Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Spiderka

Toksopozytywne dawniej i dziś

Polecane posty

wiesz co moze to od metody zalezy ja laboratorium nie zmieniam i robie od samego poczatku w jedym wiec jest łatwiej to porównać, u mnie jednostka jest [IU/ml}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie podobnie chyba jak u Ani. Monia a rogalik nie powiem,przydatny gadżet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
ja dziewczyny troche sie podlamalam.jestem po wizycie u zakaznika i wyglada to tak:jak tylko dowiedzialam sie o toxo IgM mialam ponad 160 to bylo pod koniec pazdziernika a po 4miesiacach IgM 134 czyli spadek beznadziejny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie beznadziejny a spory mi w ciagu 2-cy spadło z 0,83 na 0,73 czy uważasz ze to dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny we wtorek bede miala cesarke.Przechodzę kryzys bo naczytałam się blogów o chorych dzieciach z toxo wrodzoną i naoglądałam zdjęć i moja psychika mi siadła.Więc nie wiem co będzie dalej bo nie ma we mnie ani troche pozytywności..3 majcie za mnie kciuki za nas,chociaż wiem,że wszystko w rękach Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamylaka i po co Ty to czytałas czy z Twoim maluchem cos jest nie tak czy na usg Ci cos wyszło czy lekarze cos Ci powiedzieli? NIE!!!!! Dziecko rozwija sie prawidłowo i jest zdrowe w internecie wszystko mozna znaleźć ale po co tak sie zamartwiac :( trzymamy kciuki i czekamy na wieści bedą dobre zobaczysz dziecko bedzie zdrowe :) Widzę ze ta końcówka ciazy to ciężka jest i jakieś głupie myśli przychodzą do głowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamylaka a do cesearki to masz jakieś wskazania czy sama chciałas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamylaka a te przypadki o których czytałas były szerzej opisane? Mamy wiedziały w ciazy ze są chore? Brałe leki? Mysle że najgorsze przypadki są w momencie niewiedzy, nieleczenia, my tez jestesmy w grupie podwyzszonego ryzyka, ale bierzemy leki i musi byc dobrze. Ja tez bede miała cesarke, terminu jeszzce nie mam. Głowa do góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chciałam mieć cesarke ze względu na moje samopoczucie bo się pogorszyło a jeśli poród byłby ciążki to też bym to przeżyła a tak troche mniej stresu będzie.Różne przypadki były w internecie tych dzieci ,jedne mamy leczyły inne nie wiedziały,najgorsze jest to ,że jak człowiek widzi takie dzieci na zdjęciach ,obłożnie chore ,nie widzące ,z porażeniem mózgowym,to wtedy serce mu pęka i różne myśli przychodzą...Czemu akurat ja ,czemu to ,czemu tamto.Te dzieciaki takie niewinne a takie cierpiące :(szok..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Kamylaka nie denerwuj się,bedzie wszystko dobrze ,zobaczysz.z Usg wychodzi ze wszystko ok wiec naoewno urodzisz zdrowe dziecko wiem ze strach jrst bo ma go napewno kazda z Nas.trzymam kciuki i pamietaj o Nad,odezwij sie po porodzie jak dojdziesz juz do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlatego Kamylaka jak sama piszesz ze serce peka jak sie patrzy na dzieci chore nie trzeba takich rzeczy ogladac w internecie. Ta koncówka ciaży jest i tak juz ciezka ze nie ma po co dobijać sie i stresowac. Trzeba wierzyć w to ze wszystko bedzie dobrze i dziecko bedzie zdrowe. Ja własnie wrocilam z wizyty u ginekologa wszystko ok i kolejna wizyta za 3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Aniu u Ciebie to juz chyba ok 34tc? coraz blizej:-) a ile Kubus wazy?lekarz dalej twierdzi ze porod sie przesuwa na koniec kwietnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kończę 33tydzien ja nie miałam dzis usg tylko sama wizyta u gina ( u mnie sa to 2 rożne wizyty) dzisiaj usłyszałam tylko jak serduszko bije :) usg będę miała za 3 tyg a co do tego terminu porodu to powiedziała ze to jest przełożony termin porodu wyliczony na podstawie wagi dziecka i żeby za bardzo sie nim nie sugerować tylko terminem wyliczonym na podstawie OM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
mnie dziewczyny tak dzisiaj bolą pachwiny ze ledwo zyje i wyje z bolu.masakra jakas!!! ledwo chodzę:-(:-(:-( czy ja musze miec az tyle tych dolegliwosci ciazowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaa12345612
