Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

no oczywiscie-MASAKRA :) ale najlepsze bylo to, ze nie ograniczalam sie w jedzeniu wcale :) ruchow malo... :( wiec znow w glowe zachodze :( na moje nieszczescie przez swieta wszyscy zdazyli sie dowiedziec o ciazy, a nie chcialam tego :( snijcie kolorowo... do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie ciężarówki po świętach!!! ja chyba z 2kg do przodu:) Goosiaa ja swojej ciąży juz nie jestem w stanie ukryć, taki mam brzuch... Lece załatwiać zwolnienie, trzymajcie kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe ja ciazy juz dawno nie dam rady ukryc. w pierwszy dzien swiat rano (czyli przed jedzeniem :P) zmierzylam sobie brzuch i w ciagu tygodnia powiekszyl mi sie o 5 cm. nie moge doczekac sie kiedy ta zima skonczy sie bo w jedna kurtke nie mieszcze sie juz dawno a w tej co chodze teraz juz ledwo sie dopinam. jak tak dalej bedzie to w koncu nie bede miala w co sie ubrac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!! u mnie też standardowe obżarstwo świąteczne :) mojemu dziecku chyba się to podobało bo fikało jak szalone :) ale teraz niestety...koniec i basta...zero słodyczy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj bylam w szoku jak przypomnialam sobie ze dzisiaj zaczynam 6 miesiac ciazy. ten czas tak szybko leci ze szok. dopiero w listopadzie robilam test ciazowy a tu juz 6 miesiecy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abcd ja mam to samo!! tak niedawno się dowiedziałam o ciąży...a teraz brzuch coraz większy...dzidzia rośnie, a im bliżej do sierpnia to tym bardziej się boje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki :) swieta swieta i po swietach ;) moj brzuszek rosnie ale pomalutku, jeszcze jak zaloze lezniejsza bluzke to mozna go zamaskowac - gorzej z biustem :/ bo juz wygladam jak mleczarnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynny! ja już po wizycie u lek pierwszego kontaktu, trafiłam na młodziutką panią doktor, która ma roczną córeczkę i od ręki wypisała mi l4 na miesiąc:) powiedziała,ze jezeli gin nie ma ochotywypisywać zwolnien jak sie go prosi to trzeba udawać,ze sie człowiek zle czuje ale ogólnie miałam wrażenie,że uważa go z idiotę... Więc teraz zaczyna sie okres siedzenia w domku:) dzidzia w świeta szalała:) jutro mam prywatnie usg :) W święta wykluło sie imie dla chłopca - Leon, dziewczynka bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kochane :) musze jechac do pracy... dostarczyc L4 :( a wiecie atmosfera dramat i wcale nie chce mi sie tam jechac :( u mnie sloneczko na calego ale chlodno :) ale zawsze to juz sloneczko :) milego dnia, do pozniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie dzisiaj pogoda okropna. szaro ponuru i sniegu po kolana. nie lubie zimy ale w tym roku to juz w ogole daje popalic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w świeta trochę padało więc dużo śniegu zeszło:) dzisiaj pogoda nawet ok tyle,że bez słoneczka.Ja zwolnienie jutro zawioze, dobrze,że do ksiegowego wiec wizyta w pracy mnie ominie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w świeta trochę padało więc dużo śniegu zeszło:) dzisiaj pogoda nawet ok tyle,że bez słoneczka.Ja zwolnienie jutro zawioze, dobrze,że do ksiegowego wiec wizyta w pracy mnie ominie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny..:) dzisiaj zaczol mi sie 20tydzien a ja nadal nic nie czuje...:( Naczytalam sie na necie ze juz dawno powinnam czuc jakies ruchy a u mnie nic.... mam termin dopiero18.04 u gin. nie wiem czy powinnam isc wczesniej ...