Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ninka281

sierpien\wrzesien 2013

Polecane posty

Gość JoAsiaUK
Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoAsiaUK
tak czytam, jeszcze nie wszystko, ale niektore z Was maja dzieci, ile maja lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj to bedzie mial ... 12 jak sie brat/siostra urodzi. Niezla roznica wieku hehe. Przynajmniej bede miala z niego pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoAsiaUK
a moj synek za 2 tygodnie skonczy 5, tak mysle, ze moglismy albo sie pospieszyc, albo poczekac do takiej wlasnie duzej roznicy jak u Ciebie. Nasza taka beznadziejna. Z drugiej strony kilka moich kolezanek, mam rowiesnikow mojego dzidzia tez teraz w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie planuje miec jeszcze jedno zaraz po tym. Zeby sie razem bawily i nastoletniemu bratu glowy nie zawracaly. Czy ktorac z Was jest w ciazy a ma w domu noworodka? Albo nastolatka tak jak ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoAsiaUK
moj kuzyn tak mial-rok po roku dzieci i super, one dzis sie razem bawia, razem zdobywaja nowe umiejetnosci i ta mlodsza zaczela szybciej korzystac z nocnika, jezdzic na rowerze, bo nasladuje starsza. Inna sprawa, ze za jednym zamachem pozbyli sie pieluch itd. A ja? Dopiero co sie to skonczylo, jak znow zaczne. Ty masz przynajmiej o tyle, ze 12 nie wymaga juz takiej opieki jak 5-latek, ze sam sobie kanapke zrobi, przygotuje sie do wyjscia itd, nawet zniknie czasem sam z domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda. Jest bardzo samodzielny. Sam chodzi i wraca ze szkoly. Odkurza, myje lazienke - bedzie super starszym bratem :) A Ty tez jak widze w UK? Opieka ciazowa tu jest beznadziejna. Tesknie za polska sluzba zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Ja po wizycie u lekarza, niestety niczego nie było jeszcze widać, poza małą czarną plamką, gdzie według mojego lekarza niedługo będzie zarodek. Trochę za wcześnie poszłam, bo owulację miałąm ok. 28-29 grudnia, ale miałam już 4 poronienia i trochę panikuję. Na razie dostałam clexane - strzykawkoampułki, które mają pomóc, 10 zastrzyków 160 zł, masakra, ale cóż... Zaraz robię sobie 1 zastrzyk, stracha mam jak diabli, ale raz się żyje... Mimo wszystko jak na razie nie panikuję, czekam co będzie dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Ja po wizycie u lekarza, niestety niczego nie było jeszcze widać, poza małą czarną plamką, gdzie według mojego lekarza niedługo będzie zarodek. Trochę za wcześnie poszłam, bo owulację miałąm ok. 28-29 grudnia, ale miałam już 4 poronienia i trochę panikuję. Na razie dostałam clexane - strzykawkoampułki, które mają pomóc, 10 zastrzyków 160 zł, masakra, ale cóż... Zaraz robię sobie 1 zastrzyk, stracha mam jak diabli, ale raz się żyje... Mimo wszystko jak na razie nie panikuję, czekam co będzie dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łooo matko!!! jak to boli :/ mój M. zrobił mi ten zastrzyk, bo sama nie dałabym rady chyba, jednak jestem strachajło :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoAsiaUK
To Trzymam kciuki Konwalio za to, zeby z czarnej plamki pojawil sie dzidzius. XYZ-a gdzie jestes w UK? Ja nawet tu jeszcze u gina nie bylam, na takie zwykle kontrole, poza cytologia, to w Polsce chodze, a z ciąża zglosze sie za moze 2 - 3 miesiace. Fajnie Ci z takim doroslym synem. Moj jest bardzo samodzielny, ale jak na 5-latka, wiec wiadomo, ze chleba sam nie ukroi, jak sie ubierze, trzeba poprawic, czasem pomoc w toalecie. Ale byl pierwszA osoba, ktora dowiedziala sie o dzidziusiu i tak bardzo sie cieszyl. Zamawia brata, bo lalkami bawic sie nie bedzie, a brat to w kazdym wieku bedzie sie z nim mogl bawic. A mi chyba obojetnie. Pierwszy mial byc syn i jest, choc plci nie chcialam poznac, a teraz najwazniejsze, zeby wszystko bylo w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoAsiaUK
BasiaXYZ-teraz patrze na te tabelke i juz wiem, skad jestes ;) To daleko ode mnie, ale wiesz-Łódź, to nas łączy. Moj starszy urodził sie w Koperniku i wiesz, gdyby nadal tam byla porodowka, drugie dziecko urodziloby sie w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wika-ma
