Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość inka081

Mamy dzieci urodzonych w październiku 2012 :)

Polecane posty

Witaj avicii, według mnie to powinnas iść do lekarza. Z takim maluchem nigdy nic nie wiadomo. Ze zwykłego przeziębienia może się przecież zrobić zapalenie płuc albo oskrzela. Ja bym nie ryzykowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola, jakos mnie wczoraj natchnelas i tez z mezem postanowilsmy odzwyczajac Malego od picia mleka w nocy. O 1am podalismy mu wode, byl niezadowolony, plakal i sie rozbudzil ale w koncu zaczal pic. A jak zasnal to bez pobodki do 5 rano. O tej 5-tej wypil 30ml mleka i spal do 7.30 - albo przypadek albo bardziej jest w nocy spragniony niz glodny.. dzis kolejne podejscie. Inka, Co do stanu ducha to lepiej niz ciala. Wciaz mam sporo do zrzucenia ok 8kg. Ze stanem ducha to ze wzgledu ze wygladam jak wygladam to roznie bywa. Odnosnie maciezynstwa to sie spelniam i ta strona jak najbardziej pozytywnie. Aktywnie sie udzielam kilka razy w tyg wiec nie lapie dolow ze tylko dom, dziecko i obiady. Przeraza mnie powrot do pracy i czy zdolam wszystko poukladac tak jak bym chciala. Dzis ide do przedszkola a w poniedzialek pedze do pracy, mam nadzieje ze do konca przyszlego tyg bedzie juz wszystko wiadome. Mialam ten sam problem co Ty przy wspolzyciu i faktycznie przeszlo jak przestalam karmic piersia. Majka, u nas zadnych planow na majowke, jak pogoda dopisze to moze wyskoczymy na jakas wycieczke. Chodzik mamy od znajomych ale tez nie chcemy z niego korzystac. Mam taki bouncer z leapfrog w ktorym moze sie bawic na stojaco, od czasu do czasu wkadam go tam ale uwazam ze jeszcze jest za maly zeby tam dlugo siedzial. Lolipop, Oliver tylko sztywno siedzi jak sama go posadze, sam jeszcze sie nie podnosi do pozycji siedzacej. Jak zacznie sie przemieszczac to zamontuje troche zabezpieczen w najbardziej niebezpiecznych miejscach. Tu dostaje sie takie od poloznej, oczywiscie tylko kilka z kazdego rodzaju (na roki mebli, rolety itd) jak zabraknie to dokupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avici, ja takze poszlabym skonsutlowac sie z lekarzem. Miszka, zerknij na ta strone odnoscie 100% bawenianych rzeczy. Moja znajoma ma podobny problem podala mi ta stronke. http://www.eczemaclothing.com/ http://www.eczemaclothing.com/index.php?route=product/search&filter_name=tight Inka, faktycznie nie warto wydawac za duzo na ubranka szczegonie w pierwszych miesiacach. Sama wiem po sobie, moj szkrab nosi teraz ubranka na 12 miesiecy juz mam kilka kartonow ubran zamalych. Naszczescie tylko maluski procent z tego kupilam sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość avicii
ok dziewczyny :) dzięki, że odpisujecie..w takim razie dzisiaj czeka nas wizyta u lekarza :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuski, Stan fizyczny taki sobie, jeszcze 6 kg, cycki nie te, no i ten odstajacy brzuszek... ale tragedii nie ma. Gorzej psychicznie, czuje sie trochę taka wycofana... Szczęśliwa, ze mam Majuske, ale ta monotonnia mnie dobija i jakoś tak ostatnio myśle o drugim, bardzo byśmy chcieli, oczywiście jeszcze nie teraz no i pózniej nie wiadomo, bo sztuka nie jest narobic dzieci... Takie mnie jakieś myśli dopadaja, czy dobrze wychowamy małą, czy zapewnimy jej wszystko co niezbędne... Mam nadzieje, ze to żadna deprecha mnie nie dopada :) może tylko przesilenie wiosenne :) mam nadzieje, ze jak sie zrobi piękna pogoda to będzie lepiej... Co do chodzika to tez nie zamierzam kupować nawet zapowidzialam dziadkom, zeby przypadkiem nie kupili jako prezent. Agnik trzymam kciuki, zeby łatwo poszło i sie udało odzwyczajanie :) Powodzenia! Lolipop,u nas kupy raczej z tych twardych, jak robi to trochę ciśnie i czerwona sie