Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Gość Milka1988
Dziewczyny u mnie z włosami też ostatnio gorzej - podczas mycia wychodzą garściami. Ja póki co biorę tylko Pregna DHA. Coś czuję, że jeszcze trochę i będę wyglądać jak lew - włosy mi się kruszą z przodu i sterczą teraz takie antenki ;/ Jak byłam ostatnio na farbie to mi moja fryzjerka opowiadała jak ona wyglądała po ciąży - miała zakola jak facet. Mam nadzieję, że aż takiego efektu nie będę miała zaserwowanego :) U nas dzisiaj -5 ale mocno pruszy. Mimo wszystko chciałam iść na spacer i pra babciom dać prezent na Dzień Babci (mieszkają w tej samej miejscowości co ja) ale zrezygnowałam bo pada taki ciężki, mokry śnieg i jest mało przyjemnie. Póki co Jaś spi w wózku bo to jego pora spacerowej drzemki z tym, że na spacerze śpi ostatnio min 2h a tak w domu w wózku max 1h. U nas trochę się posypało wieczorne usypianie po kąpieli. Wczoraj usypianie trwało 1,5h - Jasiek pospał tylko godzinę w wózku a potem trafił do naszego łóżka i spał z 2 przerwami do 9:30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jednak wyszłam na godzinkę. Zimno , deszczowo a mała spała tylko 30 min a potem oczy szeroko otwarte , więc stwierdziłam że to nie ma sensu i wróciłam do domku. Od rana spała godzinkę dwie drzemki po 30 minut. Dzisiaj o 16 mamy gości wszyscy się zjeżdżają. Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Milka,a Jaś długo sie kąpie?u nas zawsze po kapieli ciezko bylo uspac małego,woda go orzezwiała,az odkryłam ze długa kapiel,koło 20min.troche do zmeczy,popluska sie,ubieram go,zje i zasypia od razu.Moze Jas te by zasnal po dluzszej kapieli,tylko zależy ile mu potrzeba,Alan po 20min.już zmęczony. _U nas smutno z okazji dnia babci i jutrzejszego dnia dziadka..Moi rodzice mieszkają za granicą,więc wysłałam ramki od Alanka,męża rodzice nie żyją :( A moi dziadkowie,jedni mieszkają 150km od nas a drudzy bliżej ale dopiero w niedziele się do nich planujemy wybrać.Stwierdziłam,że szczęśliwe są te dzieciaczki co dziadków mają i mają ich blisko,mogą ich odwiedzić w te ich święto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła mama na paźdz 2013
Hej, po pierwsze ja wychodze z Kają codziennie!!!! na 2-3h, teraz jak sa mrozy ( u mnie -8) to na balkon .Mała ubierana jest tak: body z dł r. bluzka rajstopki skarpety na to pajac welurowy ,czapka ,szalik ,spiwór gruby . Na dno gondoli kocyk potem małą kłade, na to koc osłonka i folia przeciw wiatrowa i deszczowa:) i Kaja idzie na balkon, spi 2-3 h i jak ja wyjmuje jest cieplutka-tylko nosek ma zimny;) Mi leca włosy odkad mała skonczyła 2,5msc. Mam przerzedzony czubek głowy ale za miesiac i tydzien (mała bedzie miala 5msc)koncze karmic piersia i wracam do leków-bedzie pewnie lepiej.... i U nas od kilku dni jest super-mała przy próbie podciagania do siadu za rece sama podnosi głowe:), gr**** i piszczy z zadowolenia. Jest cudowna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Radmon - Dziękuję i na pewno wypróbuje. Tak jak teraz myślę to faktycznie jak kapalam sie z Jasiem w wannie ok 20 minut to potem go na śpiocha ubieralismy. Na codzień kapiemy go krótko - myślę ze w wanience siedzi od 5 do max 10 minut. Dzisiaj będzie miał dłuższą kąpiel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Milka,u nas się sprawdza,kąpiel ma po 19h,zanim go ubiorę,wypielęgnuję,nakarmię to 20,chwila po 20 zasypia twardo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, My tez już po odwiedzinach u babci i dziadka (moich teściów), jutro u moich rodziców. Prezenty? Biovitale, termofor dla baci i dziadka którym zawsze marzną rączki- żeby cieplutkimi wnuka dotykali i dla jednego