Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Gość milakulus
Knw będzie dobrze, ważne, że twój mąż jest świadomy tego co źle robi i że obiecał poprawę. Trzymam kciuki za Was :) Oby się otrząsnął i zaczął zachowywać jak na kochającego męża przystało. Radmon wysłałam zdjęcie naczyniaka Kuby, ale mało co widać. Otworzyliśmy już wczoraj prezent czytaj basen:), ale mały miał frajdę. Żałuję tylko, że nie jest trochę głębszy, tak żeby nie mógł z niego wyjść, ale ogólnie super, dużym plusem są dodatkowe dmuchane zabawki. Dzisiaj cały dzień spędziliśmy poza domem, przeszliśmy chyba z 18 km, jak nie więcej, mama zaprosiła nas na obiad do restauracji, a potem chodziliśmy po parku, bardzo fajnie było. Obiecałam sobie, że dzisiaj jeszcze pofolgowałam z jedzeniem, ale od jutra zaczynam porządnie się ograniczać. Będzie ciężko, bo w czwartek umówiłam się z koleżankami do Jeff'a, gdzie serwują najlepsze burgery, ale mam nadzieję, że dam radę, przynajmniej do tego czwartku, potem dzień przerwy i znowu. Zazdroszczę dziewczyną, które mają silną wolę, u mnie z nią kiepsko, ale już prawie lato i chciałabym się w miarę dobrze czuć jak trochę odsłonie ciało. Kupiłam już nawet ostatnio dwie sukienki, w których jako tako wyglądam, ale jakby było z 3 kg mniej to wyglądałabym lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knw - zycze szybkiego porozumienia z mezem. Bedzie dobrze. My dzisiaj bylismy na festynie z okazki dnia dziecka.- Jas zawychony - wystawa motorow, ludzie na szczudlach i mnostwo innych atrakcji przykuwaly jego uwage - momentami szlo zapomniec ze w wozku siedzi dziecko tak ciuchutko wszystko ogladal :) Pozniej bylismy u tesciow, spotkalam sie ze znajomymi - fajny weekend. Na dzien dziecka zrobilismy skarbonke ale Jas dostal tez prezenty - krzezelko uczydelko, telefon i kluczyki z FP i jakies pianinko. Oczywiscie niczym nie jest specjalnie zainteresowany. U nas duze odparzenie jest pod szyja - ale to wyglada jak zaczerwienie bez zadnych krostek. Smaruje Bephantenem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i sypie zasypke Alantan - jest dobrze ale nie znika calkowicie. Moze potrzeba czasu. Czasami pomiedzy faldkami robia sie wlasnie takie czerwone krostki ale po kapieli znikaja. Radmon - gdzie kupilas to pudelko?? W sobote mam wesele przyjaciolki i chetnie ukradne pomysl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka,pomysł podsunęła ctr alt delete i jest świetny!Ja go wykorzystam na prezent dla znajomych,końcem czerwca mają ślub,ale właśnie mam problem z pudełkiem,ctr,napisz może gdzie takie kupić??Byłam dziś w trzech sklepach z pierdołami dekoracyjnymi i nigdzie takiego nie dostałam.Na allegro też nie widziałam.Jak są ozdobne to bez przegródek.A te ze zdjęcia jest idealne!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj pokrecilo mi sie. Bede dzis w Pepco zobaczyny czy cos znajde. Ctr Alt Delete napisz gdzie Tobie sie udalo kupic takie pudlo - jestem bardzo zainteresowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć , mój ma dzisiaj wolne ja byłam rano na zakupach oderwać się trochę od tego wszystkiego. Teraz mała ma drzemkę i po 11 idziemy na spacerek. Pogoda taka sobie ale nie pada. Od środy ma być lepsza pogoda. Dzięki dziewczyny , miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka,ja do pepco już wczoraj nie doszłam :) Gdybyś kupiła tam takie pudełko,daj znać też kupię :) U nas dziś zimno,ale też nie pada,popołudniu idziemy na spacerek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knw - mam nadzięje ze wszystko się szybko ułoży. Faceci to duże dzieci... większosc przerasta życie rodzinne i codzienne obowiązki. Musi się odnaleźć w ystuacji i