Kamylaka rozumiem Cię doskonale bo też rodzę w next tyg, termin mam na końcówkę miesiąca i też się stresuję. Powiedźcie dziewczyny jak wygląda wykluczenie lub potwierdzenie tej choroby po porodzie u dziecka? Ja tu mam na myśli już tą bezobjawową formę tokso... Bo jak objawy będą to będzie wszystko jasne niestety... Oni wykonują dziecku te badania IgM, IgG, IgA etc i porównują z matkami czy jeszcze jakoś inaczej, dokładniej? Jeśli nie jesteście pewne jak to wygląda to napiszcie że podejrzewacie że to własnie tak wygląda, tak aby nie wprowadzać w błąd czytelniczki forum :) Ja będę rodziła w specjalnej klinice która się tą chorobą zajmuje więc po wszystkim opiszę wam jak to u mnie wyglądało... To ważne aby wiedzieć i dopominać się w szpitalu o swoje (czyli określone badania etc) bo lecząc tę chorobę zauważyłam, że niektórzy lekarze nie mają o niej zielonego pojęcia i czasem niestety trzeba ich nakierować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co ja sie dowiedzialam to w szpitalu sa wykonywane wlasnie badania na igg i igm niewszedzie chyba iga dodatkowo dziecko badane jest przez pediatre neonatologa (przynajmniej tak ma byc u mnie ) niewiem jeszcze jakie badania bedą wykonywane bo bedę dopiero rozmawiała z położna ale napewno badanie okulistyczne ale to chyba nie od razu zaraz po urodzeniu a aaaa12345612 Ty tez masz wykrytą toksoplazmoze? jesli tak to jest czynne czy bierne zakazenie co mowia Ci lekarze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no i jesli igm i iga sa ujemne to kontrolujesz igg bo one za jakis czas powinny zaniknac bo oznacza to ze przeszly od matki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia a co do dolegliwosci to kurcze no wiesz ze sama kazde kobieta przechodzi ciaze inaczej szkoda ze tak sie męczysz :( ale jutro bedzie napewno lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa12345612 dużo wypowiedzi na temat badań znajduje się na naszym "rodzimym" forum które udzielił Bywalec i mamy które juz rodziły. Z tego co ja się orientuję to najważniejsze by IGM były ujemne, IGG bedą na pewno dodatnie, powinny się z czasem zmniejszać. Dziecko ma robione usg głóki, a okulista nie wiem czy od razu czy po wyjsciu ze szpitala na własną rękę - może to zależy od szpitala, nie każdy szpitalma sprzęt i lekarzy do specjalistycznych badan. Jesli rodzisz w szpitalu który zna takie przypadki to na pewno się dobrze wami zajmą i pewnie Ty sama nam jeszcze coś podpowiesz. Trzymam kciuki :) A Ty bierzesz rova? Miałas amnio? Tak pytam bo nie pamiętam Twojego przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny bylam dzisiaj ogladac wozki bebecar kurcze spodobaly mi sie one, sa strasznie dopracowane i ładnie wykonczone dodatkowo nowa kolekcja na 2013 rok ma fajne tkaniny, jest jeden tylko problem cena jest kosmiczna :( musze teraz przemyslec sprawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaa12345612
Czynna toksoplazmoza, biorę rovamycynę :( i okropnie jej nie lubię... Spotkałam się tez z opiniami, że czasem do roku czasu po urodzeniu dziecka trwa ustalenie czy jest chore czy nie... Na podstawie właśnie opadających IgG. Spotkałam się tez z pytaniami tu na forum czy kobiety których dzieci rodziły się z różnymi chorobami wiedziały o tym w ciąży... Szkoda, że nikt nie odpowiada... Mam robione USG dość często i podobno nie ma tam żadnych zmian typowych dla tej choroby, oby po urodzeniu żadne nie ujawniły się... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiesz kiedy doszło do zakazenia? Przeciez sama wiesz ze jesli Ty jestes chora to dziecko wcale nie musi być, trzeba być dobrej mysli :) bedziemy trzymać mocno kciuki za Ciebie i malenstwo a to coreczka czy synek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natasza_82
Dziewczyny, Wreszcie chwila na napisanie do was. Oczywiście jeśli moje szczęście za chwilę znowu sie nie obudzi i zdążę. Kuba po urodzeniu dostał 10 pkt, miał w szpitalu robione badania krwi - IGM ujemny, USG głowy i brzucha - wszystko bez jakichkolwiek zmian, badanie dna oka - też bez śladów tokso. Wiedziałam, ze bedzie zdrowy! Teraz jeszcze zakaźnik i prawdopodobnie badanie płynu rdzeniowo-mózgowego, zeby ostatecznie wykluczyć to świństwo - tak mówiła mi neonatolog. Będzie dobrze, zobaczycie, można pokonać to małe paskudztwo. Mały jest cudowny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Natasza az mi dreszcz przeszly z radosci.ciesze sie ze synek zdrowy!!!mam nadzieje ze kazda z Nas napisze to samo po urodzeniu.gratuluje z calego serducha!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natasza moje gratulacje cieszę sie ze wszystko jest dobrze z Kubusiem! A Ty jak sie czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Agata a Ty jak sie czujesz?? tez juz lada moment:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×