dziadka maniaka lotto- kupon z adnotacją, że w razie wygranej do podziału z wnusiem. :) hehe . Moje ćwiczenia? Pełną parą! Jestem już na drugim poziomie treningu z Jillian Michales i jestem bardzo zadowolona. Diety nie stosuje, bo nie umiałbym odmówić sobie sera żółtego, słodkości i majonezu, a te ćwiczenia sprawiają, że słysze opinie, że wyglądam lepiej i szczuplej niż przed ciążą (Czy to znaczy, że przezd zajściem w ciąże byłam wieką bambaryłą??:-) ) Hihi. Ogólnie waga poooowooooluuutku schodzi w dół, ale centymetry z ud, pośladków i brzucha lecą szybko! I to mnie cieszy. I ciążowego cellulitu już nie mam! Jupi! . Dziewczyny mam pytanie, Niedługo przyjedzie do mnie przyjaciółka i chce kupić coś mojemu synkowi. Odwiedza mnie bardzo rzadko niestety i prosiła, żebym jej powiedziała co mu może kupić, żeby miał fajnego od cioci, a żeby to nie była kolejna d**erela. Więc pytanie do Was? Co fajnego mają wasze dzieci, dostały w prezencie lub chcecie im kupić (nawet przyszłościowego...)? Tulipanna- jak się sprawuje ten Jamperoo z Fisher Price? Ile on kosztował? . Ja karmie piersią i daje herbatkę- z hipp rumiankową- bardzo ją lubi, potrafi jej sporo wypić. Nawet 90 ml... . Mówiłam wam, ze byłam w tym kinie z maluchem? Świetna sprawa! A Leonardo DiCaprio jako Wilk z Wall Street wprost zniewalający- zakochałam się w nim ponownie od czasów Titanica! :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ctr Alt Dekete- kino to fajna sprawa przy takich maluszkach. Korzystam poki jeszcze w wozku. U mnie kino dla mam z dziecmi zawsze we wtorki. No I bylysmy dzisiaj tez poogladac Mandele. Dlugi film ale Lilunia wiekszosc czasu spala. xx jamperoo to koszt 500 zl. Bardzo interesujaca zabawka choc jak wszystkie inne wystarcza na 15 minut bo najlepsza jest i tak mama :) xx ciesze sie ze caly czas systematycznie spada waga I ze sie nie poddalas. Ja jestem w trakcie kursu na trenera personalnego duzo pracy a malo czasu ale tez sie nie poddaje choc bywa ze jest czas ale sił brak. Aj aj.....tez lubie ser zolty :) ! Majonez odstawilam i cukier tez. Troszke miodu ze slodkosci. xx Knw- podawalas dzisiaj tez kleik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Mój synek kończy dziś 3m.ależ ten czas leci,dopiero co na porodówce byłam hehe.Od dwóch dni,a w sumie nocy Alan się nie najada,budzi się co 2h-jak nigdy i je 120ml.Jak zrobię mu więcej to nie zje tyle na raz.Muszę chyba dodawać kleik do mleka,może wtedy się naje.Mamy które karmią mm,czy wiecie może kiedy przechodzi się z mleczka 1 na 2 ??Moze te które teraz je nie jest już dla niego takie pożywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tullippanna - tak dałam kleik ryżowy ale najpierw musiałam dać 30 ml mleka i potem kleik wypiła zasnęła o 20 i wstała o 7 rano. Widać , że dziecko najedzone. radmon - z tego co pamiętam to jak dziecko skończy 6 miesięcy przechodzi się na 2. Spróbuj dać kleik ryżowy może prześpi Ci całą noc. Ja od 2 dni daję i jest super. Daję malutko tylko 1.5 łyżeczki na 120 ml mleka. Zaczynam od małych porcji. U nas za oknem śnieg jak ładnie. Dzisiaj na spacerek idziemy. Po południu na bioderka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Knw,no chyba muszę spróbować,wcześniej spał całe nocki,a teraz często się budzi i właśnie wydaje mi się,że się nie najada.U nas też zima za oknem,fajnie tak biało..Zimno troszkę,ale wyjdziemy na parę minut na spacerek.Wieczorem jedziemy do ortopedy na usg bioderek,,mam nadzieję ze wszystko w porządku będzie.Byliśmy w listopadzie u ortopedy ale takiego beznadziejnego,który zbadał na szybkiego i stwierdził że usg nie trzeba,ale nie daje mi to spokoju i wolę iść zbadać dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja idę na bioderka do szpitala gdzie rodziłam. Koszt 30 zł. U nas było wszystko ok ale lekarz zaleca jak dziecko skończy 3 miesiące , żeby ponownie sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knw - a z jakiej firmy kupujesz kleik? Chyba spróbuje podać swojej małej wbrew lekarzowi. Bo moja lekarka powiedziała że stanowczo za wczesnie na wprowadzanie innych pokarmow, ale ja widze się nie najada mała. W dzien je co 3h i w nocy do tej pory tez tak jadla i po 120 ml a tej nocy masakra... co 2,5h jak w zegarku... i 120 za mało.... spróbuje podac na "próbę" zobaczymy jak bedzie spac i czy w ogole bedzie chciala to zjesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Knw,my prywatnie idziemy,koszt 100zł,ostatnio też byliśmy prywatnie też 100zł płaciliśmy,ale wizyta trwała może z 10-12min.włącznie z rozebraniem i ubraniem Alana,wiesz tak lekarz zbadał aby było!Mam nadzieję ze teraz lepiej trafimy i porządnie wykonają te badanie. _Fasolka,no własnie moje dziecko też się nie najada,zawsze wieczorem zjadł 120,i spał aż do 8 rano,a dwie ostatnie nocki to straszne co 2h budzi się na jedzenie!Kuzynka daje małej na noc do mleka 2 łyżeczki kaszki i śpi spokojnie,dlugo.Je mała też z pazdziernika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na początku kupiłam kaszkę bananową z Bobovita ( Wiki pluła ) mama kupiła mi kleik ryżowy z Nestle wypije bo jest bez smaku. Fasolka myślę , że możesz dać małej Gabrysia skończyła już 3 miesiące. Spróbuj od jednej łyżeczki i obserwuj zobaczysz jak będzie dobrze to następnego dnia 1.5 ja tak zrobiłam i jest dobrze. Każde dziecko inaczej reaguje napisz czy się zdecydowałaś. Ja mykam na bioderka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach rozumiem was z tym kleikiem. Moja jest na piersi skończyła 3 mce, ale się boje jeszcze jej coś dać. Pediatra kazał czekać do 6.. tyle na pewno nie wytrzymam. Liczę, że jak coś zje więcej to w końcu pośpi trochę bo u nas ciągłe pobudki co 3h. Gratuluje samozaparcia z ćwiczeniami :) ja na razie tylko trochę brzuszki, ale dobre i to na początek. Mój dzieciaczek nabrał nowej umiejętności leżąc na boczku, sama się obraca na brzuszek :) wydaje mi się, że zaczyna jej się zmieniać kolor oczu na brązowe, czy waszym dzieciom już się zmieniły trochę ? CRT alt delete my dostaliśmy gitare fisher price, jest co prawda od 6 mcy ale to fajna zabawka, już jej się podoba bo gra różne melodie, alfabet i można wciskać różne guziki. Wiem, że kosztowała ok 50 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też się nie moge doczekać kiedy podamy coś innego do zjedzenia, ale wstrzymam się do skończenia 4 miesiąca. 2013Tatiana też mam nadzieję, że później zacznie spać lepiej bo teraz też pobudko co 2-3h na cycka, ale tak sobie też zaspokaja potrzebe bliskosci bo w nocy je malutko. My na usg bioderek byliśmy z nfz, badanie trwało dosłownie 5 min i wszystko jest w porządku, za 3 miesiące na kontrole. Undo wczoraj u nas było -3 i był 1,5h spacer a dzisaj jest -7 i byłysmy 30 min. Jak będzie zimniej nie wychodzimy. Dzisaj bezwietrznie to mogłam chodzić dłużej ale sama zmarzłam. Mi włosy póki co nie wypadają, a nic nie biorę a paznkocie mam mega twarde, w ciązy miałam łamliwe, teraz jest super. Ctr Alt Delete u nas póki co najlepszą zabawką jest karuzela z tiny love wyspa marzeń. Nie nudzi się jej wogóle i potrafi ją zając jednorazowo nawet 30 min. Dobrym zakupem był też pałąk na wózek z tiny love,można go również zamonotowac w nosidełku i foteliku, dziecko leży i gaworzy do zabawek a teraz już próbuje złapać, te 2 zabawki napewno posłużą nam dłużej. Zazdroszzce wyprawy do kina, u na stakie seanse są najbliżej 80 km od nas, trochę daleko, żeby jechać na sam film, zwłaszcza zimą, ale może wiosną się wybiore:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pepa123
