Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lethicia

Nowy Rok-nowe nadzieję na te śliczne II kreseczki ;)

Polecane posty

Cześć dziewczyny. Pamiętacie mnie jeszcze? u mnie niestety nadal się nie udało. Byłam u ginekologa dostałam skierowanie na pobranie krwi - hormony i skierowanie dla mojego M.na badanie nasienia - trochę mnie to zdziwiło że od razu nasienie kazał zbadać - no ale może i dobrze wszystko będzie jasne. Czy któraś z Was robiła takie badanie? tzn.Wasz partner? Wyniki z krwi będą w poniedziałek. A od przyszłego cyklu będę miała monitoring - miał mieć teraz ale będzie długi weekend i lekarz wtedy u mnie nie przyjmuje. Mam cichą nadzieję że nie skorzystam:) z monitoringu bo w tym cyklu się uda:P Gratuluje wszystkim przyszłym mamusiom. Nick................cykl........o st.@.. ............testowanie.......Wiek eyes..................3lata........@02.04.2013... ...test..............25 Będę Mamą2013....10 cykl.......@ 29.12.2012.....test.26.01.........? iska997..............7 cykl........@ 02.01.2013.....test.31.01.........? królik-skacze.......9 cykl.........@ 4.01.2013......test.01.02.........25 Kitka87.......... ...5 cykl.........@ 04.02.2013.....test....???........26 Qwer.................4 cykl........@ 16.01.2012.....test.12.02........? Gabi_Się_Stara.....4 cykl..........@2 0.01.2013.....test.20.02.......23 syska28..............1 cykl...........@ 28.01..............test..........28 sylwialodz3.........4 cykl ........ .....@13.03.2013 .........test????????26 oczekuje............6 cykl............@ 26.03.2013........test.27.04....21 Maajkka...........7cykl..........@15.03.2013........test 14.04.2013...25 Malinowaaa.......7 cykl........@ 17.04.2013........test 18.05.2013....25 Te, którym się udało: Nick................cykl........ost.@ ........ ...termin porodu......Wiek BeataB.............1 cykl.........@ 12.12.2012........ Keiti78.........3 cykl 25 dni....@ 16.12.2012.....poród.22.09.........? KawaZmlekiem23...3 cykl.......@ 24.12.2012........? Pannacota...... ..2cykl........ @ 3.01.2013.............................24 Lussia25 ............1 cykl.......@ 5.12.2012......10.10.2013 .......25 agawarawa.........2cykl........@21.12.............? Tryszka.............2cykl........@16.12.2013...... .??? Lethicia26.........3 cykl..... @ 12.12.2012.....??????????........26 Ewcia1982............4cykl...........@09.03......... ???????........31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick................cykl........o st.@..............testowanie.......Wiek eyes..................3lata........@02.04.2013... ...test..............25 Będę Mamą2013....10 cykl.......@29.12.2012.....test.26.01.........? iska997..............7 cykl........@ 02.01.2013.....test.31.01.........? królik-skacze.......9 cykl.........@ 4.01.2013......test.01.02.........25 Kitka87.......... ...5 cykl.........@ 04.02.2013.....test....???........26 Qwer.................4 cykl........@ 16.01.2012.....test.12.02........? Gabi_Się_Stara.....4 cykl..........@20.01.2013.....test.20.02.......23 syska28..............1 cykl...........@ 28.01..............test..........28 sylwialodz3.........4 cykl ........ .....@13.03.2013 .........test????????26 oczekuje............6 cykl............@ 26.03.2013........test.27.04....21 Maajkka...........7cykl..........@15.03.2013..... ...test 14.04.2013...25 Malinowaaa.......7 cykl........@ 17.04.2013........test 18.05.2013....25 tymianek111.....2 cykl........@ będzie 25.04 ....test 26.05.2013....28 Te, którym się udało: Nick................cykl........ost.@ ........ ...termin porodu......Wiek BeataB.............1 cykl.........@ 12.12.2012........ Keiti78.........3 cykl 25 dni....@ 16.12.2012.....poród.22.09.........? KawaZmlekiem23...3 cykl.......@ 24.12.2012........? Pannacota...... ..2cykl........ @ 3.01.2013.............................24 Lussia25 ............1 cykl.......