Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Spiderka

Toksopozytywne dawniej i dziś

Polecane posty

jak tylko cos wybierze to dam znac. Monia ta szyjka mnie tak meczyła i nie dawała spokoju ze zaczełam szukać po badaniach usg czy cos nie ma napisane i znalazłam w 12 tc na usg bylo: długosc szyjki macicy=35mm, a to 210 co mam wpisane w ksiazeczce przebiegu ciazy pod pozycja szyjka macicy to nie moze byc długosc bo tam jest wartosc 210 i taka jest od samego poczatku wpisana a 210 nawet jak by bylo w milimetrach to 210mm=21cm wiec musze isc do lekarza i sie zapytac po prostu jaka jest dlugosc a Ty masz wpisaną tą wartosc w ksiazeczce przebiegu ciazy czy tylko Ci lekarz mowił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
ja tylko mam zapisek w karcie ciazy z istatniej wizyty ze szyjka macicy 2cm wczesniej mialam mierzone w 27tc i miala prawie 4cm a jeszcze we wczesniejszych tygodniach lekarz nie mierzyl chyba bo nie jest zapisane nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie a ja znalazlam tylko taki zapis w usg w takim razie teraz jestem ciekawa co to jest 210 no musze wytrzymac jeszcze tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
ale jak w 12tc mialas 35mm to juz nie za wiele chyba skoro ja w 27tc mialam 37mm chociaz kazdy ma inaczej wiec cholera wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
ale jak w 12tc mialas 35mm to juz nie za wiele chyba skoro ja w 27tc mialam 37mm chociaz kazdy ma inaczej wiec cholera wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co no ja tez niewiem ale kazdy ma inna budowe jak Ty mialas w 27tc 37 mm i tyle mialas od poczatku bo przeciez nie musiala Ci sie skracac caly czas chyba a ja od poczatku mialam 35mm to chyba az takiej roznicy nie ma najwazniejsze dla mnie jest ile teraz mam a to nigdzie nie jest napisane. Masakra z tym wszystkim eh tak czy siak trzeba odpoczywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
zebys wiedziala ze masakra,ciagle kurde cos. ale tak jak juz Ci pisalam ,jestes w 35 tygodniu wiec juz nie jest najgorzej w razie czego ale skoro lekarz nic Ci nie wspomnial o szyjce to mysle ze jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
do porodu masz ok 5tygodni to mysle ze szyjka nawet ma prawo sie skracac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no zobaczymy za tydzien co mi powie lekarz po 35tc bede miala tez ostatnie usg ciekawa jestem ile Kubus bedzie wazył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
tak, to bedzie ostatnie usg ? ciekawe jak u mnie bedzie? myslałam ze usg jest do konca nawe w ostatnim tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co niewiem tak sie dowiedzialam jak bylam na ostatnim usg ze kolejne to bedzie ostatnie ale wydaje mi sie ze Agata miala jeszcze na pare dni przed porodem robione wiec sama juz niewiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
No nie wiem ale jak mi wizyta wypada w 34 potem w 37 tygodniu i jak dobrze pojdzie to jeszcze w 40 to dlaczego mialabym nie miec usg? dobrze Ci ze masz juz wizyte za tydzien ,ja mam dopiero za 2tyg.zwariuje.cidziennie sie teraz tą szyjką denerwuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiesz teoretycznie ksiazkowo wystarczaja tylko 3 usg zobaczymy jak to bedzie, nie denerwuj sie i odpoczywaj i tak wiecej nie mozesz nic zrobic nie dostalas zadnych lekow nie musisz plackiem lezec wiec wydaje mi sie ze trzeba poczekac te 2 tyg i juz, choc wiem ze to ciezko wytrzymac jest bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
ja ze strachu to praktycznie leze caly czas ale 2tyg. pewnie tak nie wytrzymam.musze wyjsc z domu chociaz na maly spacer chociaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob wszystko zgodnie z zaleceniami lekarza oszczedzaj sie i odpoczywaj lez tyle ile sie da ale rzeczywiscie nie mozesz lezec przez 24 na dobe musisz wyjsc z domu (bo przeciez mozesz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jutro to raczej sobie nie poleze w domu ale przeciez czasami trzeba cos zalatwic jutro mam spotkanie z polozna i jedziemy z mezem podpisac umowe w sprawie krwi pepowinowej, kupie koc i torbe do szpitala bo tak sie okazalo ze nawet nie bardzo mam sie w co spakowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
jednak zdecydowaliscie sie na ta krew?my raczej nie... duzo pytalam ,czytalam,rozmawialismy z lekarzem i chyba narazie odpuscimy.moze przy drugim dziecku pobierzemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
a polozna tez bierzemy,jakos bedzie dla mnie bezpieczniej mimo ze tez duzo krytyki slyszalam ze po co,szkoda kasy itp... ale robie swoje-wkoncu to ja rodze:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