robi, ale nie płacze, nie ma z tym problemu. Miszka, bidulko trzymaj sie wkoncu będzie lepiej. Życzę, żebyś wkoncusie wyspała :) a nie może jakaś babcia zabrać dziewczyny chociaż na pól dnia żebyś posypały isily troszke zregenerowala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avicii ja strasznie rzadko tu zaglądam, więc dopiero teraz coś ci napiszę. Wiesz, pediatra jak go zobaczy to nic się nie stanie, przynajmniej będziesz spokojniejsza że nic na oskrzelach nie ma. A jeśli wolisz w domu coś robić to powiem co ja robiłam jak moje dziecie miało katarek - Nasivin soft 2-3 razy dziennie do noska + w ciągu dnia woda morska i oczyszczanie gruchą + rano i wieczorem nacierałam klatkę piersiową, plecki i stópki maścią - Pulmex Baby. Wiesz, nikt ci nie odpowie jednoznacznie czy masz iść do lekarza czy nie... Jeśli byłaś to co powiedział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczęta! :) avicci, zapraszamy do pisania z nami :) Już wiosna pełną gębą :D agnik, a co robisz kilka razy w tygodniu, chodzi mi o tą aktywność o której pisałaś? wiesz z jednej strony praktycznej owszem nie opłaca się dziecku kupować nowych ubrań, ale z z drugiej strony, to my też sobie kupujemy nowe ubrania, więc jakoś nie mam sumienia ;) dziecku czegoś nie kupić. no wiadomo my pochodzimy w tym dużo dłużej...także rozsądnie, z wyprzedaży da się dziecko fajnie ubrać. piszesz że u was położne dają zabezpieczenia, kurczę jakoś sobie czegoś takiego w Polsce nie wyobrażam :D jola, taka obawa o dziecko, to jak najbardziej normalna jest, też czasem mnie coś takiego najdzie, oby tylko nie przegiąć i np. nie zacząć być nadopiekuńczą. drugie dziecko ;)...ja to nadal sobie nie wyobrażam że mogłabym być niedługo znów w ciąży, zupełnie tego nie widzę, także świadomie, to poczekamy z tym, no chyba że samo się zdarzy ;). mąż ostatnio wymyślił, że chce mieć 3 dzieci :P, mi 2 by starczyła;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Jola mnie też często nachodzą takie myśli czy dam radę wychować swoje dziecko na wartościowego człowieka... Chyba każda matka tak ma. Inka mi by wystarczyło jedno dziecko ale mąż chce dwójkę lub trójkę. Inka mam do Ciebie pytanie. Jak Twój Alberto budzi się tak często w nocy to co z nim robisz? Tzn. karmisz, próbujesz jakoś uśpić czy dajesz smoczka i śpi dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka, dział z ubraniami dla dzieci odwiedzam zawsze jako pierwsze. Takie teraz mozna dostać cudenika. Mój Oliverek bardzo szybko przybieral przez pierwsze 4 miesiące, niektórych ubranek nawet nie włożył. Niektóre butli które dostał od samego początku były zamale, mam nowki conversy i adidasy Dlatego uważam ze w tych pierwszych miesiącach lepiej nie kupować za dużo bo szybko sie wyrasta. Ostatnio dostałam dla niego marynarkę i berecik :) będzie sie prezentował na weselu. W poniedziałki mam zumbe, co drugi wtorek spodkania klub książkowego, piątek gymboree, niedziela basen. W między czasie spotykam sie ze znajomymi i razem robimy zdjęcia. Czwartki zawsze zakupy a środa na generalne sprzątanie i tak mi jakos czas mi ucieka. W pt czasami wychodzę ze znajomymi to kino, ostatnio balet nowoczesny. Staramy sie z mężem aby każdy z nas miał możliwość gdzieś wyskoxzyc. Dzis kolej mojego męża. Jola, ja miałam takie myśli na samym poczatku teraz raczej zadko ale taki strach i wątpliwości to norma i raczej rzecz oczywista, każdy rodzic tak ma. I tak bedzie przez całe życie, czy zdołamy im zapewnić wszystko co byśmy chcieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku, Agnik - jakie Ty bujne życie prowadzisz.... zazdroszczę jak nie wiem co, ja bym chciała raz na dwa tyg choć gdzie wyjść. Niestety ja nigdzie już nie chodzę i przez to znajomych potraciłam. Nie mam jak zupełnie. Dziś spałam prawie 7 h. Sukces totalny, właściwie to jestem mega wyspana :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa zapomniałam - dziękuję za strony z bielizną. Już mi koleżanka nakupiła skarpetek we Włoszech i są w drodze. Mam nadzieję, że pomogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka@@@
