Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

A może wypowie się jakaś mama dziecka ze skazą białkową jak rozszerza diete?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i ja dzisiaj zamiast mleczka chciałam dać zupkę jarzynową. Zjadła 4 łyżeczki też jej nie smakowało i zrobiłam mleczko mniej bo 90 ml. Będę codziennie próbować dawać zupki , obiadki bo przecież dziecko musi się przyzwyczaić do innego smaku niż mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak syn wypijal 180 do czasu ząbkowania. Teraz 110 to maks i to 3 razy w dzień w nocy wogóle nie je w sumie od połowy stycznia całą noc przespi. I nachama bym mu dawała to i tak nie zje. Wogóle jeśli chodzi o jedzenie i wagę to mam problem. Urodził się 6.10 z waga 3020 niby w normie ale myślałam że będzie większy. Przy żółtaczce schudl do 2600 a 12.10 wychodzilismy do domu z waga 2860. Moim mlekiem się nie najadal ja miałam naprawdę mało pokarmu laktatorem sciagalam po pół godzinie 1 taką większą krople a ręcznie z obu piersi 10-20 ml :-/ więc dokarmialam mm. Na koniec października pil juz 130 ale samo mm bez piersi nie karmilam już w połowie listopada wazyl już 4,5 od grudnia niewiem połowy domagał się i dostawał 150 ml i pil tak do końca stycznia. Od lutego teraz bylo mu mało po 150. Ja nie chciałam dać więcej ale on płakał aż się zanosil więc dorabialismy mu jeszcze 30 i był spokój. Kudre w czwartek go wazymy a on 8,800 :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeraża mnie to bo dziecko 4 miesięczne a wazy jak roczne :-/ prawidłowo to pół roczne dziecko dopiero podwaja wagę :-/ a on 6.02 skończył cztery miesiace i ją potroil już :-/ nie mam bladego pojęcia co robić. Dlatego pisałam że nie mam zamiaru dawac 2 słoików bo go przekarmie. Później będzie siadać później zacznie chodzić no gruby a jeszcze stawy kolana mu siada żeby taka wagę udźwignąć :-( :-( :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy takim tempie tycia będzie miał rok i wazyl 20 kilo :-/niewiem czemu tak tyje miał 5 posiłków mlecznych teraz 4 i sloik a i tak tyje. :-( wcześnie na początku stycznia też już jadł najpóźniej 21 ostatni posiłek mimo że nie zasypial odrazu a następny koło 7-8 teraz je też o 21 zasypia już śpi o 21:30 i śpi do 10 czasem 11 rano a ja próbuje go budzić wcześniej nie da rady dopiero jak sam się wybudzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalinka Nie przejmuj się wagą zacznie raczkować to szyblo zgubi zobaczysz Ja zaczynam od piątku rozszerzać i będzie to jedno warzywko kypte będę podawala przez 4 dni. Np w piątek dostanie marchewkę 3 lyzeczki a po pól gofzinie butle mleka. Potem brokuły , kalafior, zielony groszek, dynie z ziemniakiem. Jak zalivzy wszystkie warzywka to dostanie deserek. Im później słodkie tym lepiej ;) na noc będzie dostawał butle z łyżeczką kleiku kukurydzianego bo wiem że od ryż owego dużo dzieci pobolewa brzuszek. Jak skończę dawać pojedyncze warzywka to bedzie miał gotowana zupke na indyku bądź kroliku. Moja babcia i mama zabronily paść dziecko kurczakami z hormonami;) no w tej kwestii się z nimi zgadzam aaaa no i do tych zupek będę wsypywac jedną łyżkę kaszki manny z nestle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimi no tak ale raczkowac kiedy będzie? Jak grubszemu dziecku trudniej wszystko przychodzi. Koleżanki syn 23 marca skończy rok a od miesiaca już chodzi sam :-/ to mój pewnie będzie pełzał dopiero :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mówię Ci nie przejmuj się taka jego uroda teraz zbiera masę aż się zatrzyma i inne dzieciaki będą go doganiac. Na święta już pewnie usiadzie. A myslalas zeby z nim pochodzić na basen? W kole zawsze by trochę poruszał nóżkami rączkami to i by spalił trochę kalorii . A co pediatra mówi o jego wadze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