JoAsiaUK - mój synek ma niespełna 4 latka, jak się urodzi drugie to będzie miał 4 latka i 4 m-ce. Zawsze chciałam mieć 5 lat różnicy między dziećmi, będzie trochę mniej ale i tak jestem zadowolona. 12 lat to za dużo, mam siostrę o 11 lat młodszą i wiem coś o tym. Całe szczęście że to dziewczyna więc coś nie coś mamy ze sobą wspólnego ale niewiele ze względu na tą różnicę wieku, owszem bardzo pomagałam mamie przy niej jak była mała ale to tylko mama skorzystała, ja niewiele, wolałabym żeby moja siostra była ode mnie młodsza o najwyżej 5 lat a nie o 11 a tym bardziej 12. Rok po roku to też dla mnie przegięcie, nie wyobrażam sobie biegać za rocznym czy 2-letnim dzieckiem i jednocześnie zajmować się niemowlakiem - to musi być masakra, oboje karmić, przewijać, pilnować, ... SZOK. Mój podobnie jak Twój też umie już wiele rzeczy choć też w wielu trzeba mu pomóc ale bez porównania z rocznym czy 2 latkiem. Jak dla mnie minimum 3 lata a maksimum 6 powinna być różnica wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BlackBlack20
Hey mam pytanie cierpicie może już na zaparcia? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoAsiaUK
Hej, co do zaparc-ja nigdy nie miewam tego typu problemow, dlatego kazdy taka sytuacja pamietam i tak jak teraz to sobie kojarze, bo wtedy nie wiedzialam, chyba pierwszy tydzien po mialam maly problem. Poprzednia ciażę mialam taka super, ze kazdemu zycze. problem pojawil sie na koncu-hemoridy i rwa kulszowa. Co do tej roznicy-ja bym chyba dala rade przy dwojce na raz, a dzieci ze soba mialaby lepszy kontakt. Moja siostra jest 4 lata mlodsza ode mnie, mojego partnera brat wlasnie 5 lat i kiedy ja szlam do szkoly, ona byla maluszkiem, kiedy poszlam do LO, zaczely sie dyskoteki itd, ona byla dzieciakiem, dopiero teraz to jakos sie wyrownalo. U chlopakow tez. Natoiast mam kuzyna, ktory jest o 13 lat starszy od swojego brata i on zawsze byl dla nas autorytetem, mama mogla sobie cos pogadac, nie trafialo, jego kazanko zawsze, czesto sie nami zajmowal i to nie zasadzie daj jabluszko, tylko naprawde, jak taki mlody tata. Ale to pewnie tez zasluga cioci, ze tak go wychowala. Uciekam, bo rano nam sie chleb skonczyl, a ja umieram z glodu, dopiero wrocilam z zakupow i kupilam sobie kawal schabu wedzonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wika-ma
jak widać każdy ma swoje zdanie na temat różnicy wieku, ja wiem jak to jest mieć dużo młodszą siostrę i cieszę się że mój synek będzie miał rodzeństwo znacznie wcześniej ale też nie za wcześnie, jak dla mnie w sam raz. Małe dziecko też "odmładza" rodziców i dlatego nie chciałabym mieć dzieci w bardzo podobnym wieku bo by mi jedno i drugie w tym samym czasie z domu wyfrunęły a ja bym została sama:P a tak, jak jedno pójdzie do szkoły to drugie będzie jeszcze słodkim maluchem:) No ale to mój punkt widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wika-ma
ja zaparć nigdy nie miałam z powodu ciąży, za to w pierszej miałam kolkę nerkową - brrrrr!!!!!!! Miała któraś? Coś okropnego, czytałam nawet że to gorszy ból niż porodowy, byłam z tego powodu w szpitalu, mam nadzieję że w tej ciąży to się nie powtórzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoAsiaUK
Wika, ja zdecydowalam sie teraz, bo wczesniej ciagle jak nie bylo kasy, to praca,albo cos. Ale żaluje, ze nie moglismy podjac tej decyzji, gdy synek mial np. 2 lata. Na wieksza niz teraz roznice wieku nie mozemy sobie pozwolic, bo na dobra sprawe, bylabym wtedy babcia dla wlasnego dziecka. A ja chce poznac swoje wnuki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoAsiaUK
teraz doczytalam o kolce, ja bedac nie wiem, moze w 3 czy 4 miesiacu tak mialam, ze w srodku nocy do lekarza zadzwonilam, nie moglam chodzic, ruszac sie, balam sie,ze cos z dzieckiem, a okazalo sie, ze to kamien sobie schodzil. Najgrosze, ze pozniej byl spokoj, rok temu mi sie odezwalo, ale nie wyleczylam, wiec moze znow mnei to czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:* Odebrałam dzisiaj wyniki toksoplazmozy i jestem zdrowa jak ryba:D A u Was jak wyniki powychodziły?U mnie wszystko ok:)Morflogia,glukoza,mocz,wr i toxo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BlackBlack20
Ja mam kamice nerkową więc doskonale wiem jaki to ból kolka nerkowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wika-ma
ja to miałam tylko w ciąży ale konic świata jak to bolało, dostałam wtedy jakieś tabletki które zmieniały kolor moczu na niebieski i od tego mi się poprawiło, niestety teraz nazwy nie pamiętam. Jednak nie ma tego złego bo właśnie ze względu na tą kolkę nerkową którą miałam wpisaną w książeczkę ciążową dostałam zoo od progu jak się tylko pojawiłam w szpitalu w dniu porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Papryka82
