Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Gość Milka1988
przyszla mama a czy terminy porodow z usg i z om Ci sie pokrywaly? W ogóle lekarz nie ma w obowiązku informowania ze dziecko jest owiniete pepeowina zeby nie straszyć matki. Powiem wam ze ja nie pytalam nawet o to - w zasadzie nie mam na to zadnego wyplywu a decyzję co do porodu podejmuje lekarz. 90% dzieci ma owinieta pepowine wokol ciała - najczęściej wokół szyi ale nie stanowi to zadnego zagrożenia po po urodzeniu główki położna delikatnie sprawdza i odwija pelowine. Nie ma co sie martwic na zapas - gdyby cos sie działo ekspresowo zrobia cesarke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszlamamapazdz gratki Was i biedy ten tatus taaaki zmeczony. Knw Ty szczesciaro ;)) opowiedz nam tu szybcioche co za kabaret odstawilas ;) Milka nie znasz dnia ani godziny. Be careful. Wazne ze jakies symptomy sa. Bo u mnie od tyg nic. Tyllo bol miednicy i kregoslupa od sprzatania. Ja dzis poszalalam i zrobilam sobie pedicure i frezowanie stopek. A co tam. Samopoczucie trzeba.poprawic. od razu jakoby.mi przeziebienie ustepowalo ;)))) Czekam dalej cierpliwie.na.swoja.kolej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Julkowa - jak chodzę czy cos robie to tych skurcze zupełnie nie czuje. Jak siadam, klade sie dopiero zwracaja moja uwage bo sa w równych odstępach. Teraz były co 15 minut - zobaczymy co z tego będzie :) Póki co sa zupełnie bezbolesne :) Aaaaa i dzisiaj synek tez spokojniejszy - rusza się ale nie ma takiej dyskoteki jak wczoraj. Chata wysprzatana także jestem gotowa :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurcze teraz mam te skurcze co 8 minut... Brzuch napina sie tak ze az robi sie z niego stożek. Dalej skurcze sa bezbolesne i nic poza tymi napięciami sie nie dzieje. Ciekawe czy taki psikus robia mi skurcze przepowiadajace czy cos ske rozkręci... Czytalam sporo na temat objawów porodu - szczególnie tych pierwszych i kazda kobieta jednoznacznie stwierdza ze skurczy porodowych nie da sie pomylic z niczym innym - a ja nie jestem pewna wiec raczej to nie jest właściwa akcja. Chociaz przykład knw daje do myślenia. No nic zobaczymy. ... Teoretycznie powinny byc coraz silniejsze a narazie sa tylko czestsze... Hmmmm czyżby sprzątanie dało efekty -niezawodne mycie okien i podłóg- ????? Sama nie wiem co o tym myśleć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
poprzedni post jest mój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knw I pazdziernikowamama wielkie gratulacje! Zazdroszcze ze juz macie malenstwa przy sobie.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a dopiszecie mnie do listy? :( mam termin rozpakowania na 10.10 a spodziewam się Gabrysi. Dzisiaj 4h. sprzątałam - moze coś to przyspieszy.... :) Już się nie mogę doczekać. Muszę sobie znaleźć jakieś zajęcie bo im bliżej terminu tym bardziej się nakręcam i dni mi się strasznie dłużą.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
Mi to sie narazie śmiać chce :) Nie możliwe żeby zupełnie nie bolały te skurcze. No nic - jak cos się ruszy albo uspokoi to dam znać :) Ps. moj maz potrafi rozładować atmosfere. Mowie "kochanie mam skurcze jakies takie dziwne bo nie bola ale sa regularne" na co mąż "acha - a zrobisz mi kanapki i herbatę? " :) Uwielbiam go :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka2013 jesteś zaktualizowana :) 1) milakulus.................30.09.................Jakub 2) Danusia01986.........02.10.................Kacperek......... 24.09 3) malbikk....................02.10.................Tomasz..... .......25.09 4) Delicja21a...............02.10.................Blanka 5) Knw1986................03.10.................Wiktoria....... .......05.10 6) Michellinka..............07.10.................Aleksander 7) cyan_10..................07.10.................Dominika..... ......01.10 8) Larrwa.................... 08.10.................xxxxxxxx 9) Przyszła mama.......08.10..................Kaja..................03.1 0 10) 2plus1.....................08.10..................Piotruś 11) undo........................10.10..................Francisze k 12) Aam.......................10.10.................Krzyś0 13) madziulkao7............10.10..................Maja 14) Tullippanna............10.10..................Lili.......... ............03.10 15) radmon..................10.10..................Alan 16) dalyah....................10.10..................Nataniel 17) pazdziernikowa......10.10..................Weronika......... ...04.10 18) Fasolka2013.........10.10.............Gabrysia 19) Gigi82…….......