Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Spiderka

Toksopozytywne dawniej i dziś

Polecane posty

Powiem szczerze rozważaliśmy ten problem 7 lat temu i się nie zdecydowaliśmy z tych samych powodów. Teraz nawet się nie zastanawiam, bo co z moimi pozostałymi dziećmi? Wrodzonej wady serca nie ma co potwierdza najlepsza specjalistka od echa serca dr Agata Włoch, a w rodzinie nie mam nikogo chorego, nie da się poza tym zabezpieczyć od wszystkiego, ale jak mówię to jest każdego indywidualna decyzja. Potem Wam się zaczną szczepienia - najlepiej na wszystko (opinia jednych). A niestety jak poznałam klientkę, której dziecko zachorowało na autyzm poszczepienny, to też miałam mętlik w głowie. Jeszcze wiele wyznań przed nami i nigdy nie będziemy wiedziały czy robimy dobrze czy źle. Życie wszystko weryfikuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ni dziewczyny nie bede miala cesarki ani nie bede miala podawanej kroplowki z oksytocyna.. bede miala masaz szyjki ( lekarz dziala) :) troche boli nie powiem ale to powoduje ze szyjkazaczyna sie otwierac i zaczyna sie akcja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do szczepien to ja nie jestem za tym zeby szczepic na wszystko ale pewnie ze to jest do decyzji indywidualnej dla kazdego. A co do tego masażu to nawet niewiedziałam ze tak można wywołać porod, fajnie ze już bedziesz miała z głowy skoro tak Ci już ciezka, juz niedlugo mała Zuzia bedzie z Wami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak i juz niemoe sie doczekac:)))) malej Zuziny:) co do krwi pepowinowej... nie chcialabym z niej nigdy skozystac ale jesli moge sobie na nia pozwolic to to zrobie zeby kiedys w przyszlosci nie miec do sobie pretensji ze oszczedzilam..a krwia ta mozna uratowac zycie starszego rodzenstwa sa w Polce takie przypdki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata trzymam kciuku za Was :) i jak tylko bedziesz mogła to pisz jak juz bedziesz po :) i pisz jak tam mały Zuzik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
no Agata,Zuzia sporawa ale jak wiadomo to tylko waga w przyblizeniu.moze sie okazac ze bedzie wazyla mniej.ale Ci fajnie jeszcze pare dni i Zuzia juz bedzie:-) nie slyszalam ze masaz szyjki przyspiesza porod,ciekawe czy do soboty sie uda.trzymam za Was kciuki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masaż troche boli? Ja wyłam z bólu jak mi w szpitalu zrobili, na samo wspomnienie aż mnie otrzęsło, brr... Może ból zależy od tegoo jaki mamy próg,ja mam bardzo niski wiec dla mnie to była masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To moze lepsze schody, mycie podłóg albo sex tez przyspieszają podobno akcje porodowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania na mnie nic nie podzialalo a mialam remont sprzatanie mycie okien itp ..a i o seksie nie zapomnielismy nic... to fakt masaz boli ale lekarz stwierdzil ze mam wysoki prog bolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
tak,tez wiem od kolezanek ze schody,mycie podlog to nie dziala. ale Agata napewno do soboty urodzisz:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taka gwarancje dal mi lekarz ze do soboty Zuzia bedzie z nami :) swieta w szpitalu ale co tam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
ojjj tam ,świeta w szpitalu ale w jakim towarzystwie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie co tam święta ważne ze malutka bedzie z Tobą :) . U mnie na szkole rodzenia mówili jeszcze o piciu olejku rycynowego żeby przyspieszyć akcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez slyszalam o tym olejku ..ktory podobno powoduje wyproznienie a coza tym idzie ruchy jelit i skurcze macicy:) jak do soboty nic sie nie wyklaruje to go wypije i urodze w ndziele wielkanocna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Hehe, Agata widze ze bedziesz łapała sie innych metod jak sobota nie wypali:-) fajnie Ci, to juz lada dzien a co My mamy powiedziec?? Jeszcze pare tygodni przed Nami:-) Dziewczyny zaopatrywalyscie sie juz w biustonosze do karmienia? bo