cześć dziewczyny :) trochę was poczytałam i widzę że już bardzo się znacie i zżyte ze sobą jesteście mogłabym się jednak dołączyć do was? mam synka z 2 paździenika:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej Ale pięknie dziś za oknem, achhhhhhhhhhhhh :) :):):) moze jutro na dzialeczke skoczymy bo ma byc ok 15 stopni :) Majka@@@ pewnie ze możesz sie przylaczyc, lepiej pozniej niz wcale :) Ja dzis zalatana w kuchni, bo mezunio 30 lat konczy no i imprezke mu robie, ale odsapnac troche muszę. Agnik faktycznie masz napięty grafik, ja tez sie staram urozmaicac ale raczej wybywam gdzies w ciagu dnia, wieczorami to juz mi sie nie bardzo chce, no i mezunia tez musisz miec fajnego, super ze sie tak dzielicie czasem na wychodne ;). Inka od wrzesnia zostawie malego z babcia, jestem w tej dobrej sytuacji, z tesciowa dobrze zyje a i dla dziecka najlepiej ze to ktos z rodziny. Musze ustalic tylko twarde zasady np zywienione i mam nadzieje ze bedzie ok. Miszka to pewnie jak nowownarodzona po tych 7 godzinach snu, ciesze sie ze choc troche sie zregenerowalas, mowisz ze Pola oduczyla sie sama zasypiac, moj tez niedawno mial taka faze ale mu przeszlo , teraz stosuje metode usypiania, taka odkladam do loeczka jak zaczyna kwilic wyciagam i siadam z nim, przestaje wkladam znowu i tak z 10 razy i spi :) moze wyprobuj Dziewuszki milego weekendu wam zycze i spadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka@@@
to miło :) tylko dziwnie jakoś tak się dołączyć nie wiem od czego zacząć może napiszę coś o synku i o sobie:) jestem z dolnego śląska mam 29 lat , synek urodził 2.10 się przez cc z powodu stanu przed rzucawkowego pod koniec 37 tyg więc jest uznawany za późnego wcześniaka, ważył 3030 i miał 51 cm obecnie waży 8300 ma 81 cm , 8 ząbków:) ogólnie jest zdrowy jesteśmy pod opieką neurologa - bo wcześniak i w pierwszej minucie 5pkt, chodzimy raz w tyg na rehabilitację bo ma asymetrię prawostronną teraz już prawie wyprowadzoną w wolnej chwili poczytam wszystko od początku żeby was trochę poznać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Majka@@@, zapraszamy do pisania :) a dokładnie skąd jesteś? Ja tez jesteśmy dolnegoslaska tylko ze teraz mieszkamy w NL. Może sie znamy :) Jejku już 8 zabkow, gratulacje! A cieżko było jak wychodziły? Mojej jakoś miesiąc temu wypatrzylismy górne jedynki, a po dwóch tygodniach słuchy dziaselka i już nie widać, a tak sie cieszylam, ze wyszły jej bez żadnego marudzenia :) Za to od dzisiaj jakaś marudna, budziła sie w nocy (gdzie już sypiala od 20 do 6 rano). Mam nadzieje, ze ząbki wyjdą jak babcia jest, to nam troszke lżej będzie, czyli moja Majuska ma na to dokładnie miesiąc :) Agnik, skąd ty bierzesz siły na te wyjścia? Ja tak jak lolipop, w dzień gdzieś wyskocze ale wieczorem to mi sie już nie chce. Brak energii, marzy mi sie tylko sen... :) Dzisiaj wybieramy sie do znajomych na małą imprezkę ale jakoś nie specjalnie mi sie chce. Ale korzystamy póki teściowa jest. A wy mamuski jakie plany na weekend? Gdzie ta nasza kapijonka? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość avicii
