Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Gość radmon
Mój Alan,ma 3m.i 5 dni,ale jeszcze nie je nic prócz mleka,boję sie jeszcze coś podać,spytam pediatrę na szczepieniu co już mogę i ile,ale chciała bym tak bliżej 4m.coś podać.Smoczek jest potrzebny,ale do usypiania tylko i jak już bardzo marudzi to też.W nocy jak zasypia szybko do wypluwa,i już mu nie daję.Jak karmię w nocy,to pózniej kładę na bok i smoczek do buzi,po kilku min.wypluwa i śpi,więc ok jest. _Julianek prześliczny,jak elegancko wygląda,mały kawaler :)Zosia też przeurocza-cudowne dzieciaczki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i mała śpi :) Jutro mamy szczepienie i dużo pytań do lekarza. Dzień całkiem udany , spacerek potem przyszła koleżanka a Wiktoria była zadowolona bo nosiła ją 1.5 godziny. przemiany86 - kupuję deserki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Śpi dziecko moje!Cały dzień nie spał,kąpiel miał dziś pózno,bo mieliśmy gości do godz.20,niezapowiedzianych gości ale mile widzianych.Pózniej zjadł,no i musieliśmy odczekać po jedzonku do kąpieli.Padł przy ubieraniu się,śpi smacznie.Jutro szczepienie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Jas również zasypia ze smoczkiem podczas dziennych drzemek. Smoczek w buzie, kolderka obok buzi i delikatne bujanie wózkiem a jak oczy się robią mu ciężkie to wychodzę z pokoju i Jas sobie spokojnie śpi ile tam potrzebuje. W dzień to spi od 30 minut do 2.5h (drzemka spacerowa). W nocy staram sie kontrolować czas jego pobudek - chociaż nie zawsze to robie i nie zawsze pamiętam o której się wcześniej budzil. Ale jak już coś mi nie pasuje i wydaje mi się ze za często chce jeść to daje smoka i parę razy wystarczyło żeby poszedł dalej spać a parę razy ewidentnie chciał jeść. W momencie kiedy ma smoka w buzi i usypia to przez sen go jeszcze ciągnie ale zawsze wypluwa (albo mu wypada) jak sen robi się mocniejszy. Nie przerywa to jednak jego snu. Jak usypia przy piersi w nocy i widzę ze juz nie ssie tylko tak sobie cmuka to wyciagam pierś i zazwyczaj nie robi to na nim wrażenia i spi dalej. A jak wyciągnę i się kręci szukając dalej to daje mu z powrotem ale nie pozwalam przy nim zasnąć tylko go smyram i budzę żeby jadl. Zazwyczaj po paru minutach woli mieć jednak spokój i wypluwa sutek i usypia :) U nas drzemki póki co sa w ciągu dnia regularne jak szwajcarski zegarek. Wstajemy o 9:30 - drzemki mamy o 11, 13, 16 i o 18:30. Uaypiamy w wózku o 21 i ok 22 wstaje młody i wtedy wędruje do mnie do łóżka. Ostatnio ma jednak tak ze jak wstanie o tej 22 to chce się bawić i szaleje do północy. Dzisiaj akurat usnal i spi sobie. Mam nadzieje ze spokojnie pośpi do rana i nie będzie chciał się bawić w nocy :) W nocy śpi tylko w pajacyku. W dzień zakładamy body i spodenki. Dla mnie to najwygodniejsza kombinacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
U mnie ostatnio sporo gości - praktycznie codziennie ktoś jest. Mimo wszystko staram się mocno pilnować harmonogramu dnia - dzięki temu mój dzień stał sie przewidywalny a ja mogę cos sobie wreszcie zaplanowac. Dziewczyny czy Wasze wszystkie dzieci już trzymają główkę jak podciaga się je za rączki? U nas dalek głową ciezka, Jas wręcz robi mostek myśląc ze to tak właśnie działa :) Dzisiaj były u mnie znajome i stwierdziły ze Jas jest bardzo sztywny i silny i ładnie trzyma główke ale ciągle niepokoi mnie to że jak delikatnie łapie go za rączki to nie chce dźwigać głowy. Mamy 3 tyg i 1 dzień - mam nadzieje ze za chwile pokaże mamie ze jednak potrafi. My mamy smoczek 0-6 mcy z Aventu. Więc jeszcze na wymianę mamy chwilkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lokunia
