Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

U mnie wczoraj było mega marudzenie... nawet jesc nie chciala o zwyczajowej porze, dopiero po 5h zjadła... szok! ale to pewnie wina szczepienia... U małej od pocatku zbiera sie ropka w oczach i mowilam o tym pediatrze ale ona tylko zaleciła mi przemywanie sola fizj. i masaż. Jest teraz mniej tej ropy ale nadal jest... myslicie że może warto poprosić ja (skoro sama nie proponuje) na wszelki wypadek skierowanie do okulisty? Miałam dzisiaj jechać z małą do koleżanki, ona tez ma niemowlaka tylko troche mldszego... wspólne tematy itp. :) hehe ale wstaję rano a tu za oknem nieoczekiwanie pełno śniegu... i cały czas pada... aż tak dziwnie, cała zima bez śniegu, trochę się nie spodziewałam.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny te ktore mialy cesarkę czy was boli rana i brzuch?? W dodatku mocno pobolewaja jajniko..wszystko bylo u mnie dobrze ale od tygodnia czuje,ze cos jakby mi sie tam robiło..dodam,ze karmie tylko piersiią wiec na okres chyba sie nie zapowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość undo
hej dziewczyny dawno nie pisałam, ale podczytuję Fasolka2013 - naszemu małemu też się sporo ropki zbierało i pediatra zapisał nam krople z antybiotykiem-dicortineff i przeszło po kilku dniach stosowania Nasz Franio też miał okres marudzenia -nie chciał zasypiać tak ładnie jak zwykle, marudził przy jedzeniu, budził się w nocy i nie chciał zasnąć po jedzeniu, ale mu przeszło - to są chyba te skoki rozwojowe. Budzi się w nocy dość często- o 1wszej i 3-4tej a potem nad ranem jakoś 5-6 sta znowu i marudzi-chyba go męczy brzuszek, bo jeść raczej nie chce, ale po pewnym czasie puszcza bączki...(karmię piersią) Śliczne wasze dzieciaczki, Kuba ze swoją fryzurą rządzi :) Post Tulipanny o spaniu a galerii handlowej-boski, śmiałam się w głos :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) U nas na śląsku pada deszcz , więc spacerek odpada. Dzisiaj wstaliśmy późno o 08.30 :) Nocka jak zawsze ładna. Zaraz Wiki idzie spać a ja zabieram się za prasowanie. Po południu jedziemy do prababci na odwiedziny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, u nas leży śnieg, ale jutro pewnie nie będzie po nim śladu. Ja miałam cesarskie cięcie ale mnie nic nie boli. Już nawet spie na brzuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
U nas też nocka super!!Wczorajszy wieczór tak samo,Alan usnął ok.22 :) Super,jak dla mnie!!Teraz śpi,a powinien być spacerek,ale troszke śniegu mamy,a teraz pada śnieg z deszczem,więc w domu zostajemy.Biorę się za sprzątanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radmon a jak dajesz Alanowi mleko na śpiocha to ile ci zazwyczaj wypija? Kuba w nocy pije 150 i w sumie nie pomyślałam nawet żeby dać mu nie wyciągając z łózeczka, ale chyba dobry pomysł, bo przynajmniej go nie rozbudzę. Sama już nie wiem. A i ja raczej muszę zmieniać pieluchę, bo jak raz czy dwa razy nie zmieniłam, to rano ten pampers był tak ciężki, że masakra. Knw możesz mi przypomnieć jaką butelkę kupiłaś, i czy jesteś z niej zadowolona. Muszę dzisiaj zamówić, bo mam 2 z aventa, ale na 125 ml, a mały pije już 150 i dwie z TT już większe. A i jaki smoczek masz do niej? Po cesarce też nic mnie już nie boli, długo czułam dyskomfort, ale teraz jest ok. Jedynie co, to z lewej