Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość inka081

Mamy dzieci urodzonych w październiku 2012 :)

Polecane posty

Faktycznie cicho. Mam nadzieję, że Inka wróci. Jola my mamy psa, Hubi go lubi i mu ciągle "aja " robi. Dziś pogodził się z wieżą i sprawniej mu to idzie. O cycu niestety nie zapomniał. Co tam u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie juz emocje opadły więc witam was po dlugim weekendzie. U nas imprezowo było nie ma co, ale najwazniejsze, ze wszystko się udalo. Groszkowa wyszla dobra, tylko tesciowa nosem kręcila bo nie lubi takich wynalazkow. Tymek w swoim żywiole, lubi jak się dzieje a szczegolnie jak ma taką widownię. No i zrobil nam prezent, w sobote postawil samodzielnie swoje pierwsze kroki-aż się wzruszyłam. Jola pisałaś, że jestes dumna jak mala opanuje coś nowego sama z siebie, mnie też duma rozpiera i wydaje mi się, że mam najmądrzejsze na świecie dziecko-więc to chyba normalne :) Wazka Tymek dostał 2 wieże, o ktorych pisalas, ale pelna olewka, nawet na nie nie spojrzy :Pco do zwiarzat to psow nie mamy, ale tescie maja kota wiec lubi go meczyc, no i czasem tesciowka zabiera go zeby poogladal konie bo w poblizu maja mini stadnine i tez lubi i robi prrrrr ustami jak koń :) Wazka gdzie ten twoj wózek, zdecydowalas sie na jakas spacerowę? Majka tez mam ostatnio problem z organizacją, ale zauwazylam , ze jak wychodzimy z mezem gdzies to jest tragedia wszystko nam zajmuje strasznie duzo czasu i zazwyczaj wychodze zirytowana, jak mam sama cos zrobic, czyli ogarnać idzie mi o niebo lepiej. Maż mnie najwyrazniej rozprasza :P Inka, Miszka wracajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W niedzielę mieliśmy roczek męża brata syna. Makara dzieci w wieku od 1 do 7 lat. Tort latał był wszędzie. Dzieciaki płakały, bily się. lolipop gratuluje kroczków. Ponoć treściowe zawsze wtrąca 3 grosze. My mamy psa, ale do domu nie wpuszczany bo jestem uczulona na sierść. Olka lubi go, ciągnie za uszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem, jestem lolipop - fajnie, że impreza udana :-) u nas ciekawego. Gaba poszła do przedszkola po chorobie. Pola już chyba wychodzi z tego kataru. Ostatnie dni to śpi raz dziennie po ok 40 min. O 18:00 to już jest dętka totalna. I dziś całą noc przespała w dziecinnym pokoju. Do tej pory ok 4 rano - kiedy ją karmię - zabierałam ją do łóżeczka turystycznego w naszej sypialni ( żeby rano Gaby nie budziła.) Dziś jednak Gaba do przedszkola raniutko a Pola ostatnio dłużej śpi, więc spróbowałam - obudziłam Gabę i udało się cichutko wyjść z pokoju po ciemku a Pola spała dalej. Mam nadzieję, że już tak zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie, taka cisza była na forum przez kilka dni, że zapomniałam o wózku. Gratuluję kroczków, ale teraz na częste "bam" trzeba się szykować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weekend się skończył a tu nadal pusto. Dziewczyny w sobotę mam imprezę roczkową a nie nauczyłam Huby dnuchać świeczki. Próbuje noskiem, ustami nie. Trudno, zdmuchnę za niego :) od nas już prezent dostał, pudło drewnianych klocków, 210 sztuk tyle, że mąż się wkurza, że już nie ma gdzie tych zabawek wkładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy któraś z Was ma 3 pokoje a dwójkę dzieci? Jak rozwiązałyście sprawę pokoju dla malucha? My na razie mamy łóżeczko jego w sypialni, mieszkanie wystawione na sprzedaż (bez odzewu) więc coś trzeba wymyslić. Ten 3 mam z aneksem więc sypialnie cieżko zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuski odzywać sie :) Wazka, niestety ale Ci nie pomogę. Zastanawiam sie jak to u mnie bedzie jak bedzie drugie dziecko, bo mamy tez taką sytuacje, dwie sypialnie i salon z kuchnia. Miszka powinna cos wiecej napisać bo ma dwójkę w jednym pokoju. *** Lolipop, mi tez sie łezka zakręciła jak Majuska zrobiła pierwsze kroki. Cudowny widok :) Co Tymek jeszcze ciekawego dostał? *** Majka, ja nie mam problemu z organizacja ale z pamięcią :) *** Miszka, jak tam dziewczynki? Rano dalej jest wporzadku, nie budzi Gaba Poli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wazka - ja nie