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi czas masz do 23 tygodnia zeby poczuc pierwsze ruchy. jak pojdziesz do lekarza wczesniej to tez ci powie ze masz jeszcze czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie wszyscy mi mowia zebym sie nie martwila ...ale jak sie naczytam ze prawie wszystkie juz czuja ruchy to zaczynam sie martwic.. Ale napewno przesadzam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć brzucholki :) No i po świetach , parapetówka udana, goscie, mimo okropnej pogody, przybyli wszyscy w komplecie.tak wszystko udało mi sie w jeden dzień zaliczyc: świeta, parapetówka i urodzinki :D jedzonko wszystkim smakowało, sałatki znikały ze stołu, wesoło było...nawet tańce były :) :), a dzidzia to wszystko przespała. chwilami sie martwiłam że GO nie czuję, ale mąż mnie uspokajał ze to pewnie dlatego że ciagle przez ostatnie dni w ruchu byłam i kołysałam dzidzie a ono spało sobie w najlepsze.Ale wczoraj wieczorem dało dowód że jest i dobrze się ma :) Alanja ciesze sie że już możesz spokojnie wypoczywać w domku :) Edi, nie ma sie co martwić, ja jestem w 19 tc i też nie czuję ruchów regularnie Ja wizyte mam dopiero 11.04, oj nie mogę sie doczekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny przeciez nie musicie osobiscie zawozic zwolnienia- mozecie wyslac listem poleconym :-) Edi- ja wczoraj pierwszy raz poczulam lekkie pukniecie w miejscu gdzie na pewno nie mam jelit ;-) ale generalnie tez jeszcze nie czuje "porządnych ruchow" dziecka. Masz jeszcze sporo czasu wiec sie nie denerwuj i przestan o tym czytac. Duzo dziewczyn ktore piszą ze bardzo wczesnie poczuly ruchy tak naprawde moga mylic ruch dziecka z pracą jelit. Mysle ze im wieksze dziecko tym szybciej sie poczuje ale tez zalezy jak jest ułożone. U mnie obżarstwa ciąg dalszy bo przeciez ktos musi zjesc tą kiełbaske, jajka, sałatki, ciasto ;-p A słuchajcie- dzisiaj w nocy, w pozycji leżącej miałam zawroty głowy- miałyście tak kiedyś? Raczej nieprzyjemne to było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wczoraj miałam skurcz w łydce, czy to niedobory witamin ?? w tym tygodniu będę robić morfologię, pewnie jak cos, to te badania wykażą :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mnialam czesto skurcze, moja gin. kazala mi brac 2xdziennie magnez i od tej pory mi przeszlo. Macie juz imiona dla swoich pociech??? U mnie bedzie prawdopodobnie dziewczynka ....i nie mam pojecia jakie dac imie....Chcialam Antonia ale moj sie nie zgadza...i teraz mam problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrryyybbbaaa
mialyscie kiedys takie sny od trzech dni mam dziwne sny sni mi sie ze jestem na usg i lekarz mowi ze bedzie corka tak mialam 2 dni a 3 sen ze bedzie chlopak . Na poczatku ciazy snil mi sie moj syn Piotr z nienarodzonym dzieckiem chlopiec i uciekal nam nie zlapalismy go po czym znowu widzialam siebie z brzuszkiem i moim synem Piotrem przyznam ze draznia mnie te sny pozdrawiam milego dnia jestem w 22 ttyg ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj my tez pojadlysmy - obie. Przy kazdym posilku doslownie czulam, ze malenstwo az zaciera raczki :D najbardziej cieszyla sie z ciastek i pasztetu. Teraz tez juz bryka. Ale co probuje dac to poczuc mezowi, to od razu przyczajka i dziecka nie ma :) Wczoraj rozmawialysmy z mama o jedzeniowych upodobaniach wynikajacych z grupy krwi. Poniewaz malenstwo na 100% bedzie mialo krew 0, to spodziewam sie malego miesozercy. Pamietam, ze mnie mama probowala hodowac zgodnie ze swoimi "smakami" - nabial, kasze i na slodko, a ja tylko patrzylam gdzie by sie tu nazrec mortadeli, serdelkow albo salami, wiec przy stole wolalam sie trzymac kolo taty albo dziadka :D Na zajaczka kupilam sliczny rozowy fotelik samochodowy, bo do tej pory wstrzymywalam sie ze wzgledu na niewiadoma plec. A teraz juz mozna szalec :D Tesciowa znowu cos kupila - wsciekle rozowy rampers bez rekawkow...rozm 68. Mowie jej, ze przeciez nie da rady tego ubrac w zimie, a ona mi wmawia, ze to bedzie akurat jeszcze na lato "bo pieluszka, bo troche sie podciagnie"... :D moja mama wygrzebala moja dziecieca ksiazeczke zdrowia i wyszlo, ze 56 starczyloby mi prawie na 3 miesiace, 70cm mialam dopiero w wieku 9 miesiecy. I juz zupelnie zglupialam jaki typ ubranek i jaki rozmiar, bo przeciez sierpien-sierpien, a zaraz potem zaczyna sie jesien i trzeba miec tez cos