strony została mi taka mała bułka, pytałam ginekologa i nic z tym się nie robi. Kuba jak wczoraj zasnął przed 19 to spał do rana, jedynie co to miał więcej pobudek na jedzenie i niestety trochę się wybudzał po karmieniu i ciężko było mu potem zasnąć. Teraz śpi w macie edukacyjnej, a ja biorę się zaraz za obiad. Zostalo nam pełno wędliny z chrzcin więc drugi dzień z rzędu robię pizze, żeby się nie zmarnowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milakulus - kupiłam większą butelkę z Lovi. Smoczek do tego od 3 miesiąca z trzema takimi kropelkami. Szczerze nie używałam jeszcze tej butelki od niedzieli mogę dać małej kaszkę więc będę używać nowej butelki i smoczka. Na tą chwilkę używam z dr Browna bo mała pije dalej 120 ml. W nocy pije od 70 - 90 ml. A deserek bardzo jej smakuje. Jak dzisiaj zjadła to potem płakała , że chce jeszcze hihi. Zjadła deserek o 09.30 o 11 wypiła mleczko 80 ml i dalej śpi -- czyli jest najedzona :) Tak sobie siedzę i myślę , że chyba zrobię mojemu mężowi prezent na Walentynki wypadają w piątek i pojedziemy rodzinnie w góry tym razem do Ustronia. Znalazłam hotel w przystępnej cenie 440 za 2 osoby na 2 doby ze śniadaniem i chyba rezerwuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas nad ranem ten pampers też jest ciężki i widzę , jak mała się kręci albo nie umie zasnąć to zmieniam ale widzę jak ładnie śpi to wtedy zostawiam. Ważne , żeby dziecko nie miało oparzeń tego bardzo pilnuję. Uciekam przygotować obiad bo maż przed 15 wraca z pracy. Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
milakulus-Alan przesypia całą noc,więc mleko podaję w sumie wieczorem,tzn.jak zaśnie np.o 21,to koło 23 przebudza się,wtedy nie wyciągam go z łożeczka i od razu daję butelkę,wypije 120,kładę na bok,pieluszka koło buzi i śpi smacznie.Jeśli widzę że pampers pełny zmieniam go przed jedzeniem,nie wyciągając z łóżeczka.Ale jeśli nie jest duży,zostawiam zeby go nie rozbudzić.Pózniej ****ardzo rzadko koło 6 rano,to tak samo robię,ale przeważnie budzi sie koło 8,wtedy go wyciągam,przebieram i daję 150 mleka,zasypia wtedy od razu przy mnie i tak drzemiemy sobie do 10,czasami 11..Powiem Ci że mi ten sposób się sprawdza i jestem zadowolona :) Alan pewnie też bo spokojnie śpi,nikt go nie wyciąga,itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka do okulisty nie trzeba skierowania. My bylismy dziś mamy masować kanalik. Od razu mamy tez skierowanie do szpitala na udroznienie ( jezeli masaz nie pomoże). Mamy sie zapisać bo sie czeka tylko na razie nikt tam nie odbiera..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Dziewczyny,a dlaczego trzeba masować oczka??Nie wiem czy jak wygląda łzawienie u mojego dziecka,bo ono nie płacze,krzyczy tylko..Czasami w kącikach zewnętrznych wytwarzają się białe kuleczki,lekarka mówiła że tak mają dzieci,żeby przemywać solą fizjologiczną.A te przebijanie kanalików dlaczego jest zalecane??Jak nie ma łez??Mamy nie za fajną pediatrę i bardzo malo nam mówi,a jak się ja dopytuję to wyjaśnia tak ze nic z tego nie wiem :/Teraz 28 mamy drugie szczepienie i chyba po nim zmienię lekarza!!Powiedzcie mi jeszcze,jak czyścicie nosek fridą,gdy dziecko nie ma katarku,to coś ściąga się z nosa?U nas mały nie ma kataru,ale czasami jak czyszczę,to jest biała wydzielina,ciągnaca się.To katar,czy co?Czy tak ma