@ 5.12.2012......10.10.2013 .......25 agawarawa.........2cykl........@21.12.............? Tryszka.............2cykl........@16.12.2013...... .??? Lethicia26.........3 cykl..... @ 12.12.2012.....??????????........26 Ewcia1982............4cykl...........@09.03......... ???????........31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopisałam się do tabelki, mimo że jeszcze nie zaczęłam nowego cyklu starań (na okres czekam, datę podałam orientacyjnie). No ale: skończyliśmy z zabezpieczeniami, więc można to już jako starania liczyć ;). Przykro mi, że niektórym z was, które piszą w tym temacie od początku, nadal się nie udało. Ale mi jest miło widzieć nadal znajome nicki wśród starających :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja w poniedzialek tez umowie sie do lekarza o ile nie dostane @ zaczne tez monitoring i poprosze o skierownaie na badania hormonow zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny :) malinka mój M byl na badaniu nasienia...niech sie nie boi ...nie boli:) wyniki na drugi dzien jak nie odbierzesz sama to mozecie podac emaila. na wyniku podane sa Wasze wyniki oraz normy wiec duzo mozesz sama wywnioskowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwialodz, też tak miałam w poprzednim cyklu. Moje cykle przeważnie trwają średnio 26-27 dni, a poprzedni 35 dni. Ale miałam nadzieję!!! A tu znowu porażka, dlatego wybrałam się na ten monitoring i przynajmniej choć trochę wiem na czym polega mój problem. Mam nadzieję, że po zbiciu prolaktyny w końcu doczekam się dziecka. Czego tobie z całego serca życzę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja nie jestem specjalistą, ale gdzieś czytałam że przy takich długich rozpiętościach między cyklami, mogą być problemy z hormonkami a wtedy trudniej o ciąże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze pytanie do was co myślicie o piciu kawy w ciąży, ja bardzo lucie i pije do 3 kubków dziennie, nie filiżanek, porządne duże kubki, trudno mi przestać, czy nie musze się obawiać, pijąc kawe w ciąży, mowa o większej ilośći. BeataB, a jak u ciebie, wcześniej pamiętam pisałaś że też pijesz kawe w dużych ilośćiach, jak teraz podczas ciąży, ograniczyłaś?czy można pić bez obaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczekuje - powiedz mi coś więcej na temat badania nasienia. Jakieś szczególne wymagania? tzn.mi lekarz powiedział tylko tyle że trzeba dowieźć w przeciągu godziny na miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm by oddalismy nasienie na miejscu...znowu gdzies czytalam ze powinno byc w ciagu pol godziny i powinno byc przechowywane np w spodniach zeby utrzymac odpowiednia temperature....a wiec My jak byliśmy to musisz wytrzymac od przytulanek od 3-5 dni i potem sie Ciebie pytaja z ilu dni jest nasienie...ogolnie na miejscu tez jest przyjemnie...czyste pokoiki wiec smialo mozna oddawac w klinice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczekuje - czytałam trochę w internecie i własnie pisali ze ma być w temperaturze ciała,więc najlepiej własnie w spodniach albo w staniku:P Kurcze tylko to w ogóle troche stresujące tak na zawołanie do pojemniczka a tym bardziej tam miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maruska - ja kiedyś baardzo dużo kaw piłam, za czasów studenckich :) Potem ograniczyłam do 3-2 dziennie. Teraz, ze względu na ciążę ograniczam do 1 dziennie. A tę drugą zastępuję zbożówką :) W sumie kawa nie jest polecana z tego co wiem, ze względu m.in.na wyplukiwanie magnezu z organizmu. Nie wiem też czy nie wpływa na zaparcia, jak czekolada np. :) Więc to tak z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie w wiosenną niedzielę :) Maruska pytałaś wczęśniej o brzuszek.. hm, no własnie jest już wypukły, ale tylko tyle, nie widać jakoś specjalnie, od biedy można