wszystko bedzie ok. Ale też ty musisz go troche postawic do pionu. Bo jak zobaczy że ty wszystko ogarniasz: dom, dziecko... to nic nie bedzie chciał pomagać. A jak się przyzwyczai i uświadomi że jego pomoc jest potrzebna to bedzie ok. Mam nadzieje w każdym razie :) u mnie m. pomaga i to bardzo mimo poznych powrotow do domu po pracy :) po ślubie jestesmy 2 lata prawie a znamy się i jestemy razem juz 10 lat :) juz nie jest tak jak kiedys ale jest dobrze :) hehe U nas dzisiaj zimno i troche pada. O ile sie nie poprawi pogoda, leniuchujemy dzisiaj w domku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milakulus
Hej czekam właśnie na koleżankę, która 3 razy już mi pisała, że spóźni się 10 minut :), ma 2 letniego synka, a wiadomo jak to z dziećmi jest. Kubuś zrobił sobie drzemkę, mieszkanie wysprzątane więc odpoczywam:). Ctr Alt Delete również czekam na info odnośnie pudełka. Oglądałam te pościele - super są, ale nie ma ceny i w jaki sposób mogę zamówić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc dziewczyny.mam do was prosbe,jako ze jestesciejuz mamusiami doradzilybyscie w sprawe wyprawki dla niemowlaka.mam termin na pazdziernik tego roku i nie mam pojecia jakie ubranka kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hey mogłybyście opisać choć pomysł na prezent na ślub. Też jestem zainteresowana. Z góry dziękuje :) a i czy któraś z Was może polecić jakiś hotel w Władysławowie? Podczytująca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ctr Alt Delete
Zwykłe okrągłe pudło na prezenty kupiłam w papierniczym, a środek (te przegródki) zrobiłam sama. Wycięłam odpowiednio długie paski ze sztywnego kartonu, ponacinałam na środku i włożyłam, dodatkowo przykleiłam taśmą te środkowe paski do boku pudła. Całość, nie była może nie wiadomo jak stabilna, ale dzięki wyłożonemu w środku ozdobnemu sianku wszystko fajnie się trzymało. Trochę przy tym narobiłam, bo chciałam, żeby nie widać było niedoróbek. Ale efekt końcowy był zadowalający. Później chodziłam po sklepach i widziałam takie pudełko w Zielonym Kocie. Ale mniejsze, takie jakby na biżuterie. Nie zmieściłaby mi się tam miniaturka alkoholu :-) Ciesze się, że pomysł się podoba :-) .O. U nas nocka fatalna. Całą noc przemarudził, nie wiedziałam o co mu chodzi. Z resztą do teraz nie wiem. Choć moja mama mów, że może tęskni za piersią, bo już go ("prawie") całkiem odstawiłam. Dzień też nieciekawy. Ale może pogoda ma też wpływ... .0. Pościel w Twistera widziałam na allegro, jest jeszcze taka czarno-biała z zaznaczonymi miejscami dla niej i dla niego. Też mi się podoba :-) Tylko jej nie umiem znaleźć na allegro. Pomożecie? Jako, że Treść została uznana jako SPAM, to prześlę link na pocztę... A te koszulki o których pisałam ale nie wkleiłam linka też prześlę :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ctr Alt Delete
Hehehe, Warto zrobić dodatkową przegródkę, tak jak przesłałyście na maila: "Na ból głowy" "Na noc poślubną" :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja za 3 dni będzie miała 8 miesięcy a ząbków nie widać nie ma żadnego ! Za to cały czas gaworzy najlepiej jej wychodzi baba :) Brzydka pogoda byłam na spacerku ale nie długo bo zimno. Teraz mała ma drzemkę ja puściłam pranie. Potem idziemy do znajomych na kawę i poniedziałek zleciał. Jutro tez ma być brzydko za to od środy coraz lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Knw mi kolezanka opowiadala o ksiazce instrukcja obslugi faceta. Ona testowala.na swoim te chwyty psychplolog. Mowi ze to dziala. Ja na razie nie mam sil..o Korde dziewczyny. Cala noc do d.. ciagle i ciagle sie budzila. Jak bralismy.na rece.spala. do lozeczka ryk. Nawet po kaszy i przeciebulowym obudzila sie po godzinie. Chcialam wykluczyc, ze glodna i ze cos boli.. Wstawalismy.najpierw m potem ja pol nocy potem znowu m. Ja juz nie wiem co mam robic. Zasypia kolo 19.. wstaje calkiem o 5.. i jeszcze sie budzi ciagle.. i to juz bedzie 3 taka nocka. Zebow nie ma widac.. macie jakies pomysly? Ctr alt.delete podejrzewam, ze teskni za cyckiem, dwa dni poteskni i pojdzie spac. Ale ja swojej nic nie zabralam. Tak sie nie da funkcjonowac!!!