbardziej nie mogę się doczekać paczki z Anglii:)Moja babcia mieszka w Londynie i wpadła w szał,bo to pierwszy prawnuk,a babcia taka na chodzie jest i buszuje po sklepach:) Z niecierpliwością czekam na kocyk robiony na szydełku:)Mówi,że kupiła w kolorze ecru:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta data moze dotyczyc np samego smoczna, wiadomo ze zlezala guma traci elastycznosc. Moze taka data waznosci to zabezpieczenie dla producenta, zeby w razie czegokolwiek wykluczyc jego odpowiedzialnosc? Nie wiem, ukruszy sie kawalek takiego zestarzalego smoczka i dziecko polknie itd. Chociaz dla mnie termin waznosci jest zawsze symboliczny - jak chce cos zjesc, czegos uzyc to i tak zawsze sprawdzam czy sie jeszcze nadaje.. Co u Was dzis na obiad? :) u nas fasolka po bretonsku, robie pierwszy raz w zyciu :D a od 3dni chodzi za mna ten przepis i tez go musze wkrotce wykorzystac http://www.channel4.com/4food/recipes/chefs/gordon-ramsay/pasta-with-tomato-anchovy-and-chilli-recipe Po tym co mi powiedziala gin, ze jezeli teraz przytylam 2kg to mam zaczac uwazac na to co i ile jem..poszlam wczoraj spac glodna :( Moze dzis w koncu nabede wozek. Od 2dni mam z tym caly cyrk, bo zamowilam przez internet - zadzwonili, ze juz nie ma, nowa dostawa za 1,5tyg, beda drozsze...i w nowych kolorach :o miesiac zajelo mi podjecie decyzji co, jakie, w jakim kolorze, a oni mi mowia - nie ma i nie bedzie. Polecielismy od razu z mezem do sklepu dystrybutora, bo tam go widzialam ze byl. Mowie "poprosze taki, ale nie z ekspozycji", pan mi na to - to jest jedyny egzemplarz, dostawa jutro...w nowych kolorach :o i moj caly misterny plan poszedl sie... Ja sie upieram na wybrany kolor, maz sie upiera ze nie da mi kupic wozka z wystawy, nowe kolory "mojego" wozka zupelnie mi nie leza. Moj perfekcjonizm trafia szlag, bo kolor wybieralam nawet pod katem tego, zeby ladnie pasowal do ubranek. Dzis bede dzwonic i dowiadywac sie czy w dostawie byl taki ktory najmniej mi sie niepodoba i chyba go wezmiemy. Eh :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O, mialam racje co do smoczka z data :D cieszy mnie to niezmiernie, moze dzieki mojej kobiecej logice jakos uda mi sie nadrobic brak doswiadczenia i nie uszkodzic pierworodnej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×