uznąć, że się po prostu przejadłam. A wg moich obliczeń to jakiś 19 tydz. We wtorek idę do lekarza to może dowiem sią jaka płeć. Ja obstawiam chłopca...;) Co do kawy... to piję cały czas, choć trochę ograniczyłam fakt. Ale nie potrafię sobie odmówić tak zupełnie... zostałam przy 2 dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że jeśli chodzi o kawę (i colę, bo też zawiera kofeinę), to wypić można, ale lepiej nie przesadzać. Kofeina, podobnie jak alkohol, przenika bezpośrednio do kwiobiegu dziecka, więc lepiej go za bardzo tą kofeiną nie "stymulować". Maruska1 - ja sobie robiłam mieszankę - sypałam do kubka trochę kawy normalnej (na smak), a resztę Inki zbożowej. Ale u mnie nawet z całkowitym odstawieniem nie byłoby problemu, bo nie jestem "nałogowcem" ;) sylwialodz3- przykro mi, że ostatecznie @ jednak przyszła. Ja jestem na etapie czekania na @, będzie jakoś w tym tygodniu. Może ten cykl kwietniowo-majowy będzie dla nas obu szczęśliwy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BeataB - no, zobaczysz jak ci po połówce brzuszek wystartuje do przodu :). U mnie zaczął być widoczny w 16 tyg, a po 20 zaczął się powiększać w błyskawicznym tempie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki po @ wybiore sie do gina i poprosze o badania i o monitring moze rzeczywiscie mam cos nie tak z hormonami Przepraszam dziewczynki ale ja dzisiaj jestem nieprzytomna gdyz wstalam o 4 rano na gielde w lodzi i nie mam sily sie rozpisywac:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BeataB to już 19 tydzień, jak ten czas mija, ja w 22 tyg ciąży już miałam brzuszek wystający z widoczną ciążą, ale właściwie po 20 tygodniu to bardzo szybko się powiększał, pamiętam że w 18 tyg jeszcze nie zabardzo było widać tylko tak jakbym się dużo najadła, teraz u mnie jest 6 tydzień, puki co wszystko w porządku, typowe objawy ciążowe, duże bolące piersi,lekkie mdłości poranne i przy jezdzie pojazdami, a czy wiecie dziewczyny żę ja jeszcze nie powiedziałm mężowi, w ogóle nikomu, jeżeli chodzi o kawe to ja jestem nałogowcem jak bywały dni kiedy starałam się nie pić to bolała mnie głowa i ogólne czułam się niedobrze taka rozbita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) Postanowiłam się pokazać po kilkudniowej nieobecności :) U mnie leci już 17tydzień dokładnie 16t5d wg ostatniego usg jutro mam wizytę i zobaczę dziecinkę , termin porodu mam na 01.10 i 03.10 tak sobie skacze :) W piątek poczułam pierwsze puknięcie maluszka a potem łaskotanie - cudowne uczucie :) Mamy jakieś nowe ciężaróweczki ? Jutro wieczorem wejdę napisać jak po wizycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczęta! Mam nadzieję, że mnie jeszcze pamiętacie, chociaż dawno się nie odzywałam, ale w tabelce jeszcze siebie widzę na szczęście więc nie skreśliłyście mnie:-) Nie odzywałam się bo postanowiłam sobie trochę odpuścić, bo już mi bardzo przykro było jak kolejny cykl kończył się @. Odpuściłam i... i udało się:-) w piątek 19 kwietnia zobaczyłam na teście II kreseczki:-) Druga bladziutka, ale była, a z dzisiejszego testu wyszła już piękna druga kreska:-) Baaardzo się cieszę, a z drugiej strony boję, że to sen... Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Pozdrawiam Was kochane i gratuluję też wszystkim tym którym udało się od czasu mojej ostatniej obecności tutaj:-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kitka87 - gratuluje!:) super że następnej z pośród Nas się udało. Ja nadal się staram,w piątek pobierałam krew żeby sprawdzić hormony... W którym cyklu Tobie się udało? Robiłaś wcześniej też jakieś badania? Czy po prostu odpuściłaś i się udało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitka gratulacje:) opowiadaj ile trwaly Wasze starania..jakie mialas objawy ciazy i wogole wszystko pisz My przyjmujemy wszystko :) Maryśka jak to nie powiedzialas