Mój mail to lokunia@wp.pl ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lokunia - wysłałam Ci login i hasło na maila. Milka - a nie myślałaś nad tym , żeby Jaś nie miał drzemki o 18.30 tylko kąpiel karmienie i spanie może by szybciej poszedł spać i by spał do 1 - 2 w nocy ? My też dzisiaj mamy szczepienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z przedmówczynią :) zauważyłam że dobrze jest zrezygnowac z wieczornej drzemki i "przetrzymać" malca. Dać mleczka troche, wykąpać, pozabawiać, 30 ml. daje na spanie, lulam chwilę i śpi 3-4 godziny. I juz wtedy zaczyna się tryb nocny czyli budzi się tylko na jedzenie i dalej śpi. Dzisiaj w nocy pobudka oo 3h a pozniej po 4h :) wiec ok. i o 6 jedzenie i drzemka 2 godzinna. Ile wasze dzieciaczki są aktywne teraz w dzien? Pytam, bo od kilku dni zauważyłam że Gabrysia dłużej wytrzymuje w dzien bez spania. Wczesniej aktywna była przez 1-1,5 h a teraz spokojnie 2h siedzi i dopiero robi się senna. I śpi w dzien juz krócej bo pół godziny, godzinę - maksymalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość undo
Milka -my właśnie niedawno zrezygnowaliśmy z czwartej drzemki wieczornej i mały o 20stej już nam zasypia ładnie, a wcześniej też były zabawy do 22-23ciej. Co prawda, ciężko małemu narzucić ,że ma nie spać jak jest zmęczony, do niedawna jeszcze musiał się kimnąć właśnie przed kąpiela, ale teraz udaje się go przetrzymać. I mamy w dzień 3 drzemki: koło 9tej 0,5-1h; potem spacerowa koło południa od 1 do 2 h i potem trzecia 15-16 też koło godzinki. No i kąpiel 19-19.30 i potem zasypia 20, 20.30. Niestety budzi się już o 23-24 na mleko, no ale to już inna historia... A główkę nasz Franio trzyma całkiem ładnie. Zaczął podnosić jakieś 3 tyg temu jak leżał na pochylonej powierzchni, a teraz już jak leży na płaskim podnosi głowę i trzyma nawet jak się nie łapie go za rączki. A dziś o 24tej jak mnie obudził na karmienie to znalazłam go oczywiście bez kołderki i ... obróconego o 180 stopni - miał nóżki tam gdzie zawsze trzyma główkę! :) Nie wiem jak to zrobił, ale byłam w lekkim szoku ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Dziewczyny dzisiaj w takim razie spróbuję mu tej drzemki nie robić. Może faktycznie nie jest na tyle zmęczony ze usypianie po kąpieli też traktuje jak drzemke. W końcu npo godzinie się budzi i idzie do nad do łóżka i wtedy dopiero śpi. Chociaż nie wiem jak mi się to uda bo jak jest spiacy to się straszny maruda robi - najwyżej bede go nosiła na rękach ale spróbuję ominąć spanie o 18. Dzisiaj noc była slaba. Często się budził żeby tylko cos pocmukac. Dawalam mu smoka albo wodę i pomagalo - usypial. Może mieliśmy za gorąco w sypialni i pic mu się chciało. Jadl tylko dwa razy a budził się od tej 22 do 9 chyba z siedem razy. Mam nadzieje ze to tylko taka jednorazowo słabsza noc. U nas 1.5h aktywności to taka średnia która wytrzymuje bez marudzenia. Potem chce juz spać i nic innego go nie interesuje. Więc chyba okres wydłużenia aktywności jeszcze przede mną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lokunia