hej :) no byłam u lekarza, na szczęście to tylko przeziebienie i juz jest lepiej z małym a smarowałam go pulmex baby :) a teraz sobie smacznie śpi :) w nocy też już ładnie śpi, budzi sie tylko kolo 3-4 i spi do 8 :) dziewczyny jak tam wasze maluszki? dzisiaj piekna pogoda!! nareszcie :) oby tylko zima nie wrociła :p hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! :) Jak forma po weekendzie? :) Ja tak sobie się mam, bo jestem wymęczona. Byliśmy na ślubie i trochę na weselu z małym ;), nie polecam, ale dało się przeżyć. Witam nową koleżankę, tylko jak możesz, to zmień nick :), bo już jedną majkę mamy na topiku. Pisz z nami, jak najczęściej :) Później napiszę więcej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama, oj różnie różniście nadal z tymi nocami. dziś znów była gorsza. pobudka o 23.30 i cyc, zasnął szybko, ale o 2 znów pobudka, dałam cyca, zasnął, później znów jakaś 4 pobudka wtedy już smoka, do 7 tak się przysypiał i się budził, o 7 znów karmienie. Chce zejść do jednego karmienia w nocy, co już jakiś czas najczęściej się udawało. z dawaniem picia zamiast jednego karmienia też chce wypróbować, bo jakoś nie wydaje mi się, że po karmieniu o 23.30 już o 2 był głodny...no ale to musi tego niekapka na dobre załapać, na razie uczę go dając mu trochę wody w nim po jedzeniu warzyw, czy jabłka, umie się zassać, mało, ale coś tam wypija i nawet tą odrobiną potrafi się zachłysnąć :D, widać że nie wprawiony do tego sposoby picia ;) agnik, chylę czoła, ty to dopiero jesteś aktywną mamą :), no i ty przecież w Polsce nie jesteś i tak super się odnajdujesz :). rozumiem że mąż ma taką pracę że w miarę wcześnie wraca, czy jakaś zmianowa, że tak często masz szansę wychodzić? czy z synkiem chodzisz na część zajęć? Ja to jak bym się uparła, to raz w tygodniu na trochę bym gdzieś wyszła, ale więcej, to już bym musiała brać obcą osobę do opieki nad małym. Niestety mąż ma taką pracę, ale też nie ma co mocno narzekać ;). No już trochę też się zasiedziałam w domu, to jednak przeszło pół roku plus ostatni miesiąc przed porodem, to już właściwie tylko wizyty lekarskie, ktg, trochę na patologii ciąży, wątpliwe rozrywki ;) No jak pisały dziewczyny o 19, 20, to jak często się budzi w nocy, to już często siły nie te żeby gdzieś z radością lecieć ;) miszka, oby te nowe rajstopy/skarpetki pomogły :) lolipop, jak tam męża urodziny? ;). to ty starsza od męża jesteś? ;). no tak na początku to lepiej z babcią, wiadomo też różnie może być ;), ale jednak ma się pewność że babcia krzywdy mu nie zrobi, bo z niesprawdzonymi opiekunkami, to już nic nie wiadomo. jola, jak po imprezce u znajomych, mała z babcią została? :) avii, to dobrze że to tylko przeziębienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Witam poniedziałkowo:) u nas pięknie, ciepło i słonecznie. Właśnie wrócilismy z dworu. Mała spała z godzinkę na podwórku. Inka a Twój mały jak zniósł ślub i wesele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama, u nas podobnie też młody pospał ok. godziny na dworze i też super pogoda, od razu się człowiek lepiej czuje :) co do wesela, to w miarę nawet, momentami się wkurzał, ale też nie to że ciągle płakał, wiadomo żadna to zabawa z dzieckiem, ale i tak nie zamierzaliśmy tańczyć, bo dzień wcześniej był pogrzeb mojej mamy brata..dlatego też małego wzięliśmy, bo nie zamierzaliśmy być długo, ale też chcieliśmy choć trochę być, bo to wesele w rodzinie z którą się rzadko widuje, a jak było poprzednie, to ja byłam tuż przed porodem i nie byliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aloha! :) Cisza, bo pewnie dziewczęta wczoraj opalały swe urocze lice ;) Ale dziś piękne słoneczko od rana :). Choć noc znów niezbyt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dziewczyny koniec opalania!:) pisać co u Was!:) u nas też od rana pięknie. A noc kiepska bo moja mała miała katar i nie mogła spać. Dziewczyny może Wy mi powiecie czemu ten katar ma tylko w nocy? Kiedyś też już tak było. W dzień ani śladu kataru, a w nocy ciężko jej oddychać. I to nie jest tak że z noska się leje tylko tam głęboko