Miechellinka,nie ma co panikować,Mimi ma rację,zacznie raczkować i schudnie.Mój miesiąc temu ważył 7100,teraz pewnie więcej,w sobotę konczy 4m.Znajoma ma rocznego synka i waży 10kg.Też myślałam ze mój za dużo,ale wszyscy mi mówią że to normalne,więc będzie ok :) Grubasy z nich nie będą ;) Zobaczysz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michellinka - byłaś u lekarza ? Waga 8800 u 4 miesięcznego dziecka to za dużo , skonsultuj to z pediatrą. Znam takie dziecko co dużo ważyło jak zaczęło raczkować , chodzić to wszystko było w normie. Moja Wiki zjadła łyżeczką kleiku ryżowego - smakowało i zjadła wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimi tak myślę o tym ale jak bedzie chociaż ciut ciepłej. Niewiem może na koniec marca. Tak spali kalorie a po basenie 300 ml wypije :-D z najedzonym średnio widzę też iść bo będzie zygal heh albo mu się nie będzie chciało ruszać. :-D. Chociaz powiem szczerże że z wannie tak wywija że łazienka mokra heg :-D. No pediatra też mówi że za duzo waży jest na 90 centylu to jest za duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też ostatnio bylismy u znajomych ich synek 8 marca konczy rok i mniej waży niz moj Alan i ciuchy nosi na 74 lub 80 tak jak mój 4 miesięczny szkrab. Smialismy się że prędzej to oni od nas dla Olka będą pożyczać ciuchy niż my od nich;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale co ma raz dziennie jeść i na samej wodzie? Kurna niewiem czemu to tak u niego poszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michellinka A jakbyś go chociaż raz oszukała wodą ? Wkuzał by się ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz glodzic go nie wolno ale jakoś oszukać może da radę; ) Hmmm może zrobcie badania morfologii oraz na cukier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo :) znów ja z wieściami :) _Piotruś dzisiaj zjadł słoiczek - cały - hipp ziemniaczki z dynią i był płacz, że chce jeszcze (dodam, że ma 4 miesiące i waży 7,5 kg - duży chłopiec, dość pulchny :), zrobiłam mleczka 60 ml i coś pociumkał ale nie zjadł więcej niż 10ml. _po 2 h dałam mu jabłuszko i zjadł całe - małe lobo - odliczając to co wylądowało na ubranku :) _póki co będę dawać cały słoiczek na obiadek, potem deserek i reszta mleczko :) _zastanawiam się nad tym kleikiem ryżowym i nie wiem co i jak - proszę napiszcie mi jak krowie na rowie co i jak robicie i ile dajecie, plisssssss :) _Piotruś zmienił brykę :) teraz ma Britax b*agile brązowy - lekki, zwrotny, mniej miejsca zajmuje :) i mały podczas spacerku może oglądać świat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja wiki ma już 4 mce i je tylko pierś. A waży już 7 kg. Czekam z rozszerzeniem diety conajmniej do 5 mca bo duża jest i chyba nie trzeba jej dokładać na razie. Skonsultuje to jeszcze z innym pediatrą na szczepieniu. Też mam nadzieje, ze troche zwolni ten przyrost wagi, ale przecież cycka nie da sie chyba limitować? ( zart). Jeszcze zaden lekarz nam nie powiedział, ze za duzo wazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dołączam się do prośby 2plus1 odnośnie kleiku, bo też jestem zielona w tym temacie, i z jakiej firmy kupujecie. Mam jeszcze pytanie do mam, które podają soczki, napiszcie jakie i z jakiej firmy, ile ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cześć wszystkim. Mam takie pytanie czy któraś orientuje się czy możemy skorzystać z ulgi z tytułu wychowywania dzieci przy rozliczeniu PITu? Pytanie do mam które mają pierwsze dziecko. Ja mam synka z października i nie wiem czy można odliczyć czy nie. Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalinka nie panikuj z wagą :) moje dziecko waży 7,5kg i ma 4 m i 3 dni, a sąsiadki dziecko lada dzień skończy 8 i waży 7,6 :P chłopcy z reguły są więksi - dodam, że Piotruś jest bardzo żywym dzieckiem - nawet 5 min nie uleży spokojnie - cały czas gaworzy, macha rączkami i nóżkami, a jak ma tylko ciut więcej miejsca, to hop z plecków na brzuszek :) pewnie będzie szalonym dzieckiem :) chociaż od 2 dni chodzi spać o 22 :P nie jak zwykle o 23 :P ale nie zapeszam bo mu się odwidzi a nie ukrywam mi to pasuje :) chociaż też padam jak kawka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość - podobno odlicza się za pełne miesiące, w których dziecko było na świecie, czyli w naszym przypadku za listopad i grudzień czyli 2/12 ulgi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odlicza sie za 3 nawet jakby się urodzili 31 października to nam się należy bo to jest za miesiąc nie za dzień. Moja mama pracuje w skarbowce więc jestem na bieżąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2plus1 wiesz niewiem jakos ciężko to widzę piszesz że twój syn przewraca się z pleców na brzuszek mój to ledwo się obraca na bok :O do tego słabo podnosi główkę z pozycji leżącej niewiem co mu jest czy taki jest leniuszek .. kurde w niedziele urodzony :D ### mimi nie sądzę żeby już w te święta siedział on wogóle to dziwny bo na leżaczku nie lubi tylko 5 min jest spokój w nosidełku nie lubi jak go wezme na kolana na chwile na siedząco tez nie lubi najlepiej tylko polożyć z dupką i mu pasujeeeee:O no i ewentualnie jak jest noszony to lubi .... zabawkę na krótko trzyma nie idzie go zainteresować najlepiej jak się kolo niego bawią rodzice zabawkami:D ...... boże co za dziecko leniwe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja kupuję z firmy Nestle kleik ryżowy robiony na mleku. Wszystko zależy ile ml będziecie dawać mleczka. Ja od dzisiaj małą karmię łyżeczką daję o godzinie 17 ( 90 ml mleka i jedną stołową łyżkę kleiku ) zjadła ze smakiem i byłą najedzona o 19.30 dostała 120 ml mleka i śpi. Do 150 ml mleka dawałam 2 łyżki stołowe kleiku. I co najważniejsze trzeba dobrze wymieszać i odczekać przynajmniej 5 minut żeby była dobra konsystencja. Ja niedawno wróciłam z fitness. Dostałam energii i czuję się wyśmienicie. Taka odskocznia od domu , dziecka , męża. Jak dla mnie coś fajnego - polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2plus1 - fajnie , że Piotruś zjadł cały słoiczek , mojej dynia z ziemniakami nie pasuje. W sumie ja chyba zrobiłam błąd bo zaczęłam od owoców deserki wcina a jak jej daję obiadki , warzywa to pluje co mogę zrobić , żeby jadła ? Przecież musi coś jeść innego niż deserki , kleik na mleku. Może potrzebuje czasu , codziennie będę próbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój syn dopiero 24 lutego będzie miał 4 miesiące i waży 8700. Jest pucuś ale w ogóle się tym nie przejmuje. :-) Prześlij zdjęcia swojego synka na maila. 9 stycznia udało mu się 4 razy pod rząd przewrócić z brzuszka na plecy a od tamtej pory cisza. Zapomniał, hihi. . Wyślę Wam też zdjęcie mojego synka w porównaniu z jego o 3 miesiące starszym kolegą :-) A jak pytałam mojej koleżanki zanim urodziłam jeszcze, kiedy kompletowałam wyprawkę i nie wiedziałam ile czego kupić i w jakich rozmiarach, to mi powiedziała, że jej 2 letni syn terach chodzi w rozmiarze 80. A ja teraz mojemu Młodemu ubieram 74! :-) Będzie duży chłopak- może zagra kiedyś w NBA, albo zastąpi Gortata, Gołotę albo Pudzianowskiego? Kto wie? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Wiki 05.02 skończyła 4 miesiące i waży 6500. Każde dziecko inaczej przybiera na wadze i każde dziecko inaczej się rozwija więc tutaj nie ma czym się przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×