Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Trochę mnie martwi to, że jak piszecie, że wg USG terminy porodów są wcześniejsze, aniżeli wyliczone z miesiączki. U mnie na odwrót: z miesiączki wychodzi, że 2.10, a z USG, że 6.10. Czy może to świadczyć o tym, że z małym coś nie tak? Że się nieprawidłowo rozwija? Trochę mnie to martwi... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Synus ma niecałe 1500g 31 tydz.1dz. Ułożony główkowo. Mam go na filmiku w 4d i wygląda jak tatuś.... Nie wiem na czym polegają obliczenia terminu porodu, ja mam 21.10 z miesiączki i usg, tak mam od badań prenatalnych. Mój lekarz nic mi nie mówi w tym temacie. Kosmetyki mam z babydream z Rossmanna łącznie z kremem na odparzenia i chusteczkami najwyżej wywale i nie będzie mi szkoda, ze kupe kasy wydałam..został mi termometr, frida i łóżeczko.. Zgagi na szczęście nie mam, szybko się męczę i zaczyna mi brzuch twardniec od czasu do czasu. Dziś jestem wyjątkowo spiaca, ale pewnie to wina deszczowej pogody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martusia1985- to chyba nie do mnie bo ja pytałam o cc :) Mi gin powiedział że nie ma co patrzeć na termin z usg jeśli zna się dokładnie termin z ostatniej miesiączki. My będziemy płynu hippa używać z oliwka bambino. Przy pierwszym sie sprawdziło to i teraz mam nadzieję da radę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość undo
hej dziewczyny, wczoraj miałam badanie, mały spory -przez miesiąc przybrał 1 kg -czyli waży 2400 już, ale niestety cały czas główką do góry.. poza tym morfologia w porządku.. ja się zastanawiam nad tymi kosmetykami do kąpieli i pielęgnacji.. moja siostra przy swojej córeczce używała tylko płyn wlewany do wanienki i potem już nie oliwkowała małej, jedynie jak było zaczerwienienie to sudocrem, do dodatkowego namydlania też nic nie używała, chyba że do podmycia po kupce-miała jakieś mydło w płynie dla niemowląt. natomiast w szkole rodzenia pokazywała nam babka kąpiel i wyglądało to tak, że przed włożeniem do wanienki dziecko było myjką namydlane, potem w wanience płukane a po wyciagnięciu i osuszeniu naoliwione oliwką... którą metodę wy będziecie stosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość undo
to już 32 t i 5 dni skończone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
hej,jestem TU NOWA termin 10.10.2013r.-synek,ciekawe te forum tu jest..czytam i czytam i dużo wiecej wiem :) To moja pierwsza ciąża,porób niby naturalny ma być,ale piszę bo już strasznie mocno się go boję..czy ja jako pierwiastka tylko tak mam,czy jest nas więcej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
undo, mój w 31tyg.1dz. ma niecałe 1500g, ale pytalam lekarza powiedział, że dobra waga i dla mnie to lepiej jak bedzie mały. Witaj radmon, to też będzie mój pierwszy poród, ale 2 ciąża...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
nika8307-witaj:) Mój w 31 tc ważył 1700g podobno odpowiednia waga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aam
To ja mam 33 tydzien i 2150 ponoc;) powiedzial ze dlatego tyle bo jestem wysoka mam170 i sie tez liczy ze dziecko nie jest male...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość undo
no ja też wysoka, mąż wysoki więc i mały jest duży;-) położne się wczoraj nadziwić nie mogły że jeszcze 6 tg przede mną, brzuch mam wielki jak bym miała już rodzić.. ciekawe tylko czy się przeciśnie taki kolosik ehhh, a może się nie odwróci i mnie potną... ale wolałabym naturalnie, a właśnie-dziewczyny czy będziecie rodzić ze znieczuleniem?? ja mam na oku spoko szpital z fajną położną się wstępnie umówiłam, ale nie podają znieczulenia i się zastanawiam, czy nie poszukać dalej co w moim przypadku oznacza szpital oddalony o 40 km i tam nie znam nikogo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Hmm,jeśli poród naturalny więc sądzę że znieczulenie jest zbędne :) Co ma boleć i tak za boli :D masakra..taki nasz los!! undo-ja też wybrałam szpital zupełnie