słyszałam, żeby jakieś roczne dziecko umiało dmuchać świeczkę. My mamy trzy pokoje. Jeden - salon, drugi nasza sypialnia a trzeci dzieci. Pola już śpi w pokoju z Gabą. Tylko ja mam dwie dziewczynki i to z małą różnicą wieku. Przydałyby się 4 pokoje, ale nie jest źle. Póki dzieci małe mogą mieszkać razem. Jak będą większe -to pomyślimy. Zobaczymy jak się będą dogadywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola - ostatnie dwa dni niestety Gaba obudziła Polę - ale w sumie to lepiej wychodzi - bo przez to Pola jest zmęczona wcześniej i prześpi się w ciągu dnia dwa razy. Jak śpi raz - to też krótko a wieczorem jest bardzo zmęczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miszka, pewnie trzeba bedzie troche czasu zeby wszystko sie ułożyło, no ale juz jesteście na dobrej drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misza nawet na tym forum któraś mama pisała, że dziecko zdmuchnęło świeczkę, nie pamiętam kto to pisał :) U mnie już za duża różnica wieku na wspólny pokój...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wazka ja miałabym mnóstwo pomysłów na pokój z dużą różnicą, ale jeśli pokoje są średniej wielkości. Można fajnie przerodzić nie ścianą. Można im zrobić dwie oddzielne strefy do spania i jakies biurko.dla większego a młodszego to jakis stoliczek, i jedną wspólną częśc. Mi się takie pokoje bardziej podobają niz osobne. Mi tylko haslo wystarczy rzucić a ja mam już jakoes wyobrażenie. Rzadko dzieci dmuchają świeczki same na roczku ma dwa lara już prędzej. Miszka xa setnym razem się nie obudzi. My mieliśmy tak z Ola jak była mala. W nocy wystarczyło wejść a ona od razu oczy jak 5 zł, chociaż nigdy nie panowala cisza w domu. Jola ja właśnie z pamięcią nie mam problemu. Mam inny problem wszystko chciałabym zrobić, wszystko mam w głowie poukładane ale brak mi czasu i rąk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety pokoje mają po 11 metrów. Może zrobimy małemu kącik w naszej sypialni lub spać będzie z nami a kącik u brata. Lub starszego do szkoły z internatem wyślemy :D mąż mój z siostrą dzielił pokój kilkanaście lat. I żyją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dwie kuzynki i kuzyn mieli jeden pokój. Nie wiem ile ten pokój miał ale stało piętrowe łóżko, mały materacyk, malutkie biurko i kosz z zabawkami nie było się gdzie ruszyć, ale żyją wszyscy :-P. Bardzo się kłócili, bili, ale tak jest do dziś tylko już się nie biją. Dla mnie jako jedynaczki to był koszmar jak oni przychodzili do nas, albo my do nich. Oni umieli sie o jedzenie bić a co dopiero rzeczy, które były pojedynczo. I różnica między straszną, a średnim to 3 lat, między średnim a młodsza tez 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej... Jaka cisza. Kochane ile Wasze dzieciaczki śpią w dzień? Ja już nie wiem co zrobić, żeby chodzisz na chwile zasnęła wystarczyło by tylko z pół godzinki. Wczoraj zasnęła na godzinę to szalala nam do 23. Dzisiaj idzie spać do dziadków, a my wybywamy na imprezę andrzejkową. Jutro mam na 18 msze z okazji rocznicy chrztu. Aż się boję, bo ona nie usiedzi całej godziny. Miłego weekendu kochane !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej! Majka no faktycznie cisza. Moja spi raz w dzien, tak 1,5-2 godziny okolo 13. A spac chodzi okolo 20.30 lub 21. Msza z okazji rocznicy chrztu? Pierwsze slysze o takim czyms... Ale moze Maja bedzie grzeczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze u nas od lat jest są te rocznicę chrztu. Nie wiem jak jest we Wrocławiu, bo my chrzciny robiliśmy w rodzinnej miejscowości 40 km od Wrocławia. Tam braliśmy ślub, ksiądz wymaga papierków, a żeby wyciągnąć nawet zaświadczenie o ślubie to jest problem. Moja kuzynka nie mogła ochrzcic dziecko, bo jest samotną mamą to dopiero gupota. Dziecko niczemu nie winne. 