Hej dziewczyny, u nas też dzisiaj strasznie mroźno ale ubrałam małego i przy balkonie poleżał trochę żeby się dotlenić :) słyszałyście coś o skoku rozwojowym u trzymiesięcznych dzieciaczków? Mój maluszek od kilku dni jest marudny, płaczliwy, spać za bardzo nie chce, koleżanka powiedziała że to może właśnie być ten skok rozwojowy, ciekawi mnie to. Nocka już nie tak kolorowa jak zeszłe bo budził się co 1,5 h ale przy cycusiu usypiał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) no mu za dwa dni mamy 4 miesiace , próbowalismy marchewki, kleiku ryżowego, kaszki bananowej noi jabłuszka :D marchewka i kleik przy pierwszym razie ładnie się zjadło (łyżeczką), jak dostał kaszkę, to już się krzywił na tamto :D dużo śmiechu i prania pózniej :D szybko zalapał po co ta łyżka ... co do spacerów to chodzimy, u nas jest -3, wiec nie jest zle, generalnie dalej bez problemów, zdrowy wesoły, gadatliwy maluch :) przesypia już noce całe, budzi się koło 6-7, i dosypia do 8-9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłam ten kleik ale z bobowity. A jakiej butelki używasz do podawania tego Knw ? Jaki ma smoczek zwykly 3+ czy taki do kaszek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam butelkę z Lovi i smoczek 3 + , ładnie z tego pije no i bardzo szybko. Dzisiaj wypiła 5 min i pusta butelka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Oj ja też czekam na rozszerzenie diety :) Poki co jest tak jak u mam karmiących piersią - pobudka co 2-3h a w zasadzie domaganie się jedzenia na śpiocha. Wczoraj po kąpieli Jas zasnął o 21 :) O 22 sie obudził a ja miałam w butelce naszykowane 100ml mleka (nigdy na raz nie jadl więcej niz 90). Chciałam nakarmić go na śpiocha z butli żeby sprawdzić czy pójdzie spać. I zaczęło się pięknie - jadl mleczko z butli, zaczął przysypiac przy jedzeniu, usnal i.... skończyło sie mleko a on chce jeszcze. Wzięłam go do piersi ale już się mi rozbudzil i szalal do północy :) Tyle mi z tego wyszło :) Dzisiaj odsypial te anomalie bo spal do 11. Ja juz o 8 sie z łóżka wymknelam i posprzątalam, zrobiłam obiad. Na termometrze mieliśmy dzisiaj -7 i byliśmy godzinę na spacerze. To Jasiowi dobrze zrobili bo łącznie ze spacerem spal ciągniem 2.5h. Teraz tez juz śpi ale pewnie nie długo. Godzinę i wstanie ale zabieram go tradycyjnie już di siebie żeby trochę się wyspać bo jakaś taka jestem zmeczona nie wiem w sumie dlaczego bo nic takiego nie robiłam. Co do koloru oczu to zależy w jakim świetle. W dziennym sa brązowe a w sztucznym wpadaja w zieleń ale myślę ze skoro oboje z mężem mamy brązowe oczy to i syn innych mieć nie powinien. No i od paru dni podaje Jasiowi wodę. Żelazo zamiast rozpuszczac w mleku rozpuszczam w wodzie i Jas chętnie wypija. Mam nadzieje ze tak mu zostanie. Łyżeczka podaje mu witaminę B6 i kwas foliowy - mam nadzieje ze to takie mały trening jedzenia łyżeczka przed rozszerzeniem diety. Ja zacznę wprowadzać gluten oo skonczeniu 5 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i mała obudziła sie o 20:20 (miala godzinną drzemkę) i dostała 120 ml mleka + lyzeczke kleiku. Wylizała butelkę.... aż żałowałam że 150 jej nie zrobiłam. Jutro dam wiecej. Wykąpałam ją, dałam napic sie wody - wypiła 30ml. i ululałam i śpi sobie teraz smacznie. Ciekawe jak długo.... Jutro napiszę jak wypadły efekty testu wpływu kleiku na sen dziecka :) hehe Kupiam drugą butelkę z większym smoczkiem 3+ firmy baby ono i jestem zadowolona, jest tańsza ale wygodna i mała nie łyka powietrza. Jest ok. polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Jaś o 22 wstał. Wzięłam go do siebie i juz ładnie spal ale nagle oczy jak pięć złotych i się zaczął śmiać. No i ze spania nici i teraz się bawi. Ajjjjjjjj - probowalam go uspac na rękach, w wózku ale co tam - Jas nie ma czasu spać. Ehhhh i znowu się położyny o północy. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas od paru dni znowu zmiana ze spaniem. ok 19.30, 20 daje ostatnia butle, potem zabawa do ok 22 i Kuba zasypia, daje mu na spiocha mleko miedzy 23,24 i spi do 8. Super, ale nie nastawiam sie, pewnie za pare dni znowu sie zmieni:-). Dziewczyny gratuluje efektow i mobilizacji w odchudzaniu. U mnie waga na razie tylko 2 kg w dol, ale ja jestem z tych anty cwiczeniowych, wiec tylko dieta. Jem dziennie obiad a tak poza tym ogrom owsianki, smakuje mi, wiec nie jest trudno na tej mojej diecie. Jak mamy jakies wyjscie to wtedy dyspensa:-). A, ze ostatnio troche tych wyjsc bylo, no to tylko 2 kg w dol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety kleik ryżowy nie spowodował spania całą noc... przedłużył spanie o pół h ... zawsze budziła sie co 3h no to po kleiku co 3,5 h. Pół godziny gratis :) ale też nie poddaje się na razie ponieważ wczoraj nie było kupki u małej więc to napewno miało wpływ na jej sen. Obudziła się o 5:30 i machała mocno nozkami. Dałam jej kropelki i pocwiczylam podciaganie nozek do brzuszka i pomogło o tyle że ładnie zasnęła. Chyba jej troche ulżyło. Ale kupy brak.... i cały sen w nocy był taki "niespokojny"....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny gratuluję Wam samozaparcia z ćwiczeniami. Myślałam że też będę ćwiczyć regularnie ale w dzień nie ma możliwości, a wieczorem jestem padnięta. Pozozostaje tylko szybki długi marsz na spacerze i jak jesteśmy w parku robie sobie ćwiczenia - przysiady, wypady itp. Bardzo mi to humor poprawia tylko ludzie dziwnie patrzą. :-D Wczoraj byliśmy w kinie. To było drugie nasze wyjście. Wcześniej Błażej przespał cały film. Tym razem film trwał 3godziny więc na 2 karmienia się załapał a w międzyczasie zwiedzał z mamą całą salę. Chyba pierwszy raz widział dziec***odobne do niego. Fajnie było :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wczoraj byłam na bioderkach. Wszystko ok. Robi to pediatra z naszej okolicy powiedziała mi , że mam pilnie zgłosić się z Wiktorią do mojego pediatry , iż nie podobają jej się te krostki na twarzy. Dwa dni temu wyszedł żółty syf feeee normalnie tak jak u dorosłego. Kiedyś pisałam , że ma takie coś na policzku , że leci z tego ropa a potem się goi. Leczyłam to na własną rękę smarowałam schodziło i znowu się pojawia. Dzisiaj mam wizytę u mojego lekarza , aż się boję. Lekarka wspomniała coś o bakterii , paciorkowiec. Nie nakręcam się bo nie jest dobrym lekarzem. Zobaczę co na to mój lekarz. Nocka ładna przespana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy wasze dziec***odczas snu też sie tak wiercą i machają rączkami? Nie wiem czy jej się coś złego śni, czy ją brzuszek męczy ale u na sjest tak bardzo często. Z reguły przestaje się wiercić jak ją przytule do siebie i tak zasypia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też miałam ćwiczyc a cięzko znależc czas, w dzień ciągle jest coś do zrobienia jak malutka śpi, a wieczorem też już nie mam siły. Wodna ja tak samo zamiast spaceru szybki marsz, kg leća w dól bardzooo wolno, ale jakiś postęp jest. 58kg a przed ciąża 54kg. Jak przestane karmic piersią to wtedy przejde na diete. Czy któraś planuje odstawić od piersi po pół roku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×