być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czyszcze nosek codziennie rano aspiratorem. Wpuszczam wode morska i odciagam. Zawsze cos wychodzi :) albo sama wydzielina albo kozy :) ale kataru nie ma. Tak mi powiedziala pediatra zeby oczyszczac nos jezeli slychac ze dziecko ma probem z oddychaniem, a moja mala rano troche tak "charczy" :) slychac ze cos tam jej zalega... Do okulisty chcem isc bo małej wisi codziennie łezka w oku i nie splywa sama, a i czasem ma ropke w kąciku oka. Robie masaz i przemywam sola fizj. ale poprawa jest niewielka... Moja pediatra tez jest marna.... sama z siebie nic nie powie, wszystko trzeba z niej wyciagac... i ten problem z oczkami jest od urodzenia a ona nic w tej sprawie nie robi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do mam karmiacych mm. Mam pytanie, troche sie martwie... może niepotrzebnie. Mała od 5 dni je mniej.... zawsze w dzien było co 3h czasem nawet 2,5h po 120ml. A teraz po 3h jak chce jej dac mleko to krzyczy i wypluwa smoka. Je co 4h a w nocy bez zmian co 4-5h. I czasem tych 120ml nie dopija... wypije np. 90ml. Nie wiem czy to przejsciowy brak apetytu? Wagę ma w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byliśmy dzisiaj na szczepieniu. Błażej dzielnie zniósł 3 ukłucia i wypił rotawirusy. Teraz jest trochę bardziej senny. Ma wymiary 6110 g i 61 cm. Pediatra mówiła że pewnie nie wytrzyma na samej piersi 6 miesięcy i od 5-tego mogę wprowadzać papki warzywne z glutenem. Właściwie codziennie mu wyciągam gluta z nosa, wydaje mi się ,że to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radmon To białe z noska to jest glutek z mleka;) nie ma co się martwić ale trzeba wyciągać. Nam pediatra powiedziała że jak są glutki zielone to wtedy dziecko jest przeziębione. Nasz Alan nie znosi fridy:( Też karmie w łóżeczku na leżąco . Powiedzcie mi nie wyjmujecie to odbicia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka - spokojnie , Wiki też tak miała. Dzwoniłam do pediatry powiedziała , że dziecko je tyle ile potrzebuje i tak często jak jest głodne. Nie dawaj na siłę. Wiktoria raz wypije 120 ml a raz 70 ml i tak ma do tej pory. Myślę , że nie powinnaś się martwić jeżeli przybiera na wadze. Jak nie jest głodna wypluwa smoczek i się kręci i wtedy jej nie daję na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do odbicia to ja mogę napisać tyle , że jak dziecko pije mleczko na spaniu to nie trzeba brać na odbicie nic się nie stanie. Spokojnie. Następna rzecz moja lekarka doradziła mi , żeby pod materac dać ręcznik , żeby troszkę było wyżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Mimi-no ja nie wyciągam do odbicia w nocy,jeśli kładę go na bok to nic mu się nie stanie,ale w ciągu dnia pilnuję tego i po każdym mleczku,herbatce biorę do odbicia. _dzięki za info w sprawie noska :) _Alan też ma mniejszy apetyt,od paru dni zauważyłam że rano po przebudzeniu zje 150,pózniej śpi ok.2-3h i po tym nie chce już jeść,zrobi pare łyczków i koniec,wypluwa,wygina się itp.nie byłam z tym u lekarza,bo kiedyś mama moja mi powiedziała,że dzieci jedzą tyle ile potrzebują.Co innego gdyby nie jadł wcale-to już znaczy że coś się dzieje,ale tak to jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja 3 stycznia byłam u okulisty dziecięcego (nie potrzeba skierowania), bo Julek od urodzenia