3 lata do bierzmowania przygotowania kurde my mieliśmy rok i było dobrze. Mieliśmy 5 spotkań przed chrztem jak wychować dziecko aby kościół był dla niego podstawą w życiu, przed ślubem 3 miesiące raz w tygodniu spotkania. Na każdym spotkaniu o tym samu- antykoncepcja, seks przed ślubem. Wszyscy mieli to w d***e byle tylko papier dostac. Ostatnio mam coraz gorsze zdanie o księżach. Niedawno zmarł ksiądz w Oławie- idealny, nauczał jak żyć, a po śmierci się okazało, że ma dzieci (nie pamietam teraz ile), ale głośno o tym było. Jak widzę takich cudownych księży to aż mi ciśnienie skacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Dziś Huby wielki dzień. Czekamy na gości. Mały śpi. On w dzień ma 2 drzemki po ok 2 godziny, niedawno miał jeszcze trzecią drzemkę. Jest to fajne bo można w dzień coś zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już nie wierzę w powolania. Wazka i jak tam umie dmuchać ? Udanej imprezy. Ja siedzę w kolejce do fryzjera, mała już u dziadków. Jeszcze muzę mężowi jakaś koszule kupić, bo nie wszedł :-). Oczywiście stworzył, że on nie przytyl tylko w pytaniu się skurczyly. Szkoda, że wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuski Majka, moja ma dwie drzemki po godz w dzien i pozniej śpi od 19 do 6 rano, mogłaby troszke dłużej :) Udanej imprezy, bawi sie dobrze! Na temat księży sie nie wypowiadam, bo szkoda słów, wogóle to co teraz sie dzieje w "kościele" to przechodzi ludzkie pojęcie. U nas w parafii jest kilku księży i każdy inny. Osobiście "lubię" księży którzy odsyłają do rozumu i sumienia. A juz wogóle nieporozumieniem sa dla mnie wszelkiego rodzaju nauki, np przed ślubne. Wazka, tobie tez życzę udanej imprezy i Hubertowi :) no ale pewnie juz po imprezie :) Dmuchał tą świeczkę? Udało sie? Mama pazdziernikowa, Maja to moja córka, a Majki to Ola :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :-) widzę, że temat poważny, Ja wierzę w Boga, ale w kościół nie wierzę. I wiem, że wiara katolicka wyklucza takie połącznie, Ja to jednak łączę. Żyję w mega grzesznym związku, konkubinat i patologia ;-) Jedno dziecko ochrzczone po roku, drugie ciągle czeka na lepsze czasy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miszka, ja mam podobne podejście. Chociaż ślub mam i dziecko ochrzczone. Teraz człowiek coraz wiecej dowiaduje sie na temat instytucji "kościół" i przestaje wierzyć, nie tyle w Boga co w tą instytucje. Dla mnie najgorsza rzeczą jaka jest w kościele to spowiedź, porostu dla mnie to głupota. Ważne zeby być dobrym człowiekiem i postępować zgodnie ze swoim sumieniem. To moje skromne zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Impreza udana, mimo że świeczki nie dmuchał :) mama pomogła. Wyciągnął pieniążka w tej zabawie z wybieraniem. Prezentów prawie nie dostał, same koperty (od moich rodziców jeździk ten szczeniaczkowy z fp już wcześniej) a od brata pozytywkę z takimi obrazkami przesuwającymi. Tak rozbawiony był, że przed 23 usnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej U nas po staremu, Tymek drepcze pomalutku, codziennie stawia z 10 krokow sam, chodzi jak robocop :) Jola juz nic wiecej ciekawego nie dostal, pieniadze dawali, no i pare książeczek z dedykacja aaa i jeszcze takie mini cymbalki :) Odłozylismy mu ta kase, bedzie na wydatki na niego. Wazka nie wiem jak pomiescic twoje dzieci ze wzgledu na te roznice wieku, ale pociesze ci ze moja siostra dala rade z dwojka smykow w 2 pokojach przez 7 lat tak mieszkali-wiec dla chcacego nic trudnego :P, tylko ze u niej tez 2 chlopcow tylko mala roznica wieku. Co do Kosciola, to mialam parafie z fajnym ksiedzem, ktory udzielal nam slubu i chrzcil Tymka, nigdy nie wyciagal od parafian kasy, nie gadal z ambony o polityce, jak mówil to madrze bez zadecia czy jakiegos pouczajacego tonu- taki prawdziwy ksiadz z powolania, niestety go przeniesli do Belchatowa bodajze wiec dupa blada, a do spowiedzi chodzę rzadko ale jak już to do zakonnikow :) Maja moj spi okolo 2 godz w dzien, raz raz czasem dwa razy. Co dajecie swoim na drugie sniadanie, macie jakies ciekawe pomysly? Mam ochote na jakis dobry film jakis thriller trzymajacy w napieciu. Polecicie cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. Coś ucichło forum :( Lolipop jeśli o filmy chodzi to z nowości oglądaliśmy Połączenie. Dosyć trzymający w napięciu, ze starszych to pewnie oglądałaś Inkarnację? Albo Tożsamość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×