ja nie wiem kurcze jaki kupic,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ogole Agata ma fajna sytuacje bo ma tak zaplanowane ze bedzie rodzila w sobote albo niedziele. Ja jeszcze nic nie kupowalam ale mialalm sie rozejrzec za nimi po swietach napewno wiem ze potrzebny na poczatek jest calkiem bawelniany bez zadnych usztywnien zebym mogla w nim caly czas chodzic i spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia wydaje mi sie ze jest jak najbardziej ok z tego co widmo do tej wielkości co masz teraz trzeba dołożyć jeszcze jeden rozmiarów miseczce bo piersi jeszcze bedą większe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) dam Wam znac co i jak jutro czy cos sie dzieje czy nie:) co do stanikow to jesli moge Wam cos poradzic to kupcie sobie jeden sportowy a reszte po porodzie albo tuz przed.. ja kupilam 2 miesiace temu ... i nie pasuje... pozatym mysle ze nie jest dobrym patentem kupowanie stnika przez neta on musi byc bardzo dobrze dopasowany .. zeby ladnie przylegal miedzy piersiami i nie byl za luzny on niego bedzie zalezalo w jakiej formie bedzie nasz biust po karmieniu dlatego warto kupic w sklepie..ja jak urodze po 2 tyg pojde kupic a teraz poki co mam sportowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tym porodem Mam nadzieje ze bedzie to najpozniej sobota..nie chce w niedziele boje sie ze wtedy lekarz dyzurny bedzie wscikly ze bedzie musial odbierac porod w swieta..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz dyżurny będzie wściekły... MAsakra obraz polskiej służby zdrowia, on tam za darmo nie siedzi na dyżurze... Najlepiej dyżur przesiedzieć albo przespać nie? Nic nie robić a mieć zapłacone. Życze Ci bys urodziłą w tą sobotę dla spokoju psychicznego :) Ja bym chciała urodzić w Leśnej Górze albo w tejnowejklinice w Toruniu gdzie pracuje Różczka ;) ;) ;) Tam mają wszyscy taką super opiekę, lekarze nawet po nocce zostają dalej w szpitalu, schodzą do przychodni i przyjmują pacjentów (kto oglądał wczoraj Nadobrei nazłe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przejmuj sie lekarzem możliwe ze nie będziesz jedyna rodzaca w święta pewnie jeszcze ktoś sie znajdzie :) a lekarz to lekarz taki jego zawód niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jeśli ja mogę coś podpowiedzieć w sprawie biustonosza to: Żadne biustonosze do karmienia - Wasz biust później będzie wyglądał jak afrykański :) Ja mam teraz 75 D,E - kupuję usztywniany w całości z odpinanymi ramiączkami z przodu i karmię odchylając miseczkę. W takim biustonoszu spałam karmiłam i chodziłam. Jeśli macie duże piersi jest to ważne aby stanik trzymał je na miejscu, bo inaczej kanaliki się zatykają i jest masakra. Przy pierwszej ciąży poradziła mi to położna i powiem szczerze, że mimo karmienia dwójki dzieci moje piersi są nadal apetyczne i nie narzekam tak jak moje niektóre koleżanki że mają piersi do pępka. Wiem, że to dziwnie brzmi, bo tamte są miękkie niby wygodne, ale jak dla mnie nic bardziej mylnego. Decyzja oczywiście Wasza - to tylko taka moja dygresja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gien a to widzisz bo mi połozna na poczatku polecała zeby biustonosz byl miekki i nie mial fiszbin bo wlasnie ciezko w nim spac jest a pozniej oczywiscie ze mozna nosic normalny ustywniany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To może bez fiszbin na noc,a usztywniany na dzień - gdy się więcej jest w pozycji pionowej :) MOje piersi po pierwszym dziecku już nie wróciły "na swoje miejsce" a karmiłam tylko niecałe 3mce. Stanik miałam miękki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A myślicie ze sam biustonosz wystarczy nie trzebaby dołączyć do tego jakiś ćwiczeń wzmacniajacych biust?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
no to teraz mam juz metlik w glowie przez te biustonosze.ja chyba zrobie tak ze kupie na poczatek te miekkie bawelniane a pozniej przerzuce sie na usztywniane.albo tak jak pisze Spiderja,jedne na dzien drugie na noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×