mi obcy i kawałek drogi od domu,ale myślę że znajomość nam nie ulży w bólach porodowych:):) A co do położnych to mam pytanko,piszesz że ostatnio położne zdziwione były rozmiarem Twojego brzuszka,czy to znaczy że masz jakieś regularne spotkania z położną?Jestem w 33 tc,ani razu nie byłam u położnej a w mojej przychodni jak spytałam czy przyjdzie po porodzie,to oczywiście że tak,ale mam zadzwonić kiedy urodzę i będę w domu-dziwne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuski. Jak samopoczucie ? Ja czuje sie cos jak krzyzowka wielblada z hipopotamem ;) a dzis mala sesje ciazowa mialam. Ciekawe co z tego wyjdzie. Podobno wcale nie wygladam tak jak sie czuje. Oby. Zebym nie musiala plakac po zobaczeniu tych zdjec ;) bo nawet brak powodu jest juz powodem do placzu a co dopiero zdjecia na ktorych wyglada sie jak slim. Jesli chodzi o kosmetyki to zupelnie nie wiedzialam ze Johnson uczulaja. Dobrze ze jest takie forum :) czy ktos moze mnie dopisac do tabelki 34 lata. Termin 10.10.13 Lili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam Johnson's i też słyszałam, ze uczulają, ale przetestuję na małym. Jesli będą uczulać, to wykorzystam je na sobie :) Przecież nie trzeba od razu je do kosza wyrzucać! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radmon uwierz mi,ze nie tylko Ty jako pierwiastka sie Boisz. Chyba nawet mniej sie boisz niz ja mimo,ze to moj trzeci porod. Ja niestety Wiem co mnie czeka :( mam ataki paniki kiedy o tym mysle. No ale chyba jakos to bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość undo
radmon- ja z położnymi miałam kontakt w szkole rodzenia-2 razy w tyg przez ponad miesiąc, za każdym razem nam robiły ktg i można było pogadać, podpytać.. teraz niestety koniec szkoły i muszę podjąć decyzję gdzie rodzić.. czy wy będziecie rodzić ze znieczuleniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byliśmy wczoraj na usg prenatalnym. Mały leży głową w dół, waży 1780 g. Trzeba wziąć pod uwagę że to tylko szacunek z dużym marginesem błędu. Na 31tydz1d mieści się w normie choć teoretycznie dawałoby to termin tydzień wcześniej. Po raz pierwszy wyszły nam fajne zdjęcia 3d. Zgagi nie mam, ale śpię kiepsko, męczę się łatwo i plecy zaczynają boleć. Stan błogosławiony ;-) Wybrałam też szpital i zaczynam się bać porodu. Ma któraś z Was jakieś doświadczenia ze znieczuleniem zewnątrzoponowym? Tullippanna- fajna taka sesja, zdjęcia będą super pamiątką. Może zdecyduję się na coś takiego z Maleństwem. Wyprawka już ruszyła. Meble zamówione, część przyborów pielęgnacyjnych też. Mam już pościel, materacyk. Wózek wybrany kupimy we wrześniu. A jakie foteliki samochodowe kupujecie- zastanawiamy się między recaro a maxi cosi? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszla mama na pazdz 2013
Hej, ja mam wozeczek quinny buzz z fotelikiem maxi cosi. Kupilam go za kilka stowek od znajomej. Zobaczymy jak sie sprawdzi, bo musze tachac wozek w bloku wiec zalezalo mi na malym i lekkim. Kolor brazowo turkusowy:) jakbym mieszkala w domu to bym kupila na 4 kola pompowane jakis bebetto albo tako laret tylko nowy...ale ciezkie dla mnie byly w sklepie. Mi sie brzuch stawia nawet jak leze, a na dobe to tak z 15-20 razy:o. Mam dzis 33t3d czyli jestem w 34 tygodniu...w poniedzialek jakos ide na powtorny test glukoza mimo ze tamten wyszedl ok- przez to ze mala taka duza. Juz mam tego dosc troche...aby ta szyjka sie tylko nie skracala za szybko to bedzie ok. I zanudze sie na smierc ciagle lezac! Ale wole tu niz w szpitalu..dobrze ze z mezem kupilismy juz wszystko wczesniej i poskladalismy , ja nawet ciuszki popralam jak byly te upaly. Bo teraz juz bym nic nie zrobila!