Wysłałam na maila zdjęcia mojej Janeczki :-) My dziś noc miałyśmy średnią - mała spała bardzo niespokojnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Janeczka-przeurocza dziewczynka!!A sesja Piotrusia rewelacyjna,słodkie zdjęcia!My po szczepieniu,Alan nawet nie płakał,śmiał sie do Pani pielęgniarki,waży 7100 i mierzy 66cm,wiec kawał chłopa-tyle kochanego ciałka!!!A ja zła po tym szczepieniu,porąbana ta nasza lekarka,Alan ma malutkie cienienuszko na główce,dosłowinie gdzie nie gdzie kilka takich płatków-a ona ale dziecko ma skorupe na głowie i zaczęła paznociami mu to skrobac,ja mówie co Pani robi!!!Ona że tak trzeba,no i mam skrobać i smarować olejkiem,przepisała jakiś,masakra taka zła jestem,bo pierwsze słyszę zeby skrobać to,wyczesywać to tak ,ale zdrapywać!Boje się ze rany mu sie zrobią!Pytałam co mu mogę dawać do jedzonka-1 łyżeczkę mąki kukurydzianej d mleka,np.na noc,marchewkę gotowaną,ciapkę taką,tylko po marchwi zaparcia mogą być,mogę jabłuszko zeskrobać łyżeczką i tak z pół łyżeczki dać.I dużo wody do picia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój malec przespał ostatnio 9 godz z jedna pobudka na mleczko o 6 rano. W dzień jest aktywny przez jakieś 2 lub 3 godz pózniej drzemka od 10 do 30 min i jedna spacerowa około 1-2 godz. Wiec super. Je tylko moje mleko ma 3 miesiące jutro i główkę podnosi juz od dawna. Jest cudownym dzieckiem mało kiedy płacze i nie domaga sie ciagle rączek :) byłam wczoraj u dentysty i mi niestety zęba zatruł , normalnie po ścianach z bólu chodziłam żadne tabletki nie pomogły ( paracetamol) dzisiaj juz lepiej nadal boli ale nie aż tak. Myślicie ze to normalne? Moze ząb umierał i dlatego taki straszny ból był? Pozwalacie swoim maluszkom ssac kciuk? Mój ostatnio pcha rączki non stop do buzi i właśnie jak trafi na kciuk to zaczyna ssac ja zaraz wyjmuje mu rączkę i daje smoczek bo mi znajoma powiedziała ze jak będzie ssac to pózniej ten paluszek będzie taki płaski "wyssany" jak to powiedziała. A na noc mały wypija tak 140ml mleka i śpi przeważnie ponad 7godz bez pobudki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisze już 4 raz i cały czas błąd serwera wrrrr. Może teraz się uda. My po szczepieniu. Mała grzeczna , dzielna , nie płakała. Jest silna , zdrowa . Waży 5920 i mierzy 64 cm. Na tą chwilkę nie wprowadzamy obiadków i jesteśmy na deserkach + kleik. Jak wprowadziliśmy inne jedzonko niż mm ważne żeby wprowadzić witaminkę. Nam poleciła Cebion koszt 15 zł do 2 roku życia. To tak dla zainteresowanych. Fasolka - nie wiem czy Ty to pisałaś ale doczytałam , że pediatra zaleca branie witaminy D do marca bo mała jest silna ? To TY czy ktoś inny?? A więc moja Pani doktor mówi , żeby dziecko brało dłużej witaminę D iż niedobór może doprowadzić do krzywicy , opóźnia ząbkowanie ( przeczytaj na necie jest dużo o tym napisane ) dziecko cały czas się rozwija między inny kości i potrzebuje tej witaminy. A jak uważają Wasi lekarze? Moja koleżanka ma 19- miesięcznego syna i to tej pory daje mu witaminę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina1988_20- skoro dajesz synkowi tylko swoje mleko, to skąd wiesz, że na noc zjada 140 ml? Odciągasz swoje i je z butelki czy dokarmiasz mm? . Miałyście rację, to była jedna noc taka z tym wypadaniem smoczka- dziś znacznie lepiej. Temat odstawiania odłożony :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radmon - jeśli chodzi o marchewke to żeby nie było zaparć najpierw trzeba dac trochę wody albo mleka a później papkę -tak mi doradziła koleżanka i później potwierdziła pediatra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Fasolka-dzięki za podpowiedz,zrobimy też tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knw mam pytanie, jak pierwszy