Witam! Jestem w 7/8 tyg. ciąży, tydzień temu byłam na wizycie u swojego gina(w sumie 2 prywatnie i w osrodku) i wszystko było w porzadku dzidziuś prawidłowych rozmiarów, serce biło. Od paru dni objawy (które u mnie i tak były słabe) jakby ustępują tzn coraz rzadziej bolą mnie jajniki, piersi mam nadal powiekszone i pobolewaja jak je dotykam. Boje sie strasznie że dzidziuś przestał sie rozwijac Dziewczyny czy któras z Was tez tak miała tzn że objawy ustawały a dzidzius był zdrowy? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Papryka82. Gratuluje ciazy :) Nie doszukuj sie u siebie niczego negatywnego. Mysl pozytywnie. Jesli piersi nadal 'czujesz' to z dzidzia jest wszystko w porzadku. Wiem z wlasnego doswiadczenia bo mam dziecko, drugie stracilam w czasie ciazy a teraz jestem w kolejnej - zakladam, ze zdrowej. Kazde cialo oczywiscie reaguje inaczej ale nie martw sie na zapas. Jajniki nie musza bolec. Nawet dobrze, ze nie bola :) A Twoj biust przyzwyczaja sie do produkcji papu wiec to normalne ze je czujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoAsiaUK
Ja tez czuje jajnik, ale przeczytalam,ze macica sie powieksza, wiec tak ciągnie. Dzis mialam jakies zółtawe upławy, ale postanowilam sie nieprzejmowac, nerwy szkodza bardziej czasem niz inne sprawy. Zazdroszcze Wam, ze mozecie isc i juz sobie badania robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Papryka82
Dziekuje za cieple slowa :) przed chwila po raz 3 rozbeczalam sie jak krowa - rany staram sienie nakrecac Basia-xyz1 a Ty jak sie masz ?? ktory to tydzien (jakos nie doczytalam)Pozdrawiam Zycze wszystkiego najlepszegodla Was i dla siebie i naszych malenstw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulka2
NIck..........Wiek...Cykl st...Term.p.....Płeć.....Imię dziecka...Miasto Berisha .......30........3........31/08.......?.....Amelka/Daniel... ..W-wa keit85.........28........2...........?...........?....... .......?................... keiti78........35........3........22.09........?......... .....?.........Zielona G. Basia-xyz1....34.......1........24.09 ........?..............?.... Londyn/Lodz Wrzoska.......27.......3...........?............?........ .....?................... Kruszynka90...23......25.......15.08.........?........... .?................... konwalia142....36.......5.......18.09.........?.......... ..?.................... anulka-------.....28.......1.........?.............?..... .Alicja/Adaś.......Sanok daga2307.........25......?.......8.09..........?..... ..Nelly/Nataneal.....de wika-ma..........31......1.........?............?........ .....?...............W-wa Pokahontaz27....27.....1.......28.08....... ?.............?...............Sko JoAsiaUK......... 33 ............23.09?..................Zosia/Henio........ UK agulka2.......20.........7.09.............?.....Lilianka/Igorek wpisałam sie :) mam nadzieje że nie jesteście zle :P hehe zauważyłam ,że jestem najmłodsza :)...jak się dziś czujecie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulka2
NIck..........Wiek...Cykl st...Term.p.....Płeć.....Imię dziecka...Miasto Berisha .......30........3........31/08.......?.....Amelka/Daniel... ..W-wa keit85.........28........2...........?...........?....... .......?................... keiti78........35........3........22.09........?......... .....?.........Zielona G. Basia-xyz1....34.......1........24.09 ........?..............?.... Londyn/Lodz Wrzoska.......27.......3...........?............?........ .....?................... Kruszynka90...23......25.......15.08.........?........... .?................... konwalia142....36.......5.......18.09.........?.......... ..?.................... anulka-------.....28.......1.........?.............?..... .Alicja/Adaś.......Sanok daga2307.........25......?.......8.09..........?..... ..Nelly/Nataneal.....de wika-ma..........31......1.........?............?........ .....?...............W-wa Pokahontaz27....27.....1.......28.08....... ?.............?...............Sko JoAsiaUK......... 33 ............23.09?..................Zosia/Henio........ UK agulka2....20................7.09..........?.........Lilianka/Igorek..Tychy wpisałam się do was :) mam nadzieję że nie będziecie złe...:) jak się dziś czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×