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupilam dzis enfamil bo jak tak ma dalej wygladac nasze zycie to nie damy rady.. Jakby.zechciala je wypic to sie daje co 4 h? I mormalnie obiad. Kaszka. Deserek? Ona by tylko chciala cycek i kisiel.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ctr Alt-w takim razie kupuję pudełeczko i zrobię tak jak piszesz.A wczoraj gdy szukałam pudełka,to mój mąż mówił żebym sama zrobiła przegródki,ale ja mówię nie,przecież gdzieś musi być takie pudełko :D Hihi Mąż dopiero do domu wrócił.Alankowi drugi ząbek idzie,dziś mniej je i ma rzadsze kupki.Ale humorek dopisuje.Byliśmy na spacerku,spał równe 2h :) A ja w ten czas ogarnęłam swoją kaskadę przed domem bo zarosło.Nie mam teraz czasu na ogród,robię tylko wtedy jak Alan śpi w wózku. Knw,każde dziecko ma swoje tempo,pewnie za niedługo pokażą się ząbki.U nas za to ciężko z siadaniem,chwilę siedzi i zaraz się przewraca,ale nic na siłę,na wszystko przyjdzie czas. Tatiana,mój mleczko je co 2h 120ml.już wiele razy próbowałam go przetrzymać aby później wypił więcej i nic z tego.Czasami jak prześpi porę jedzenia np.o godzinę to zrobię 150 ale nie zje całości.Tyle chyba potrzebuje.Jak zje o 10 rano mleczko to po 12 daję zupkę,godzinkę do półtorej po obiedzie dostaje deserek i za ok.1,5h mleczko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki w takim razie muszę rozejrzeć się za książką :) Mleko mm daje się różne jak dziecko jest głodne. Moja potrafi wytrzymać naprawdę długo 5 , 6 godzin. Nie martw się moja też się budzi w nocy i nie wiem co jej jest. Już tak 3 miesiące codziennie -- są nocki , że prześpi ładnie ale to naprawdę rzadkość. Moja zasypia koło 20 i śpi ładnie do pewnego momentu a potem się zaczyna kręcenie , jęczenie , płacz itp. Ładnie śpi pierwsze 3 , 4 godzinki a potem sen jest niespokojny. No i tu jest pytanie .... dlaczego. Głodna pewno nie jest bo jak dam jej mleko to jest to samo. Herbatkę wypije , brzuszek ją nie boli. Ciekawe jak zęby wyjdą czy będzie tak dalej bo ja sobie cały czas tłumaczę , że to na zęby hihi. Mój właśnie usypia małą a ja piję sobie herbatkę z cytrynką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, mało się odzywam bo mąż musi do 15 czerwca oddac prace magisterską a ja na ten zjazd mam projekt i oddac częśc pracy inż do sprawdzenia. Mama nam pomaga, bawi się z małą a ja i mąż na zmane na laptopie i stacjonarnym-na zmiane bo w stacjonarnym nam sie internet popsuł:P-jak pech to pech. Akurat dorwałam laptopa to pisze. Knw ja mam książke-mężczyźni są z marsa kobiety z wenus. Super książka.-komentowac nie będę twojego męża bo dziewczyny juz wszystko napisały. Trzymaj się bo wiem że jest ciężko,moja Kaja ladnie śpi a ja jestem zmęczona.... Ładnie tzn w swoim łóżeczku cąłą noc zasypia w 5 minut o 20 mleko pije o 1.30 i 5.30-dosypia do 7.30 juz od tygodnia.Czasem się przekręci na brzuch i nie umie wrócic bo kołdra jej przeszkadza to jej pomagam i spi dalej:P xxxx Zęba żadnego nie mamy:) za to mamy problem z kupą-ma zatwardzenie:( codziennie prawie się bardzo wysila jak robi kupke. Tylko śliwki je chętnie i po nich jest lepiej-pic nie chce nic, tylko wode z niekapka lub herbatke na łatwe trawienie z hippa