jej siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej, piekna pogoda :) Inka, jak byliśmy u znajomych to babcia byłaś mała. Jak wróciliśmy to miała nanie włączona, u Majki i u nas drzwi pozamykane ale i tak ja wstawalam do małej, mamuski chyba już tak mają :) jak na złość ta noc sie budziła, pewnie przez katarek. Mama, moja ma już od jakiś dwóch tygodni katarek, dwa razy dziennie czyszcze jej nosek, ale dalej ma i tez jej tak głębiej siedzi. Czasami godz po jedzeniu zwróci troszke mleczka z flegma. Wczoraj byłam na kontroli ale lekarz nic nie mówiła, osluchala ją no i wszystko wporzadku, no a katarek to żadna tragedia, samo ma przejść :) Teraz piękna pogoda to Majuska szczęśliwa, jeździ w gondoli bez przykrycia, nogi wykłada na boki wózka i pełen relaks, tez czuje wiosnę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski no ja od wczoraj min. 2 spacery i cały czas na tarasie siedzimy. inka śliczna ta kurteczka co kupiłaś małemu. Ja też kupowałam w 5.10.15. Co do tego bólu to ja nie wiem jak to jest, bo ja nie karmiłam piersią. Włosy też mi ściemniały, więc to mogą być hormony. A co do wagi to napewno nie dojdę do wagi z przed ciąży, bo ja szkapa byłam. I z jedzeniem nie uważałam jadłam wszystko. A teraz to już nie to samo. Muszę uważać, bo jak tylko sobie pozwolę na coś więcej to od razu waga w górę. Trochę skóry mi jeszcze zostało na brzuchu. Chodz wszyscy mi mówią, że ważę idealnie do mojego wzrostu to i tak mam kompleksy. Mąż twierdzi, że woli mnie taką jak teraz jestem, a wcześniej bał się, że mnie złamie. hehe. No to Ci powiem, ze Twój mąż zaszalał. My chcemy tylko 2. avicii widze, że u lekarza już byłaś. No to zapraszamy do pisania razem. miszka ty to masz ze swoimi laskami. Gaba daje Ci popalić. Z czasem będzie lepiej zobaczysz. Ja też staram się być aktywną mamą jak mała pozwala. Przed zabiegiem miałam bardziej ciekawiej zorganizowany dzień niż teraz mam. W poniedziałek i środę zumba, we wtorek i w czwartek areobik i oczywiście kawka po zajęciach ze znajomymi, w piątek zakupy w Arkadach Wrocławskich, na Bielany jeszcze na zakupy, sobota kino, albo kolacja z mężem, a teraz odpadł mi areobik i zumba, ale oby do lipca. majka@@@ zapraszamy to pisania. Spokojnie wdrążysz się. jola no w końcu niech się Majeczka nacieszy wiosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolipop no właśnie oglądałam te podgrzewacze i muszę kupić. Tego na szyby ni będę kupować, mamy w obu autach przyciemniane więc chyba to wystarczy. Ja muszę się rozejrzeć za spacerówką jakąś, no i fotelikiem, ale znając mnie to pokupuje wszystko tydzień przed wczasami. Hehe. Ja coś straciłam chęci na ten wyjazd na majówkę, wolałabym posiedzieć na ogrodzie, zrobić grila jak pogoda dopisze. I na odpoczynek poczekać na Chorwację. I nie wiem czy nie zrezygnujemy z Zakopanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość avicii
czesc dziewczyny :) pogoda jest tak piekna, ze nie ma czasu na pisanie :) moj szkrab juz dzisiaj skonczyl pol roczku, kurcze jak ten czas zlecial nie wiadomo kiedy :) dziewczyny wy to macie ciekawe zycie widze :) a ja tu siedze na tej wiosce i dobrze, ze mam maluszka, bo jak by go nie bylo to bym umarla tu chyba ;) wychowuje mojego synka sama...tylko nie myslcie o mnie zle...pozdrawiam was mamuski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mąż dzisiaj stwierdził, że chce małą wykąpać samą, więc siedzę w salonie i czekam czy sobie poradzi. A ja dzisiaj nagrzeszyłam. Mąż zabrał mnie na dużego loda :) i teraz mam go na sumieniu. Ale stwierdził, że nie zaliczy spaceru do udanych jeśli nie zje loda. Ale warto było :). Oli dałam polizać, a się cieszyła. avicii czemu mamy sobie o tobie źle pomyśleć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×