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopisuję się do listy milakulus.................28 lat...........30.09.2013..........Jakub malbikk...................27 lat...........02.10.2013..........Tomasz Danusia1986...........27 lat...........02.10.2013...........Kacper Larrwa....................25 lat...........08.10.2013...........xxxxxxxxxx Przyszła mama na....23 lata.........08.10.2013...........Kaja undo........................32 lata........10.10.2013...........Franciszek? Aam........................30 lat..........10.10.2013... ........Krzyś madziulkao7.............25 lat..........10.10.2013............Maja Gigi82…………...…..31 lat………13.10.2013………..Kacperek Milka1988.................25 lat..........17.10.2013...........Janek myoosis91................22 lata........17.10.2013............Ksawery malinka321..............26 lat............17.10.2013............ Krzysiu nika8307...................30 lat..........21.10.2013...........Jakub Wodna2....................31 lat..........22.10.2013...........Błażej Martusia1985............28 lat..........23.10.2013...........Amelia emileczka007............23lata........ 23.10.2013......... ..Klaudia Ewelina1988_20…....25 lat..........26.10.2013............Alan Ctr + Alt + Delete......26 lat..........28.10.2013..........Julian mamamagdalena…...26 lat..........30.10.2013...........Ewa i Ola JulkaZ......................25 lat..........30.10.2013...........Gabrysia Termin porodu wpisałam tak jak wychodzi z miesiączki, ale właśnie tak jak u niektórych może być szybciej bo dzidzia większa. Jeden z dobrych specjalistów powiedział, aby brać termin z USG, inny nawet nie zwrócił na to uwagi. Zobaczymy kiedy malutki wybierze sobie termin. Z córką zgadzał mi się z USG, również była większa. Jeśli chodzi o Tantum Rosa to ja miałam zakupione całe opakowanie, dość drogo wychodzi i dużo mi zostało. Nie mam pojęcia ile saszetek kupić, ale te 5 myślę trzeba mieć. Też powoli decyduję się na szpital, mam sporo do wyboru. Jeden dość blisko bo 12 km oddalony od miejsca zamieszkania, ale ze względu na złe doświadczenia to wybieram bardziej "profesjonalny" szpital, gdzie w razie jakby poszło coś nie tak to dziecko będzie miało dobrą opiekę. Boję się również już tego co będzie, nowy szpital nieznany mi, zasady itp ale wybieram go dla dobra dziecka nie mojego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, malbikk oliwka z johnsona nawet mnie uczuliła, smarowałam się nią od początku ciąży, na początku było ok, a później dostałam swędzącej wysypki.... Kupiłam kosmetyki babydream z rossmanna zachęcona bardzo dobrymi opiniami na forach i od znajomych. Zobaczymy jak będzie, zawsze można coś dokupić lub zmienić.... radmon mój Mały ułożony główkowo i też raczej rodzić będę naturalnie, jest dość mały, tak jak czytam to jakieś 200g mniejszy niż innych mamuś, ale to dla mnie lepiej, ja mam 166 cm, ale mój mężczyzna jest potężny, zobaczymy jak to będzie...Czasem jak pomyślę o porodzie to ryczę, albo jak widzę w jakimś filmie porody, to łzy same mi ciekną.... Też coraz bardziej się boję...2 dni temu rozmawiałam z koleżanką, która ostatnią miesiączkę miała 5 dni wcześniej niż ja, rozmawiałyśmy o wadze, że jej mały ma 2400, a mój 1500 i sobie wyobraźcie, że wczoraj dostałam sms, że urodziła w tym samym dniu co rozmawiałyśmy, byłam w szoku, mały miał 2300g i nawet go nie zobaczyła, bo zaraz trafił do inkubatora..Zaraz powiedziałam mojemu facetowi, że ma mnie przestać denerwować, bo nasz Mały jest za mały, żeby się już urodził..Także strachu mam za przeproszeniem pełną d**ę...Ja nie pytałam o położną, myślałam, że z automatu przychodzą, będę musiała dopytać.. Tullippanna sesja ciążowa świetna sprawa, wczoraj koleżanka dała filmik z sesji na facebooka, super.... Też bym chciała, ale mój facet twierdził, że to głupota...później zobaczył, że mi się zrobiło strasznie przykro i się prawie popłakałam, to stwierdził, że sami sobie zrobimy...Ale czekam i czekam, i nic nie mówi, jak zapomni to mu to wykrzyczę w twarz...Co do samopoczucia, jak dłużej siedzę to mnie kość ogonowa strasznie boli... undo ja nie wiem czy ze znieczuleniem, odpuściłam sobie szkołę rodzenia, bo stwierdziłam, że kobiety rodziły bez szkoły i dawały radę.. Byłam wczoraj u mojego