grubszego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skurcze to ponoć norma w ciąży, mi na szczęście nie dokuczają ale fakt,że trzeba magnez brać:) Edi daj sobie jeszcze trochę czasu wiem,że fajnie sie mówi ale tak jak piszą dziewczyny jest jeszcze czas i na pewno wszystko bedzie ok:):) U mnie 21 tc dzisiaj maleństwo siedzi w prawej części brzucha i chyba w kłebuszek zwinięte bo wydaje mi sie,że taka kuleczka sie tam pod skóra znajduje i szturcha mnie cały czas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalka ja to troche bede miała problem z zakupami, bo musze szukać neutralnych ciuszków ze względu na to,że nie znam płci:):) a mój M to też nie ma szczęścia często czuć ruchów bo jak przykłada łapke to cisza ha ha dopiero złapal kopniaka 3 razy:) Ja w świeta to hektolitry żurku zjadłam i swojski pasztet mniammm... słodycze mi po prostu nie idą ...kawałek toru i kilka ciasteczek to było wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tereska to bardzo mala bylas i wolno roslas. moja corka w wieku 3 miesiecy miala 69 cm a jak urodzila sie to miala 52 cm. a co do grupy krwi to ja mam 0 a mieso moze dla mnie nie istniec. nie moge za to zyc bez sera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i juz mielismy rozmowe z tesciowa nt chrztu :D pokrzywila sie, przemilczala i teraz ma czas na oswajanie sie z nasza decyzja. Smieszne, bo jej nie chodzi o sam sakrament tylko o urzadzenie przyjecia "po", zeby mogla sie pokazac i pochwalic przed swoja rodzina. Zostala jeszcze moja babcia, wczoraj przy stole temat "wynurzyl sie", ale jeszcze do konca nie wyplynal, wiec nic sie nie odezwalam bo nie chcialam jej psuc swiat. Ale juz skwitowala "i Ewa i Karolina oba brzydkie, bo nie ma takich swietych, ale jak ochrzcicie to tak bedzie" ... :) Olcia - potas, magnez. Mnie lapia skurcze w stawach biodrowych. KattiYo - nie mam zawrotow glowy, ale juz 2 razy zdarzylo mi sie kolatanie serca i dusznosci i trwalo to poki nie zasnelam...z ta ciaza to juz niewiadomo - tyle nowych dolegliwosci, ze ciezko sie zdecydowac czy juz panikowac czy moze tak ma byc. Pierwsze ruchy czulam ok 12-13t, taka jakby szamoczaca sie rybka tuz nad spojeniem kosci lonowej. Potem widocznie macica sie rozrosla, przybylo miejsca, wody i doszlo lozysko i tez nie bylo nic czuc. Cos konkretnego poczulam dopiero w 20t2d i nawet zanotowalam to sobie na marginesie karty ciazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Was po świętach :) ufff w końcu koniec obżarstwa :P taaaak nas zasypało, że na drodze to tylko koniuszek dachu widać było ;/ masakra jakaś. coś ciężko widzę tą naszą wiosnę :( jak tam wasze samopoczucie? Emilka daje o sobie znać coraz częściej, kopie a kopie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my wczoraj bawilsmy sie z malym. maz go zaczepial i przepychal po brzuchu a maly caly czas uciekal. tak samo moj brat wczoraj z ciekawosci zaczal szturchac malego to zaczal sie odsuwac. brat mial niezla radoche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abcd - urodzilam sie 52 i 3,8kg. I jakos tak wlasnie strasznie wolno te cm lecialy, ze az teraz sie zdziwilam i pogubilam kompletnie. Wiec chyba dokupie jeszcze tylko ze 4 body krotki rekaw/lub bez rekawow, 4 pajacyki (po 3szt 56 + po 1szt 62) i robie sobie zamek na zakupy, bo to nie wiadomo co brac :) co do kurtek tez juz sie w nic nie mieszcze, juz nie mowiac o eleganckich plaszczach. Zostal mi 1 byle jaki, ktory kupilam sobie w zeszlym roku typowo na spacery z psami, a teraz jest moim wyjsciowym ubraniem :D z tego co zaobserwowalam na miescie, to 90% ciezarnych lazi z brzuchem na wierzchu a reszta nosi ponczo, wiec to chyba ogolny problem. A mi maz nie pozwala szturchac brzucha ani jej dokuczac i krzyczy "zostaw moja corke" :D dotyka sie "do niej" z takim namaszczeniem, jakby to bylo jajeczko. rybka - mi od samego poczatku snila sie dziewczynka i juz wiemy na 100%, ze sie sprawdzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×