raz dalas Wiktorii deserek to od razu polowe sloiczka, czy np. lyzeczke i ile dawalas w kolejnych dniach. Chce niedlugo tez dac sprobowac Kubie, nasz pediatra mowi zeby dopiero po 6 miesiacu, ale dziwne to jest dla mnie, tym bardziej, ze jestesmy na mm. Dobrze, ze napisalas o tych witaminach bo nawet bym nie wiedziala. Co do wit D, to tez mamy zalecenie zeby nawet do 2 roku zycia podawac, mam takie w kapsulkach, ale jak sie skonczy opakowanie to chce kupic w spray, bo Kuba wypluwa mi jak daje na lyzeczce. Super macie z drzemkami w ciagu dnia, u nas kazdy dzien inaczej, ale czesto jest tak, ze jak maly wstanie ok 9, 10 to do 15 nie spi ani razu,l. Dzisiaj np mial tylko dwie drzemki po ok 20 minut i zasnal o 17.30, jeszcze spi. Inna sytuacja jest jak mamy spacer, wtedy spi 2 godz. Przyszla nam dzisiaj karuzelka magiczna z tiny love, jestem w szoku jak. Kuba na nia zareagowal, najpierw smial sie od ucha do ucha a potem jak zahipnotyzowany lezal z otwarta buzia i wlepial oczka w baldachim, chyba to ze jest podswietlany najbardziej przyciaga uwage. Zaluje, ze nie kupilismy jej wczesniej. Od jutra zaczynam chodzic na basen, schudlam kolejne 1 kg i jakos mnie to bardziej zmotywowalo, a basen to chyba jedyna forma gimnastyki, ktora moge z przyjemnoscia uprawiac:-) Poszlabym jiz dzisiaj, ale nie umiem znalezc kostiumu, jutro z rana zro ie porzadki i mam nadzieje, ze sie znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie do dziewczyn karmiących jeszcze piersią - czy pozwalacie sobie od czasu do czasu na małe ilości alkoholu? Nie myślcie, ze jestem jakaś defeneratka, ale ja nieraz lubię sobie wypić lampkę czerwonego wina bądź dwie, w sumie moja pediatra stwierdziła, ze na pewno taka ilośc nie zaszkodzi, a karmienie nie moze być dla matki udręka ;-) ale jestem ciekawa jak to jest u was..oczywiście w granicach rozsądku ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lokunia
Ostatni post to pisałam ja, zapomniałam sie podpisać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Do moich degustacji alkoholowych od czasu porodu mogę zaliczyć pół kieliszka szampana w sylwestra, dwa lyki piwa z sokiem od męża (mniaaaammmmm) i łyk wina własnej roboty mojego brata :) Także szału nie ma :) Myślę jednak ze spróbuję sobie wypić niedługo lampkę wina bo mam na nie straszna ochotę - pediatry o to nie pytam bo mnie chyba by zjadła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_witamy jankę z mamusią :) _na maila wysłąłam foty z sesji zdjęciowej Piotrusia :) _Piotruś chce siadać jak go położę sobie na ręce w pozycji półleżącej to się podniesie do siedzenia, ale jeszcze mu nie pozwalam :) _powiedzcie mi jak postępujecie z kleikiem - ale szczegółowo bo nie mam pojęcia - czy do mleka, czy na wodę i inne szczegóły i jaki kleik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Dwaplus1 Blanka robi tak samo z podnoszeniem sie do pozycji polsiedzącej.. ;) Pytalam pediatry co z tym zrobic to powiedziala,ze skoro jest tak silna to niech tak robi. Na meila wysylam zfj Blanci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_ch5