gina i zapomniałam zapytać czy dostanę listę rzeczy potrzebnych do szpitala, mam już pokupowane, ale chciałabym dostać jakąś "oficjalną" listę. Miałam pierwsze badanie ginekologiczne i szyjka ok, zamknięta, czyli jak on to mówi wszystko w jak najlepszym porządku... ale wspomniałam, że mi się brzuch stawia i mam bóle miesiączkowe, dostałam d*phaston 2x dziennie i magne B6 3x dziennie, no i ponowienie nakazu leżenia i rządzenia, nic nie robienia :) oczywiście nie przyznałam się, że sprzątam nałogowo po posiłkach.... Ale zapytałam o cukier i powiedział, że mam się stosować do norm podanych przez lekarza czyli 100 i 140, więc będzie ok... Dziś na czczo 93 :) i już się nie martwię.. Wodna2 ja już pisałam wcześniej, byłam również na prenatalnych i przełączył nam na 4D, a tam Malutki wyglądał jak tatuś.... Teraz tatuś dumny, że taki ładny jak on, a ja mu powiedziałam, że mam nadzieję, że jeszcze wyładnieje do porodu :P Przyszla mama na pazdz 2013 też zastanawiałam się nad fotelikiem Reccaro, ale trafiła nam się okazja za zakup 3w1 wózka concord i wybraliśmy ten.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Przyszła mama na pazdz 2013 ja polecam bardzo fotelik z maxi cosi cabrio fix,mam już zakupiony dla synka,jest bardzo fajny a co najważniejsze z atestem.Wybierałam go długie tygodnie,bo dokładnie czytałam opinie i wszytskich.Teraz mam problem z wózkiem nie wiem jaki a już by się zdało coś kupić :) Może ktoś coś doradzi? nika8307 mniejszy dzidzuś lepiej pod względem porodu bo szybciej:) ale słyszałam że jeżeli rodzi sie dziecko z małą wagą to w szpitalu krzyczą,że mamusia zle się odżywiała w ciąży bądz też paliła papierosy :/ Piszę o tym bo znajoma miała taki przypadek,urodziła córeczkę w 35 tygodniu,z wagą 2200g i polożna co pierwsze do niej to,paliła pani papierosy i dziecko małe i wcześniak!!Dodam że koleżanka nigdy nie paliła.Jakie ma być takie będzie-to moje zdanie..my przyszłe mamy nie mamy na to chyba specjalnie wpływu i nie możemy decydować jaka ma byc waga urodzeniowa maleństwa... Ja dziś jadę na badanie,ponieważ od kilku dni mam bóle w podbrzuszu,dzwoniłam do mojej gin,kazała przyjechać na badanie i martwie się żeby nie urodzić na szybko,to dopiero 33 tydzień!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radmon ja nie palę, może jem mniej, przez dietę cukrzycową, boję się przekraczać normy, schudłam 2 kg, bo nie jem między posiłkami słodyczy i słonych przekąsek.... Lekarz na razie powiedział, że w stosunku do ostatniej miesiączki jest idealny, więc przestałam się martwić, bo powiedziało to 2 lekarzy i położna.. malinka321 ja rodzę tam, gdzie przyjmuje mój lekarz, jest ordynatorem ginekologii i dlatego go wybrałam ;) Tullippanna dopisuję Cię do tabelki ;) milakulus.................28 lat...........30.09.2013..........Jakub malbikk...................27 lat...........02.10.2013..........Tomasz Danusia1986...........27 lat...........02.10.2013...........Kacper Larrwa....................25 lat...........08.10.2013...........xxxxxxxxxx Przyszła mama na....23 lata.........08.10.2013...........Kaja undo........................32 lata........10.10.2013...........Franciszek? Aam........................30 lat..........10.10.2013... ........Krzyś madziulkao7.............25 lat..........10.10.2013............Maja Tullippanna...............34 lata........10.10.2013............Lili Gigi82…………...…..31 lat………13.10.2013………..Kacperek Milka1988.................25 lat..........17.10.2013...........Janek myoosis91................22 lata........17.10.2013............Ksawery malinka321..............26 lat............17.10.2013............ Krzysiu nika8307...................30 lat..........21.10.2013...........Jakub Wodna2....................31 lat..........22.10.2013...........Błażej Martusia1985............28 lat..........23.10.2013...........Amelia emileczka007............23lata........ 23.10.2013......... ..Klaudia Ewelina1988_20…....25 lat..........26.10.2013............Alan Ctr + Alt + Delete......26 lat..........28.10.2013..........Julian mamamagdalena…...26 lat..........30.10.2013...........Ewa i Ola JulkaZ......................25 lat..........30.10.2013...........Gabrysia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