miał problemy z oczkami, ropiały mu strasznie, tak, że czasem rano miał problemy z otworzeniem ich. Przemywałam solą fizjologiczną, każdy wacik używałam tylko raz, i wycierałam od noska do zewnętrznego kącika oka, ale guzik. Okulistka powiedziała, że być może ma zatkane kanaliki łzowe. Powiedziała, żeby masować (przy oczku, od strony noska) kilka razy dziennie. Dodatkowo dała kropelki Vigamox- po kropelce 3 x dziennie do każdego oczka. Po tygodniu mieliśmy zaprzestać tych zabiegów i miało być ok. Ale nie jest. Więc w tym przypadku dalej stosowanie kropelek i masaż kanalików- do miesiąca a później zgłosić się na kolejną konsultację, żeby pewnie już przedmuchać te kanaliki. Mam nadzieje, że się mu poprawi, bo to podobno nieprzyjemny zabieg dla dziecka. . Jeśli chodzi o nosek, to mój Mały też nie lubił fridy (ja też nie, nie miałam wystarczającego wdechu, żeby coś zadziałało), więc kupiliśmy taki aspirator do noska, który podłącza się do odkurzacza. Nie dość, że wychodzi wszystko, co tam zalega (Juluś charczy rano) to jeszcze nie sprawia to problemu, bo odkurzacz wydaje dźwięki, które dzieciaczki uwielbiają, tak jak i suszarka (która u nas nie leży w łazience ale koło łóżka w sypialni). . Ja karmie tylko piersią i w nocy też staram się, żeby mu się odbiło, ale nie zawsze się to udaje (raczej rzadziej niż częściej)- zdarza się, że jak kładę go pionowo na piersi, to nie zdarzy się mu odbić, bo tak szybko zasypia. :-D hihi. . A na dzień babci i dziadka standardowo- Biovital, Bodymax 50+, Doppel Herz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę pomyśleć nad tym aspiratorem do odkurzacza. Na dzień babci dajemy kartki . Kupilam takie na dzień babci i dziadka. Wypisze życzenia a Alan sie podpisze:) Kupiłam farbki do ciała ;) u babci odbijemy nozke a u dziadka rączkę; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zamówiłam kalendarz , poduszkę , ramkę ze zdjęciem i taki breloczek na klucze ze zdjęciem Wiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Hej. U nas dzisiaj tez nie było spacerku - padal deszcz ze śniegiem i nie dało rady wyjść. Mam nadzieje ze jutro będzie można dotlenic dziecko - po spacerku zdecydowanie lepiej sypia. My też wpuszczamy Fride - ale Jasiowi to nie przeszkadza - śmieje sie - a te białe kozy z mleka delikatnie wyciagam paleczka. Czasami przez nie Jas też charczy ale staram mu się wtedy zakroplic soli fizjologicznej i jak spi to wózek stawiam w pobliżu nawilżacza - pomaga. Do odbiaja w nocy też go nie biorę. W zasadzie Jas je na śpiocha. Bo nawet oczu nie otwiera tylko pcha łapki do buzi i steka - dostaje pierś - possie i wypluwa j śpi dalej. Wczoraj jak usnal o 21 tak z przerwami na jedzenie spal do 10 dzisiaj wiec nieźle. Ten sposób karmienia i mnie jakoś specjalnie nie wybudza wiec idzie sie wyspać. My w końcu na dzień babci i dziadka zrobimy kosze se słodyczami a wśród tych słodyczy będzie ramka ze zdjęciem Jasia. Kosze beda zrobione podobnie jak te co się daje na weselu w ramach podziękowania. W koszu będzie też wino i kawa oprócz słodyczy. Tylko kosze musze jeszcze kupić. Dziewczyny jaka wodę podjecie do picia swoim dzieciom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Ja daję przegotowaną,niegazowaną z żywca,na takiej też robię mleko,herbatkę.U nas woda z kranu strasznie śmierdzi