Witam was dziewczyny a może raczej powinnam napisać szczęśliwe mamusie :) jestem tu nowa. Kacperek urodził się 7.10.2013r. ważył 3.6kg i mierzył 58cm. Za tydzień kończy 4 miesiące. (ale ten czas leci) Waży teraz prawie 7kg a zaznaczam, że karmie tylko piersią :) w dzień jada co 3 godziny a w nocy jak go nakarmię o 20 to śpi mi przeważnie do 3-4 (a raz zdarzyło się, że nawet do 6.30 spał i go już powoli wtedy budziłam) bo karmieniu zasypia bez problemu i śpi do 7-8 godziny. Także jest bardzo wyrozumiały i daje sie mamusi wyspać :) w dzień zasypia już trochę gorzej bo najczęściej na rękach ale wystarczy kilka skłonów z nim na rękach i zasypia:) przy okazji ćwiczę sobie nogi:) zamiast płakać to piszczy- wszyscy sie z tego śmieją :) i też już probuje siadać jak się mu poda rączki to sie strasznie ciągnie. A jak chce żeby sie już położył to nie ma szans. Ale dla jego zdrowia wolę żeby długo nie siadał. Dziś mamy szczepienie. Dodatkowe na rotawirusa i pneumokoki. ehhh te szczepienia to okropne przeżycia dla rodziców :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzidzia Lenka
ale zrobiłyscie mi smaka tą lampka wina :P chociaż powiem wam że jeszcze sie wstrzymam :) moja mała miała super nockę zasneła o 21 i spała do 8.30 bez pobudki, normalnie rewelacja :) wyspałam sie za wszystkie czasy :P ja karmie piersia ale juz od jakiegos tygodnia daje małej jabłuszko ale dosłownie scieram łyżeczka sama końcówke łyżeczki, mała się dość krzywi ale je :) poleciła mi to moja pediatra (pomoc przy kupkach no i dziecko zacznie sie przyzwyczajać) ale zaznaczyła że to ma być maleńka ilość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milakulus - ja zaczęłam od tartego jabłuszka łyżeczka i z dnia na dzień troszkę zwiększałam. Po kilku dniach dałam deserek jabłko + marchewka 3 łyżeczki i tez zwiększałam. No i potem już pół słoiczka. Jak dziecko mało pije wody czy herbatki to pół deserku można dać do południa a pół po południu. Dziecko musi dużo pić , żeby się nie odwonić. No a moja niestety mało pije ;/ Nocka ładna wstała o 4 na mleczko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podaję kleik ryzowy firmy bobowita, na 120 ml. zaczelam od lyzeczki do mleka. Ale wczoraj miałam sajgon z małą :( dałam jej po kąpieli jak zwykle mleczka na zaśniecie tym razem 90ml + kleik. Zjadła ładnie i po 15 minutach rozbolał ją brzuszek :( i płacz przez kolejne 20 minut... nie dało jej sie uspokoić, pochodziłam z nia na rekach, poprzytulalam, pospiewałam i jakos przestała w koncu płakac.... ale dzisiaj z kleiku zrezygnuję. Może jeszcze żołądek nie jest gotoway na nowy produkt... jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do papek to słyszałam od doświadczonych mam, że lepiej jest zacząc od warzyw: marchewka, dynia a dopiero później dac jabłuszko, poniewaz czesto dzieci jak poczują słodkie to później nie chcą jesc warzyw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knw - tak to moja pediatra ma tą swoją teorię o braniu witaminy d... chyba się poardze innego lekarza. Powiedziala po kontroli głowki małej że wystarczy jej brac jeszcze w lutym witamine a pozniej juz nie podawac. Ona bedzie przy okazji szczepien sprawdzac czy wszystko ok. Mówila że w marcu juz pewnie bedzie duzo slonca a ja chodze codziennie na spacery więc nie ma potrzeby podawac poniewaz w mleku jesr 400 jednostek tej witaminy plus to co ze słoneczka to wystarczy. Ale sama nie wiem... wszystkie mamy dają dodatkowo wit. nawet te co podają mm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka - no widzisz każdy pediatra inaczej zaleca. Moja zaleca do 2 roku życia. Ja bym na Twoim miejscu nie dawała kleiku jak Gabrysię boli brzuszek. Ja dlatego zaczęłam od jabłka , marchewki a dopiero potem kleik żeby żołądek powoli się przyzwyczajał. Zresztą tak mi lekarka zaleciła. Zrób jej przerwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×