nika8307 na pewno będzie wszystko dobrze :) To może ja też poproszę o dopisanie do tabeli :) 27 lat,10.10.2013r. syn,imienia brak :/ jeszcze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika- dzieki :) co do fotelikow to te maxi cosi to chyba jedne z lepszych. Choc ja sie zdecydowalam na cybex Aton 3. Wlasnie sprawdzilam liste 10 najlepszych fotelikow w UK. I moj jest na 3 miejscu wiec chyba zalowac nie bede. Co do Spania to posluszna ciazowa ratuje mi zycie. Caly dzien mi towarzyszy. Ciagam ja ze soba wszedzie. Jest super do snu w nocy I swietna pod plecy w ciagu dnia. Osobiscie polecam choc Wiem ze nie kazdy ja lubi. Pozdrawiam mamuski. Dbajcie o siebie. Trzymajmy sie terminie ! Lepiej te dzieciaczki donosic chociaz kazda chcialaby pewnie dzidzie utulic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Tullippanna,fotelik cybex sprawdzi się dobrze,siostra moja ma dla swojej córci(już taki większy) i bardzo sobie chwali,także wybór też dobry!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milakulus.................28 lat...........30.09.2013..........Jakub malbikk...................27 lat...........02.10.2013..........Tomasz Danusia1986...........27 lat...........02.10.2013...........Kacper Larrwa....................25 lat...........08.10.2013...........xxxxxxxxxx Przyszła mama na....23 lata.........08.10.2013...........Kaja undo........................32 lata........10.10.2013...........Franciszek? Aam........................30 lat..........10.10.2013... ........Krzyś madziulkao7.............25 lat..........10.10.2013............Maja Tullippanna...............34 lata........10.10.2013............Lili Gigi82…………...…..31 lat………13.10.2013………..Kacperek Milka1988.................25 lat..........17.10.2013...........Janek myoosis91................22 lata........17.10.2013............Ksawery malinka321..............26 lat............17.10.2013............ Krzysiu nika8307...................30 lat..........21.10.2013...........Jakub Wodna2....................31 lat..........22.10.2013...........Błażej Martusia1985............28 lat..........23.10.2013...........Amelia emileczka007............23lata........ 23.10.2013......... ..Klaudia Ewelina1988_20…....25 lat..........26.10.2013............Alan Ctr + Alt + Delete......26 lat..........28.10.2013..........Julian mamamagdalena…...26 lat..........30.10.2013...........Ewa i Ola JulkaZ......................25 lat..........30.10.2013...........Gabrysia radmon....................27 lat...........10.10.2013...........syn xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
emileczka007 dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Położna Angelika
Drogie mamy jeżeli macie ochotę wypełnić ankietę odnośnie autonomii kobiet ciężarnych i rodzących a urodziłyście dzidziusia w latach 2011-2013 proszę kliknąć w poniższy link. Chcę zbadać czy kobiety są świadome swoich praw i jak przestrzegane są te prawa w stosunku do kobiet ciężarnych i rodzących! Gorąco zachęca!! usmiech.gif http://moje-ankiety.pl/respond-51280.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Drogie mamusie październikowe :) Widzę, że nie tylko ja mam napady lęku związane z porodem. Dodatkowo ciągle nurtuje mnie pytanie "Co jeszcze będzie potrzebne" - towarzyszy mi to jak myśl "że na 100% czegoś zapomniałam" przy wyjeździe na wakacje :) Z dnia na dzień sił jest coraz mniej. Mimo iż zostały jeszcze prawie 2 mce strasznie boję się ostatnio sama wypuszczać na zakupy. Zdarzają mi się zawroty głowy, więc lepiej dmuchać na zimne. Następne weekendy spędzam z mężem na zaplanowanych zakupach. Mam nadzieję, że uda nam się dopiąć wyprawkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×