chlorem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CtrAltDelete nam polozna w szkole rodzenia mowila,zeby oczka przemywac od zewnetrzej strony do noska, wiec tak robie i tez na kazde oko osobny wacik. Nie wiem, a jak wy dziewczyny myjecie oczka? Co do noska, to pary razy tylko go czyscilam, jak slyszalam , ze cos mu tam przeszkadza, to chyba tez powinnam codziennie jak piszecie, ze tak robicie. A ta sol fizjologiczna to cala ampulke wlewacie? Uzywalam soli morskiej w spray i potem odciagalam. Co do wody to kupujemy Mama i Ja, na niej robie tez mleko, ale nie przegotowuje, na poczatku myslalam, ze koniecznie trzeba, ale lekarz wybil mi to.z.glowy. My dzisiaj bylismy na spacerku dosyc pozno, ok 16 wyszlam bo zalezalo mi, ze Kuba zasnal i sie pozniej nie meczyl, rak jak to bylo wczoraj. Wzielam go do, wozka i odwwiedzilam moja siostra, pieszo mamy jakies 30 minut do niej, posiedzialam z godzinke i w drodze powrotnej juz smacznie spal, widac bylo, ze dobrze mu to zrobilo. Mi troche mniej bo mimo iz mialam czapke to chyba mnie przewialo i boli mnie glowa. Kuba zasnal ok 20 i ja razem z nim. SZOK, teraz dopiero sie obudzilam wyspana jak nic. Dalam przed chwila Kubie mleko na spaniu na lezaco i polozylam na bok, chyba zaczne tak robic, ciekawa jestem tylko o ktorej teraz sie obudzi na kolejne mleko, bo zazwyzaj je ok 2, 3 w nocy i potem juz co 3 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzyneczka na dzien babci I dziadka. Ostatni na dole prezent z tej strony ktory poddalam w linku. Cos mi nie wyszlo bo z telefonu nadaje ale strona sie otwiera Nie Wiem czy korzystacie z grouponu ? Mozna za polowe ceny z grouponem taka skrzyneczke zamowic. Ja wode podaje filtrowana przegotowana. Nigdy nie mialam problemow z ropiejacymi oczkami wiec nie pomoge. Undo odzywaj sie czesciej :) Spokojnego milego dnia wszystkim mamuskom zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadzwoniłam do pediatry z tym rzadszym jedzeniem i o dziwo, bo nigdy do niczego nie przywiązuje zbytniej powagi, powiedziała zeby ja poobserwowac do poniedzialku i jak dalej bedzie tak rzadko jesc to we wtorek na wizyte i da skierowanie na badanie moczu, bo to moze byc jakies zakażenie drog moczowoych. Ogolnie powiedziala ze moze byc tylko jedna dluzsza przerwa w jedzeniu w ciagu dnia te 6 godzin a pozostale karmienia powinny byc co najmniej co 4h. Troche sie martwie ale mam nadzieje że to przejsciowe... a nie jakas choroba :( Gdyby w ogole nie jadła to by była tragedia ale je tylko rzadziej... Ja biorę do odbicia zawsze, nawet w nocy (zakladam ja sobie na ramię) ale ulewa od urodzenia bardzo rzadko zazwyczaj tylko beka :) A i jeszcze jedna anomalia - wypiła mi dzisiaj troche wody (30ml) dałam jej zeby zrobila kilka łykow, a i tak myslalam ze wypluje bo wczesniej nie lubiła. A tu wypiła az 30ml.... dałam jej wodę bo od wczoraj nie zrobiła kupki... to ma niby ją pogonić trochę, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fasola nie przepajasz dziecka przy mm ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a Wy dajcie jakieś herbatki ? Moja nie lubi koperkowej , nie lubi samej wody więc się zastanawiam czy można podać już jakaś inną herbatkę bo w sumie oprócz mleka nic nie pije jak się zorientuje , że pije herbatkę koperkową to wypluwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×