Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mowidka

własna działalność pomóżcie,

Polecane posty

Gość opowiesi misiowe
i asteroidy na ziemie spadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiiiiii ona :)
nie ważne że nie pracujesz na roli... jesteś żona rolnika i koniec kropka jako małżeństwo to wasz wspólny dochód. jedynie możesz opłacać składki krus... pozdrawiam pracownik pośredniaka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opowiesi misiowe
nie rob sobie wiezienia z życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cold Emmbrance
Mnie też się wydawało że 408 zł to wcale nie tak dużo i dam radę i co ? Termin składki ZUSowskiej zawsze trzeba było uiścić przed 10tym to sobie pomyśl ile miałem stresu kiedy zbliżał się koniec miesiąca a towar mi stał, ludzie marudzili, nikt nic nie kupował a ja nie dość że byłem w plecy i nic nie zarobiłem to przecież pierwsze musiałem te 408zł zarobić żeby tą składkę zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opowiesi misiowe
n czyli nie badz nie wolniczką swojej pracy interesu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cold Emmbrance
W Polsce zamiast pozwolić młodym ludziom się rozwijać to oni tylko kłody pod nogi podstawiają i żeby jak najwięcej z człowieka zedrzeć dla siebie, taka właśnie u nas jest polityka, szary kowalski ma harować od rana do wieczora i płacić składki tylko po to żeby oni sobie mogli opiewać w luksusach. Od nowego roku składka ZUS ma iść sporo do góry także już nie będzie 408zł a bodajże 489zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiiiiii ona :)
cold krus a zus to co innego.... w zusie opłacasz składkę co miesiąc te 400 zl w krusie co 3 miesiące po 300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opowiesi misiowe
po interesie nie mam interesu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opowiesi misiowe
ale mam misia mam czym się pobawić choc wolałbym swoim interesem się pobvaić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opowiesi misiowe
bo ja misie sprzedawałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załoz
ale na KRUS to sie bardziej opłaca.Nic ze dwa lata ZUS mniejszy,ale za to na KRUS skladki ciagle male i dlugo jeszcze tego nie zlikwidują.Poza tym nie czytaj nie czytaj tam gdzies tylko idz sie dowiedz albo zadzwon do KRUS. O dotacje dla domownika rolnika tez mozesz sie starac.W UP dostaniesz max 18tys i rok musisz działalnosc trzymac.Poza tym by ją dostac trzeba miec "plecy" i dwu żyrantow, Po dwu latach ZUS juz ponad tysiac zł wynosi a KRUS bedzie ciagle ten sam. W rodzaju działalnosci wpisz wszystko,to da ci furtke do tego by w razie klopotow zmienic branże.I rozliczaj sie ryczałtem to zawsze mozesz wpisac strate.Sklep z chinszczyzna to niezły pomysł.Ludzie na wsi kupuja rozne pierdółki i do tego tanie.Warto tylko wiedziec skad je brac? i czesto miec cos nowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opowiesci misiowe
ciekawe rzeczy tu mozna przeczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiiiiii ona :)
co ty piep..... żeby dotacje z pośredniaka dostać musisz być rok zarejestrowanym jako bezrobotny. tak to każdy by brał!!! ludzie nie wiecie a takie głupoty piszecie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załoz
a i owszem,by dostac dotacje zUP trzeba byc wczesniej zarejestrowanym min rok,to prawda.Dlatego jej radze zapłacic te 3 tys za KRUS,poczekac chwile,rozgladnac sie dobrze podowiadywac jakie sa dotacje dla domownikow rolnika i wtedy zakładac na KRUS ie biznes.Załozenie firmy to nie taka prosta sprawa a i pozniej trzeba miec do tego dyg.Jak sie bedzie wiecznie bała g,,,, jej z tego wyjdzie i tylko długow narobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cold Emmbrance
Może sobie założyć po prostu sklep handlowo usługowi a jeśli by chciała robić coś innego to później w internecie w bazie przedsiębiorców wchodzi się na stronę poprzez swoją Gminę i dodaje tzw kody do działalności którą chce się wykonywać. Ja z początku miałem usługi przewozowe później dodałem kod handlu w internecie później handel obwoźny. Nie musi robić tego od razu ale też oczywiście może. Jeśli jest szansa na składę KRUSowską to jak najbardziej nawet się nie zastanawiaj, przecież to logiczne że lepiej płacić 300zł co trzy miesiące niż 408zł co miesiąc a po 2 latach ponad 1000zł ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za wszelkie wpisy, czyli wychodzi na to iź powinnam zapłacić te składki krus, za 3lata, i wtedy będę mogła starać sie o dotację z ARIMR bo krus zawsze będzie dużo niższy niż zus, no to dzieła, muszę teraz zgłosić do krus iż chcę tą zaległość zapłacić, muszę jakoś dobrze napisać prośbę o umożenie odsetek, ja o tej zaległości nie wiedziałam ponieważ wtedy się uczyłam w technikum, a że miałam działkę na siebie od 16roku życia mama też nie wiedziała ze to powinno być płacone, dopiero sama się o tym dowiedziałam, dziękuje, będę działać zobaczymy co z tego wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×