torby do szpitala radze dwie:-) jedna z Twoimi rzeczami,druga dla Kubusia:-) jeju jak to fajnie miec wybrane imie dla dziecka bo my caly czas mowimy-mały to ,mały tamto:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem ze sa rozne opinie o tym ale juz zdecydowalismy, co do torby to wlasnie polozne w szkole rodzenia radzily wziac jedna duza dlatego kupuje a co do poloznej to mozliwe ze szkoda kasy bo przeciez w szpitalu i tak jakas by byla ale ja bede czula sie o wiele bezpieczniej wiedzac ze jest ona tylko dla mnie i moge w kazdej chwili do niej zadzwonic i zapytac co mam robic tym bardziej ze bede tylko z mezem, pewnie przy drugim dziecku jak bede wiedziala co i jak to nie bede brala ale teraz chce miec spokoj z tym, a co do imienia to zgadza sie my juz caly czas do niego mowimy Kubus i w sumie dziadkowie tez jak Kubus sie urodzi... jak Kubus juz bedzie z nami.. przyjedziemy juz z Kubusiem... dlatego wybierajcie imie czym predzej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaa12345612
Ania mogę Cię pocieszyć że Twój wynik szyjki jest ok, też taki miałam i urodziłam w terminie. U Ciebie to jest 2/ 0 a nie 210 - lekarz musiał niewyrażnie napisać, a to oznacza, że masz szyjke skróconą o 2 cm co miesiąc przed porodem jest ok, a 0 oznacza, że jeszcze nie masz rozwarcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaa12345612
I mogę się wam dziewczyny pochwalić, że już urodziłam :) mała przyszła na świat w prima aprilis :) urodziłam naturalnie (lecz wspomagałam się znieczuleniem) no i troszkę popękałam :( bo stwierdzili, że nie ma konieczności cięcia krocza... Już jesteśmy w domku a co do tokso to z wstępnych badań wynika, że uniknęłyśmy zakażenia :) Ja miałam oczywistą sytuację zarażenia się w ciąży tokso, bo nastąpiło to mniej więcej w 22 tyg ciąży ale mimo wszystko udało się wyjść z tego cało :) mała poza badaną krwią miała wykonane USG główki, brzuszka, dna oka i dodatkowo Echo serca - ale to już z innych przyczyn i wszystko wyszło ok :) IgG ma dodatnie natomiast IgM ujemne :) mamy zalecenia dalszego monitorowania jej w specjalistycznej klinice ale to już raczej profilaktycznie aby dmuchać na zimne :) No i oczywiście jest śliczna i daje nam powoli w kość swoim obżarstwem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
aaaa ,super wiadomosc!!!gratuluje zdrowej coreczki:-) fajnie ze do Nas napisalas:-)pozdrawiam i zycze zdrowka no i wytrwalosci:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) to ze mnie ne ma z Wami na forum to nie znaczy ze nie mysle o Was :) i nie chodzi tutaj ze Zuza jest absorbujaca bo wcale tak nie jest .. jestem wykamana po porodzie .. Zuzia urodzila sie majac 58 sm i spiochy 62 za duze ... a powiem szczerze ze najwygodniej dla takiego malenstwa body plus spodenki. Zuzina je co 2 godziny ( na zadanie )hehe potem przebieranko bo zawsze kupa i spanko i tak kolko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o opieke to swietnie dajemy sobie rade sami :))) A co u mnie :) rana po CC goi sie .. polozna dzisiaj byla u nas 2 raz .. mowi ze wszystko oki :) a ja stracila juz 10 kg takze jeszcze TYLKO 17 :) hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nio i widzidzicie dziewczyny :) kazda ktora rodzi z tokso okazuje sie ze jest oki :) u Was tez bedzie ... coprawda jak juz wyjdziecie ze szpitala bedziecie mialay duzo wiecej gabinetow lekarskich do odwiedzenia z maluszkem ale to tylko p oto zeby potwierdzic ze oki:)))) Co do czapeczek to zuzia ja ksie urodzila miala obw glowki 33 wiec czapy na 34.. ale powiem szczerze ze w szpitalu nie ubierali nam dzieciaczkow w czapki mowili ze nie ma takie j potrzeby .. wiec ja w domu tez tego nie robie :) tylko na dwor :)Praktycznie dzisiaj moglybysmy pojsc zZuzina na spacer ale jak ..:((((( zimaaaa jakiej nie bylo cala zime hehe Generalnie dziewczyny zobaczycie jak Wam to zleci :))) mi koncowa leciala bardzo ... bo duzoo spalam pozatym czestsze wizyty u lekarza usg mialam robione w pn przed porodem a urodzila w czwartek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedna sugestia ... chodzi o t podklady poporodowe.. dziwczyny miala te z belli .. i ne sa masakryczne .. ogromne grube ..dramat .jazaryzykowalam i kupilam na stronie Baby ONo podklady cienkie za to szerokie i dlugie ... super w porownaniu do tych z belli :) ... nio ale to tylko mje przemyslenia :)))))) jak macie jakies pytania co do porodu itp.. pytajcie .. chetnie wam odpowiem co i jak ... Tak zaluje ze nie mozna tuzamiescic zdjecia... bo bym Wam pokazala moja Coreczke... chyba ze dacie jakies adresy mailowe :))) pozdrawiam i dziewczyny trzymajcie sie :) juz niedlugo bedzie tulic swe bobasa..a to uczucie jest nie do opisania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Agatka bardzo sie ciesze ze u Was wszystko ok:-) ze jestes szczesliwa mamusia,ze Zuzia zdrowa:-) super:-) ja z checia zobacze Twoja coreczke,moniaszek22@wp.pl ,czekam na fotki:-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natasza_82
Spiderka, ja tez u Madeja, ale potem tylko jak ty antybiotyk mi ogólny przepisywał i nie jeździłam. Co do Bujwida, to dostałam skierowanie przy wypisie ze szpitala. Termometr mogę wam polecić elektroniczny bezdotykowy Kardioline, kosztuje koło 100zł, super sprawa, mierzy nie tylko temp. ciała, ale i np. wody w waniece, czy pokojową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×