mezowi? jak to mozliwe? i dlaczego? i jak planuszej powiedziec? :) pozdrawiam Was dziewczyny u mnie chyba 29dc sama nie wiem nie licze juz i powiedzialam sobie ze nie bede liczyla..czekam na @ mam nadzieje ze nie przyjdzie jak kazda z Nas oczywiście:) bede sie odzywac co i jak papatki hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi udało się w ósmym cyklu. Staraliśmy się od października więc pół roku nam to zajęło. Badania robiłam tylko na początku starań ale tylko takie standardowe typu morfologia, toksoplazmoza itp. Teraz jak dałam spokój to żadnych dodatkowych badań nie robiłam. W sumie to odpuściłam ale nie da się chyba całkiem o tym nie myśleć, ale jakoś po prostu spokojniej do tego podeszłam, nie liczyłam nerwowo dni itd. No i jeszcze od mojego męża na walentynki dostałam 6-tygodniowego szczeniaka, suczkę Tolę co najpierw mnie wkurzyło ze wziął psa bez konsultacji że mną, ale małe pieski są tak słodkie że szybko mi przeszło i dużą uwage skupilam na niej, szczepionki, spacerki, specjalne jedzonko i dużo radości i sąma czułam że pozytywnie to na mnie wpływa więc jak w poprzednim cyklu sie nie udało to jakoś specjalnie nie było mi przykro. I w kolejnym się udało:-) siedzę i sama śmieje sie do siebie. Aha i nie wiem czy to miało istotny wpływ ale mój lekarz poradził żeby po przytulankach z godzinę leżeć na brzuchu wtedy więcej plemniczkow ma szansę dalej sie dostac:-) i tak robiłam i nie wiem czy pomogło ale nie zaszkodziło. Sorki że tak sie rozpisalam ale tak sie cieszę a na razie nie chce jeszcze w swoim gronie mówić o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do objawów to od 22 dc delikatny ciągnący ból w podbrzuszu który do tej pory czasem czuje i chyba jak na razie tyle. I może to mój wkret ale coś mi podpowiadało że ten ból to to i nie wytrzymałam i w 26 dc zrobiłam test i zobaczyłam delikatna kreseczke:-) powtórzylam po 3 dniach czyli dziś i jest już dużo wyrazniejsza:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitka87 pisz, pisz fajnie się czyta:) a powiedziałaś już swojemu mężczyźnie?:) Ja dostałam od lekarza skierowanie na badanie nasienie ale na razie tylko wspomniałam swojemu M.o tym i nie drążyłam tematu, skierowanie jest ważne chyba tylko miesiąc prawda? wydaje mi się ze to dla niego będzie trochę stresujące i tak sama myślę że może za wcześnie na takie badania, że to jeszcze nie potrzebne. ajjj sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kitka gratulacje tak się ciesze ż kolejnej się udało, Kawa z mlekiem dobrze że się odezwałaś, już drugi trymestr, gratulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczekuje, maż nie wie, chyba pozostał mi jakiś uraz po wcześniejszych stratach, boje się powiedzieć bo jeszcze nie mam 100% czy ciąża przetrwa, dopiero 6 tydzień, jak coś by się nie udało to będe o tym tylko ja wiedzieć. Nie wiem kiedy powiem myśle że jak dotrwamy do 9 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja powiedziałam juz mezowi;-) tylko jeden dzien wytrzymałam nie mówiąc mu, ale w sumie dobrze bo on w delegacji pracuje prawie zawsze wiec jak tam sam jest to też niech ma z czego się cieszyc. A poza tym tak jak pisalam moj maz pracuje w delegacjach wiec raczej mamy dla siebie tylko weekendy wiec tym bardziej sie cieszę ze udało nam sie trafic;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maruska no musze przyznac ze staram sie Ciebie zrozumiec ale sama bym powiedziala w koncu to wspolne dziecko...badzcie w tym razem od samego poczatku...w 9tyg to mozesz powiedziec innym osobom a nie najblizszej jedynej osobie..ale takie jest oczywiscie tylko moje zdanie jesli masz taka potrzebe zeby poczekac to oczywiście zrob tak...życze Ci zeby dzidziulka byla zdrowa i żebys w pełni szczesliwa i pewna mogła powiedziec o tym każdemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×