ktorą nam znajomy z Warszawy przywozi bo tu nie ma-a jak pije to 10ml góra.Jak było ciepło to piła 60ml przez cały dzień... xxxx W dzień spi mi bardzo dobrze-2 razy po 1,5-2h. Knw może twoja Wiki się w dzień nie wysypia? Czytałam że dziecko aby sie wysypiac w nocy musi sie w dzień wyspac i byc zmęczonym na wieczór zabawą a nie brakiem snu-wtedy będzie niespokojnie spac. zobacz jakie są normy snu na 7-8 msc dzieci-może za mało spi?? xxxxx Tatiana spróbuj budyń zrobic na mm-może tak się do mm przekona. Tak samo jak kisiel tylko robisz bardzo gęsty kisiel na wodzie żeby łyżka stała wyłączasz gaz i dodajesz mm już bez gotowania.Jak nie będzie chciała mozna owoców dodac. co 4h mm.ale jak często dajesz pierś to moze się domagac częściej a mniej-wiesz żołądek się przyzwyczaja:P wiesz np nie 150 co 4 a 120 co 3h. Moja jest tylko na mm i nie wypija wiecej jak 120! 150 to tylko kaszki je-i myśle że jakbym i 200 kaszy zrobiła to by zjadla, ale juz z butelki ze smokiem nie chce pic tyle. Uciekam-rozpisałam się na zapas:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimi1987
Dziewczyny mój Alan jak tylko skończył 3 miesiące jest na mm i nie ma żadnej poprawy; ( non stop się w nocy budzi a to smok wypadł a to głodny ehhh niedługo 8 miesiecy a ja czasem wstaje nawet 5 razy w nocy:( zębów ma już 5 podnosi się na nóżkach ale zapomniał jak się siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurna nie było mnie 3 dni i takie zaległości :) płodzicie te posty że hej :P Knw faceci potrafią być mega skomplikowani, swojemu już 2 razy tobołki pakowałam a jednak jakoś dalej razem trwamy aczkolwiek nie przyjście do domu na noc na bank by u m nie nie przeszło !!! A jesteśmy razem 8 lat razem w tym 6 pod jednym dachem i 3 po ślubie. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Muszę się pochwalić że w końcu mieliśmy pierwszą nockę prawie przespaną, Gabi piła mleczko o 00:30 i dopiero po 8 się obudziła i to nie z płaczem że chce jeść tylko słyszę że się kręci a ona mi ścianę skubała :P Dziś pierwszy raz dostała pół żółtka i była luźna kupa ale czy to ma coś z tym związek zobaczymy następnym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas zawsze slabsze nocki oznaczaja nowego zeba. Pogorszenie trwa 2-4 dni i zab sie przecina i jest spokoj do nastepnego. A nocka gorsza tzn taka a ktorej zamiast dwoch pobudek jest 5 - dziecko sie kreci, jeczy nie daje odlozyc do lozeczka. Przy zabkowaniu Jas ma katar wiec dodatkowo ciezej mu spac w nocy. Od momentu kiedy Jas wstaje w lozeczku usypianie go to.prawdziwe wyzwanie. Ciagle chce stac przy barierkach i skakac i dotykac naklejki na scianie. Klade.go na plecy a on pyk na brzuch na czworaka to barierki jedna reka na gore druga na gore i na nogi wstaje, to ja go na plecy i z powrotem to samo. Jak sie zmeczy to wyciaga rece i przytula do.piersi i tak usypia a ostatnio taka zabawa trwa wieczorem.i godzine. Jak wstaje o 8 to ma drzemke o 11 a pozniej ok 15 - nie spi dlugo bo po pol godziny a mimo wzzystko ma jeszcze wieczorem tyle energii ze szok. Z jedzeniem tez roznie - przestalam go zagadywac i karmic w ten sposob. Zjada tyle na ile ma ochote -nawrt jezeli ma byc to 10 lyzeczek zupki. A weekend bylam swiadkiem jak brat meza z zona karmia swoja 3 letnia corke. Ona na barana u taty a mama udaje.malpke zeby corcia zjadla. O nieeeee - jak.moje dziecko jest glodne to mi to juz pokazuje wiec jak nie zje calego sloika obiadu a tylko pol to nic sie nie stanie. Dzis dalam mu pierwzzy raz lososia - zjadl.pieknie pol duzego sloika, zaczal.pozniej marudzic. Wieczorem jak jedlismy strasznie go interesowalo co mielismy na talerzu - ppdgrzalam.mu szybko druga polowe lososia i