….. 13.10….…....…..Kacperek 20) karola2812 ............13.10.... ............ Klaudia 21) Ana_86..................16.10..................Kaja 22) Milka1988...............17.10.................Janek 23) myoosis91..............17.10.................Ksawery 24) malinka321............17.10.................Krzysiu 25) mamaMatyldy.........18.10.................Matylda 26) lalolii......................19.10.................Ewa 27) Mimi1987................20.10................Alan 28) nika8307................21.10................Jakub 29) Wodna2..................22.10................Błażej 30) JuLKoWa...........22.10......................Julian 31) Martusia1985..........23.10................Amelia 32) emileczka007.........23.10.................Klaudia 33) pattip......................24.10.................Mikołaj   34) sylwunia1011.........24.10.................Ines 35) CzekamyNaVanesse..24.10..............Vanessa 36) Kroliczatko.............25.10........ ........Julian 37) Tamarark .............. 25.10.... ........... Lenka 38) Malika27 ...............25.10 .................Anna Maria 39) Ewelina1988......…26.10..................Alan 40) Ctr + Alt + ............. 28.10.................Julian 41) mamamagdal….... 30.10.................Ewa i Ola 42) JulkaZ....................30.10.................Gabrysia 43) kura samograj........30.10.................Laura ***MAMUSIE ROZPAKOWANE*** Danusia01986............Kacperek.......24.09........(SN). . .. ...2.800/53cm malbikk.....................Tomasz..........25.09....... .(CC )... ....3.400 54cm  Cyan_10....................Dominika.......01.10.........( CC ) .......3.400/52cm Przyszla mama..........Kaja..............03.10.2013 (CC)...... 3650/56cm Tulippanna.................Lili.................03.10.201 3 (SN) pazdziernikowamama2013....Weronika. ..04.10.2013 (SN)..3360/54cm Knw 1986..................Wiktoria.........05.10.2013 (SN)...... 2940/52cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja dołączam do gratulacji nowych mam :) Mnie dziś dopadły skurcze .... od 5 (po przytulankach) do ok 12 w południe były średnio od 3 do 7 minut. Brzuch jak skała i ból jak na okres. No ale rozeszło się po kościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wy czujecie jakieś skurcze a ja kompletnie nie.Chyba nie potrafię ich wyczuć.nawet nie wiem czy mi się brzuch napina.nie potrafię tego odróżnić :( Choć to moje 2 dzieciątko ale wtedy 11 lat temu nie zwracałam na to uwagi a córka urodziła.się 8 dni po terminie! Opisujecie że macie co parę minut a ja jakaś dziwna jestem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A powiedz na kiedy masz termin? Niektóre babki nie czują skurczy aż do samego końca - tzn. do dnia porodu. Mojej siostrze po prostu odeszły wody a skurcze miala dopiero w szpitalu. Więc nie denerwuj się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zebym ja to miala pewność ile dni.po.przytulankach bym urodzila to.byloby wspaniale. Bo M w delegacji i.ciezko.trafic.no..chociaz on to.mial zlotego strzala.ze spodzil syna no tylko w weekendy trafial.do celu heh. Narazie sie nie rozpraszam niestety tuleniem bo mam to.okropne przeziebienie.dzis chce.mi glowe rozsadzic.i dreszcze mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka ja tez dzika bylam tydzien temu jak mialam bolesne obnizajace dziecko. Bo poprzednio wody odeszly. Zdarzylam sie zapakowac pomalowac ubrac i po godzinie cos.tam zaczynalo pobolewac. Najmocniejsze to na.lozku byly juz i dalo rade ;) teraz spodziewam sie czegos inneg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolka-ja termin mam na 13 Ale to tylko taki teoretyczny bo ciężko było określić.w ciążę zaszlam w 1miesiącu po poronieniu a lekarz nie wiedział jak liczyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julkowa - ale jak to zdążyłaś się pomalować. Przecież podobno do porodu trzeba bez makijażu... Ja to bym wolała nie mieć żadnych skurczy przepow. bo przez nie tylko się denerwuję. Trzeba zerkać na zegarek i się człowiek zastanawia: Czy to już? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem Karola. Ale tak jak pisałam nie denerwuj się :) moze od razu Ci wody odejdą :) o a ja właśnie mam skurcz :) hihi - pierwszy dzisiaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moim szpitalu.nie.ma restrykcji co do makijazu czy paznokci. Jednakze ze szkoly rodzenia.sprzed.paru lat wiem zeby jedne konczymy byly niepomalowane. Wybralam dlonie a dzis zrobilam swiezutki hybrydowy pedicure. Z makijazem tez nie przesadzalam maznelam.tylko kredka kreski i pudrem sypkim strefe T. Bardzo delikatny make up. Przy mocnym fluidzie to sie rodzaca spoci i pod prysznicem rozmaze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi zależy na tym aby w miarę szybko rozpoznać czy to TE skurcze czy nie te bo nadal nie wiem czy będzie cc czy nie... położna gada tak, gin mój (nie pracujący w szpitalu) jeszcze inaczej dlatego wolałabym być tam szybciej niż na tak zwaną ostatnią chwilę. Zresztą ja należę do tych osób co MUSZĘ przed porządnie się wygolić i włosy umyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak samo Julka, chcę mieć jeszcze czas wziąć w domu prysznic, umyć włosy i dopakować torbę. A nie lecieć na łeb i szyje... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Styczniows_mama2014
Cześć dziewczyny, jak mój nick wskazuje- jestem styczniową mamą. Podczytuje Was czasem, zwłaszcza teraz jak jesteście już na końcówce drogi :-) . mieszkam w Gdańsku a widziałam, że ktoras z mam jest z Trójmiasta. Czy mogę się dowiedzieć na jaki szpital się zdecydowałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to sobie pospalam w nocy. Wiki jest najglosniejsza z calego oddzialu i tylko na rekach przytulona i tak spi. A ja czuwalam nad nia cala noc. Teraz mi ja zabrali na pobranie kwi. A z pokarmem to jakas masakra nie umie pociagnac za sutki i mam malo pokarmu. Nie najada sie. Jak jutro nie wyjde do domu to oszaleje 2 dni nie spalam nie wiem jak sie nazywam. A w domu maz zawsze pomoze nawet noszenie to juz duzo. Dziewczyny odpczywajcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
hej :) U mnie noc spokojna - skurcz nie były męczące - nie nasilily sie tez jakos specjalnie wiec na 100% były to przepowiadajace. W nocy obudził mnie dosyć mocny ucisk w dole brzucha i bol jak na miesiączkę ale sytuacja się nie powtórzyła wiec bez problemu poszlam dalej spać :) Jak wstaje z łóżka czuje się jakby cos mnie przyjechało - mam takie zakwasy po sprzątaniu ze ojej :) Knw - mimo że piszesz o zmęczeniu i zarwanych nockach pierwsze co uderza z Twojego postu to radość, miłość i szczęście :) My tez juz niedługo zobaczymy i przytulimy nasze maleństwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Knw,wyjdziesz do domku to mąż ci pomoże i wtedy sobie odpoczniesz-najważniejsze że Wiki jest zdrowa i szczęśliwa!Dużo zdrówka dla Was :) Ja dziś zaczynam 40 tc o już praktycznie mogłabym urodzić a tu cisza :(ale jak to się mówi może zacząć.się każdej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serdeczne gratulacje dla Wszystkich nowych mamuś :-) Ja juz nie wiem jak spać, już biodra tak bola, że druga noc nieprzespana... Odsypiam w dzień, bo w szpitalu nie ma co robić... Dziś już 25 dzień :-( Od czwartku lekarz mnie bada i nic się nie dzieje, jutro kończę 38 tydzień i juz mi powie na kiedy termin... Prawdopodobnie będzie CC, bo SN przed terminem ani rusz... Zresztą Kubuś ma zakaz wyjścia i jest pozamykany na wszystkie spusty :-P Dziennie jak juz usne sni mi się poród, tez tak macie? Jeszcze raz gratuluje mamusie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radmon
:) Mi kilka razy śnił się poród,ale to takie bzdury,nie wiadomo skąd to się bierze..Teraz ogólnie miewam koszmary,na różne tematy!Biodra bolą okropnie,też nie da się spać,ani leżeć nawet,siedzieć też za długo nie mogę,jedynie chodzić.Modlę się aby w tym tyg.urodzić,bo w weekend zjeżdża sie do mnie rodzinka,siostra z mężem i dziećmi i rodzice,na 2 tyg aż,bo stwierdzili że przyda się pomocy jak urodzę.Ok przyda się,ale ja nie chcem jechać rodzić jak oni już tu będą,to tacy panikarze będą dzwonić co chwila,albo co gorsze pojadą ze mną na porodówkę!!!A ja chcem żeby to wydarzenie należało w całości do mnie i męża.Więc do piątku mam czas!Termin za 4 dni!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NO ja tez juz chce mieć malucha przy sobie :) robie wszystko, zeby wyszedł a on nic :) siedzi i czeka :( pewnie pojawi sie w najmniej oczekiwanym momencie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×