ze smakiem zjadl razem z nami przy stole. Z dzieckiem na piersi jest o ttle.problem zs nie mamy ustalonych godzin posilku. Je na rzadanie. Wiec nie dziwie sie ze po.prpstu nie ma ochoty na caly sloik jedzenia na raz. Za.kasza jakas specjalnie nie przepada - jak dodam.pol sloika owocow (suszonych sliwek) to zje - musze wyprobowac budyn - mozs pojdzie lepiej. A moze mu te kasze Holle jakos nie leza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nocka standardowa, bez zaskoczenia, czyli 2 pobudki :) mała jeszcze leży w łózeczku bawi się, nakleiłam jej koło łózeczka takie naklejki zwierzątka, które mają taką tylko taśmę i łatwo je ściągać, dlatego od kilku dni jest to jej ulubione zajęcie, a przy tym ładnie się podnosi w łóżeczku :) Lenka od soboty non stop mówi"mama" :D gaworzy także baba i papa i kilka bliżej nie okreslonych dzwieków hehe, ale jeszcze tydzeń temu praktycznie pół z tego nie mówiła :) co do nocników czytałam kilka forów i wiekszosć mam polecała najzwyklejsze nocniki, podobno dużo dzieci boi sie tych muzyczek, albo traktuje nocnik jako zabawkę. Także ja kupuje zwykły, nie ma co wymyslać :) pogoda brzydka, kolejny dzień w domu :/ mój plan kupienia dziecku baseniku z daszkiem posypał się, bo mała dostała inny na dzień dziecka, w sumie też ładny , taki w kszałcie kwiatka:) a i jeszcze pochwale się :D :D ucze Lenke robić "papa" już chyba trzeci tydzień i powiem wam, że robiąc jej "papa" mała tak fajnie podnosi rękę hehe także nauka idzie dobrze :) wasze dzieci potrafia robić "papa" ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytałam ostatnio o to ile dajecie kaszki rano i któraś z mam napisała, że daje 4 łyżki i powiem wam, że na opakowaniu tez tak pisze, ale ja mądra myślałam, że no gdzie moje małe dziecko tyle zje :P i robiłam jej z 4 łyżeczek, a ostatnio robie jej z 4 łyżek i rzeczywiście wszystko zje, ale moja do jedzenia to jest pierwsza, wszystko by jadła , a najlepiej ze stołu rodziców:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaAli
Hej dziewczyny- u nas bez zmian nocki czyli budzi sie na cyca ze 3 razy i od 4 to juz sie kręci bardzo i najlepiej by chciała cały czas przy cycku spać. No nie wierze ze az taka głodna jest! Dziewczyny jak robicie kasze na noc? na gęsto czy w butli i jakie proporcje itp. Kupiłam dzis nestle kasze manne z mlekiem modyfikowanym i jak jej dałam to sie oblizywała i mlaskała ze bardzo jej smakuje ale tylko 50 ml zjadla dalej usta zaciskała. Bede probowac z kaszą na noc może to nam troszke wydłuzy sen. Ala bardzo lubi bawic sie na siedząco - sama siada tylko z oparcia, z leżenia tylko raz sie jej udało. Czy mogę juz ją sadzać? nie chwieje sie i siedzi stabilnie. Zebów u nas ani widu ani słychu. Nie wydaje glosek typu baba, tata jeszcze. Za to raczkuje do tyłu i podnosci dupke ze tylko utrzymuje sie na dłoniach i stopach jak kotek prężący grzbiet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mało tego wszędzie w koło słyszę ze niemowlaki o wiele młodsze od mojej Ali przesypiają już całe noce. Kuzynka urodziła dziecko tydzień temu i mały budzi sie tylko raz ahhh ;-/ zazdrosna jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Radmon- twoje dziecko jest za grube, dlatego nie potrafi samo siedziec!!! 120ml co 2 godziny???? Matko ty lepiej takich rad nie udzielaj, bo później inne dzieci będą wyglądać jak twój spaślak :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też jestem zdania, że 120 ml co 2 godz. to zdecydowanie za dużo jak na takie małe dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek ma skończone 8 miesięcy i już nie budzi się wcale, przesypia całą noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×